Skupinka šesti mladých studentů je pozvána Lordem Lincolnem na půlnoční představení panoptika, které vystavuje hrůzostrašné figuríny. Není to ovšem jen tak obyčejné muzeum voskových figurín, nýbrž místo samotného Ďábla. Jeho cílem je získat 18 lidských duší, které potřebuje k oživení svých "dětí" (nejrůznějších příšer). Jediní, kdo můžou tento ďábelský plán překazit jsou Mark Loftmore (Zach Galligan) a Sarah Brightman (Deborah Foreman). V roce 1992 bylo natočeno pokračování s názvem Voskové muzeum 2: Ztraceni v čase. (Pedestrian)

pornogrind

Uff. Kdyby to bylo bráno čistě jako horor určitě by mě to bavilo víc. Ten komediální nádech mi tady vůbec neseděl. Za mě velká škoda a nevyužitej potenciál. Spousta různorodejch masek a figurín(většina jich byla povedených-vlkodlak byl teda vyloženě k smíchu) se kterejma se dalo rozehrát doslova hororový peklo. Film respektive tvůrci se rozhodli, že se ale vydají jinou cestou. Pro mě nešťastnou. Waxwork to má u mě jen za 2hvězdy. Pokračování(druhej díl) s chutí a rád vynechám. ()

nevermore

Trošku spoileru. Waxwork je plné skutečně velkých trhlin a nelogického jednání. I přes krvavě-veselé scény se mi nechce hodnotit lépe. Celkem slušný rozjezd, pořádně přibržděný hereckými výkony a některými naprosto zbytečnými dialogy stylem "nějak to musí navazovat" je sražen k zemi hromadnou scénou, kdy monstrům klesne jejich majestátnost k nule, protože je přijdou pobít sedláci, v čele s uslzeně sentimentálním vozíčkařem. Scéna za všechny - hlavní hero odběhne stranou a číhá s napřaženým kordem na monstrum Markýze de Sade. Ten po chvíli dojde, pomalu projde kolem něj a nejen, že mu hero neskřiví v ten moment vlas na hlavě (ačkoliv v byl tak neskonalé poziční výhodě), on ho markýz ještě odzbrojí! No do háje. Dyť ten námět byl fakt dobrej. 50% ()

Hakha

Dost originální námět, škoda, že to nestálo více peněz. Možná bych to nazval teen vyvražďovačkou, která je dosti zábavná. Možná mé hodnocení výrazně ovlivňuje nostalgie, ale na tento film se vždy rád podívám. Nezapomenu na okamžik, kdy jsem viděl prvně a vždy jsem si říkal, do které hororové klasiky se přemístí nyní (Nejvíce děsivá mě přišla scéna s vlkodlakem). Příjemná hororová, dnes už možná komediální béčková podívaná, kterou hodnotím 4 hvězdičky... škoda že druhý díl není už tak povedený co se týče hlavně jeho druhé poloviny... ()

J.Lajner

Za scénářem napsaným za pouhé tři dny, se skrývá jeden z nejzábavnějších hororů pozdních osmdesátých let. Režisér, scénárista a spisovatel Anthony Hickox je znám především díky snímku Hellraiser III: Peklo na Zemi (1992), avšak jeho tvůrčím vrcholem je bezesporu hravý debut Voskové muzeum. Debut nečekaně praštený, krvavý, skrývající řadu rafinovaných překvapení. Divák je do hrůzného dění uvržen velmi brzy po úvodních titulcích. Člověk se ani pořádně nestačí rozkoukat a už má před sebou skvostně zpracovaného vlkodlaka, co chlapa roztrhne vejpůl, jako list papíru. První třetině snímku dominuje poměrně explicitně zobrazené násilí. Vybuchující hlavy, krvavé fontány, noha ohlodaná na kost. Jednoduše - paráda. Hlavní hrdinové jsou sice navrženi v rovině hloupých teenagerů, ale mají šmrnc, osobitost a docela prokreslené charaktery. Vlastně se dá hovořit o sympatických postavách, což je téměř neuvěřitelné vezmeme li v potaz bleskově zhotovený scénář. Jistou uspěchanost snímek projeví zhruba uprostřed, kdy nesměle přešlapuje na místě a příliš mnoho času věnuje vsuvce s Markýzem de Sadem. Nedotažený dojem navodí Voskové muzeum i v závěru, během něhož se monstra utkají s partou starých dědků, kteří s těmito voodoo silami bojují po celá desetiletí. Samotný střet je naštěstí zábavně zpracovaný, takže menší logické lapsy zůstanou ukryté pod nánosem slizu a krve. Voskové muzeum není dokonalé, ale vše vynahrazuje porcí neutuchající zábavy a sadou vypečených nápadů. Krásná vzpomínka na dětství, za kterou se nestydím. ()

tron

Anthony Hickox na hranice vzrušenia (prvý orgazmus v živote), bizarnosti, trápnosti (dôchodcovská bitka), jemnej geniality (dal do jedného filmu vlkolaka, upíra, markíza De Sade a ďalších), paródie a pocty (Romero) a čo ja viem čoho ešte. Toto bol s KVÍLENÍM VLKOLAKOV, DETSKOU HROU, KRITERMI či DEEP STAR 6 ten typ hororu, ktorý som ako decko pozeral počas hlbokých, väčšinou letných nocí. Ak sa vám v SLEEPWALKERS páčilo prebodnutie kukuricou, tu sa tešte na fľašu šampanského. Patrick Macnee mal v 80. rokoch smolu na vlkolakov. ()

• Anthony Hickoxovi trvala tvorba scénáře pouhé tři dny. (Holina)
  • Bob Keen vyráběl všechna monstra ve filmu 18 hodin denně po dobu osmi týdnů. (Holina)

Související novinky

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Nekorunovaný král filmových „záporáků“ a britský džentlmen s neuvěřitelně plodnou kariérou, která čítá na dvě sta třicet filmových a televizních rolí - těmito slovy by se dal představit David Warner,… (více)