Casey sa pred svojou svadbou vyberie na dovolenku so svojimi kamarátkami, pretože ju čoskoro čakajú iné povinnosti, a na kamarátky jej nezostane veľa času. Počas výletu ju poštípe neznámy hmyz, čo ale nie je ničím nezvyčajným, pretože počas horúčav je hmyz všade. Po príchode domov sa však na jej tele začínajú objavovať rôzne vyrážky a nedokáže prijímať potravu. Čoskoro zistí, že z dovolenky si priniesla oveľa viac ako len zážitky nahrané na kamere... (Marceloo)

Karamanlis

Pri horore okrem hrôzostrašnosti, napätia či násilnosti dokážem oceniť aj mieru nechutnosti. A práve čo sa tohto aspektu týka hnisavý, lepkavý a sliznatý Bite exceluje. Takto zhnusený som bol naposledy hádam počas pozerania Slithera z roku 2006 a potešilo ma tiež to, že snímka nebola nakrútená otravným found footage štýlom, ako sa sprvoti javilo (hoci v prípade Afflicted svojho času čosi podobné celkom vyšlo...). ()

JASON_X

Nenechal jsem se odradit úvodem, který je zasviněný prostoduchým slepičím kdákáním a natočený na foťák, no a udělal jsem dobře. Protože ve výsledku je tohle kanadské překvapení koukatelná, roztomile nechutná oddechovka. Hlavní typka, která se snaží vypadat jako Rachel Weisz (ale není to Rachel Weisz), nám postupně krásně hnije a mutuje před očima. A děj od nezáživného začátku postupně slušně graduje. Taky se mi moc líbila milostná scéna s prasklým vředem plným hustého žlutého hnisu, zrovna jsem večeřel, mňam. Nebo jiná milostná scéna se zvracením. Prostě estetický, intelektuální a duchovní zážitek v jednom. A taky reklama na cestování do Kostariky. Cronenbergova Moucha to sice není, ale film naprosto splňuje mé požadavky na příjemně mozkovýplachové, tedy kvalitně relaxační béčko. Čtvrtá hvězda za nečekaně zábavnou třetí třetinu. Takže mi zbývá postěžovat si jen na scénáristovu prapodivnou fikci, ve které se dva lidi mají za týden brát, aniž by se spolu někdy bavili o svých případných budoucích dětech (on chce, ona nechce). Ale možná, že je to dnes mezi nemyslícím a povrchním plebsem vcelku běžný jev. ()

matestlust

Moc nevím co si o tomhle kousku myslet. Film má své jasné kvality, ale zároveň i hodně záporů ( triky, herecké obsazení ). Veškerá ta ,disgustace" bohužel ( alespoň u mne ) nefunguje tak nechutně, jak by měla, dost možná právě kvůli trikové stránce filmu. Starší sourozenec a dost možná také vzor, o který se Bite opírá ( + jasné známky Cronnenbergovi klasiky The Fly ) - Thanatomorphose , funguje daleko daleko lépe ve všech směrech. I tak je ale Bite kvalitním kouskem, má příjemně tísnivou atmosféru a fajnový závěr + palec nahoru za prostředí bytové jednotky, ve kterým ta mladá ženština mutuje a sní celé obydlí v jedno veliké ,,broučí" hnízdo. 3* zasloužený a aspirant na ,,echt" průměrný horor za rok 2015. ()

Morholt

Tak tohle se mi ze všech těch měňavek a měňavců líbilo asi nejvíc. Na začátku mě sice vyděsilo, že by se mohlo jednat o FF formát, ale vše pak přešlo do standardního módu a vedle solidních herců potěšil i fakt, že Kanaďané vrazili do filmu celkem slušnou hromádku javorových dolarů. No ne že by to byl nějaký vysokorozpočťák, ale finance tu cítit byly. Děj má docela svižné tempo, proměna je vydařená, dojde i na pár chuťovek a nejvíc mě bavil kutloch, který si zmutovaná hmyzačka s láskou vybudovala. Leckteré hororové monstrum by za takové doupě vraždilo. Bavilo a to tak že hodně. 80% ()

corpsy

Názov cez celé plátno s výbuchom strašidelnej hudby, mi pripomenulo INSIDIOUS a pomerne navnadilo. Ale zvyšok bol pre mňa veľkým sklamaním. Okrem gore v záverečnej tretine ide o herecky a scenáristicky nedozretý žánrový kúsok, ktorý zároveň končí tak, ako som si teda vôbec neželal. Už len to nám tu tak chýbalo. Pokračovanie by sa odvíjalo celkom inou cestou a zrejme by dopadlo ešte horšie. ()

ledzepfan

Škoda přeškoda, že se tvůrci nezmohli na nic jiného než těžit z cronenbergovy mouchy... Zase to musela být transformace do létajícího hmyzu..tozn. zase ty leptající šťávy a goldblumovskohmyzí tiky... Přitom kousnutí pod vodou naznačovalo, že by mohlo jít o něco plazího, obojživelného-což teoreticky otevíralo nové (méně okoukané) dveře pro transformační imaginaci... Pár zbytečných zvláštností se najde i ve scénaři, ale v rámci žánru nejde o nic zásadního.. Technicky je to hodně slušná práce a na všechny ty bublavé slizíky budovaného hnízda se kouká s příjemně povědomým znepokojením... ()

kaylin

Snímek „Bite“ rozhodně není scenáristicky tak dobrý jako film „Moucha“, ale po stránce trikové je to snímek velmi povedený. Gradace přeměny, a to i ve smyslu, co je zobrazováno prostřednictvím snů, je velmi intenzívní a nekouká se na to zrovna příjemně. Tohle ale považuji za silnou stránku filmu, protože tu primárně šlo o to ukázat, jak může být podobná transformace nechutná. A to vyšlo naplno. ()

TheDon

Tři jitrnice si vyjedou na předsvatební tah Kostarikou. Vzhledem k počtu piňakolád a jiných mistrovských alkoholických šejků si to nevěst(k)a rozdá s místním lamačem srdcí. Člověk by to nečekal, ale chytne od něj asi filcky. Bude to nejspíš nějakej zvláštní útočnej kostarickej druh, protože milá nevěsta se nám začne po návratu nepatrně rozpadat a hnít. Naklade nám i pár....no párset tisíc vajíček. Nebudu dál prozrazovat, protože ta postupná metamorfóza je velice precizně provedená. A nejen její metamorf. Ušlo to. 60% p.s.: ale mohli jsme aspoň vysvětlit, co přesně chytila pane Árčibalde...aspoň naznačit, nebylo by to na škodu... ()

peiton

,,Je to len malé kusnutie."A len vdaka tomuto ,,malému" kusnutiu a celkom pochopiteľne máte v najbližších minutách o zábavu postarané.Kto trpí fobiou s chrobákmi a vecami tými súvisiacimi,si dobre rozmyslite,či do toho pôjdete.Ja som prístupná úplne všetkému a neľutujem.Po dlhom čase niečo čo ma priklincovalo k sedačke.Čo sa mi na tom celé páčilo bol fakt,že na rozdiel od ostatných,podobne ladených snímkov (napr.Contracted,Starry Eyes..) v tomto okrem premeny hlav.postavy na odporne slizkého chrobáka môžete sledovať súčasne i premenu jej obydlia/bytu na obrovské liahnisko.A mimochodom už ste videli doslovné zašliapnutie hmyzu veľkého ako človek,že nie?Tak na čo ešte čakáte! ()

honajz2

Tohle jsem nehodnotil? Vždyť jsem to viděl tak půl roku zpátky... Ale ok. Když je primárním cílem režiséra znechutit diváka, ale nemá to absolutně žádnou snahu o napětí atmosféru, mě to nestačí. Ano, gore tu je, je ho tu dost a funguje dobře. A to je všechno. Nějaký děj to vlastně taky nemá, všechny postavy mají snad IQ pod 90 (až na jednu a ta stejně umře co nejrychleji jestli si to dobře pamatuju), něco jako logika tu neexistuje ani náhodou na atmosféru můžete rovnou zapomenout. Klidně ať je to nechutné jak chce, akorát to musí mít napětí a silnou atmosféru. Což ale Bite nemá. 1* ()

DodkaS

Pre mňa príjemné prekvapenie z Kanady obsahujúce pár nechutných scén. Z hlavnej hrdinky sa postupne stáva "sympaťáčka", ku ktorej by ste si návštevu dvakrát rozmysleli. Vôbec som sa tých 90 minút nenudila a určite si Bite pozriem ešte raz. P.S. z hmyzu mám odteraz ešte väčšiu fóbiu :) ()

bourec

Asi na dvě hvězdice jo,ale už jen to,že ta pička kouká na zhnisanej vřed plnej nákazy jako když to je bradavice,a navíc má i další podivný příznaky,a i přesto nejde k doktorovi,je kravina.Ale je to asi o chlup lepší než ty ostatní hnijící filmečky..30%. ()

Rodriguez

Exotická dovolená, exotický hmyz, exotická nemoc...a jedna exotická přeměna, která se začne projevovat, když se Casey vrátí z dovolené zpět. Předlohou zřejmě byla kdysi úspěšná Moucha. 25% ()

dubinak

Z hororové stránky to bylo určitě lepší než Contracted, ale horší než Thanatomorphose. Z herecké a příběhové stránky to byla docela hrůza. Emocionální linie diváka úplně míjí kvůli nedůvěřivým hereckým výkonům a i postavám.(jediný, kdo mi nevadil, byla asijská kamarádka), a ten se pak soustředí vyloženě jen na ty nechuťárny. Těch ovšem nebylo málo, myslím, že každý fanoušek si příjde na své choutky v docela v originálním hávu. Broučí proměnu jsme tu ještě neměli a těší mě, že z hlediska gore to nedopadlo vůbec špatně. Chválím masky i konečný vzhled apartmánu. Víc k tomu však nemám. ()

PavelVanekArt

„Je to jen malé kousnutí..." Tak to ani omylem. Tohle byl pořádnej kusanec od pořádnýho broučího zmrda. Nemám rád brouky, stejně tak oni mě. Tento rok jsem měl vyhlídnuté tři horory, Tři krále, jak jim říkám. První byl Baskin. Ten se ovšem zase tolik nepovedl a za mě 3*. Druhým filmem byl The VVitch, Čarodějnice. U toho jsem vrněl blahem a 5* mluví za vše. No a třetí na ráně bylo Bite. Kousnutí. Zvěsti se šířili, diváci prý na premiéře odcházeli a zvraceli. Žabaři. Film vypráví o ženě, která se připravuje na svoji svatbu a vyrazí si s kamarádkami na rozlučku se svobodou. Po příchodu domů se ale změní na obrovského brouka, pokrytého na celém těle hnisajícími strupy. Postupně se u ní začnou projevovat různé hrůzostrašné příznaky typické pro hmyz, jako například požírání čehokoliv... Ze stratu bych připomenul zakladatele tohoto hmyzího žánru, excelentní Mouchu. Nádherně vykreslená transformace člověka v hmyz se smutným romantickým podtónem. Skvělé praktické efekty a napětí od začátku až do konce. To ale u Bite neplatí, bohužel a díky bohu. Sledujeme postupnou změnu u krásné hlavní postavy (moc se mi líbí kontrast mezi krásnou černovláskou a odporným čímsi na konci), kde to začíná hnisem, zvracením podivné hmoty, slizkým obalováním se a konče u plivání kyseliny, snášení... jiker (nevím co brouci snáší a ani mě to nezajímá, ale tady šlo o nějakou vodní havěť, takže jikry) a určitou nenávistí k lidskému druhu. A taky má ocas. Hezké. Proměna byla super, tvůrci se vyřádili na praktických efektech a celkovém prostředí bydlení, které se pomalu měnilo v hnízdo. Kam se kamera podívala byl sliz, jikry a bůh ví co ještě. Nebylo to však jen o beznadějné a smutné proměně hezkého člověka na hmyz. Omáčku kolem zajistil snoubenec, domovnice a dvě kamarádky hlavní slečny-hmyza. Slečna-hmyz se totiž měla vdávat a na rozlučce se to nějak posralo a... víte co, koho to zajímá. Tohle bylo nejslabší z celého filmu. Tím se dostávám k hereckým výkonům. U hlavní představitelky nemám co vytknout. Zvládla děsivou proměnu na jedničku, do toho jsem jí věřil určitou bezmoc a zoufalství. Předváděla skvělé tiky, jak někde v blázinci. O zbytku se ovšem nedá ani mluvit, slabé, slabé, slabé. Snoubenec slečny-hmyzu byl doslova na pěst. Technicky to tvůrci zvládli dobře, kamera fajn, hudba vysoký nadprůměr a hmyzí zvukový podtón krásně odporný. Místama to byl i celkem hnus, ale zažil jsem horší. Konec dopadl celkem hrozně. U Mouchy se jednalo o slzavě dojemné finále. Tady to bylo spíš plácnutí do čela. Rozhodně by se dalo vymyslet lepší. Za hlavní herečku slečnu-hmyz, za zvuk a efekty dávám hezké 4*, ale chybělo hodně málo na průměr. Někdy si dám opáčko. 4* a.k.a 70% ()

V_erus_h

Když se sejdou 3 číčy, přičemž součet jejich IQ je lehce pod 100, nemůže z toho vyjít nic dobrýho. Dementnější chování jsem dlouho neviděla, a pokud to byl autorův záměr, aby mohla být hrdinčina proměna dokonalá, tak na mě to nezafungovalo. Tenhle film mě sejřil od začátku do konce, některý scény jsem přetáčela, protože to prostě byla šílená nuda a ony se fakt chovaly jak vypatlaný. 1* za zdařilej gore, ale přeci jen asi potřebuju něco trochu víc. ()

Deyw

tesil sem se na novou mouchu, ale videl sem strasnou sracku... dva body za vajicka a vtipnych poslednich cca 5min...nedam ani dva body sem nasranej jako krava! ()

HorrFi

To je tak, když má film dobrej potenciál, ale jinak toho ve filmu moc nefunguje.. krásná, ale nesympatická hlavní hrdinka, tuctová atmosféra, tuctovej scénář a ani práce maskérů se mi moc nelíbila.. nemůžu se ubránit srovnání s Mouchou.. Moucha je proti tomuhle učiněnej masterpiece.. velký zklamání.. ()

elanius

(63/2016) / Klasický eco-horor s nevinným "bug-bite" ako to to zvyčajne chodí. Klasický "The Fly" hmyzo-metamorfózny prístup síce funguje z pohľadu nakazenej chudery ovšem zostatok postáv dostal fakt výživne hlúpy scenár. Technicky ale prekvapivo špička, asi sem išiel budget čo mal ísť scenáristom. (3/10) ()

bizz_mjc

I když je ve filmu pár chyb a ne všichni jsou skvělí herci, vytvořili pěkný hnízdečko lásky. A bacha, moucha je ženského rodu! ()