Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jarek Ostravski je horník jako každý jiný. Když ale v dole bouchne jedna ze štol a on zachrání spoustu svých kamarádů ze závalu, stane se hrdinou a rázem se mu jeho život obrátí naruby. Vedením firmy je povýšen z dolu do kanceláře, aby se staral o horníky, dostane se do zorného úhlu médií, rodiny, přátel, ale především se znásobí jeho kredit u žen. Kdo by ale mohl tušit, jak to celé je vlastně doopravdy... Nová česká filmová komedie, navazují na nejlepší tituly z této oblasti naší filmové tvorby „Ostravak Ostravski", byla volně vytvořena dle námětu legendárního blogera a jeho sedmi knižních bestsellerů s názvem Deniky Ostravaka. (Bohemia MP)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (208)

honajz 

všechny recenze uživatele

Jestli se nepletu, tohle jen zneužívá slávy jednoho blogu, kde snad ani nebyl nějaký děj nebo příběh, šlo jen o sled scének více či méně zábavných. Ve filmu hrají nějací Pražáci Ostravaky, Ostrava vypadá podivně, příběhově je to o jen o děvkaření mám pocit, a závěrečné napravení hříšníka není nijak odůvodněné a ozřejmené. Nevím, mně to nudilo, vtipné mi to nepřišlo, animované vsuvky a problémy s ženskými mi přišly jako opajcovaný mustr z Básníků násilím přesazený někam, kde to tvůrci viděli jen jednou, a to ještě v noci ve Stodolní, prostě nevěrohodné a zbytečné dílko. Jo a aby se teda neřeklo, občas tam zazní song nějaké ostravské pěnice či zpěváka. ()

GeusX 

všechny recenze uživatele

Nuda tak velká, že by se dala krájet. Taková nuda, že u filmu mí spoludiváci opravdu usnuli. A to fakt nekecám! Neuplynulo ani patnáct minut a musel jsem se hodně přemlouvat abych to vydržel dál. Využít ostravský dialekt jako zdroj humoru možná nevypadalo jako špatný nápad, vždyť takový Ruda z Ostravy měl v rádiu po určitý čas slušný úspěch, ale to byly jen krátké plky, ve filmu to jaksi tahá za uši to až přehnané nářečí. Neznám žádného ostraváka s takovym kvákavym zobakem. ()

Reklama

Pulper 

všechny recenze uživatele

Po deseti minutách jsem u toho usnul. Žádný humor, a opět atributy "typické" pro Ostravu: 1. šílená kratkozobačtina, ze které lezu po zdi, 2. Kdo někdy nefáral, není Ostravák, a možná (opakuju, usnul jsem) 3. Ostravsko jako region samých upřímných, správných a čestných lidí, kterým je děsně ubližováno. Jděte s tím už do řitě. ()

Ricky_CZ 

všechny recenze uživatele

Jako člověk vychovaný Ostravou a žijící v Ostravě jsem se cítil až trapně :/ Ona samotná idea zasazení komedie do regionu je OK. Že se pije jen Ostravar je taky fajn. Ale vesměs divadelní herci (z pohledu filmu přehrávající) to podle mě pohřbili. Tyto zbytečně vyčpělé stereotypy pak doráží vlastně beztvarý příběh. ()

becki_tu 

všechny recenze uživatele

Scénáristé si asi mysleli, že pokud se bude v komedii mluvit ostravsky, bude to minimálně dvakrát taková sranda. A ono ne. Pražákům to prostě nejde z pusy a v celém filmu to působí dost rušivě. Vzhledem k ne uplně marnému námětu by filmu paradoxně více slušela pouze dramatická linka, ve které jsem viděl větší potenciál než ve zesměšňování kulturních a sociálních rozdílů v moravskoslezkém regionu. Nemám nic proti jakkoliv nekorektním komediím, ale tahle mi zkrátka vtipná nepřišla. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (9)

  • Náklady na film sa zastavili na čiastke 16 miliónov českých korún. (Raccoon.city)
  • Hlavným scenáristom a zároveň aj jedinou osobou zo štábu, ktorá sa mohla stretnúť s tajomným skutočným Ostravakom Ostravskim, teda autorom blogu, ktorý svoju identitu z bližšie neuvedených dôvodov neustále tají, bol Vladislav Kučík. S autorom musel dokonca podpísať klauzulu o mlčanlivosti, a tak ani režisér skutočne nevie, o akú osobu ide. Špekuluje aj o možnosti, že za pseudonymom Ostravak sa skrýva niektorá známa a literárne nadaná osobnosť zo severomoravského regiónu, napr. Jaromír Nohavica, ktorý však podobné špekulácie opakovane poprel. (Raccoon.city)
  • Baňa Václava Havla bol iba fiktívny názov, v skutočnosti sa natáčalo v areáli niekdajšej čiernouhoľnej bane Žofie v Orlové-Porubě, ktorý je známy tiež ako Fučík 5, a taktiež v uhoľnej bani pri Litvínove. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama