Voskové muzeum

Waxwork

Voskové múzeum

Komedie / Horor / Fantasy

USA / Západní Německo / Velká Británie, 1988, 97 min

Taky se přikláním k těm, jenž tenhle počin nebudou vychvalovat do nebes. Dle mého názoru jde o průměrnou podívanou, která se místy snaží být až moc vtipná, což jí hodně uškodilo. Hororová stránka je občas zbytečně potlačena do pozadí a herecké výkony nejsou taky žádná pecka. Asi nejvíc se mi líbil nápad dát dohromady pod jednu střechu všechny ty nestvůry či filmové postavy a udělat z nich oživlé voskové muzeum. Ke konci jsem už vážně nevěděl, jestli to mám zavčasu vypnout a uchovat si tak alespoň nějaké pěkné vzpomínky na tenhle film, nebo se trápit až do závěrečných titulek. Závěr byl totiž opravdu „tragický“(20.7.2011)

Anthony Hickox, režisér ( Hellraiser III: Peklo na Zemi, Voskové muzeum 2), prvý diel tejto 2-dielnej sérií, nám naznačuje včom je schopný Hickox, všetko skombinovať do jedného hororu, všetky postavičky z rôznych hororou, je výborné a funguje tu aj prvok komédie. Najlepší bol vlkodlak a upír, nesmiem zabudnúť na vela krvi a atmosféry ktorá je výborná, a nuda vôbec není, kdežto u pokračovania trochu prekypuje 100 percent.(23.12.2008)

Něco jako takové Záhrobní komando pro dospělé, akorát s tím rozdílem, že toto je dobře a zábavně natočené. Je tady pár dobrých scén, ale celkově film působí až zbytečně moc komediálně a taková přeplácanost hororových postav mně taky moc nesedí. Bylo to hodně dobré jako film, ale paradoxně to nefunguje ani jako horor, ani jako komedie.(30.5.2010)

Dnes už legendárna záležitosť s výborným námetom a skvelými maskami, plná sentimentu a prehliadka toho najlepšieho, čo sa točilo v 80. rokoch. Musím ale konštatovať, že zub času si v tomto prípade svoju daň vypýtal, pred rokmi sa mi to páčilo o čosi viac. V súlade s väčšinou ma najviac oslovila vlkodlačia poviedka - výborná atmosféra a hororové efekty. Všetky poviedky spája aj svojrázny, čierny humor a skvelá panoptiková zábava, pričom záver už je riadny úlet. Stále preto slušný nadpriemer. 75/100 Videné v rámci Season Challenge Tour.(27.10.2015)

• Flipnic

Tohle je naprosto přesný typ horroru pozdních 80. let, na kterém velmi zahlodal zub času. Ve své době to byla parádní zábavná podívaná, dnes je to již v podstatě trapná nuda. Mnohokrát překonáno a to jak v oblasti masek, gore efektů, humoru, atd. ... Příběh a hlavně herecké výkony, hromadná bitka na konci filmu jsou opravdu v dnešní konkurenci i pohledu dosti špatné...ne-li trapné.(15.1.2008)

• - Anthony Hickoxovi trvala tvorba scénáře pouhé tři dny. (Holina)

• - Bob Keen vyráběl všechna monstra ve filmu 18 hodin denně po dobu osmi týdnů. (Holina)