• silak_xup

Poprvé dávám odpad něčemu, co jsem stěží dokoukal. Podle mě je jedno, jestli jsi z Ostravy, Opavy, Brna, Hradce Králové, Českých Budějovic, Prahy nebo z Karlových Varů, nebo z totální prdele v lese, tohle tě nemůže bavit. Já celou dobu čekal, že se tam něco stane, že tam bude něco hodně vtipného, že tam bude prostě nějaký děj, který v něco vyvrcholí nebo něco v tom smyslu, ale tohle byl opravdu zabiják času. Nechápu Chmelu, který mě doposud bavil, jak mohl do něčeho takového jít, ale na druhou stranu chápu, mamon je velitel.(21.3.2017)

U tohoto filmu jsem se docela dobře zasmál. Což je u komedie žádoucí. Drobný parodický odkaz na Bakalu? Ano, viz důl Václava Havla s firemním email pro hlavního hrdinu JarekOstravski@vaclavhavel.cz. Igor Chmela se do své role hodil. Dialekt pěkný, i když část Ostravanů bude tvrdit, že tak se u nich nemluví.(14.1.2018)

• bari68

Absolútne nechápem tú vlnu nenávisti a zloby voči tomuto filmu. Nejaká degradácia Ostravy, či Ostravákov ???!!! ........ Veď to ani nie je motívom tohoto filmu, sám sa vlastne nebere ani príliš vážne, je len proste slabý a niektoré čirne diery sa tu ukazujú v plnej kráse. Pár dobrých hlášok a vtipných aktov sa tu objavilo, ale je ich príliš málo ku spokojnosti.(15.3.2017)

• Jara.Cimrman.jr

"Vždyť o co vám všem jde, chlapi? Abyste si, jak sami říkáte, fajně zafárali a štolu vyrubali." Deníky Ostravaka jsem nečetl, ale co si pamatuju, tak mi ostravština vždycky zněla o něco přirozeněji a výrazně kratčeji. Nicméně Jarek, ten chlop jak cyp, nebyl špatný, ale víc mě bavily jeho slečny než satirické poukazování na problémy regionu razovitého. A nejvíc se mi líbil ten zadeček přesně padnoucí do ruky, neboť kvůli němu bych určitě taky stíhal ten správný autobus na šachtu i z šachty a měl pak slunný den i ve smogem tradičně vyvoněné Ostravě.(21.5.2017)

• Pythonator

Neuvěřitelná kokotina. Igor hraje dobře a ta modrooká stewardka z vlaku je fakt kočka. Jenže pokud si Pražáci mysleli, že bude vtipné natočit film skoro bez příběhu a humoru, který by měl být vtipný díky ostravské mluvě, tak se šeredně pletli. Ostravština zde zní uměle a trapně, místy dokonce doplněná čecháčskými slovíčky a podbarvená pražáckým přízvukem. Takto asi skutečně nikdo nemluví, pokud není debil. Film představuje světu pohled na omezené Ostraváky, kteří neumějí ani mluvit, což je samozřejmě ubohé, jelikož většina Ostraváků má spisovnější a kultivovanější Češtinu než pošahaní Pražáci. A když už se tvůrci tak snažili poukázat na nářečí, mohli sehnat alespoň herce, kteří by skutečně dokázali přirozeně mluvit ostravkým dialektem, aby to neznělo jak Pražák po lobotomii.(21.10.2017)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)