• Ricky_CZ

Jako člověk vychovaný Ostravou a žijící v Ostravě jsem se cítil až trapně :/ Ona samotná idea zasazení komedie do regionu je OK. Že se pije jen Ostravar je taky fajn. Ale vesměs divadelní herci (z pohledu filmu přehrávající) to podle mě pohřbili. Tyto zbytečně vyčpělé stereotypy pak doráží vlastně beztvarý příběh.(27.3.2017)

• peetriss

Zábava stavěná na "ostravštině" ostravštější, než jakou mluví skutečný Ostravák - neznám případ, že by tato konstrukce někdy bavila (viz např. Ruda z Ostravy, kterého považuji za jednoho z nejslabších "bavičů" v českém showbyznysu). Tento film je dalším dílem, které zavání více trapností, nežli úsměvem, je dalším dílem, které se usadí na samotném dně české komediální tvorby. Za druhé nemám rád komedie, které se snaží "vychtěně" rozesmát mihotáním se skupinky dementních postav a ještě dementnějších dialogů. Ostravak Ostravski je tak pouze zakyslou rádobykomedií se sociálně-kritickými náznaky, která má svá pozitiva pouze v obstojném Chmelovi, sympatické (i když okrajové) romantické lince, pohledné Kajnarové a Ježkové, a odzbrojující Sarah Haváčové, která si nechá v autobuse sahat na zadek :)(13.5.2017)

• herr_carter

kokotina neskutečná....měl jsem možnost před lety v Ostravě pár měsíců pobývat a stačilo mi k tomu, abych pochytil dialekt a mentalitu místních obyvatel..tenhle film musí být z jejich strany na žalobu, protože jsou zde vykreslení jako naprosto tupá, opilá a imbecilní hovada, která navíc neumí mluvit !! Fuj fuj fuj, jak se něco takového může vůbec dostat do kin..co do kin, vůbec natočit...za tohle by měl být kriminál nebo veřejné lynčování............. moje hodnocení = 0 z 10.(22.10.2017)

• Ozzy2

Strašný, myslel jsem, že nic horšího, než Kameńák neexistuje.Nevtipné, odporná mluva, dementní dialogy.To nešlo dokoukat.Livingdead, asi synek z prominentní rodinky...nelži tady, zmrde.A vy, polopolský i čistě polský zmrdi, co si berete do svých smradlavých tlam pražáky, nezáviďte.Vy za to nemůžete, že jste jen burani, co neumí pořádně mluvit a vaše město je hnus, který dělá naši vlasti jen ostudu.(21.10.2017)

• Humphrey

Film jsem viděl na premiéře v největším ostravském jednosálovém kině LUNA, které bylo po dlouhé době nacpané k prasknutí a diváci se zjevně dobře bavili. (Měl jsem tedy opačný dojem než kolega zlamic.) Nejsem si ale úplně jistý, že tenhle film vykresluje Ostravu takovou, jaká je. A pokud ano, tak jí určitě nepředstavuje takovou, jakou by jí chtěli ostraváci mít. Každý, kdo se na film podívá, se pouze utvrdí ve stereotypech.(20.10.2016)

• - Zámer zadaptovať Ostravakovy blogové príspevky oznámila produkčná spoločnosť Three Brothers už v roku 2014, samotné nakrúcanie začalo kvôli zháňaniu financií a zdravotným problémom producenta Viktora Krištofa ktorý pol roka ležal po úraze so zlomenou chrbticou až v roku 2016. (Raccoon.city)

• - Hlavným scenáristom a zároveň aj jedinou osobou zo štábu, ktorá sa mohla stretnúť s tajomným skutočným Ostravakom Ostravskim, teda autorom blogu, ktorý svoju identitu z bližšie neuvedených dôvodov neustále tají, bol Vladislav Kučík. S autorom musel dokonca podpísať klauzulu o mlčanlivosti, a tak ani režisér skutočne nevie, o akú osobu ide. Špekuluje aj o možnosti, že za pseudonymom Ostravak sa skrýva niektorá známa a literárne nadaná osobnosť zo severomoravského regiónu, napr. Jaromír Nohavica, ktorý však podobné špekulácie opakovane poprel. (Raccoon.city)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)