Po počáteční vzájemné nechuti zahořela mezi Viktorií a Albertem láska tak prudká, že by byli oba nejraději, kdyby se svatba mohla konat pokud možno okamžitě. Leopold ovšem nastolí otázku budoucího Albertova postavení a příjmu, což se díky Toryům ukáže být v parlamentu docela problém. A zatímco se v Londýně řeší státnické finesy, v Koburgu se Ernest pokouší Alberta svědomitě připravit na manželství, což vzhledem k jeho pověsti sukničkáře může znamenat pouze jediné. Po dlouhých šesti týdnech odloučení se Albert konečně vrací do Londýna, kde již pomalu vyzvánějí svatební zvony. A ukáže se, že i věčně zachmuřený pan Penge má srdce, v což lze snad nakonec doufat i u nevyzpytatelného pana Francatelliho. (Česká televize)

Necrotongue

No, proti předchozí epizodě se vlastně nic nezměnilo, všechny záležitosti, které mě zajímají a baví (historie a politika), byly odsunuty na vedlejší kolej, zatímco pro mě v podstatě nezajímavá romantická dějová linie dostala maximum prostoru. Úvodní díl, který jsem chválil, mě vlastně uvedl v omyl, tady jde zřejmě o úplně jiný žánr, než jsem očekával. ()