Naprosto průměrný film pro průměrné Ostravaky, kteří se chtějí utvrdit v obecných stereotypech o Ostravě a stačí jim k tomu laciné fórky. - Film prakticky postrádá děj (a nevymlouvejme se, že jde o ztvárnění jinak naprosto geniální knížky, která je psána jako zápisník), šel by v mnoha bodech dotáhnout do daleko lepších konců. - Product Placement je do očí bijící a dá se považovat za výsměch "blbým" divákům. - Hlášky a rádobyvtipná přirovnání jsou do dialogů doslova násilně vecpány (jasně, v knížce jsou přece taky, tak to tam musí být, no ni?) a v kontrastu s celkem solidní ostravštinou (na poměry běžné tvorby) tahají za uši. - Zatímco se většina lidí snaží zbavit nálepky černé Ostravy a málem už se skoro zbytku republiky podařilo vysvětlit, že se v Ostravě uhlí už asi 20 let netěží a je to jedno z nejzelenějších měst v ČR, celý film je založený na tom, jak se v Ostravě těží černé uhlí a jak je to super. - Naprosto zbytečná politická agitka, trefující se (i když naprosto oprávněně) do Bakaly (to, že v privatizaci OKD měl velkou roli současný premiér Sobotka raději ani ťuk) a stokrát omílané rýpání do Václava Havla je unavující. - Není to film pro adiktology a lidi ze záchytek, v celém filmu se prakticky jenom chlastá; nadšené nebudou asi ani genderové soudružky a feministické spolky. (což mi nevadí, plochý politicky korektní film by byl snad ještě horší) Třetí hvězdička je jenom solidárně-patriotická.(21.10.2016)

CHAPU , že to neni kurde na Oskara , to je nam jasne . De tu o to se uvolnit a zrelaxovat z tej šedi , kurde . Trochu se to povedlo . Par gegu , žadna zapletka , fajnova Zuzka i ten Kikinčuk , no dobre složeni . Igor tam sednul a to je hlavni , bo kery iny by to měl robit . Ja su tak středně spokojeny . Ma to rezervy, ale když to oko přivřu , tak dobre . Kurde dobre . Ovšem kerisik chachar i děvucha temu daju meně , to je mi buřt , bo tak ma byt . Jaka doba , take nazory . No nic , idu na šichtu , Zduř .(22.10.2016)

Od tohoto filmu jsem příliš neočekával. Dokonce jsem si chtěl po přečtení několika zdejších hodnocení zapnout české titulky v obavě, že nebudu rozumět. Ale kdepak, rozuměl jsem všemu. A film se mi hodně líbil. Jistě, buranská komedie, ovšem s mnoha výbornými scénami, skvělými narážkami na současnou realitu a nevtíravým sociálním nábojem. „Výbuch na dole Václava Havla“, „paní Burdebaníková“ (že by odkaz na uklízečku z filmu „6 medvědů s Cibulkou“ – paní Náglfóglburdebaníková?), narážky na ostudnou „Bakalizaci“ dolů a bytů OKD, narážky na „přerozkradené“ evropské dotace. Reemigrant Bakala si přece také postavil rodinný dům za desítky milionů jako podzemní kryt. A stejně jako skutečná paní Bakalová (rozená Maláčová, má za ušima - dříve Miss české republiky a mluvčí ODS) odmítá v tomto krytu bydlet i její představitelka Jitka Ježková. Film si na nic nehraje. Chce pobavit a jen trošku popíchnout mocipány, aby si uvědomili, že obyčejní lidé o jejich černých kšeftech vědí a hodně si pamatují. Filmová hudba evokuje nostalgii (Špinarová, Rottrová) i pobaví (D. Mráz). Vložené animace jsou velmi vtipné a vhodně připomínají Ostravakovy blogy. Režisér-debutant David Gočár zvolil výborný mix velmi známých a zcela neznámých herců. Ve filmu se tyto dvě množiny skvěle prolínají. Igor zahrál roli Ostravaka opravdu dokonale. Jitka Smutná velmi překvalpila svým komediálním výkonem. Bratři Čapkové se výborně dopolňují. Všechny Ostravakovy ctitelky jsou pěkně zahrané (sousedka, barová dáma, slečna v autobusu, slečna ve vlaku, sekretářka). Dušan Sitek výborně vystihl roli Ostravakova otce - unaveného, své ženě chabě vzdorujícího a záchrany syna neschopného bývalého horníka. I další vedlejší role – sestra, horníci, ředitel, majitel, synovec a jeho přítelkyně – jsou dobře obsazené. Snad jen Věra Špinarová už je nadbytečná, ale nakonec k Ostravě neodmyslitelně patří, tak proč ne. Ovšem ten product placement je přehnaný, zejmena Bandi.(17.3.2017)

• Pitryx

No, pro mne tedy dosti zklamání. Asi jsem čekal hodně. Tak jsem se těšil, že se budu chechtat celý film, ale jestli jsem se zasmál desetkrát? Ten hloupý „děj“ byl zbytečný, konec s majitelem byl spíše švihnutý, a pohřeb otce zase pohnutý. Nevím, zcela jistě mrknu ještě jednou, ale rozhodně jsem čekal něco více.(27.3.2017)

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NAPÍŠU TO KAPITÁLKAMI, ABY TO NEŠLO TAK LEHCE PŘEHLÉDNOUT: NA TOMTO FILMU JE PÁCHÁNA TA NEJVĚTŠÍ KŘIVDA, SE KTEROU JSEM SE ZATÍM NA ČSFD SETKAL!!!!!!!! 38%???????? ČEKAL JSEM NĚJAKOU STRAŠNOU KŘEČ, ALE TOHLE BYL FAKT POHODOVÝ, PŘÍJEMNÝ, VTIPNÝ FILM. LIDI, CO JE TO S VÁMA? CHYBA JE NA VAŠÍ STRANĚ PŘIJÍMAČE. :( PANE KOČÁRE, U MĚ VÁŽNĚ DOBRÝ! KECÁM- HODNĚ DOBRÝ! P.S.: I PRODUCT PLACEMENT S VTIPEM - TO DOKÁŽU TAKY OCENIT, PRACHY JSOU HOLT POTŘEBA. P.S.2: Jsem z Brna a dnes bych chtěl být z Ostravy. P.S.3: Všem tvůrcům: za tenhle film se nikdo z vás stydět nemusí. Za tím si stojím. Jedna pecka navíc za tu křivdu.(30.3.2017)