Re: Zero kara hadžimeru isekai seikacu

• Japonsko Re: ゼロから始める異世界生活 (více)
Japonsko, (2016–2024), 26 h 3 min (Minutáž: 24–50 min)

Předloha:

Tappei Nagacuki (kniha)

Rie Takahaši, Júsuke Kobajaši, Rie Murakawa, Jumi Učijama, Inori Minase, Činacu Akasaki, Mamiko Noto, Takehito Kojasu, Hideaki Tezuka, Jumiko Kobajaši (více)

Série(3) / Epizody(62)

Velmi náhle a bez varování je student Subaru Natsuki, který se právě vracel z obchodního domu, přenesen do jiného tajemného fantasy světa. Bez jakéhokoli vysvětlení, jak se zde ocitl, čelí mladý chlapec největší výzvě svého života. Vše se ještě zhorší, když je během prvotního průzkumu svého okolí přepaden skupinou lupičů. Naštěstí jej v nejhorším zachrání mladá bělovlasá dívka s tajemnou magickou kočkou. Aby se Subaru dívce odvděčil, tak jí nabídne pomoc při pátrání po kapsáři, který dívce ukradl jistý pro ni důležitý předmět. Když se však dostanou zloději na stopu, jsou přepadeni a oba umírají. V momentě, kdy se již chlapec rozloučil se světem, se však náhle stane něco nečekaného! Subaru stojí opět na začátku své cesty v tomto tajemném světě a je na stejném místě i v čase, kdy se objevil poprvé... (Jeoffrey)

Recenze uživatele Krnac k tomuto seriálu (4)

Re: Zero kara hadžimeru isekai seikacu (2016)

8,3/10 - Prepáčte ale tento popis nejde spraviť krátky. Seriál má výborne napísané zápletky ktoré nie sú práve najoriginálnejšie ale skôr je výborné ich načasovanie vďaka čomu ich nečakáte. Hlavnou slabinou je hlavná postava Subaru, celý seriál je robený okolo neho a viete toho cca toľko čo on, viem že vďaka nemu toto veľa ľudí pokladá za niečo úžasne a teraz citujem jednoho recenzenta s YT ,,človek ktorému sa tento seriál nepáči kvôli Subarovy tak sa nechce pozrieť na svoje vlastné chyby" s čím nesúhlasím áno je chyba to hneď vypnúť ale Subaru robí proste priveľké blbosti, jeho linka je za mňa dobrá ale sú tu scény kvôli ktorým máte chuť seriál vypnúť a nikdy znovu nezapnúť čo je jasná chyba, proste tá postava je o tom že je to so sociálneho hľadiska debil ale je inteligentný a má dobré srdce ale veľa scén pôsobí ako keby mu kleslo IQ a sú tu scény kvôli ktorým chcete seriál vypnúť atď., ale však vyplatí sa ho vidieť do konca keďže tieto scény majú svoj zmysel a veľa epizód je reálne 10/10 a úplný vrchol toho čo som v seriálovej tvorbe videl, bohužiaľ veľa ,,hrozných" scén je tu navyše a dali sa spraviť lepšie, stačilo Subara mierniť, ale inak úžasný seriál, už len kvôli dejovej linke a tomu ako si Subaru uvedomuje veci ktoré mal v živote zistiť už dávno, záporáci sú dobrý, síce väčšina s nich klišé, postavy všeobecne by potrebovali ubrať silový level lebo veľa scén sa takto nedá brať vážne, súboje majú choreografiu len občas a väčšinou anime klasika že buď je to supersilný mág, človek čo keď machne mečom poškodí cieľ 10 metrov ďaleko alebo assasín čo sa všetkému uhne atď., ale inak nieje seriálu čo vytknúť. ()

Džišó kiši nacuki subaru (2016) (S01E13)

Ako musel som dať len 2* keďže som sa kvôli tejto epizóde nebol schopný vrátiť k seriálu pekne dlho (verte mi že nie som jediný kto túto epizódu tak vníma), však nakoniec napriek tomu že sa Subaru zachoval ako úplný dement (dokonca aj naňho) tak to malo do príbehu zmysel, ten je však zväčša ako poučenie pre postavu a reálny vplyv sa dal spraviť aj inak. ()

Kjóki no sotogawa (2016) (S01E15)

Ďalší veľký odpal, aj keď zo začiatku to vyzeralo ako ďalšia kláda pod nohami od autorov tak po zhliadnutí si to nemyslíte. Celý seriál vyzerá jednoducho, niečo pokašleš, dostaneš respawn ale teraz nemáte tušenie ako toto vyriešiť. ()

Ši no adži (2020) (S02E11)

Extrémne depresívna časť ktorú som mal miestami chuť vypnúť, názov epizódy (v preklade Chuť smrti) je strašne presný. ()