Seržant West (Samuel Jackson) dostal za úkol trénovat v obtížných podmínkách panamského deštného pralesa speciální jednotku o šesti mužích. Čtyři vojáci jsou brutálně zabiti, jeden zraněn a šestý se stává hlavním podezřelým. Jak ke zločinům došlo? A proč? Vyšetřování se ujímá důstojnice(Connie Nielsen) a pomoci jí má bývalý ranger, svérázný Hardy (John Travolta). Dvě verze případu se proplétají se spoustou nevyjasněných okolností. Nic nedává smysl a řešení je stále v nedohlednu... Thriller Zelené peklo vytvořil tandem scénáristy Jamese Vanderbilta a režiséra Johna McTiernana (Smrtonosná past, Aféra Thomase Crowna). Jejich záměrem bylo podnítit zvědavost a dát divákovi až do poslední chvíle příležitost k vlastnímu názoru na rozuzlení. Něco vidíme na plátně a něco se ještě uvnitř filmového příběhu skrývá. Je tu řada otázek bez přímých odpovědí. Přitažlivým prvkem - kromě této hry na pravdu - je i obsazení hlavního představitele, drsného chlápka s nohama na stole. Není to nikdo jiný než hvězdná stálice a král hollywoodských comebacků John Travolta (Generálova dcera, Tenká červená linie). (oficiální text distributora)

VanBradley89

Mám pro tenhle kousek zvláštní slabost. Je sice zbytečně překombinovaný, ale zvláštním způsobem se na něj nedokážu zlobit. Vždycky, když ho vidím tak mě stejně baví. McTiernan tu má slušný momenty. Přidrzlý Travolta válí a Connie je zatraceně sexy. ()

Domas88

Líbilo, zamotané a pořád plné změn, a vůbec mi to nevadilo.. Udrželo mně to v pozornosti, a Travolta je mazec herec... ()

da_silva

Prekombinovany to je, ale ne nepochopitelny, staci trocha (dlooooouheho) premysleni a postupne vam to dojede. Ale uznavam ze v posledni dvacetiminutovce bylo okate prezvratovano. A do ty doby to byla celkem nuda - fakt chtelo aby to natocil Singer :) Je to tak na dve, ale za uplne finalni zvrat, kterej mi prisel vychytanej, dam jednu navic. ()

veverysiak

Slušné zloženie realizačného tímu, dosť nabúchané hereckými hviezdami, a predsa neadekvátny výsledok, teda aspoň pre väčšinu, mne naopak to zašmakovalo, vyžíval som sa na vyšetrovateľskom due Travolta-Nielsen, trpezlivo znášal kľučky a preskakovačky v deji a nenasrali ma ani niekoľkonásobné zvraty v odhalení pravdy, no čo už, aj pri zábave treba byť v strehu, takže 80%. ()

Braga

Zelené peklo v kterém hrají John Travolta a Samuel L. Jackson, ale to mu moc na kvalitě nepřidává. V jednom filmovém časopise jsem si o něm přečetl, že je tam zbytečně moc dějových zvratů. Je to pravda. V podstatě nic není, jak to vypadá, a když už to pak nějak vypadá, stejně to dopadne úplně jinak. ()

LeePriest

Zabil seržanta ten či onen? Byl usmrcen granátem, zastřelen nebo nakonec probodnut? Kdo všechno jel v drogách? Jací vojáci jsou ti "parchanti bez soucitu" a kteří ti "dobří"? Verze s událostmi se od začátku mění a vše se komplikovaně zamotává. To však není nic proti závěru, který mě totálně uzemnil. Nicméně nemohu popřít, že tyto věci mě udrželi v pozornosti po celou dobu až do konce, takže jsem s filmem spokojen. John Travolta hraje opět povedeně, možná trochu legračně. ()

Ace.A.T.L.

Tak nějak jsem se dostal k hodnocení a komentování tohohle filmu až po letech a myslím, že můj názor se ani po letech nezměnil. Je to film, kterej asi vzniknul z důvodu, že se někdo nudil, měl peníze navíc a ta si zaplatil slušný herce a poslal je do mlejnku na logiku, aby v tom mlejnku našli dalších pár motanic navíc. Film, kterej je podle mě zbytečnej a nepřinese divákovi naprosto nic novýho nebo obohacjícího. Jen to obsazení to vyšvyhlo na moje hodnocení, jinak je to zbytečný zkouknout. Za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

Hicks

Jak to nakonec dopadlo? Byli jsme v kině čtyři, ale konec nepochopil nikdo. Celý film drží nad vodou Travoltovo charisma, ale ani to nestačí. Perlička filmu: Víte jak udělat z černocha bělocha? Prohodíte si psí známky, vyšetřovatelka vojenské policie na to nepřijde. Asi v US Army nemají zavedeny osobní složky nebo PC. Bože, kam ten Hollywood spěje? ()

Curfew

Vzpomenu-li si, že se Travoltra s Jacksonem kdysi sešli jako parťáci v takové lahůdce, jakou bylo Pulp Fiction, tak se musím jenom smát tomu, do čeho se nechali uvrtat tentokrát. Zelené peklo je fakt pekelné: zmatek, nepravděpodobný scénář, postavy mají podobné jména a scénárista je navíc nechá v poslední třetině filmu zaměnit, což u diváka způsobí naprostý zbytek orientace. A závěrečná pointa? Fujtajbl! ()

mimuzik

John McTiernan má na kontě rozhodně zdařilejší kousky, než tuto detektivku, ale i tak se jedná o docela zdařilý film. Film se celou dobu vracel zpět na začátek k zápletce, to mi nejdříve trochu vadilo ale výsledek je takový, že rozhodně nejsem zklamán. Žádná pecka ale ani žádný propadák. 50% ()

Unrealik

Až příliš mnoho různých zvratů. Je fakt, že první půlku filmu jsem jen poslouchal, na druhou se i díval. A po x zvratech jsem byl pak už dezorientován... ()

Návrat akčního machra

Návrat akčního machra

27.05.2007

Kdysi byl považován za jednoho z nejlepších akčních režisérů. Filmy jako Predátor či Smrtonosná past ho vynesly do pozice žánrové špičky. Pak přišly propadáky jako Vikingové, Rollerball a Zelené… (více)

McTiernan uvízl ve Smrtonosné pasti

McTiernan uvízl ve Smrtonosné pasti

18.09.2006

To, že se chystá čtvrté pokračování této populární akční série, ví asi každý. Bohužel, v tomto případě ani zdaleka nejde o záminku na bujaré oslavy, ale právě naopak film s podtitulem připomínajícím… (více)