V polovině 90. let v irském Dublinu dosahovala zločinnost vrcholu kvůli nezákonnému obchodu s drogami. V té době začala o tomto ožehavém tématu psát novinářka Veronica Guerinová, známá svými nekompromisními články o církevních skandálech a o korupci. Odvážná žena se pouští do boje s narkomafií a nezalekne se ani mafiánského bosse Johna Gilliana. Má oporu v milujícím manželovi Grahamovi, který se stará o jejich synka, pomáhají jí kolegové z redakce, ale když se ani po několika „varováních“, po nichž skončí v nemocnici, Veronica nevzdá pátrání, stane se terčem surového atentátu. Pohřbu statečné novinářky se účastní tisíce lidí a její vražda vyburcuje celé Irsko k činu. Titulní postavu ve filmu režiséra Joela Schumachera přesvědčivě ztělesnila Cate Blanchetová. (Cinemax)

Kivis

Veronica Guerin není strhující drama nebo thriller, při kterém se vám bude tajit dech a do poslední chvíle nebudete tušit, jak to celé dopadne. Veronica Guerin je důstojný pomníček pro novinářku, o jejíž existenci jsem doposud neměl nejmenší tušení, která si však takový filmový pomníček rozhodně zaslouží. Trainspotting z druhé strany. Irsko v polovině 90. let, Dublin prolezlý drogami a jedna novinářka bojující proti rozjeté mašinerii. Škoda, že je hned na začátku prozrazeno, jak to s hlavní hrdinkou dopadne. Všichni Irové to moc dobře vědí, ale pro nás ze střední Evropy by delší zatajení rozuzlení mohlo přinést napínavější zážitek. Ten se sice nekoná, ale dvě věci se Schumacherovi povedly na výbornou. Za prvé vykreslení atmosféry dané doby a prostředí - film, byť natočený v roce 2003, má patinu nekonečných krimi seriálů z poloviny devadesátek, což mu po chvíli zvykání si v konečném výsledku prospívá. A za druhé vzbuzení zájmu o celý případ Veronicy Guerin - hned jak film skončil, začal jsem si dohledávat, na kolik se filmové zpracování odklání od skutečných událostí, jak to bylo dál, co dělají zúčastnění nyní atd. Zdejší hodnocení na hraně 70 % je přesné. Film opravdu není kdo ví jak dokonalý a vypiplaný, ale tenhle příběh je silný a pro dějiny (žurnalistiky, Irska) zásadní a já jsem rád, že jsem se s ním seznámil. ()

kopretinka

Tak me se tento film i přes zdejsí pomerne nízké hodnoceni libil. Je dobre, ze byl natočen. Ze se poukazuje na to, co se stalo. Já ho doporucuji. ()

peproch

Výborný životopisný film, krásně napsaný pro krásnou silnou hrdinku zpodobněnou CB, která vzala důsledně, poctivě a nekompromisně svou novinářskou praxi a psala a psala a zkoumala až byla zavražděna drogovými bossy ()