Rabbit Proof Fence

Rabbit-Proof Fence

Protikráličí plot

Dobrodružný / Drama

Austrálie, 2002, 94 min

Síce trochu pomalý a režijne nie moc nápaditý film - vizuálne osobitým ho robí len a len rozbehaná kamera - ale témou veľmi príjemný a obzvlášť v rámci filmografie príslušného režiséra príjemne prekvapujúci. Možno je to politická propaganda, ale tiež je to aj príbeh o dôležitosti rodinného puta a prítomnosti domáceho zázemia. A s výborným hereckým výkonom mladej hlavnej predstaviteľky.(24.5.2003)

Jednoduchý, ale opravdu velmi silný příběh. Tenhle film řadím k nejlepším, snad i proto, že mám pro tuhle tématiku takovou slabost.(16.8.2007)

Rozpočet $7miliónovTržby USA $6,199,600Tržby Celosvetovo $16,217,411║ Toto by som žánrovo začlenil skôr ako dokumentárny film, veľmi mi tam chýba rozvitie charakterov a veľká absencia dialógov. Určite to témou zaujme, opäť smutná časť histórie ľudstva. /55%/(4.2.2010)

Krásná hudba, krásná Austrálie, které ještě pomáhá kamera, a prostinký příběh, u kterého se člověk bojí, jak skončí, protože si stále uvědomuje, že je veden skutečnou událostí, a ty nekončívají vždycky dobře. To stačí na moc pěkný film.(10.7.2009)

Mierne sklamanie. Na mňa to po emotívnej stránke moc nezapôsobilo, myslím, že na vine je hlavne réžia, pretože námet s utekajúcimi deťmi a neprávosťami páchanými na domorodom obyvateľstve ma vždy vedia chytiť za srdce. Chcelo to len iné spracovanie, lepšiu muziku, viac dramatických situácií a napätia. Niečo z toho prišlo až na záver, žiaľ. U mňa lepší priemer. 65/100(29.6.2015)

• - Film měl premiéru v Jigalongu, kde sídlí komunita, do níž se dívky po svém útěku vracely a kde dosud žijí jejich rodiny. Promítalo se venku. (-bad-mad-wolf-)

• - Motiv útěku neprovázel jen dění před kamerou. Everlyn Sampi, představitelka Molly, v průběhu natáčení dvakrát uprchla. Jednou byla nalezena v telefonní budce, kde se snažila sehnat lístky do Broomu, města v severozápadní Austrálii. (-bad-mad-wolf-)

• - Autorkou literární předlohy "Follow the Rabbit - Proof Fence" je Doris Pilkington, dcera Molly, která v příběhu vystupuje. (-bad-mad-wolf-)