V newyorském podsvětí se schyluje ke střetu gigantických rozměrů. Armáda čítající sto tisíc bojovníků pětinásobně převyšuje počet policistů. Tenhle dav dnes v noci půjde po Válečnících – pouličním gangu neprávem obviněném ze smrti vůdce konkurenční bandy. Dynamický dobrodružný příběh ze současnosti se odehrává ve světle nočních neonů a jeho protagonisté jsou součástí subkultury pouličních gangů. Válka mezi nimi zuří od Coney Islandu, přes Manhattan až po Bronx. Warriors bojují o život, snaží se přežít v džungli velkoměsta a pomalu zjišťují význam slova oddanost. (oficiální text distributora)

Blazkowicz

Celý film je v podstatě jen jedna velká honička nočním New Yorkem. Člověk by si řekl nuda, ale to je omyl. Opravdu mě příběh této party bavil. O předloze nic nevím nebo jestli měl být film nějak hlubší, než ve skutečnosti je, nemám tušení. Prostě klasická plochá jednohubka. Špinavý New York je prostě bomba a kdo má rád Kojaka, tak tady bude spokojený. Komiksové přechody byly fakt parádní, to bych ve starším filmu nečekal. Takže celkově na sedmdesátkový film opravdu dobré. Ty čtyři hvězdy už jsou ale hodně těsné, protože ke konci už je to trochu nuda, nelogické chování postav taky zamrzí (místo aby týpci drželi pohromadě a dělali na čem se domluvili, tak při první příležitosti si jdou zašukat k úplně neznámým borkám) a závěrečná scéna je bez nějakého fightu, takže o ničem. 4-* ()

ric

Tenhle kousek je vážně působivý. Kamera - komixové prokládání střihu - rádio vypravěčka - nástrahy - atmosféra - realičnost. Na svojí dobu absolutní špička, které ani dnes neubral zub času nic na kvalitě. Takové gangy new yorku o sto let později. ()

Mikus

Nadčasovej trash u jehož sledování jsem měl ruce zaryté do pohovky.Napínavý pd začátku do konce,stylizace gangů nemaj chybu,super herci a výborná hudba.dějová linie nulová což mi ale v tomhle případě vůbec nevadilo.ten film prostě miluju... ()

Humprt Pum odpad!

Opravdu strašné:-) Nikdy jsem nepochopil, jak může režisér skvělého "The Driver" natočit takové zrůdnosti jako "The street fighters" a "Warriors". Vyzdobení přehrávající panďuláci pobíhají sem a tam bez ladu a skladu. ()

jack_scott

Komiksová forma, skvělá atmosféra, velmi slušné provedení a herecké výkony... a celkový design. To celé vytváří velice dobrý originální film, který je skutečně hřích nevidět. Dlouhodobě sice nenadchne na 5 hvězdiček, na to snímku stále cosi chybí, celkově je ale skutečně dobrý - takže dávám 80% a ****. ()

Wolfface

Mám pro tuhle partičku Válečníků slabost.Svižný příběh,krásně nasnímaný s efektními bitkami.Pošmourné prostředí ulic,metra a postavy,které jsou sympatické.Film si na nic nehraje a má svůj nezaměnitelný rukopis. ()

Chema4

Na prvý pohľad veľmi jednoduchý dej, v skutočnosti sa ale jedna o originálny nápad, s fiktívnymi gangami NY, ktorý s Hillovim podmanivým temným vizuálom, a zápletkou, zaručuje konštantne nebezpečenstvo pre Warrioriov, ktoré sa dynamicky stupňuje, po každom ubehnutom kilometri. Warriori čelia nielen gangom, ale aj policajtom, a tí boli nútení zdrhať, a stále dookola len zdrhať. Brutálnosť, násilnosť, a nekompromistnoť, ktoré sú v recenziách tak často s týmto filmom v spojitosti, mi tu v skutočnosti prekvapivo chýbali, a to potenciál a priestor tu pre to bolo viac, než dosť. ()

gu-staff

Mno, žádné umění se nekoná, ale příjemně jsem si u toho odpočinul. Trochu mi to (nevim proč) připomínalo (nevim čim) Mad Maxe, a gang magorů s pálkama, s pokreslenejma xichtama byl tuze kůl. Někdo tu zmínil princip videohry, a ono to tak vskutku je, po překonání několika "levelů" se klucí dostanou domů, a jsou bohatší o pár modřin a zkušeností. Kdyby to natočil Troška v Pomejeho produkci, byl by to majstrštyk, takhle jde jen o béčko, který neurazí, a leckoho nadchne. ()

wick

Klasický akční kousek ze 70.let a Walter Hill celkem ve formě...Jinak jako film ale ničím výjimečný. ()

kolodej1

napínavý příběh, i když velmi jednoduchý, který má spád a rozhodně nenudí. Co mi trochu vadí je, že moc nevěřím, že by až takhle vypadal New York té doby. Ne, že by tam byl klídek a všechno v rukavičkách, ale zase, že by všechny ulice byly plné gangů, působících jako rowdies, to mi přijde poněkud přehnané. Přesto, pokud si tohle člověk odmyslel, se dalo si tenhle film užít. ()

BrusVejn

Výborný atmosférický film s jednoduchým príbehom a skvelou hudbou. Špinavý New York a mladý James Remar potešili. O úroveň vyššie ako žánrovo veľmi podobný Escape from New York. ()

Ponocnej

Docela dobrý film sice uplně bez myšlenky zato docela plný honiček a ruzných gangů jejíchž členové vypadaji jako banda buzerantů, ale jinak moc pěkný film :-) možná škoda že nebyl o něco delší. ()

Medea86

Nic oskarového, ale já to žrala od začátku až do konce. Vlastně jsem se přistihla, že jim držím palce, aby se dostali zpátky na Big Coney v co největším počtu. Co na tom, že vlastně celou dobu zdrhají; já kdybych byla neozbrojená, tak jsem podělaná až za ušima a nejspíš by mě dostali už za prvním rohem. A jako bonus bylo na co koukat. Nebo ne? ()

JimmyMadison

The Warriors je dnes už legendární snímek který bude navždy odkazem toho, že není třeba zvláštních efektů, miliónových nákladů, ani TOP filmových hvězd k tomu, aby vznikl skvělý a uznávaný film, stačí starý New York, gang špinavých herců v potrhaných vestách a zajímavý příběh vyplněný řádkou napínavých scén, který vám možná nic neřekne, v opačném případě ho ale budete milovat od začátku až do konce, příznivci starých nebo akčních filmů by si mohli přijít na své, kdo vyloženě nemá rád násilí, možná to nebude jeho šálek čaje. ()

Nepharit

U nás neznámý kus, v americe kultovní záležitost. Nečekejte od režisera Hilla žádný složitý citově vyladěný akčňák, todle jsou dámy a hlavně pánové depresivní 70 léta, týpci z New Yorku jsou rozděleni do maličkých uniformovaných gangů. Ač jsou to grázlíci na kterých by si Drsný Harry rád zchladil žáhu neubráníte se tomu, aby jste jim v jejich cestě domů nefandili. Příběh je zasazen do jediné noci/rána kdy si parta kluků razí cestu napříč celým NY zpět do bezpečí své čtvrti. Celým filmem se line vynikající hudba a choreografie rubaček je opravdu na skvělé úrovni. Pohledy kamery jsou po celou dobu filmu dosti depresivní a působí až komiksově,vše podtrženo onou hudbou. Zkrátka atmosfera filmu dominuje a není divu že byl/je modlou pro "zlé" americke teenagery a ve své době způsobil několik nepokojů. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (více)

Válečníci Tonyho Scotta

Válečníci Tonyho Scotta

16.10.2005

Režisér Tony Scott ještě ani nevypustil do světa svůj drsný thriller o lovkyni lidí Domino a už vede řeči o své dalším projektu. Bude jím předělávka klasické pouliční gangsterky The Warriors režiséra… (více)