Srdce v Atlantidě

• USA Hearts in Atlantis (více)

Fotograf Bobby Garfield dostává zprávu, že jeho přítel z dětství Sully se zabil při autonehodě. Vydává se na jeho pohřeb do Bostonu a doufá, že tam potká Carol Gerberovou, poslední z partičky tří nerozlučných jedenáctiletých dětských přátel. Na pohřbu se dozvídá, že Carol je již také po smrti. Vzpomínky na mládí ho vedou k domu, kde bydlel. Je to již stará polozbořená ruina, ale dětství bylo nezapomenutelné: Bobby žije sám se svou matkou a ta pronajme první patro domu Tedovi Brautiganovi. Zatímco matka je vždy zaneprázdněna, hlavně sama sebou a svou prací, Ted začíná brát Bobbyho pod svá křídla. Vzniká mezi nimi vztah jako mezi otcem a synem. Brzy se ukáže, že Ted má jakousi telepatickou schopnost číst v myšlenkách a částečně ji předá Bobbymu, když se ho občas dotkne... (TV Nova)

BMAJTZ

Docela pekny snimek o pratelstvi deti a jednoho dospeleho. Takovychhle filmu je docela dost ale tenhle mel sve kouzlo. Povedena adaptace na kteoru se docela dobre kouka. ()

herr_carter

KONEČNĚ!!!! po Shawshanku a Zelené Míli brilantně zpracovaný King, tohle jsem tedy vážně nečekal. Ihned po shlédnutí se mi film objevil v mojí top 10 - tak emočně rozerván jsem nebyl už hodně dlouho. Anton Yelchin (kdo to proboha je) , v době natáčení sotva 12letý kluk, tu předvádí pro mě nejlepší dětský herecký výkon ever ! A samozřejmě Anthony Hopkins v roli tajuplného staříka, opředeného tajemstvími...člověk si v průběhu filmu pořád říká, taková příjemná oddychovka, podpořená právě sametovým hlasem velkého vypravěče A.H., jak to asi může skončit - a ten konec je ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.......skvělý je slabé slovo a nejhorší na tom všem je, že pokud bych chtěl trochu komentovat, o co jde, nevyhnu se bohužel spoilerům. Takže se na to každý prostě musí podívat - jediné, co mě mrzí ve zdejší komunitě, je podhodnocený rating ani ne na 75 %, kde mnoho komentujících praví, jaká je to hrozná nuda...Pravdou je, že Kinga nepochopí úplně každý................... moje hodnocení = 10 z 10. ()

PALINO

Škoda úvodných niekoľko desiatok minút, ktoré sa mierne vlečú, miestami nudia, ale po nich sa film zlepšuje každou minútou. Anthony Hopkins, ako sám hovorí, má vraj s postavou Teda Brautigana veľa spoločného (až na tie schopnosti) a tak máme možnosť sledovať jeho prirodzený výkon, ktorým dodal svojej postave charizmu i múdrosť, ktoré vyžaruje nielen z filmového plátna. Pozornosť si ale zaslúžia i dvaja detskí predstavitelia, ktorí sú Hopkinsovi vyrovnaným partnerom. Trochu ma sklamala hudba, ktorá je na takýto druh filmu pomerne nevýrazná a niečo na štýl Portmanovej Pravidiel Muštárne by filmu veľmi prospelo. Aj keď SRDCE V ATLANTÍDE pôsobí trochu nedotiahnutým dojmom, po skončení záverečných titulkov som mal predsa len pocit, že som videl dobrý film. ()

chmíří

Podobně jako Nadaný žák je i Srdce v Atlantidě film podle Stephena Kinga, který se nejvíc hodí ke zfilmování. Přece jenom se dá lepe natočit příběh mladého chlapce a jeho vztah k tajemnému ( leč skoro normálnímu) muži než vetšina jeho děl která zfilmováním ztrácí svůj půvab! Člověk si musí většinou pomáhat představivostí a pokud to někdo natočí podle sebe většinou to není ono. Proto Kingovi komorní snímky bez duchů a strašidel, ale pouze s atmosférou a neurčitým tajemnem jsou nejlepší ( viz. Vykoupení z věznice Shawshank či Zelená míle)...80% ()

BlackTom

Knižná predloha je tým najkrajším a najlepším, čo kedy King na papier dal, preto mi nedá neporovnávať to s filmom. Ale náhodou - ušlo to. Ak si mám niekoho predstaviť ako Teda Brautigana, tak jedine Hopkinsa, takže voľba bola veľmi dobrá. Detskí herci sú tiež (nezvykle) fajn. Jediné, čo môžem vytknúť je nízka stopáž, zamlčanie súvislosti s Temnou vežou a pár malých detailíkov ("nízki muži" nosili ŽLTÉ plášte, Ted sa holil britvou). Inak remeselne dobre zvládnuté a hodné štyroch hviezdičiek. ()

Nemik96

Krásný odpočinkový film pro celou rodinu který Vás vtáhne zpátky do dětství, aby jste znova prožili dospívání,skutečné přátelství a prní lásku. Když k tomu všemu přidám jednoho hodně podivného pána co umí číst myšlenky v podání Anthony Hopkinse, zábava je zaručená. Nedávno jsem se díval na film STŮJ PŘI MNĚ který byl rovněž skvělý a tomuto dost podobný, takže oba doporučuji. Uděluji 4****. ()

Theraphosa

Srovnávat film s knihou je vždy zapeklitá věc a ani v tomto případě nemám pocit, že by Hickův snímek mohl být snad jen srovnatelný s tím, co nám King naservíroval v knize. Ovšem je tu malý háček- Anthony Hopkins. Jeho postava nebyla charakterně jednoduchá a prvních okamžicích mi přišel moc ukecanej, ale pak to byl skutečný Ted Brautigan, o kterém jsem četl. V tomhle se Hicks trefil do černého, spolu s Antonem Yelchinem. Představitelé dětských rolí by si možná zasloužili ještě více prostoru a z tohoto pohledu bych ještě alespoň 30 minut filmu přidal. Jinak si myslím, že se Srdce v Atlantidě mezi filmy zpracovávajících knižní předlohu rozhodně neztratí a nebude zatracen. 85% ()

Michalechal

Nečekal bych, že mě film na motivy knížky od Stephena Kinga takhle dojme (v poslední třetině filmu). Teda taky trochu díky tomu, že závěr filmu se liší od závěru knihy ... ()

Darik

Zvláštní, že filmy na motivy knih S. Kinga jsou dechberoucí a vždycky se mi vryjou do paměti a do srdce. Stejně jako u Zelené míle nemůžu vytknout u toho filmu vůbec nic. Rouška tajemství zůstává opravdu jen poodkryta a tak zůstává něco, o čem se dá po filmu (resp. knížce chcete-li) pořádně přemýšlet a (speciálně v mém případě) fantazírovat. Film jako celek je opravdu vynikající, herecké výkony hlavních dvou představitelů skvělé (ostatně Hopkins je Hopkins) a scénář taky super. Ale chybka se vždycky najde, ikdyž v tomto případě to u mě nehraje žádnou roli a proto s čistým svědomím dávám 5*. Za mě 90% ()

Sigmius

Hodnotím jako film, nikoli jako adaptaci Kingových povídek. Jen mi nějak nejde do hlavy, proč je celý film pojmenován podle příběhu, který se ve filmu vůbec neobjevil. Z pěti povídek jsou zde vyprávěny jen dvě: Ničemní muži ve žlutých pláštích a Nebeské stíny noci padají. Znalci Kingova vesmíru si všimnou, že can-toi přišli o své žluté pláště a veškeré spojitosti s Temnou Věží byly odstraněny. A takhle bych mohl pokračovat dále. Každopádně základního příběhu se to až na pár odchylek drží, takže jsem byl víceméně spokojen. ()

Paldiny

Zaujímavý kúsok. Po jednej stránke typický King so zobrazením detstva, prvými láskami, bitkami, túžbami, stratami, po stránke druhej to má špecifickú až snovú atmosféru, záhadného suseda Anthonyho Hopkinsa a čiernych psov v klobúkoch a tmavých Cadillacoch. Film má toľko ciest koľkými sa môže vydať, napokon to spraví šalamúnsky a rozpovie / dopovie len zlomok toho čo by som si prial počuť. Veľa tajomna vie byť k úžitku, tu pôsobí na škodu. ()

willis

Jinak koho zajímá kdo je a a proč hledali Ničemní muži Teda Brautigana, se zájemci můžou dočíst v poslední knize série Dark Tower: Temná věž (před tím ale doporučuji přečíst i předchozích 6 dílů cca 2800 stránek :))kde hraje podstatnou úlohu. ()

filipvrbik

Jako já jsem knihu nečetl, ale jestli toto byl thriller, tak se v žánrech vůbec nevyznám... Jako drama to špatné není, ale ani nikterak vyjímečné. Nejzajímavější na celem filmu je fakt, že v něm hlavní roli hraje Anton Yelchin, který už bohužel není mezi námi. Jinak to vidím na takový, lehce ponurý, lehce mysteriózní, ovšem i lehce nudný film. Anthony Hopkins pochopitelně skvělý...60% ()

Pitrsss

Jakožto čtenář předlohy nemohu tenhle film nikdy dost objektivně hodnotit. Nicméně sám sobě slibuji, že už si nikdy žádného zfilmovaného Kinga nepustím. Leda by si to vzal do parády Darabont. ()

Mike.mk1

Kniha je výborná, bohužel byla natočena jen její malá část což je škoda, navíc ten kdo nečetl by mohl mít problém s pochopením určitých souvislostí. Tradičně skvělý Hopkins. ()

agassi68

Hopkinsovo majstrovské herectvo pozdvihne každý film, tento nevynímajúc. Už od začiatku dýchne na vás kingovská atmosféra 50 rokov v malom mestečku veľkej Ameriky. Ďalej to chce len nezabudnúť na svoje detské roky a stanete sa účastníkom retrospektívneho zážitku, ktorého plnohodnotnú verziu dosiahnete prečítaním knihy geniálneho Stephena Kinga. ()

barush93

Koukat na tenhle film hned po přečtení knížky byla asi velká chyba. Knížka mě bavila a film se mi nelíbil vůbec. ()

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin