Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jarek Ostravski je horník jako každý jiný. Když ale v dole bouchne jedna ze štol a on zachrání spoustu svých kamarádů ze závalu, stane se hrdinou a rázem se mu jeho život obrátí naruby. Vedením firmy je povýšen z dolu do kanceláře, aby se staral o horníky, dostane se do zorného úhlu médií, rodiny, přátel, ale především se znásobí jeho kredit u žen. Kdo by ale mohl tušit, jak to celé je vlastně doopravdy... Nová česká filmová komedie, navazují na nejlepší tituly z této oblasti naší filmové tvorby „Ostravak Ostravski", byla volně vytvořena dle námětu legendárního blogera a jeho sedmi knižních bestsellerů s názvem Deniky Ostravaka. (Bohemia MP)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (203)

Djoker 

všechny recenze uživatele

Předlohou filmu je úspěšný blog. Docela by mě tedy zajímalo, jak vypadala další oblíbená literární díla, která zaplavovala internet v době jejich největšího boomu. Nejsem z Ostravy, a když někdo mluví jako retard, tak mě to spíše vytáčí, takže jsem si k hlavnímu hrdinovi ani nemohl najíst cestu. Hranice mezi filmovou poctou městu a jeho ponížením se ukázala být velmi tenkou. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Za co, kura, za co?! Těch 40 minut života už mi nikdo nevrátí. Já mám omluvu, proč jsem se tak dlouho nechávala omývat vlnami trapnosti: v krku se mi usídlil nějaký bordel a byla jsem z toho kašle natolik vyčerpaná, že se mi nechtělo slézt z gauče a vyšplhat se po schodech do ložnice. Možná jsem se měla překonat a najít si nějakou záživnější a inteligentnější podívanou, tak třeba čučet do kočičího záchůdku, k tomu by mi stačilo překonat pouhých 5 metrů horizontálně. Jakou omluvu mají tvůrci této smrduté hromádky rádoby vtipných scének? Chichiííchiííí, ti Ostravááááci jsou takovíííí buraníííí, heleéé vííííď. Ne, nezasmála jsem se, dokonce ani neusmála, akorát mě to nasralo. Ne proto, že si to utahuje z mého kraje, z mého rodného města, ale že si to z něj utahuje debilně, s dementním žargonem, co hercům nešel přes pysky a s "humorem", který vzhlíží odněkud z hlubin sračkami zatopeného dolu i na komedie Zdeňka Trošky. Hvězdičku za známé lokality a za nepatrnou možnost zlepšení v druhé půlce filmu (kdy jsem se konečně kopla do prdele a šla uklidit kočce hajzlík). ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Panoptikum uhelných monster, invalidní zápletka, kulhající humor. Cypovina, na kterou jsem čuměl jak Jakeš na klíče. Tak nějak se z toho může zdát, že v rámci ochrany lidského genofondu by ten rázovitý region měli obehnat vysokým plotem, nastražit nášlapné miny a nepouštět nikoho dovnitř ani ven, ale já dobře vím, že to všechno byla jen taková lidová zábava a filmová fikce. Bo..? ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Vždyť o co vám všem jde, chlapi? Abyste si, jak sami říkáte, fajně zafárali a štolu vyrubali." Deníky Ostravaka jsem nečetl, ale co si pamatuju, tak mi ostravština vždycky zněla o něco přirozeněji a výrazně kratčeji. Nicméně Jarek, ten chlop jak cyp, nebyl špatný, ale víc mě bavily jeho slečny než satirické poukazování na problémy regionu razovitého. A nejvíc se mi líbil ten zadeček přesně padnoucí do ruky, neboť kvůli němu bych určitě taky stíhal ten správný autobus na šachtu i z šachty a měl pak slunný den i ve smogem tradičně vyvoněné Ostravě. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Ten ostravský blog si matně vybavuju jako první výrazný počin toho druhu. Škoda, že film nepřišel dřív, po 12 letech už to tolik nemohlo rezonovat. Film vlastně přišel až nakonec jako taková tečka za televizí a divadlem. Naštěstí několik scén funguje dobře jako samostatné anekdoty, takže to není tolik promrhaný čas, ale celek je samozřejmě omyl, který neviděl dramaturga ani z pendolína. To nejlepší je cameo Věry Špinarové a dobře zvolený song Marie Rottrové ve vhodnou chvíli. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (9)

  • Zámer zadaptovať Ostravakovy blogové príspevky oznámila produkčná spoločnosť Three Brothers už v roku 2014, samotné nakrúcanie začalo kvôli zháňaniu financií a zdravotným problémom producenta Viktora Krištofa ktorý pol roka ležal po úraze so zlomenou chrbticou až v roku 2016. (Raccoon.city)
  • V úvodu filmu slyšíme úryvky písní „Malá Žužu“ a „A já sprostá“ od Horkýže slíže. Když se Jarek (Igor Chmela) ráno vzbudí u své sousedky, tak při tom hraje „Měli jsme se potkat dřív“ od Marie Rottrové a po ní zazní „Jednoho dne se vrátíš“ od Věry Špinarové. (Duoscop)
  • Když volá Bohuš (Vladimír Polák) Jarkovi (Igor Chmela) po návratu z Prahy, říká, že je poledne, přitom na budíku bylo 8:35. Při dalším hovoru synovce a záběru na budík je na něm 11:40. (MrAldridge)

Reklama

Reklama