V polovině 90. let v irském Dublinu dosahovala zločinnost vrcholu kvůli nezákonnému obchodu s drogami. V té době začala o tomto ožehavém tématu psát novinářka Veronica Guerinová, známá svými nekompromisními články o církevních skandálech a o korupci. Odvážná žena se pouští do boje s narkomafií a nezalekne se ani mafiánského bosse Johna Gilliana. Má oporu v milujícím manželovi Grahamovi, který se stará o jejich synka, pomáhají jí kolegové z redakce, ale když se ani po několika „varováních“, po nichž skončí v nemocnici, Veronica nevzdá pátrání, stane se terčem surového atentátu. Pohřbu statečné novinářky se účastní tisíce lidí a její vražda vyburcuje celé Irsko k činu. Titulní postavu ve filmu režiséra Joela Schumachera přesvědčivě ztělesnila Cate Blanchetová. (Cinemax)

cab

Optimalni zpracovani autobiografickeho dramatu podle skutecne udalosti s vynikajici Cate Blanchett. Neni to zadna krasavice, ale charakterni role ctizadostive novinarky ji sedne. Navic fantasticky hudebni doprovod keltske hudby presne podbarvuje irske prostredi filmu. Tento filmovy zanr se mi vzdy hodnoti velmi slozite...75% ()

Hopper

Hm, toto sa veľmi nepodarilo. Nie že by nebolo na čo sa pozerať, ale ak sa aj v skutočnosti Veronica takto správala, tak je až pozoruhodné, že nedopadla zle už podstatne skôr. Samotné jej vystupovanie vo filme je tak naivné, až je neuveriteľné. Celý film okrem toho až príliš kĺza po povrchu a snaží sa zachytiť čo najviac "postáv" a to čo by bolo u tých najhlavnejších (VG, Gilligan) zaujímavé naopak absentuje. Motivácia je preto nezriedka nejasná. A ten záver - ten si mohli odpustiť, obyčajné citové vydieranie tam, kde od začiatku vieme, ako to skončí. ()

Drc

Příběh investigativní novinářky, která za své zanícení pro práci dostane patřičnou odměnu. Film s několika syrovými a drsnými momenty, hodně hluchými místy a nic moc atmosférou, což je způsobeno zejména tím, že téměř vše je již na začátku jasné. A tak vlastně padá hlavní důvod většiny filmů pro jejich sledování. Přesto to zas tak špatný film není a vyloženě zklamán jsem nebyl. ()

Harapes

Trochu vlažné.ale i tak Vás toto drama chytí za srdce.Boj proti nespravedlnosti a kriminálníkům neskončí pro nikoho dobře...pravda někdy vítězí až po smrti. ()

Schuldiner

Mohlo to býti o dost lepší. I tak to ale je film dobrý, navíc s vynikající Cate Blanchett! Když jsem toto dílko viděl před lety, dostalo mě to více, dnes už jen lehce nadprůměrně.. ()

hell_boy

Dle mého názoru hodně povedený film a další úspěšný zářez Joela Schumachera. Silný příběh o silné ženě, který nepostrádá napětí, atmosféru ani poselství...to vše podle reálné předlohy o skutečné osobě novinářky Veronicy Guerin, která byla pro Irsko spasitelkou. To vše podbarveno vhodně zvolenou a pestrou hudbou. Možná je trochu škoda, že je film tak krátký i přesto, že se v něm vystřídá opravdu velké množství postav mezi kterými jsem se docela ztrácel, takže vlastně jediná postava, která dostane dostatek prostoru se projevit je hlavní hrdinka v podání skvělé Cate Blanchett. Na druhou stranu je to důvod, proč se na film podívám ještě jednou. ()

Lukoye

Hodně podprůměrný thriler, který nestále hraje na city diváka, někdy až směšným způsobem. Jedná se o rekonstrukci života neohrožené novinářky, jenž se rozhodla poštvat k soudu špičky drogové mafie v Dublinu v polovině devadesátých let, označovaných za zlatou dobu mafie. Na žádné úrovni nedovoluje scenář hercům nějak dramaticky rozehrát jakoukoliv scénu a tak je to spíše soubor scénických torz, jež na sebe navazují jen silou vůle. Kdejaký Taggert či Colombo je líp napsaný i sehraný. Nezlomnost novinářky je sice obdivuhodná, ale nevědět před začátkem, že to je film podle skutečné události, byl bych ze zpracování daleko otrávenější. Tak jsem si mohl přeložit scénu ve které novinářka pod tlakem strachu náhle začne tančit s manželem, ve velice rychlém sledu, kde totální frustraci od veselého křepčení se synkem v náručí odděluje jen několik sekund, ve kterých není schopná vylíčit přecházející náladu ani Cate Blanchetová. Ta je také jediným světlým bodem celého filmu. I když někdy dělá naprosté nelogické hlouposti je v nich velice přesvědčivá a hypnoticky krásná. Archetyp nezdolné mladé inteligentní krásné ženy. Herectví Blanchetové je pro mě vždy velikým zážitkem, tady jsem musel trochu více hledat, abych si v tomto minimálně zajímavém filmu našel zralé plody jejího herectví. Na snímek budu dlouho vzpomínat, ale zásluhu na tom má především a jedině Cate. ()

fifi.m

Dost nudné a i trochu trapné. Ani Cate to nezachránila, tady mi nebyla sympatická. Vydržela jsem to jen do půlky, dál to opravdu nešlo. ()

edie sedgwic

Uboha blondinka proti drogovej mafii. Cate Blanchett hra ako vzdy na jednotku, ale akosi sa v tom nevyraznom prostredi straca. Ocenujem irsku anglictinu a dvojminutove vystupenie zleho chlapca Colina Farrella, ale inac bol film dost priemerny. ()

misso83

Schumacherov slabý počin. Príbeh o tvrdohlavej novinárke, ktorý sa snaží byť všetkým možným no nedokáže sa vymaniť z rady priemernosti. Celý čas som mal víziu ako mohol film vyzerať keby sa réžie ujme Roman Polanski. Asi mi to trocha pripomínalo takého slabého Ghost Writera. ()

Marsello

Vynikajúca Blanchett v dráme podľa skutočnej Veronicy Guerin. Boj s drogovou mafiou dopadol tak, ako dopadol, a svojou smrťou pomohla zákonu v Írsku v boji proti drogám. ()

BOURQUE

Drsný príbeh novinárky, ktorá sa nezľakla vypátrať jednu veľmi zlú vec (pravdepodobne najväčší strašiak všetkých rodičov). Jej víťazovo však vyžiadalo obrovskú daň. Samotný film nie je zlý (s niekoľkými silnými momentmi – chodník plných použitých ihiel, napadnutie Veroniky a samotný záver s hudbou ktorá dokáže dotknúť každú dušu) ale potreboval by to väčšiu dynamiku. C. Blanchett opäť výborná. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Biopler

Chladne podaný životopisák Veronicy Guerin, na ktorú sa fyzicky brutálne podobá Cate Blanchett, či aj povahovo, to neviem. Atmosféra Dublinu a dialógy sú síce autentické, ale nie tak dobre napísané, aby vás prinútili k aj hlbšiemu zamysleniu, iba sucho podávajú informácie. Kľudne by som uvítal dlhšiu stopáž, nie len emocionálne natiahnutý záver, ktorý sprevádzal katastrofálny spev nejakého decka, ktoré malo hlas ako keby mu pricvikli krk. Kvôli výkonu Cate, ktorá povahovo pripomína tigra, ktorý sa zahryzol a nechce pustiť, to je hodné 3*. ()

FantomASS

Necakajte 'entertainment', ale kruty pribeh podla skutocnej udalosti. Filmarsky to bolo na trochu slabsej urovni ALE nie az dokumentarnej. Cize cisty priemer, ktory si za par rokov kludne pozriem znova. ()

ecis

Priemerna kriminalka, z ktorej sa siri europska koprodukcia. Z hladiska prostredia a problematiky je to samozrejme zaujimave a je to aj jediny dovod na zhliadnutie. Inak nicim vynimocne. Vela faktov je "priklasenych" kvoli filmovemu spracovaniu (citit z toho, ale velku nevyrovnanost). Skoda, ze to nieje rydzo skutocny pribeh, ale len spracovanie udalosti podla skutocnosti. Schumacherove filmy klesaju rok co rok s kvalitou dole. ()