Casey sa pred svojou svadbou vyberie na dovolenku so svojimi kamarátkami, pretože ju čoskoro čakajú iné povinnosti, a na kamarátky jej nezostane veľa času. Počas výletu ju poštípe neznámy hmyz, čo ale nie je ničím nezvyčajným, pretože počas horúčav je hmyz všade. Po príchode domov sa však na jej tele začínajú objavovať rôzne vyrážky a nedokáže prijímať potravu. Čoskoro zistí, že z dovolenky si priniesla oveľa viac ako len zážitky nahrané na kamere... (Marceloo)

MindTuber

Jak píše JASON_X, nechce se to nechat odradit začátkem: ,,který je zasviněný prostoduchým slepičím kdákáním...". Jakmile překonáte první a značně sterilní půl hodinku, která má ale v příběhu svou roli, dostane se vám slušného hororu inspirovaného známou klasikou Moucha, alespoň co se proměny hlavní hrdinky týká. Tu totiž bodll neznámý tvor a nejde jen o klasické komáří štípnutí a tak se nám Casey značně postupně vybarvovat, nebo vyvrhovat? Nutno podotknout, že začátky její proměny patří k tomu lepšímu. Zvracení podivné žluče, nebo scéna kdy usne ve vaně a probudí se v již značně zahleněné koupeli, jsou skvělé. Mezi nejlepší však patří scéna se snem o zjištěném těhotenství a následném přechodu do reality. Tomu se říká jikerná podívaná. Postupem to značně být, ale příliš překombinované (kyselina, tmel z dlaní) a jako divák jsem byl nakonec i dost zmaten z toho, co ji to vlastně poďobalo. Možná ryba, možná larva vodního komára, komáří škorpióní ryba? Další věcí, která snímek trochu kazí je již tradiční nelogické chování postav. Například kamarádky nemají ani trochu strach z toho, co vidí po vniknutí do doupěte. Tohle však budiž odpuštěno, protože se většina filmu odehrává vlastně v jednom bytě, který tvoří živou kulisu samotné proměny. Ironií je, že mi ke konci Casey připadala víc sympatická, než na začátku. Možná to byl i záměr, tak či onak Bite vřele doporučuji a hodnotím lepší trojkou (-> 4). ()

GameboyNES

Prvních 40. minut těžká nuda tak na uspávání malých princezen. Ale pak se nám princezna začne měnit v překrásného motýlka a užijeme si vytékání různobarevných tekutin ze všech možných i nemožných otvorů. Na svoje si příjdou i pojídači kaviáru a jiných rybích pochoutek. Sice je to více méně "vykrádačka", Cronenbergovi Mouchy, ale mě to příjemně překvapilo. A to jsem to chtěl po půlhodině smazat, že je to chujovina :) Slušné 4. ()

beso74

Z dovolenky sa dá dotiahnuť hocičo, exoticky predmet, trváce spomienky, u menej šťastných opaľujúcich sa dám aj darček s deväťmesačnou expiráciu a sem tam aj nejaký ten štípanec. Ak je to mucha tse-tse či komár roznášajúci maláriu, črtá sa vážnejší problém. Ale čo v prípade, ak je to nejaký chrobáčik a to bodnutie je takmer neviditeľné? Nuž Casey to odbije komentom "It’s just a little bite", v problematike zbehlý divák by už o možných komplikáciach vedel rozprávať. A aj Chad Archibald, ten dokázal celkom solídne skĺbiť paranoju z nadchádzajúcej svadby, antipatiu voči tej "pravej" svokrušky, priateľstvo na život a na smrť a prapodivnú metamorfózu, ktorá by mohla byť spôsobená tehotenstvom. Výsledkom je (hlavne v druhej polovici filmu) znepokojujúca cesta do hlbín pekla, trochu inšpirovaná Muchou, trochu Contracted a veľmi veľa Cronenbergom a jeho víziou sveta. Remeselne zvládnutá rutina postupne mení čistý apartmán na jednú obrovskú špinavú hmyziu pevnosť, v ktorej sa sem tam krátkodobo a dobrovoľne ocitne nejaký ten návštevník (asi najväčšia slabina filmu, 10 z 9 nešťastníkov by to hneď pri prvom pohľade na ten bordel vzali nohy na plecia a už by ich nebolo). Aj keď som sa spočiatku bál, že pôjde o moje neobľúbené found footage, po dovolenke v Kostarike to našťastie naskočilo na tú správnu koľaj a mne bolo dopriate na konci filmu skonštatovať, že v mojom dome je parádny poriadok, svokra to má našťastie dávno za sebou a ja sa zberám do Mexika a žiadnej Kostariky, čo viac si priať, veď čo sa už na takej dovolenke môže stať... ()

Najt

Jako ve směs to je film kde příběh nehraje roli, ale ten audiovizuál, ta tranformace to je prostě paráda. Povedlo se nastolit nechutnou atmosféru a i když se to odehrává v moderním pěkném bytě tak později to vypadá jak na planetě mimo naši galaxii v doupěti nějakého hnusného vetřelce. Film hodnotím průměrem, ale hvězdu přidávám za zpracování. ()

whysoserious

Parádní, slintám blahem. Byt, který se mění v hmyzí hnízdo a hnije společně s jeho přeměňující se obyvatelkou. Jikry a sliz kam se člověk podívá a uprostřed toho všeho se z holky pomalu stává nový brouček :-) Jedna z mála věcí, která mě na filmu štvala, byl přítel Casey, který mi byl sympatický asi tolik, jako jí samotné prvotní příznaky její postupující proměny po kousnutí. Nevěřím sice tomu, že by lidi odcházeli z kina a zvraceli, ale tohle se mi opravdu líbilo. Připodobnění ke Contracted je na místě, ale v tomhle případě se proměna neomezuje jen na vypadávání nehtů a vlasů. A navíc pro hlavní roli tvůrci vybrali nádhernou holku, na kterou byla radost se dívat :-) ()

Pitryx

Tak tohle strčilo levou zadní do kapsy i tolik slavnou Mouchu. Ten začátek je zkopaný dokonale, dokonce straší i found footagem, ale naštěstí to pak začne být „normální“. Pro mne naprosté překvapení, neb jsem čekal kravské béčko. ()

J.Mayen

Do poloviny filmu jsem zvazoval hodnoti nadprumerem, bohuzel v druhe pulce filmu se nedockame v zasade niceho moc zvlastiho a cely konec filmu je az detinsky predvidatelny. Zaverecne masky by libive pusobily mozna nekdy v 80 tych letech minuleho stoleti, ale na rok 2015 jsou velmi chabe a uprime i dost slabe i na tohle cecko. Suma sumarum, nepotesili jste me, a ani ja vas... ()

Karin00

Moucha, Contracted a Thanatomorphose dohromady, a z každého to nejlepší :) nechutné jako "bezdějové" Thanatomorphose, ale děj a příběh dobrý jako v Contracted :) luxuuuuus ()

argo.smile

Obycajny horor, nicim nenadchne a ani neurazi. Podobnych tematik je mnoho, lepsich i horsich. Holka je zaujimava a po premene este zaujinavejsia. Nakoniec za 2 ()

brasek

Snímok má aký taký príbeh, žiaľ miestami nudný a miestami nechutný. Vykrádačka snímkov Mucha a Slimák založené na myšlienke, že nechutnosť je to pravé cool. ()

Emperor1

Nebýt toho do očí bijícího nelogického chování postav a jejich ne úplně věrohodných reakcí na danou situaci (čímž ostatně trpí mnoho hororů), mohl bych tento snímek považovat - alespoň z hlediska efektů - za důstojný pokus obšlehnout to nejlepší z Mouchy. ()

veverysiak

Evidentne inšpirované viacerými slávnejšími hororíkmi, na nezávislú amatérsku ligu je to určite postačujúce, avšak vyššie méty sú pre autorov nedosiahnuteľné, čakal som aspoň nejakú originalitu, ale márne, snáď žena by sa potešila priesvitným jantárovo sfarbeným guličkám, ktoré by si dala ako fajn dekór do priehľadných sklenených dóz, takže 20%. ()

Snakefinger

Tolik vyblitého slizu se nepovedlo ani všem vetřelcům dohromady. Pokud opomenu deset milionu logických přešlapů a nesmyslů tak to na pokukování jedním okem stačilo. Filmy tohoto žánru nejsou můj oblíbený šálek kávy, taky proto, že nic nového v tomto subžánru nepřináší. Prostě poctivý neblijící průměr. ()