Srdce v Atlantidě

• USA Hearts in Atlantis (více)

Fotograf Bobby Garfield dostává zprávu, že jeho přítel z dětství Sully se zabil při autonehodě. Vydává se na jeho pohřeb do Bostonu a doufá, že tam potká Carol Gerberovou, poslední z partičky tří nerozlučných jedenáctiletých dětských přátel. Na pohřbu se dozvídá, že Carol je již také po smrti. Vzpomínky na mládí ho vedou k domu, kde bydlel. Je to již stará polozbořená ruina, ale dětství bylo nezapomenutelné: Bobby žije sám se svou matkou a ta pronajme první patro domu Tedovi Brautiganovi. Zatímco matka je vždy zaneprázdněna, hlavně sama sebou a svou prací, Ted začíná brát Bobbyho pod svá křídla. Vzniká mezi nimi vztah jako mezi otcem a synem. Brzy se ukáže, že Ted má jakousi telepatickou schopnost číst v myšlenkách a částečně ji předá Bobbymu, když se ho občas dotkne... (TV Nova)

sun.eagle

Tak ja to tady píše 'tron' film pro ty kteří nostalogicky vzpomínají na časy které byly a už se nikdy nevrátí. Ale je moc příjemné se na takový film podívat, pohladí duši. ()

ghostwo

Jak to že mi tenhle film tak dlouho unikal? Líbilo se mi, jak se podařilo vykreslit postavu matky - naprosto jsem s klukem soucitil (kolik takových lidí kolem sebe znám).Naprosto nebyla schopná vidět věci kolem sebe reálně.V postavě A.H. nebyla schopná vidět nic dobrého a naopak se vzhlížela ve svém šefovi na kterém nic dobrého nebylo. Závěr byl velmi silným zážitkem (kluk vám tady dospívá, zatím co vi jste myšlenkami stále úplně jinde..........) ()

J.Bonnie

A toto mělo být natočeno podle Kingovy báječné předlohy? Mimozemšťani nahrazeni agenty na boj proti bolševikům, žluté pláště (podle kterých se román dokonce jmenuje!) nahrazeny neurčitými černými kabáty???!!! Chyběly zde zcela zásadní scény (například kdy Teda chytili a Boby i přes snahu se zachoval přiměřeně svému věku a Teda nechal odvléct, zatímco se vrátil k mámě...), symboly jako třeba inzeráty vzhůru nohama a další spousta důležitých detailů. Je fakt, že je to dobře natočeno a Anthony je tam skvělý (a kde ostatně není, že?), ale scénář mě těžce zklamal. Pokud chcete, aby se vám tento film líbil, nečtěte Kingovy Ničitele ve žlutých pláštích a budete spokojeni. ()

bratr_jezek

Vzpomínáte na svůj první polibek? Bobby ano, protože jeho první milostné vzplanutí ke kamarádce Carol bylo provázeno velmi zvláštním setkáním s nájemníkem Brautinganem. Sólo pro Anthony Hopkinsna bohužel tohoto "civilního" Kinga dokázala zařadit pouze do průměru ()

Jimclark

Tak tenhle film byl pro mně dost velkým zklamáním, a to mám tenhle žánr moc rád. Oproti předloze která je určitě čtyřhvězdičková se z něj vytratily i ty poslední zbytky sci-fi a tajemna. Možná, kdybych napřed viděl film a až pak si přečetl knihu, jako v případě jiných Kingových románů tak snad, ale takhle prostě víc dát nemůžu. ()

Sof Raven

Veľmi príjemný a dojímavý príbeh so závanom 50tych rokov na mňa veľmi zapôsobil. Anthony Hopkins ma ako vždy nesklamal a postaral sa o kvalitný zážitok. Myslím si, že to stojí za to pozrieť. ()

Horal.P

Skvělé zpracování jedné z povídek knihy Srdce v Atlantidě od Stephena Kinga. Dokonalá je hlavní dvojice filmových hrdinů , Antohony Hopkins spolu, s bohužel předčasně zesnulým Antonem Yelchinem. Není zde žádná slabá postava - např. David Morse s minimem prostoru odehrál svůj part fantasticky .Tohle je u mě herecký koncert . Skvěle je  vykreslená atmosféra padesátých let v Americe . ) ()

BStone

Nádherný film podle předlohy Stephena Kinga (kterou jsem ale nečetl), který využívá všechny Kingovy atributy na výbornou. Čili skvělý příběh, vzpomínky na dětství a samozřejmě nějaké to mysterium. Výborné 80% ()

Sejkorka

Pěkný film, sice více smutný, než veselý, ale vysoce koukatelný. Vynikající Anthony Hopkins v roli Tedda. Z herců, co jsem pátral, tak Hope Davis (Bobbyho matka) hraje sestru Gwyneth Paltrow v Důkazu (a jejich otce Anthony H.) Anton Yelchin (Bobby) se stával hvězdou (Star Trek) než se v 27 zabil v autě , resp. zabilo ho auto. (Že by herecký člen hudebního klubu 27 ?) Včera jsem koukal na "Most do země Terabithia", též s dětskými hrdiny v podobném věku, též mysteriózní. A taky v něm bují dětská šikana a taky se to neřeší, dospěláci nechají ty děti, ať si to vyřídí mezi sebou. Kam ten svět spěje, že ? ()

JustEdems

Pamatuju si, jak jsem v 15 letech četl Srdce v Atlantidě a jak zvláštní pocity mnou proplouvaly. Byla to asi moje první nehororová knížka od Kinga. Možná proto jsem se u toho cítil tak "zvláštně", jaký to byl pro mě nezvyk. Ale jde hlavně o ten příběh, který jsem v 15 nedokázal tolik vnímat a vžít se do něj. Jenom King dokáže tak krásně přenést zasazení doby do svých knih a také tak čistě a detailně vykreslit jednotlivé postavy. Čím jsem starší, tím spíš ve mně ten příběh zraje jako víno. A retrospektivně se dojímám při pomyšlení na ten příběh a jednotlivé pasáže. Musím si to brzy zopakovat plnými doušky. A tento film, byl pro mě příjemnou předehrou před čtením originálu. ()

peproch

Epizoda z období vyrůstaní trojice dětí a tajemný stařík Ted jako nájemník v podkroví, máma šidící synka v krasotouze, .... každé dětství na které se sentimentálně vzpomíná bylo prodchnuto kouzlem a nespravedlivým zlem, zde zosobněné FBI (nízkými chlapy). Celkově - nic moc a tu trochu zachraňují super herecké výkony. ()

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin