Co na tom, že Rose (Allison Williams) je bílá jako stěna a Chris (Daniel Kaluuya) černý jako noc? Žijeme přece v jednadvacátém století, kdy je boj proti rasové nesnášenlivosti přece už dávno dobojovaný a na smíšené páry se skrz prsty nedíváme. Minimálně Roseini rodiče Missy a Dean jsou na Chrise od prvního momentu nesmírně milí. Vadí jim snad jen to, že si přítel jejich dcery tu a tam zapálí, ale to s barvou kůže přece nesouvisí. Psycholožka Missy dokonce Chrisovi nabídne, že ho jeho zlozvyku zbaví pomocí hypnózy. Byl by to ráj na Zemi, kdyby se dva zdejší černošští zaměstnanci nechovali tak podivně. A kdyby se zvláštně neprojevoval i další muž černé pleti, který během víkendu dorazí na návštěvu. Náznaků, že všechno není v úplném pořádku, postupně přibývá, a Chris se rozhodne vzít nohy na ramena. To, co následuje, překoná jeho nejčernější noční můry a všem divákům v kinosále připraví naprosto nečekaný a nezapomenutelný zážitek. (CinemArt)

Blueeyes

Zase jeden snímek o tom, jak se vyplatí dát svou na intuici. Aneb když vás chce vaše nová láska představit své rodině a ta se zdá od počátku jakási divná.... Tak asi nakonec trochu, či trochu více divná bude. Chris se mi líbil od prvních chvil, snad jen to jak ve jménu lásky tvrdošíjně ignoroval všechna varování mi pilo krev. Fandila jsem mu, aby to prokouknul, dřív než bude pozdě. A vysoko hodnotím už minimálně proto, že o charakteru jedné konkrétní postavy jsem pořád neměla jasno. Napětí by se dalo krájet, scénář šlapal a mělo to milou stopáž, akorátní. Jen tu mnohokrát skloňovanou kontroverzi jsem tam neviděla, kdyby to nebylo tak černo-bílé, mohl být stejně dobře hlavním objektem modrooký, atletický, vegetariánský Australan. A že jsou kolem filmu diskuze? My nejvíce diskutovali o tom, jestli to sražené zvíře hned ze začátku snímku byla srnka nebo jelen :-) ()

KubykF

Já cítím, že tam nějakej potenciál je, ale na první shlédnutí mě to totálně minulo. Možná až tomu jednou dám druhou šanci, tak se to zlepší, a nebo mi tajemství tohoto filmu zůstane nadále ukryto. PS: Při druhém shlédnutí už byla atmosféra pro mě úplně jinde, tudíž přehodnoceno :-) ()

Hernycztek

Pravděpodobně jeden z nejhůře seskládaných trailerů co jsem kdy viděl. Pokud se na něj podíváte, nemá vás na filmu co překvapit, protože obsahuje téměř všechny highlighty a nejspíš vás připraví o hlavní dějový zvrat, podobně jako mě. Kdo se na trailer nepodívá, bude velmi mile překvapen originálním, moderním a silně znepokojivým námětem. Daniel Kaluuya zahrál více než přesvědčivě a z jeho zoufalé situace jsem měl sevřený žaludek a husinu po celou dobu projekce. Obsazení ,,divné'' rodiny se také povedlo a každá scéna s někým z nich, byla pocitově děsivá a atmosféra mysteriózní. O menší odlehčení v podobě vtipných momentů se staral Lil Rel Howery, ke kterému, jakožto afroameričanovi, tenhle styl humoru sedí. V závěru se dočkají i fandové krvavých ,,hrátek,'' ale je to ve snesitelné míře i pro svátečního diváka hororů. Za posledních několik let, jsem neviděl lepší horor hrající si takhle silně s psychikou diváka, takže za sebe můžu říct, že samotný film nemá téměř jedinou chybu, jen doporučuji nevyhledávat jakékoliv informaci před shlédnutím. ()

waits

Jak popsat dojem a nespoilerovat? Tak jen zamlženě: od počátku jsem měl podezření na obdobu klasiky od Iry Levina, ale nakonec se Peele přiblížil spíš scénáristicky hodně povedenému, o 12 let staršímu kousku napsaného Ephenem Krugerem. Peele výborně buduje napětí, je ve všech těch úsměvech a přátelských hovorech hrozivý a dovede navíc příběh odlehčit (Lil Rel Howery). Latentní protirasistická linka je skvělá - vůbec neruší, naopak a odvádí větší práci než většina mravokárností lámajících veřejné mínění přes koleno. Ćernobílé (doslova) obsazení v tomto případě mělo smysl. Zručně a zábavně natočený, zapamatovatelný horrorový thriller! ()

kamil.i

Chytľavý desivý príbeh o rasizme a sociálnej nerovnosti. Oceňujem hlavne atmosféru s nádychom starých hororových poviedok. Scenár určite nie je lepší ako ten o troch bilbordoch za Ebbingom a v oscarovom súboji zvíťazil vďaka lobby za "rovnoprávnosť". Napriek tomu predstavuje Get out výnimočný počin na poli hororov aký sa v súčasnosti len tak nevidí. Len tak ďalej, pán Peele! ()

Muel

| Universal Pictures | Začalo to zaujímavo, pokračovalo to atmosféricky, ale skončilo to celkom nudne. Čakal som vypiplanejšiu pointu. Sorry. | Hodnotenie: 6/10 | ()

Jaroslaf

Pro mne se nabízí srovnání s vynikajícím podobným WTF horror/nehorrorem Midsommar. Ale tam kde Midsommar budoval úspěšně mrazivou atmosféru a ž do epického finále, Get Out v určité chvíli selhává a nastoluje jen absolutní wtf feeling a pocit béčkové šílenosti, která se stala "protože proto." Je to v podstatě nehodnotitelné, na běžné škále asi ty tři hvězdičky, ale jistej si fakt nejsem. ()

no2

6/10 - První polovina je vynikající - atmosféra filmu, všechny ty náznaky a záhady kolem domu, jeho obyvatel i návštěvníků - a hlavně otazníky, co bude následovat dál. Přichází geniální pointa - šokující a znechucující, že se z ní člověku udělá psychicky špatně. Když se vžiji do kůže těch obětí, napadá mě jediné slovo: peklo. Pokud v něm skočíš, není cesty ven. Název filmu říká vše podstatné: Můžeš-li, UTEČ! Ten konec je ale béčkově/céčkově špatný a pokazil mi celkový dojem z filmu. Třetí hvězdičku přidávám za (spoiler) jednu z nejzajímavějších proměn zpočátku velmi sympatické filmové postavy v jednu z nejodpornějších zrůd... ()

molcan2

Scenár Jordan Peele. Produkcia Jordan Peele. Réžia Jordan Peele. Hviezdy Daniel Kaluuya ako Jordan Peele. Čo budeme robiť s černochmi? Nikto si nie je úplne istý, ale Jordan Peele (sám bývaly černoch), predstavuje zaujímavé riešenie v tomto kontroverznom thrilleri o mladom černochovi, ktorý sa usiluje nájsť svoje miesto v bielom transrasialnom spoločenstve. ()

Fuckmaker

Předem bych chtěl říct, že rasismus je mi cizí. Čokoláda, ping pong a kari mi inponuje. Delší achilovka by se mi taky hodila, jak pořád něco nestíhám. A kdyby si má milovaná dcera Hessy dovedla domů černoknežníka, tak by mi vůbec nevadilo, kdyby stál u našeho stolu při nedělním obědě. Možná proto mi ani tento film nezapadá do této tématiky. Vždyť která rasistická běloba by chtěla žít v černém těle?! Takže o čem to vlastně je? Je to o mezidruhové lásce, zklamání, hypnóze, kouření, nepochopené toleranci, pomstě a jednoduchém humoru. Takže o ničem na co vás tvůrci původně lákali do kin. Dal bych hvězdy jen dvě, kdybych u toho usnul, ale to se nestalo. A to je přidaná hodnota. ()

zahadum

Rasistický horor ? alebo horor v rasizme ? alebo multi kulti bio horor ? vezmite si to ako chcete...je to stupidita ktorej záver to celé totálne pošle mimo realitu. ()

warrenur

Zaujimavy namet. Hypnoza ako prostriedok k ovladnutiu cloveka, ci situacie tu uz dlhsie nebola. Naposledy som to videl tusim vo filme Trance s 2013teho a mozno nejakom azijskom kusku. Rozhodne sa to dalo spracovat este lepsie..zaver mi prisiel az prilis uponahlany. Urcite vsak nadpriemer. Odporucam. Kedy si filmari konecne odvyknu obsadzovat vo vaznejsich - temnejsich kuskoch hlupe a radoby vtipne charaktery? To vazne musi byt vo filme niekto, kto akoze odlahci? A cele dovtedy budovane napatie, ci tiesnivy pocit, divakovi uplne ukradne? ...chjo. ()

Snake.Charmer

Zajímavý dobře zpracovaný námět. Tvůrcům se daří udržovat napětí a "Ira Levinovskou" (Stepfordské paničky, Rosemary má dětátko) atmosféru nejistoty a tíživého pocitu spiknutí všech proti jednomu. Jen je škoda, že si tvůrci hned v úvodních minutách vyplácali jeden zvrat z mého pohledu zdánlivě čitelnou narážkou - paradoxní je, že při zpětném pohledu musím seznat, že jsem si jí vyložil vlastně špatně, což ale nic nemění na tom, že mě tím stejně nezáměrně vlastně k předčasnému odhalení jednoho ze zvratů přivedli! ()

Saur.us

Tíživá pěti hvězdičková atmosféra mysteriózna a paranoi první poloviny je bohužel trochu nešťastně narušena postupným odkrýváním až po finálové odhalení. I přesto šlo o pěkně silný zážitek. ()

Helldo

Svěží vítr v hororovém žánru, a to především nevšedním pojetím, nadprůměrnou zápletkou a perfektním castingem... Lil Rel Howery navíc krutě bavil. :D 4½ ()

johnymdoe

Zas po nějaké době film, který mi stojí za napsání pár řádků. Bránil jsem se mu zuby nehty, nelíbilo se mi co o něm napsal distributor, že je psaný jako mysteriózní ani plakát...prostě vše mi říkalo, že se mi to nebude líbit. Jak už to tak bývá, opak je pravdou a film mě prakticky od prvních pár minut chytnul a nepustil až do konce. Je to vlastně trošku detektivka, celou dobu přemýšlíte jak to je a proč to je...Já to sice SPOILER...................(i dík filmu Klíč).................KONEC SPOILERU odhadl po círka čtvrt hodině prakticky celé, ale věřím že hororově netrénovanému diváku to bude trvat podstatně dýl a parádně jej rozuzlení dostane. Herci hrají velice dobře, ať už bílí, černí nebo béžovo růžoví. Hudba podtrhující děj, včetně nečekaně a překvapivě použité písně z Hříšného tance - Time of My Life. Psychologický souboj kontra opravdový souboj na závěr, kterému nechybí myšlenky, strach o hlavní hrdiny, ale i trocha toho gore na konci. Za to vše a hlavně za to, že prostě vznikl kvalitní Thriller/horor 85% ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Tvůrce Uteč a komediální Černé zrcadlo?

Tvůrce Uteč a komediální Černé zrcadlo?

03.07.2018

Jordan Peele má po svém debutovém hitu Uteč najednou plné ruce práce. Na jedné straně tu jsou projekty pro Amazon, dále jeho vlastní filmy pro studio Universal, a teď se čerstvě upsal epizodní sci-fi… (více)

Tvůrce Uteč míří do televize

Tvůrce Uteč míří do televize

07.06.2018

Amazon Studios obchodního magnáta Jeffa Bezose pokračuje ve své cestě k televizní nadvládě a po koupi práv na televizního Pána prstenů teď čerstvě podepsalo exkluzivní smlouvu s režisérem a… (více)