Speciální průzkumná jednotka s krycím názvem Hvězda přechází frontu, aby přesně určila pozice a sílu nepřítele. Rozkaz je jasný. Přejít pod krycí dělostřeleckou palbou frontu, vyhnout se kontaktu s nepřítelem a zjistit o připravovaném fašistickém útoku co nejvíce. Což je v týlu nepřítele, který připravuje mazaný tah a jehož slídící psi větří pach protivníka, úkolem nad lidské možnosti. Strastiplné drama sovětských průzkumníků tak vrcholí v působivém finále. V životě průzkumníka totiž platí jediné pravidlo – být neviditelný, nebo být zabit. Hvězda je celovečerním filmem, který moderní formou vrací ruskou válečnou kinematografii zpátky do hry. (oficiální text distributora)

jopal

Trosku som bol predsa len sklamany, bo Rusi vedia bojove filmy tocit daleko lepsie. Vadilo mi tam prilisne idealizovanie hlavnych postav a niektore nezmyselne pociny hrdinov. Fakt nic proti Rusom, ale keby sa nebali ukazat svetu, ze vojna bola take svinstvo, ze poznacila vsetkych co v nej boli - aj ich! Chcelo to viacej tej "vojenskej hrozy"... ()

Evbad

Na začátku mi přišlo, že si Rusové vypůjčili kulisy z konce druhého Švejka. Ale pak už to byl svižně ubíhající snímek o skupině průzkumníků, kteří obětují i vlastní život, aby podali zprávu o plánech nepřítele. Natočeno velmi pěkně, bez zbytečných digitálních triků, bez toho, že by v převlečení za akční hrdiny oddělali půlku nacistického velení a i samotný Adolf by před nimi jen tak tak prchnul. Naopak. Obyčejní lidé se v neobyčejné situaci zachovali jako hrdinové. A že je tam trochu patosu? Národ, který vyhrál s milionovými ztrátami válku nad Hitlerem si ho může (a možná i musí) dovolit. ()

w.w.

Ak nemáte po 50 a máte výhrady voči starým ruským vojnovým filmom - tento jeden z najnovších vrelo odporúčam. Dobrý dej, žiaden vojak Ryan po Rusky ale aj tak po tých starších ideologických filmoch konečne niečo čo ma bavilo pozerať. Výborná ukážka ako aj bez masových vojnových scén a vlastne za minima prestreliek (je to tajná misia na cudzom území) urobiť pútavý a napínavý film. pre dANo - Najhorší vojnový film všetkých čias! ??? videl si ešte nejaký iný? myslím že by sa našlo aj 30 horších :o) ()

Ruslan

Napínavej skvost , kterej člověka napne jako kšandy a čeká jak skončí. Bohužel bez obětí by vítězství nebylo možné. 95%. ()

KarolMalina

Film Hviezda je niečo výnimočné nielen v ruskej, ale aj svetovej kinematografii. Napriek cenzúre západu sa dá povedať, že vysoko prekračuje svojou autentickosťou a presvedčivosťou akýkoľvek vojnový film. Vysoký stupeň tzv. tichej ( ruskej) emocionality, ktorá vďaka postavám a hercom priamo "prehlušuje" éter, nedovolila preniknutiu ega do prejavu postáv, čím vytvorila silno realistický obraz o prežívaní mladej generácie, plnej sily a rodiacej sa lásky, no hynúcej na bojisku za svoj národ a rodinu. Postavy sú živé a reálne. Silný dôraz sa kládol aj na detaily, ktoré prehlbujú emocionalitu postáv i celého príbehu a vytvárajú dramaticko-romantický obraz o tragickosti 2. svetovej vojny v Sovietskom zväze. ()

Michalov22

Zajímavý ruský film o skupině rozvědčíků za nepřátelkou linií. Herecké výkony jsou dost dobré a válečné scény klasické - jako v skoro každém válečném filmu. Celkově má film dobrou a svižnou atmosféru a ukazuje hrdinství sovětských rozvědčíků, kteří se obětují, aby mohli poslat důležitou informaci na velitelství. Celkově bych tento film ohodnotil na 79%. ()

bastardius odpad!

Nevím co to mělo jako být, pocta sovětským válečným filmům, nebo parodie, nebo co vlastně? Nejblbější postava filmu Mamočkin (maminčin) by spolu se scénáristou a režisérem zasloužila přes hubu. Ty jeho blbé kecy musel psát scénárista v deliriu, nebo je to schizofrenik co je schopen jen tak jakoby nic zamotat do toho nedovařenou romantickou zápletku, která zápletkou ani není, protože oba protagonisté na sebe skoro nepromluví. Nezlobte se milí ruští přátelé, ale takhle blbého patosu nejsou schopni ani Američané!!!! ()

Kajuga

Vynikající film i atmosféra. Zmiňovaný patos tam není tak zlý a některé vynikající filmy k tomu taky nakonec sklouzly (Černý jestřáb sestřelen např.). ()

Ariaan

Po několikátém shlédnutí, dnes 9. května 2020, zvyšuji na 5*. Důvod je prostý. Je to moje srdcovka. Žádné umění. Válečný příběh. Hrdinství. Ale mě to dojímá. Zvláště pak naléhavý hlas radistky volající do ticha "Hvězdo! Hvězdo! Tady Země! Ozvi se! Hvězdo! Hvězdo! Tady Země!" ()