Převrat (S03E05) (epizoda)

Coup

Drama / Historický

Velká Británie, 2019, 57 min

Výnimočne musím The Crown epizódke udeliť iba 3 hviezdičky. Príliš veľa politiky, akosi som sa nemohla do toho dostať, ani som to nedopozerala (v angličtine) na prvýkrát a to už je čo povedať. Taktiež prvýkrát v "histórii" odkedy seriál sledujem, som ho dnes pozerala s českým dabingom! A to je tiež čo povedať, keďže dabing ako taký nemám rada a všetko najradšej sledujem v origináli a seriál ako je The Crown predovšetkým! Pre mňa osobne, tretia séria už nie je taká zaujímavá ako prvé dve. Chcela by som viac z osobného života kráľovskej rodiny. Zaujíma ma, ako sa ďalej vyvíjal vzťah Alžbety a Philippa, vzťah Alžbety a Margaret a tiež vzťah Alžbety k jej deťom, bolo by to zaujímavejšie ako politické dianie, plač za Britániou minulej éry, či plemená koní a dostihy. Olivia Colman je fajn, výborná herečka, ale stále som si ešte nezvykla, že teraz je kráľovnou ona! Viem, že je to iba maličkosť a pre kvalitu seriálu a dej nepodstatné, ale nemohli jej dať do očí modré šošovky, aby bola viac podobná jednak mladšej predstaviteľke Claire Foy ako aj skutočnej Alžbete? Chválim kameru ako vždy, super. Naj scénka je tá, kde Alžbeta smúti za životom, ktorý nikdy nežila...(6.10.2020)

V páté epizodě tvůrci poněkud upozadili Alžbětu a vlastně i celou královskou rodinu a já se nemůžu zbavit pocitu, že to byla chyba. Náznak protivládního puče za účasti lorda Mountbattena mě nezaujal tak, jak bych si přál, a celý díl tak na mě působil spíše rozpačitě.(29.1.2020)

Charles Dance přichází na scénu a jako vždy je nepřehlédnutelný. Královna se vydala na pouť seberealizace v její pýše a radosti, chov koní. Doma se však schyluje v něčemu nečekanému a možná drastickému. Politická scéna má nejisté období.(30.11.2020)

Opět princezna Alice, tentokrát s bratrem. Tedy vlastně hlavně její bratr.(4.5.2020)