Mamka a taťka

• USA Mom and Dad (více)

Když davové šílenství neznámého původu způsobí, že rodiče z poklidného předměstí obrátí svou zlobu proti vlastním dětem, Carly Ryan (Anne Winters) a její bratr Josh (Zackary Arthur) musí bojovat o holý život a bránit se surovým útokům ze strany těch, kteří je přivedli na svět (Nicolas Cage a Selma Blair). (Bontonfilm)

borec999

Všetkým rodičom zrazu prepne a chcú zabíjať svoje deti. Už podľa námetu je jasné, že Mom and Dad bude béčko ako vyšité. Je tu kopa dialógov a scén, ktoré by sa do áčkového mainstreamu nikdy nedostali (napr. scéna s plynom a "Už sa asi dusia, hehe"), veľa čierneho humoru a typicky prehrávajúci Cage. Humor bol správne nekorektný, nápad mi prišiel zaujímavý, Cage aj Selma Blair ako jeho manželka ma bavili a z daného sveta pomätených rodičov by som si toho pozrel kľudne aj viac. 3* dávam však preto, lebo tvorcovia sa podľa mňa vzhľadom na námet až príliš držali na uzde. Myslím si, že to mohlo byť omnoho viac uletené, krvavé a možno aj viac hororové/trilerové, pretože spätne je Mom and Dad hlavne komédia. Komédia drsná, ale stále komédia. Dvojnásobná škoda preto, lebo Brian Taylor (ako režisér bláznivého Cranka so Stathamom) dával nádej, že by to presne také ako môj popis mohlo byť. Takto len jednohubka na jedno pozretie a mierne premrhaný potenciál. 55% ()

Corpsegrinder

Už je asi jasný kdo z dvojky Neveldine/Taylor je ten šílenej. Zatimco Neveldine natočil sólo sračkoidní Vatican Tapes, Taylor stvořil tuhle rodičovskou variaci na Úsvit mrtvých a je to prdel jak svině. Pokud nenávidíte děti a současnou mobilovou generaci, budete tohle žrát. Občas se projeví nízkej rozpočet, hlavně divným CGI, ale zbytek filmu vypadá slušně. Nicolas Cage zde má roli napsanou přímo na tělo a předvádí tu svoje klasický losing his shit což byl jistojistě režisérskej záměr využitej naplno a je směšný jak moc hlupáčků tady to nepobralo. ()

Hanys_

Taylor šel teda hodně dolů. Šilené to sice je, to zase jo...ale po tom vyčkávacím úvodu, kdy konečně všem hrábne, se toho vlastně zase tolik nestane. Aspoň že ten Cage vypadal, že si to fakt užívá. Nejlepší scéna s prarodiči. ()

adelina8

Ráda bych dala 4 nebo i 5, ale ten konec to totálně zabil. Nevadí mi otevřený konce, teda vadí :), ale tohle bylo prostě utnutý úplně zbytečně uprostřed akce. Nevyužitý potenciál prarodičů a celkově nevyužitý potenciál zajímavého námětu. Většinu času jsem se velice dobře bavila a o to víc je mi líto, že tvůrci film nedotáhli. ()

Flopik

Nápad dobrý, bohužiaľ konečné prevedenie nie je ani horor, ani komédia. Pri tom sa s tým mohli oveľa viac vyhrať, spraviť to krvavejšie alebo aspoň omnoho viac uletenejšie. Všetky vraždy mimo kameru a je ich aj tak hrozne málinko. Väčšinu filmu je len naháňačka v dome (alebo teda skôr kecanie). Nicolas zahral skvelo, šialený bol až až, a Selma výborne dopĺňala. Celkovo skôr nuda a čistý priemer. ()

Extrakritik

Celkem zklamání.Snad akorát Cage byl celkem fajnovej magor.Není tu jedinej záběr,jak někdo zabíjí své dítě.A přitom o tom ten film měl být.No jo.Věčně korektní USA. ()

johnymdoe

Velká škoda, že to nebylo delší, potažmo že to nemělo nějaké rozuzlení/konec. Každopádně velice dobrý nápad k zamyšlení a konečně role, která byla přesně pro Cage. 80% ()

Bozvav

Fakt docela hustá komedie, která není pro slabí žaludek. Škda jen, že to téma více nerozvedli, potenciál pro lepší zápletku by tam rozhodně byl. Nicméně já se fakt bavila, možná i proto, že mám doma pobertálního spratka, kterému bych občas taky nejraději zakroutila krkem. Za mne tři a půl hvězdy. ()

warrenur

Myslim, ze takmer v kazdej rodine, zvlast v takej s "podarenymi" detmi a s rodicmi s nervami na "dranc" sa taketo nieco v mysliach zivitelov casto vynori a pokladam to za uplne prirodzene. Pokial nedojde k cinom. ;) Riadna blbina. Ale tym vypatlanym hercom som to prial - stretnut sa s kladivkom alebo pilou. Inak hodne slabota. 45% Scena pri porode vsak celkom drsna, pripomenula mi srbski film. ()

Cartman

Není to špatné, ale s tak dobrým námětem se dalo naložit i o dost lépe a udělat z toho výbornou černočernou komedii. ()

Raziel_cz

Syrová, anarchistická, nekorektní filmařina, jakou znáte z Cranku a Gamera. Jenom by si ten film zasloužil klidně dvouhodinovou stopáž a víc nápadů. Setup je totiž dobře rozehraný, ale pak je docela jasně vidět, kdy tvůrcům začaly docházet prachy a museli děj přesunout dovnitř jediného domu. Což je oukej, ale mrzí mě ten nevyužitý potenciál, protože člověk samozřejmé čeká, až rodiče začnou kydlit potomky – a oni v naprosto špičkových, adrenalinových a cynicky zábavných (ačkoliv mnohdy moc rychle odbytých) akčních scénách začnou, ale prostě toho tady není dost. I tak je film velmi zábavný, legitimně černohumorný, pragmatické slovní výměny po letech poprvé účelně využitého Cage a Selmy Blair o tom, jak nejlépe zabít svoje děti, jsou pure gold a nástupem důchodců teprve začne ten pravý masakr... ale pak to v nejlepším dost úsečně a vlastně bez pořádného závěru skončí, takže některé dobře rozehrané motivy ani nejsou dostatečně vydojeny. Čili můj dojem je docela rozporuplný. Ale fakt je, že jsem se osmdesát minut výborně bavil. A máloco tak moc chci vidět ještě jednou. A předpokládám, že teď, když už vím do čeho půjdu, se budu bavit ještě líp. Takže tak. Nasrat. ()

Rathalos

No ty vole,tak to klobuk dole,paradny horor so super nametom,kde rodicia zabijaju vlastne deti,k tomu vsetkemu dobre herecke obsadenie,hlavne Nicolas Cage,ten fakt posobil ako sialenec,hral to uzasne,Selma Blair bola fakt kocka s este aj hudba sa mi ratala...:-) ()

Hapretor

Až na pár absurdních a vtipných momentů, hodně nudné a spíše trapné. Cage už to hraní fakt nedává. Ovšem Selma Blair aspiruje na můj vlhký milf dream. ()

Isomut

Už keď sa ako tak film rozbiehal, to spomalil nejaký flashback, ktorý bol pre mňa neskutočne dlhý. To bolo azda najväčším mínusom. Čo ale tento film vyzdvihuje? Nicolas Cage a jeho prepínacie programy v hlave, ktoré zvládol super, práca s kamerou a soundtrack, ktorý bol viac než uspokojivý. No chýbalo mi celkové vysvetlenie, prečo sa to besnenie vôbec v rodičoch zrodilo. Samotný príbeh nebol nejako zvlášť pútavý. ()

Folky

Skvělý nápad, odlehčenost mi sedla, zběsilá režie taky a Cage je výborný. Ale sakra dalo se z toho dostat o tolik víc. Mělo to být víc drastické, mít víc humoru a nápadů. Oceňuji zvrat v závěru a podivný konec, ale kdyby se víc šláplo na plyn, mohla to být béčková klasika. I přesto to ale musím ocenit. ()

KNTRFKT

Podle traileru to vypadalo dost slibně, nápad taky super, takže jsem se těšil, čim mě Taylor překvapí. Bohužel se ale žádný překvapení nekoná. Rozjezd to má vcelku sympatickej, mně teda osobně vadily záběry z podhledu a pasová ní postav do rohů obrazovky, nebo na její kraje - jasně v Mr. Robotovi to funguje, ale je k tomu potřeba něco víc, tady se žádnej velkej úspěch nekonal. K samotnýmu nápadu - ten je prostě skvělej, kdyby na tom někdo zapracoval a udělal z toho věc větší, než je hereckej talent Cagea (což asi není tak těžký), mohlo to aspirovat na překvapení roku. Takhle z toho jeale jenom plytká vyvržďovačka vlastních ratolestí a jak říká anotace - z neznámýho důvodu. Ten důvod taky neznámej zustane až do konce. A to mrzí. Další věcí, co mi přišla uplně pochcaná, byla snaha o masakr, ale bez masakru. Oukej, tatík rozjebe synkovi hlavu baseballkou, ale nevidíme vlastně nic, ani ten čin, ani jeho výsledek, všechno musíme domýšlet ze znechucených/ udivených a trapných výrazů herců, který ani nepůsoběj autenticky. Rubání rodičů do sklepa je sice fajn, zamíchání prarodičů geniální, ale co z toho, že nakonec vlastně není udanej žádnej důvod, proč se tak dělo? A jestli to celý měla bejt metafora, kterou doplňovala ta poslední parafráze: "My vás, děti, milujeme, ale občas máme hroznou chuť....", tak to nežeru! ()