Casey sa pred svojou svadbou vyberie na dovolenku so svojimi kamarátkami, pretože ju čoskoro čakajú iné povinnosti, a na kamarátky jej nezostane veľa času. Počas výletu ju poštípe neznámy hmyz, čo ale nie je ničím nezvyčajným, pretože počas horúčav je hmyz všade. Po príchode domov sa však na jej tele začínajú objavovať rôzne vyrážky a nedokáže prijímať potravu. Čoskoro zistí, že z dovolenky si priniesla oveľa viac ako len zážitky nahrané na kamere... (Marceloo)

Jello Biafra

Splatter horor z Kanady, ktorý nezaprie inšpiráciu Cronenbergom ani keby sa režisér tohto filmu rozkrájal. Príbeh sa točí okolo mladičkej krásky, ktorú na dovolenke v Kostarike poštípe nejaký geneticky modifikovaný druh komára. Následne nastáva jej metamorfóza, v priebehu ktorej jej začnú vypadávať vlasy, meniť sa pokožka a nakoniec zmutuje do podoby humanoidného hmyzu. Film sa zo začiatku tvári nenápadne, ale už po 20 minútách sa z neho stane pôsobivá záležitosť, ktorú však režisér nedokázal dotiahnúť do konca a tak sa tu dočkáme ultra béčkového finále, aké tu už bolo tisíckrát. Je to fakt škoda, lebo bosenská kráska Elma Begović hrá obstojne a myslím si že má pred sebou pestrú budúcnosť ako herečka v B filmoch. ()

Forsberg11

Dalo sa na to pozerať... častokrát však aj nedalo. Toto je pre mňa top humus. Radšej sa budem pozerať na hromadné mučenie a rezanie končatín, ako na takéto výjavy. Ako horor je to však priemerná záležitosť. Čomu odpovedá aj moje hodnotenie. 50 %!! ()

sedm.1

Několik uživatelů přirovnává Bite k Contracted, či Thanatomorphose, nicméně já souhlasím spíš s názorem, že se jedná o novodobější klon slavné Mouchy, neboť u výše zmíněných snímků jde přeci jen o postupný ryzí rozklad lidské tělesné schránky, zatímco zde, podobně právě jako postava Jeffa Goldbuma, se ústřední hrdinka „pouze mění“ v jistý druh hmyzu, a to i s jeho charakteristickými vlastnostmi a částečně i podobou. Dějově tu ale každopádně není příliš co rozebírat, holčinu kousne na Kostarice nějaký brouk, po příjezdu domů začne vnímat pocity nevolnosti, které se postupně mění v čím dál větší bolesti, atd., zbytek si už asi každý dokáže domyslet, jen zde tedy ale nedojde k až takovým explicitním extrémům, jako v ostatních filmech, nicméně tvůrci se tu o to více vyřádili s prostředím, tedy bytem, kde se ona dívka metamorfózuje do své nové podoby a udělali z něj opravdu hodně nepříjemné hnízdečko, takže po vizuální stránce to celé docela ujde. Co mě ale opět nehorázně štvalo, bylo chování veškerých postav, včetně ústřední hrdinky, kterou samozřejmě nějaké mokvající boláky, zvracení, vypadávání vlasů, nehtů, kůže, vůbec nerozhodí a co by to vlastně s někým řešila, natož pak s doktorem, že?, a ostatní za ní pak chodí na návštěvu a i když vidí, v co se změnila, tak k tomu mají taky takový postoj, že se divák je musí chytat za hlavu, no fakt jako přesvědčivost na přesdržku. Co se efektů týče, tam vidím jemnou slabinu v podobě nedostatku financí, takže žádný zázrak, ale i snaha se počítá, spád filmu je jinak snesitelný, napětí nefunkční a herci ve svých rolích normální standart, takže ve výsledku Bite poměrně ujde, nicméně oproti všem výše zmíněným snímkům se skutečně jedná přeci jen o nejméně výraznou a hororově efektní podívanou. ()

HonzysKISS

Je to dobrý film, bál jsem se, že to bude o něco horší. Nejvíc to zachraňují výborně udělané masky. Jsou opravdu uvěřitelný. Sice se k nim dostanete až ve druhé polovině, ale od začátku kousnutí se mutace vyvíjí moc pěkně. Škoda jenom, že herectví to tady dost kazí. Nejvíc mě štvalo to ječení hlavní herečky, musel jsem si dokonce zeslabit zvuk, to se mi málokdy stává. ()

MatejNosal

Slabšie tri, nebolo to zase také nechutné tie vajicka vyzerali ako gulicky z bubbleology takže som pri filme dostal chuť na sladké :-D a finálna karanténa dosť vtipná jedny si pobehuju bez masiek zatiaľ čo ďalší majú skafandre... ()

Gray Wolfman

Na tenhle flick jsem se těšil zejména k vůli dvěma informacím. První info tipu: V emerických kinech lidi ve druhé řadě hnusem nablili za krk lidem v první řadě. Druhé info: Inspirace Proměnou od France Kafky... O to hořčí bylo zklamání, že nejhnusnější scéna měla být asi ta, kdy hlavní protagonistka bleje sliz s vajíčkama, jikrama, nebo co to kurva vlastně vůbec bylo (dejte mi kýbl lékařské vazelíny a 10 kilo červeného rybízu a tu scénu vám natočím taky) a inspirace Kafkou tam sice je, ale skutečně zanedbatelná. Jediné, co to pro mě zachránilo před průserem je herecký výkon Elmy (krásně tikala hlavou jak pravej hmyzák a ty její vykulený voči, no uff) a to, že se neměnila jen Elma, ale ke své proměně si aklimatizovala i svůj byt... Je to hodně velká škoda, že to dopadlo tahle marně, myslím, že nápad měl hooodně velké ambice (insect horror řízlý metamorfozou se nevidí každý den), ale chyběla mi tam hutná dávka odporu a hnusu. Contracted opět nepřekonán ()

Kejf.

Ztrata casu.. Na takovy mnozstvi hozenych savli nemusim ani koukat ve filmu, staci jit v sobotu rano do prace po Ipaku. ()

Wancohoff

na film som sa dlho tesil. rad by som dal 4 hviezdy pretoze film ma vcelku rychly spad, dobre efekty, no chyba viac gore, a taktiez som cakal pokrocilejsie stadium mutacie :/ inak slusny horor ktory najviac cerpa asi z Cronenbergovej muchy, no nevadi mi to. 65 % ()

Standic1

Kéž by bylo více hororů jako je Bite... Jasně, na dílo kvalitou alespoň trošku blížící se Mouše od Cronenberga si budeme muset počkat ještě hodně dlouho a možná se ani nedočkáme, ale jsem rád, že se konečně pustil někdo do pořádné transformace. Bite nenudí a každou minutu čekáte, co dalšího se na hlavní hrdince změní. Pár originálních nápadů tam je, ale samozřejmě tomu chybí zásadní věc, a to příběh nebo alespoň ideálně něco, co by se příběhu podobalo :) I přesto si Bite zaslouží pozornost a těch pár nedostatků se mu dá odpustit. ()

Heero

Čekal jsem něco podobného jako Moucha, akorát, že půjde o brouka. No, Moucha je legendární, takže srovnání je dost těžké, ale vyloženě propadák to nebyl, akorát jí neupadly zoubky, což mě trochu zklamalo, já totiž ještě brouka se zuby neviděl :) ()

Flopik

Popravde čakal som to ešte hnusnejšie.Film má rýchly spád na nič sa vlastne nečaká.Premena je rýchla a troška ma mrzí že to neukazovali troška pomalšie.Predsa len raz sa ide kúpať a zrazu všade vajíčka.Masky, jej jaskyňu alebo čo to bolo to naozaj chválim bolo to pekne hnusné.Troška ma srala logika hlavných postáv ktoré vojdu do bytu kde sú pavučiny, hnis a samé vajíčka a namiesto toho aby bežali preč to začnú preskúmavať.Ale inak viac menej spokojnosť. ()

MickeyStuma

V podstatě tento snímek vyvolává vzpomínku na povedený horor s názvem ´Moucha´ a to jak originál, tak i jeho remake. Námět postupné proměny a vývoj děje je stejný, jen se jedná o mladou dívku a nákaza se dostaví po obyčejném kousnutí, což napovídá už samotný název filmu. Jako obvykle, nejde o lecjaké veledílo, ale v hororovém žánru se jedná o standart. A protože je námět velice známý, předvídatelnost jakékoli události je velká. Snímek tak zaujme snad jen diváky neznající onu výše zmíněnou ´Mouchu´, jinak bohužel. Na druhou stranu to však nebyl zase až tak špatný nápad něco takového natočit. Vyniká tu nejen stará dobrá práce maskérů, ale i stavitele kulis. I bez pomocí počítačových efektů se dá stále natočit obyčejný jednoduchý horor. ()

Wallis3

kdyby vás něco kouslo a fakt to hnusně zhnisalo, zadejte si k doktorovi, že jo? Ale tady néééé... hele dodíval jsem se a nad nelogičnem postav, se usmál, ale musím řít že to i bavilo. Takže mi vychází tři hodně silný ty hnusný věci, co ze sebe blila. Škoda jen, že proměna nebyla dokonána. A závěr...mrkněte: ,,Je to jen malý kousnutí." ()

Rathalos

Dalsi perfektny horor o premene cloveka po ustipnuti niecim neznamym,,masky skvele,ten jej byt bol neskutocne zmeneny,vizualne vyborne zvladnute,z krasky bolo zrazu nieco odporne,bleeeeee...:-) ()

Rockerman

První polovina je na odpad. A ikdyž proměna je dokonalá, správně hnusně slizká, tak po hororové stránce je to jen slabé kousnutí. ()

Megynka

Musím říct, že mě to příjemně překvapilo, nic takového jsem ještě neviděla, za což tedy patří veliká pochvala. Mohlo to mít tedy trošku lepší děj, ale i tak :) ()