The Bone Orchard (E01) (epizoda)

Fantasy / Mysteriózní

USA, 2017, 1 h 5 min

Celkem chápu lehký zmatek uživatelů neznalých předlohy. Nevěšte hlavy! Tento handicap se dá lehce napravit. Takže si to můžete buď přečíst, nebo si strčit do prdele Psychorovu zlomenou expertní hůl.(18.5.2017)

Před pár lety jsem četl knížku, byl teď zprávou o seriálu nevzrušený a říkal si, jak sakra plánují přenést ten velemišmaš snových a mytologických divno sekvencí na plátno a jak z toho asi nevyleze komerční domrdaná zbytečnost. A hele - casting je tak super a autorský kouzlo tam takový, že se potvrzují zvěsti o nový nejzajímavější a (to jsem zvědav) politicky nejrelevantnější show v televizi. První díl plyne jako krev, hlásím se k odběru týden co týden. "Baby, you're torturing me..." ♪♫(1.5.2017)

• LIVINGDEAD

Parádní začátek a jakmile se objevila věznice, šlo to do kytek!(2.5.2017)

Studená vizuální onanie nad nezfilmovatelnou a po atmosférické stránce snad až meditativní knihou. Román se vyznačuje silnými mikropříběhy s nadmíru poutavými filosofickými pointami, které hrají prim nad bezduchým mlácením vypravěčské slámy a dosebezahleděností. V pilotu je to zatím přesně naopak. Gaiman je architektem barvitého městečka plného spletitých uliček, v němž Fuller se Sladem zatím jen opatrně našlapují ze strachu o poškození vzácných historických budov.(1.5.2017)

Vůbec nevím, na co jsem to právě čuměl, ale docela se těším na další díl.(3.5.2017)