Skupinka šesti mladých studentů je pozvána Lordem Lincolnem na půlnoční představení panoptika, které vystavuje hrůzostrašné figuríny. Není to ovšem jen tak obyčejné muzeum voskových figurín, nýbrž místo samotného Ďábla. Jeho cílem je získat 18 lidských duší, které potřebuje k oživení svých "dětí" (nejrůznějších příšer). Jediní, kdo můžou tento ďábelský plán překazit jsou Mark Loftmore (Zach Galligan) a Sarah Brightman (Deborah Foreman). V roce 1992 bylo natočeno pokračování s názvem Voskové muzeum 2: Ztraceni v čase. (Pedestrian)

MIMIC

Vážení, takto si predstavujem špičkový béčkový horor (a propos, áčkový by bol až v prípade, keď angažujem Winonu Ryder a upírsku kapitolu nakrútim v zámku vo Versailles?). Pri jeho prvom zhliadnutí som mal priam orgazmatické pocity zadosťučinenia čiastočne plynúce z faktu, že bezmedzne milujem voskové múzeá a púťové zámky hrôzy. Nič sa ale nedá robiť - hodnota každej recenzie či komentára stojí a padá na subjektívnom postoji pisateľa, ináč je zaujímavá akurát pre robotické indivíduá, ktoré stále veria, že umenie a umelecké remeslo sa dá zhodnotiť objektívnymi kritériami. Waxwork je ako svižne rozohraná partička šachu, po skončení ktorej je spokojný i ten porazený, pretože vie, že si dobre zahral. Ani vo Waxwork nie sú všetky scenáristické či režisérske ťahy figúrkou 100%-ne úspešné, ale zábava je to skvelá a nepokazia ju ani niektoré lacno pôsobiace kulisy. Dokonca ani fakt, že tu nejde o čistokrvný horor (pre mňa tento film nie je ani tak o Hrôze či Smiechu, ale o Tajomstve a Túžbe). Stupeň zábavnosti jednotlivých epizód neurčujem adjektívami "dobré" a "zlé", ale "skvelé" a "takmer skvelé". Pach vosku, krvi, potu, nočného lesa a cintorínskej zatuchliny + nezabudnuteľný hudobný motív - no nedajte päť hviezdičiek! ()

MM_Ramone

Film "Voskové múzeum", ktorý v roku 1988 natočil podľa vlastného scénara režisér Anthony Hickox bol jedným z prvých horrorov, čo som videl. Bola to vtedy horúca novinka. Po mnohých rokoch som si tento Hickoxov režisérsky debut znova pripomenul. A bol som spokojný. Je to zaujímavý horror s originálnou myšlienkou. Pekelné "Voskové múzeum", v ktorom vás vystavené expozície dokážu doslova pohĺtiť. Vlkodlak, vampíri, egyptská múmia, markýz DeSade, zombie, fantóm opery... no paráda, pekné horrorové panoptikum. *** ()

Astaroth12

Tento hororík patrí do kategorie mojích najoblubenejších.Pre viacero dovodov.Lebo v tomto filme su takmer všetky knižné a filmové monštrá pod jednou strechou ako napr.upiry,vlkolaci,zombie a iný a to sa nevidí každý den.Film si po celú dobu udržuje velmi dobrú atmosferu a parádne pracuje zo strachom.Je to o partii čo sú pozvaní o pol noci do voskoveho muzea,kde sú exponaty zo života najroznejších príšer,len oni ešte netušia že ked prekročia zabranujuce lano tak sa dostanú do ich sveta a stretnú sa tvarou v tvar s tými monštrami a budú bojovat o svoj život.Ale mam jedno negativum a to je ten dost divné finále,kde prídu tíý dvom na pomoc spolok dochodcov na čele ktoreho je vozičkár a bojuju proti obavanym príšerám,ked to bol pokus o žart tak nemam vyhrady ale ked to mysleli tvorcovia važne,tak to riadne dodr...Ale ja hodnotím celok a ten bol vynikajúci. ()

petero

Vlkolaci, upíry, múmia, de Sade, zombíci. Voskové múzeum ponúka zaujímavú atrakciu, zažiť jednotlivé žánrové kreatúry na vlastnej koži. Problém je v tom, že návštevník platí svojím životom. Chýba ešte 6 ľudí a nadmieru realistické voskové figuríny môžu začať riadiť v našom svete. Hororová komédia pre fanúšikov žánru. ()

Hakha

Dost originální námět, škoda, že to nestálo více peněz. Možná bych to nazval teen vyvražďovačkou, která je dosti zábavná. Možná mé hodnocení výrazně ovlivňuje nostalgie, ale na tento film se vždy rád podívám. Nezapomenu na okamžik, kdy jsem viděl prvně a vždy jsem si říkal, do které hororové klasiky se přemístí nyní (Nejvíce děsivá mě přišla scéna s vlkodlakem). Příjemná hororová, dnes už možná komediální béčková podívaná, kterou hodnotím 4 hvězdičky... škoda že druhý díl není už tak povedený co se týče hlavně jeho druhé poloviny... ()

• Anthony Hickoxovi trvala tvorba scénáře pouhé tři dny. (Holina)
  • Bob Keen vyráběl všechna monstra ve filmu 18 hodin denně po dobu osmi týdnů. (Holina)

Související novinky

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Nekorunovaný král filmových „záporáků“ a britský džentlmen s neuvěřitelně plodnou kariérou, která čítá na dvě sta třicet filmových a televizních rolí - těmito slovy by se dal představit David Warner,… (více)