Polední žár

(TV film)
všechny plakáty
TV spot

Bývalý spisovatel detektivních románů Bill Harding (J. Hanzlík) se podruhé oženil s Betsy (Z. Adamovská), dcerou newyorského milionáře. Po letech se setkává s první ženou Angelikou (S. Postlerová), která žije s kontroverzním spisovatelem Lumbem (J. Čenský), k němuž ji pojí vztah plný hádek a nesvárů. Lumb nečekaně nabídne Hardingovi k posouzení svůj nový román a seznamuje se s milionářovou druhou dcerou Dafne (S. Laurinová). Protože hledá bohatou nevěstu, lehkomyslná dívka jeho představě vyhovuje. Jednou večer zatelefonuje Angelika Billovi a prosí ho o pomoc. Vzápětí Lumba někdo zavraždí a oba se stanou rázem podezřelí… Napínavý detektivní příběh napsal podle románu klasika amerického detektivního žánru Patricka Quentina Jiří Hubač, režii měl Zdeněk Zelenka a za kamerou stál Vladimír Opletal. (Česká televize)

Tjaden

Zdařilá detektivní inscenace se hereckými esy jako Vinklář, Hanzlík aj. mi pěkně vyplnila pohodový večer. ()

brooklyn73

Detektivni film se pro mne pomalu rozjizdi, ale v zaveru nabira tempo, ktere zdarile kociruje svym hereckym vykonem Jaromir Hanzlik. Krimi dospeje k pro mne prekvapivemu konci. Nekdo zde psal ze znal vraha uz po 20.minutach, ten clovek musi mit talent, navrhuji kandidovat na post policejniho prezidenta. ()

klukluka

Výborné. Zejména s ohledem na tu rafinovanost a vzájemnou provázanost prakticky všech postav, které se tu vyskytovaly. Závěr (pachatel) naprosto překvapivý. Nebýt to televizní inscenace, hodnotil bych i lépe. ()

ArthasKarfa

Moc pěkně udělaná detektivka, vždycky mě baví typizace amerického prostředí v české kinematografii. V hlavní roli Hanzlík taky velmi exceloval, i když některé scény jsou trochu přihrané. ()

crozet

Všeobecný průměr lehce převyšuje pouze Hanzlík. Pro pátrače v TV programu: inscenace na hranici snesitelnosti. ()

adelina8

Studiová detektivka, zpracováním spíše připomínala divadelní hru. Americké prostředí mi úplně nesedlo, kdyby se to převedlo do českého, působilo by to přirozeněji. ()

tranquill

"Víte, pane Hardingu, když jsem teď znovu četl Vaši knížku, napadlo mě, že jste romantik a teď mám trochu strach, že opravdu jste..." S přibývajícími minutami a spácháním zločinu se kvalita této televizní kriminálky zvyšovala až k překvapivé pointě. Když je povedená předloha, umíme to :-) ()

rivah

Perfektní předloha, adaptace, režie - a ty herecké výkony, o takových si už můžeme jen nechat zdát. (skoro 90%) ()

karlee

Slušná televizní detektika, jen v zápletce se trochu podivně pracuje s odhadovanou dobou úmrtí. Jak říká doktor Radosta: "Přikrejte ho!" ()

Nalimator

Standardní televizní detektivka. Dobré obsazení (zejména Laurinová se mi líbila), žádné chyby nebo přehmaty tam nejsou, naopak zase nic extra vzrušujícího tam taky nenajdete. Bohužel Hanzlík jako hlavní postava tam vystupuje dost jako ňouma, skoro až nereálně. ()

Pitryx

Obyčejná detektivka kde herci odříkali texty a je to. Abych řekl pravdu, ani nevím za co těch dvacet dávám. Asi za to že to bylo skoro srozumitelné. ()

ostravak30

Byla by to ještě lepší detektivka, kdyby jsme ji převedli do českého prostředí. Přeci jen hrát si na Američany nám moc nejde. Vždyť jen ty jména herci vyslovují tak zvláště, že se tomu těžko věří. A taky kulisy. Americkou vlajku na komisařství ještě beru - ač běžně vlaje spíše před budovou a ne v místnostech uvnitř, ale ty příšerné dekorace - dveře, okna. Vždyť to vůbec neodpovídá. A stačilo by shlédnout jen nějaký americký film. A taky by asi nebylo od věci vypadnout někdy ze studia. Pro mě je to, krom hereckých výkonů, zápletky a rozuzlení, svým pojetím detaily okolo docela průměrná kriminálka. ()

Max Q.

Pomalý rozjezd, ale vyšetřování už stálo za kouknutí. Ale přece jen z toho čišela levná televizní atmosféra, Hanzlík většinu času promlčel a celkově mi to přišlo spíš všechno jenom "jako". ()

Aniki

Tyhle émerické interiérovky mě sice mírně žerou právě těmi klišoidními kulisami, nicméně o fajn oddychovku se jedná rozhodně. Také po zaoceánsku žvýkající Mrkvička a Hanzlík byli touto drobností až trapně roztomilí. Všechny herecké výkony patřily rozhodně k lepšímu průměru a mezi nejlepší hráče bych paradoxně zařadil především Laurinovou, té jsem tu její rozmazlenou, povrchní a naivní buchtu žral bez výhrad. Příběh sklouzával ke stereotypnosti, ale takto jsme na to už u českých, potažmo československých tv záležitostí, natáčených na motivy slavných zahraničních autorů zvyklí. Za mne takový lepší průměr. ()

PTuranyi

Celkom dobrá adaptácia detektívneho románu. Herci svoje úlohy hrajú veľmi dobre, ale žiaľ televízna produkcia nedokáže hercov podporiť a príbehu nepridáva žiadnu dramatickú atmosféru. Jedinú zvukovú kulisu tvorí pár amerických songov, ktoré však navodia iba pocit, že sa dej odohráva v USA. Samotnému príbehu niet čo vytknúť, pretože je dostatočne zamotaný a podozrenie postupne vystrieda takmer všetky postavy a skončí u tej najmenej pravdepodobnej. 65% ()

Igy007

Jako milovnice divadla si na rozdíl od většiny lidí přímo rochním v papundeklových kulisách. Vizuelní sterilita Zelenkových inscenací je pastva pro mé oči. Je to vtipně až komicky neohrabané a staromodní už v době svého vzniku. ()

evangelik

Byl jsem velmi příjemně překvapen. Celý příběh je sice trochu překombinovaný a L. Mrkvička si tak trochu hraje na Colomba, ale rozhodně jsem ihned ponořil do děje a nakonec jsem byl překvapen rozuzlením... ()