• kamilek2

Tohle je jednoznačně nejhorší film roku.Blahopřeji, štábu , že se jim to v závěru roku takhle povedlo. Dali si opravdu záležet. Je to komedie to je žánr co letí a aby to byla ještě větší zábava okořenili to umělou ostravštinou (geniální to je teda legrace samo o sobě). Potlačili příběh a dali sociální podtón v propouštění horníků (to aby tam bylo trochu vážného tématu). Herecké výkony- pro jistotu tam nejsou. Jednoznačně skvělé, letošní plyšový lev je doma. Těším se na pokrčování Větnamec Vietnamský, s umělou větnamštinou to bude taky legranda " ty šla na dobrá film ".(21.10.2016)

• Olík

Ať si je legendární "Denik Ostravaka" sám o sobě kultem jakým chce, celovečerní debut doposavadního pomocného režiséra Davida Kočára je jedním velkým skokem vedle. Nečetl jsem rázovitý blog (slyšel jsem nějaké audio záznamy), ale hádám že svůj věhlas nezískal podobným projevem. Všechno vylejt, od Chmely (snad ještě méně uvěřitelný Ostravák, než nebohý "Ruda" Kavalčík) po všechno. Nevím co na to doly odkojení domorodci, ale za mne tahle Ostrava určitě ne!(17.11.2017)

• silak_xup

Poprvé dávám odpad něčemu, co jsem stěží dokoukal. Podle mě je jedno, jestli jsi z Ostravy, Opavy, Brna, Hradce Králové, Českých Budějovic, Prahy nebo z Karlových Varů, nebo z totální prdele v lese, tohle tě nemůže bavit. Já celou dobu čekal, že se tam něco stane, že tam bude něco hodně vtipného, že tam bude prostě nějaký děj, který v něco vyvrcholí nebo něco v tom smyslu, ale tohle byl opravdu zabiják času. Nechápu Chmelu, který mě doposud bavil, jak mohl do něčeho takového jít, ale na druhou stranu chápu, mamon je velitel.(21.3.2017)

• tchempi

Zbytek republiky film nestráví, ale velký problém s ním budou mít i diváci na Ostravsku (k nimž se řadím). Nejde ani tak o to, že v Ostravě žádná činná šachta už několik desítek let není, že je dějová linka prosťoučká, dialogy trapné a některé "vtipy" jsou obšlehnuty z jiných filmů. Problém tkví v tom, že všichni (i zkušení) herci brutálně přehrávají a mluví dialektem typu - Pražáci si myslí, že takto mluví Ostraváci. Řiť kruliča. Mluvime sice kratce, hodně kratce, ale ne takto idiotsky afektovaně. Pokud měl být film poctou Ostravě, vyzněl naopak jako její parodie. Pochopil bych, kdyby toto „veledílo“ natočili přespolní a robili si tím z Ostraváků cypy (cyp = hornický učeň, ale také urážka). Ale že tu filmovou sebevraždu spáchali domácí...?(22.10.2016)

• Gilmour93

Panoptikum uhelných monster, invalidní zápletka, kulhající humor. Cypovina, na kterou jsem čuměl jak Jakeš na klíče. Tak nějak se z toho může zdát, že v rámci ochrany lidského genofondu by ten rázovitý region měli obehnat vysokým plotem, nastražit nášlapné miny a nepouštět nikoho dovnitř ani ven, ale já dobře vím, že to všechno byla jen taková lidová zábava a filmová fikce. Bo..?(23.10.2017)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)