1976. Buenos Aires je znepokojeno přibývajícími únosy osob, které se odvážily postavit proti diktatuře vlády. Carlos Rueda, ředitel dětského divadla, se jednoho dne vrací domů a zjišťuje, že jeho žena, Cecilia, byla unesena - za psaní kontroverzních článků v místních novinách. Carlos se schází s lidmi, kterým zmizel někdo blízký. Najednou v sobě objeví psychické síly, které mu umožňují vidět osudy těchto unesených lidí. Dokáže pomoci všem, jen ne sobě. Přestože cítí Ceciliinu minulost, nedokáže vidět její budoucnost. Carlos zoufale pátrá po své ženě, ale stále je o krok pozadu. Mezitím Cecilie plánuje vlastní nebezpečný útěk z vězení. (oficiální text distributora)

Pavel_Pan

Ani nenapíšu, že byl dobrý scénář. Nebyl. Takto ožehavé téma bylo uchopeno všelijak - propagandisticky, lacině i působivě, ale jako celek není film autentický ani za mák. Škoda božské Emmy. 50% ()

pOne

Otřesné události v Argentině kolem roku 1980 podle mě hodně špatně převedené do filmové podoby. Film mi přišel velmi nezajímavě natočen. Navíc jsem ho měl možnost vidět pouze s českým dabingem, který nikdy nepřidá. Tentokrát rozhodně ubral. Lacinosti typu "maketohelikoptéra" opravdu nemusím. Ztráta času.... ()

Miloško

Zaujímavý príbeh z Argentíny s konca 70rokov, kedy vtedajšia diktátorská vláda nechávala unášať,zabíjať svojich občanov,ktorí sa nebáli protestovať. Film nie je nabitý neakou akciou, alebo neakymi večšími scénami, ale to je na nom pekné. Ide tu o to vyjadrit neakú symboliku nevzdávania sa do poslednej chvíle bojovať za svoje práva. Skvelý Antonio Banderas.[DVD] ()

Doudik.t

Už to tu zmínilo několik lidí, nerad bych se tedy opakoval, ale faktem je, že hlavní herci i téma bylo velmi dobré .... Režije však zaostala hodně pozadu a proto film nenaplnil ani z poloviny potenciál, který měl ... škoda, .. 5/10 ()

MGRNV78

Možno herecké výkony v tomto diele nie sú na Oscara. Ale na druhej strane, v ktorom inom filme bol Banderas lepší, či presvedčivejší, ako tu, alebo v čom bol herecký výkon Thompson slabší ako pri iných filmoch? Ale mňa skôr totálne dostal ten samotný príbeh (neviem či je to len fikcia autora, alebo čerpal z nejakého skutočného príbehu, ale na tom vlastne nezáleží). Pre mňa to bola neskutočná sila - mix mystiky (Banderasove schopnosti) a brutálnej reality (scény z väzenia). A na mňa to neskutočne zapôsobilo. ()

Horác

Pro mě velmi působivé a plně zasahující zobrazení lidské bolesti a bezmocnosti ve střetu s režimem, který nechává "mizet" lidi jen kvůli jinému politickému názoru. ()

aliajas

Smutná ukážka toho, aký dokážeme byť. Krutosti, akých sa dokážu dopúšťať ľudia za určitých okolností. A aj toho, čo všetko dokážeme, ak nám ide o život. Čo sa Carlosa týka, prežíval, ako najlepšie vedel. Dokázal pomôcť takmer každému, len nie sebe. O to viac to muselo byť deprimujúce. Len - ak si dobre spomínam - zdá sa mi, že sa veľmi staral o svoju ženu, ale málo o to, čo sa stalo s jeho dcérou. Pretože práve o nich dvoch a o ich prežívaní je celí film. ()

harmonikar

Nevýrazné herecké výkony.Jednotlivé postavy postrádajú väčšiu hľbku.Tomuto filmu chýba potrebná sila akú si zaslúži daná téma.Miestami mi pripomína skôr lepší televízny film ako film určený do kín. ()

KcarlosK

Díky naší komunistické minulosti to asi dokážeme pochopit. I když k takovému peklu jsme to snad dotáhnout nestihli. Celkově ale film spíš nudí a zdá se dvakrát delší. ()

andy60

Film v podstatě plní úlohu nějakého sdělení - po shlédnutí si člověk řekne - aha, ono se to v tý Argentině v těch sedmdesátých letech pěkně sralo - diktatůra, únosy atd. a to je tak vše. Víc než toto se druhý den divákovi nevybaví, protože příběh pátrajícího Carlose po své manželce nenabízí žádné emoce ani napětí. Bohužel. ()

peproch

Působivé imaginativní rodinné drama na pozadí politického mizení osob, kritiků a odpůrců diktatury vojenské junty v Argentině 1976. Carlosoví zmizí postupně manželka a pak i dcera, je obdařen jistým druhem vizionářství a oproti racionalitě a aroganci moci staví solidaritu zanechaných, mírnost, imaginativitu, trpělivost. Není bijcem, neohroženým mstitelem, ale trpícím hledačem a ví o všech krutostech a poníženích, které musely jeho milované zakusit . Český titul je velmi nešťastný, chybný a zavádějící, není to politický thriller ale jemné osobní vztahové drama na scéně krutosti. ()