• DAPDO

Hrozný, hrozný, hrozný. Viděno pět minut po Instalatérovi z Tuchlovic a můžu řict, že jsem z nově natočenejch českejch "komedií" na dlouho vyléčenej. Škoda času, aspoň že ta minutová stopáž není tak hrozná. Do ukázek to sestříhat tak, ať to vypadá jako nej komedie za poslední desetiletí a že to stojí celkově za vyliž prdel, to už je jedno. By mě zajímalo, co na to říkaj rodilý ostraváci...Tam už jenom chybělo obsadit to hovado, co si říká Ruda z Ostravy.(28.3.2017)

• peetriss

Zábava stavěná na "ostravštině" ostravštější, než jakou mluví skutečný Ostravák - neznám případ, že by tato konstrukce někdy bavila (viz např. Ruda z Ostravy, kterého považuji za jednoho z nejslabších "bavičů" v českém showbyznysu). Tento film je dalším dílem, které zavání více trapností, nežli úsměvem, je dalším dílem, které se usadí na samotném dně české komediální tvorby. Za druhé nemám rád komedie, které se snaží "vychtěně" rozesmát mihotáním se skupinky dementních postav a ještě dementnějších dialogů. Ostravak Ostravski je tak pouze zakyslou rádobykomedií se sociálně-kritickými náznaky, která má svá pozitiva pouze v obstojném Chmelovi, sympatické (i když okrajové) romantické lince, pohledné Kajnarové a Ježkové, a odzbrojující Sarah Haváčové, která si nechá v autobuse sahat na zadek :)(13.5.2017)

Jarek Ostravski je chlop jak cyp, no ni. Ještě včera to byl jen jeden anonymní muž z řad horníků, dnes už povýšil až do křesla kanceláře důlní firmy, kam ho usadil její majitel. A je za hrdinu, který zachránil životy horníků po rozsáhlé explozi v dole, kde fáral. Čísla zachráněných se sice poněkud rozcházejí, ale o to ani tak nejde. O Jarkovi se všude píše a mluví. Od exploze se Jarkovi život změnil o sto procent, bude prožívat jen veselé i smutné události a do jeho staromládeneckého života se prodere i láska. Jen je otázkou času, kdy se na denní světlo prodere, že výbuch svojí nezodpovědností zavinil on. Tak jako moraváci mají Bohuša, ostraváci mají Jarka. Jen je otázkou, s čím chtěli přijít tvůrci a co považovali za dostatečně divácky průrazné. Měl-li to být ostravský dialekt, tak ten je v jistém ohledu i vtipný, jenže jej zkuste poslouchat v kuse devadesát minut, co film trvá, a (téměř) všichni, ne jen herci z tamních končin, mají najednou ostravske zobaky, s nimiž vydatně klapou po "ostravsku". S "Dědictvím" film pojí (nekorektní) hlášky, kterých je nemálo, jsou originálně vtipné, tedy pokud už dávno nekolují mezi lidmi, a já o nich nemám tucha. Nesporným kladem je i herecké obsazení, kterému vévodí Igor Chmela. Prognóza o tom, že film nebude sledovatelný, se nenaplnila. Film má spád, ucházející strukturu i koncepci, trochu nadbytečně skládá poctu některým celebritám, které z Ostravska pocházejí, příjemná a odpovídající je i hudební složka, rušivým elementem je Product Placement, který vzal na sebe podobu jisté značky pánských obleků. David Kočár, režijně zodpovědný za tento počin, vytvořil značně specifický film, který je určitým svěžím závanem na poli zatuchlého humoru. Sympaticky položenou laťku si film neudrží až do konce, závěr je až moc uspěchaný. Předpokládám, že šlo o rovinu fikce, neb tohoto ostravského horníka stvořil internet a legendární bloger, protože v opačném případě by příhody horníka takto vystavěné byly celkem nevěrohodné. 6/10(22.9.2017)

Skvělý film. To, že to komentují čecháčci, kteří o Ostravě slyšeli leda tak v novinách se nepočítá. Film má jednoduchý lineární příběh, který nemá žádné vykolejení. Vše je jasné od začátku až do konce. Což u odpočinkového filmu není nic špatného. Co se týče hlášek a mluvy. Na ostravsku se mluví o hodně ostřeji a používají se peprnější výrazy. Ve filmu se hodně se slovy šetřilo a bylo to uděláno tak, aby i Praha rozuměla a nebyla zmatená jako vždy. Za nás Ostravaky fajn film. Btw. celé kino se smálo jak ději, tak vtipům na toho zmrda Bakalu. Prostě super film. Lepší než cypoviny od Trošky. PS: pražáci a rádoby intelektuálové by na to neměli chodit. Zbytek diváků si to užije a uvidí jak se tady paří a píchačky chtějí píchat. Btw. komentáře typu: "celý film se jen pije"....olala...to, že si někdo dá ráno slivovici je zcela běžné. Když neřídí, tak je to okej na prokrvení. A pivo na žízeň? Co je na tom sakra divného. Někteří by si měli honit ocasy nad jinými filmy a třeba honit ocasy s Troškou, k němu taky patříte.(23.10.2016)

• vlcekmirek

Netočili to pražaci? Bo to s Ostravu ma společne akorat exteriery. Dialekt je tak nějak přizpusobeny tomu, jak nas chcu pražaci vidět: Trotli z Ostravy s malym intelektem a velkym ,,humorem" (HAHAHA) . Děj jak z Dikobraza, zapletka žadna. Jako vždy, obraz lidí z Ostravy zpitvořen podle představ pražáků. Četli vůbec autoři tohoto paskvilu předlohu, na kterou se odvolávají? Byli se před napsáním scénáře aspoň podívat, jak se v Ostravě žije? Máte pocit, že Deníky Ostravaka dělalí z lidí blbce? Ano, nejsme upjatí, jako čecháčci, ale nejsme pitomci, za jaké nás má praha. (Nejsem nevzdělanec. Malé ,,P" v názvu města praha není důkazem mé nevzdělanosti, nýbrž výraz neúcty k ,,nařazené" rase) 1 hvězda za exteriéry Ostravy. PS: Pokud jste četli Deníky Ostravaka, musíte vědět, že autor nebyl havíř, ale pracoval ve Vítkovicích. Ocelové srdce republiky se Ostravě neříkalo kvůli šachtám, ale kvůli rozvinutému průmyslu na vysoké úrovni. A jen díky praze je i tohle minulost... PSs: Víte o tom, že v Ostravě už šachty hezkých pár let nefungují, takže havířů je tu pomálu? ASI NE, ŽE?(28.10.2016)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)