Co na tom, že Rose (Allison Williams) je bílá jako stěna a Chris (Daniel Kaluuya) černý jako noc? Žijeme přece v jednadvacátém století, kdy je boj proti rasové nesnášenlivosti přece už dávno dobojovaný a na smíšené páry se skrz prsty nedíváme. Minimálně Roseini rodiče Missy a Dean jsou na Chrise od prvního momentu nesmírně milí. Vadí jim snad jen to, že si přítel jejich dcery tu a tam zapálí, ale to s barvou kůže přece nesouvisí. Psycholožka Missy dokonce Chrisovi nabídne, že ho jeho zlozvyku zbaví pomocí hypnózy. Byl by to ráj na Zemi, kdyby se dva zdejší černošští zaměstnanci nechovali tak podivně. A kdyby se zvláštně neprojevoval i další muž černé pleti, který během víkendu dorazí na návštěvu. Náznaků, že všechno není v úplném pořádku, postupně přibývá, a Chris se rozhodne vzít nohy na ramena. To, co následuje, překoná jeho nejčernější noční můry a všem divákům v kinosále připraví naprosto nečekaný a nezapomenutelný zážitek. (CinemArt)

Nail

Joooo mělo to něco do sebe s těma negrama na jižanském venkově... Vcelku se tam s něma nakonec vypořádal dobře. Sice to byla taková ta klasika, kdy se 3/4 filmu neděje skoro nic jen pár lekaček a nápověd jak by to mohlo být nebo kdo by mohl být ten padouch....a pak to má kurevské spád, ale v kině jsem se posledních 20 minut docela bavil. Mohlo to být lepší a možná i bude nějaké díl navíc...mno necháme se překvapit. Takové slabší 4 hvězdy. ()

Torgal

Psychothriller so záverečným twistom za ktorý by sa nemusel hanbiť ani Shyamalan na začiatku svojej režisérskej kariéry. Atmosféra je budovaná veľmi zručne (vôbec nie je cítiť, že režisér je predovšetkým komik), ale čo je trochu škoda, na konci vyvrcholí len do brutálnej vyvražďovačky. Sofistifikovanejší záver mohol z tohto filmu spraviť ďalšiu žánrovú klasiku. 7+/10 ()

PEZ

Krásna hra so žánrami, thriller na pomedzí horroru s vtipnými vsuvkami, niečo medzi drámou a scifi. Pekný to mix. Jordan Peele natočil vyspelý filmársky debut, ktorý masívne zabodoval (najmä v US) a nedivím sa tomu. Skvelý nápad, prevedenie, neznámi, no dokonalí herci, dobrá hra s tempom, kamerou a ešte aj dobrá hudba. Nemám čo dodať, ja som si tento žánrový kúsok užil fakt hodne. ()

Rockerman

Vynikající, zajímavé od první do poslední minuty, atmosféra neuvěřitelná! Když bílá holka pozve na návštěvu rodičů svého černého přítele, vypadá to jako remake slavného filmu Hádej, kdo přijde na večeři, ale ten začátek je tak to jediné, co oba filmy spojuje. Dál už je to jen hustá a ještě hustší atmosféra, plná očekávání věcí příštích. Ano, zhruba v polovině je zřejmé oč tu jde, na kráse a dramatičnosti to ale vůbec neubírá. Jen jsem do poslední chvíle doufal, že Rose do toho zapletená nebude ( nebo jsem si to přál?). Štval mě vlastně jen začátek, kdy oba milenci přijedou k Roseiným rodičům.Ty neúpřimné a superkorektní kecy typu: Obama je nejlepší prezident a volil bych ho potřetí a hlavně to, že kuřák je tu stavěn skoro na úroveň masového vraha, je pro mne neúnosné. Jestli se ještě někdo díví, proč byl Donald Trump zvolen prezidentem USA, pak pak vězte, že tato levičácká politická korektnost a jen jediná uznávaná celospolečenská "pravda" je toho příčinou. Ale to jsem se nechal unést a odbočil jsem od hodnocení filmu, kterému dávám pět hvězd i kvůli "šťavnatému" závěru. ()

gazogazo

Je to trochu moc průhledný. Na druhou stranu málo který film s rasovou tematikou pracuje zrovna takhle. Je to docela osvěžující ()

David David

Dejte tam cernocha a rasistickou tematiku a lidi na to budou koukat. Podprumernej film, kterej se snazi svest na vlne "anti-rasismu". WTF ()

anitae

Hodina neskutečné nudy o ničem, a pak trocha překvapení a akce s větší špetkou humoru. Divná rodinka, ještě podivnější sloužící a kde je vlastně babička s dědou? :) Tři * aspon za ten konec. ()

JetDryerFan

Možná, že jsem zkrátka nebyla v příznivém rozpoložení, ale dlouhou dobu sem se u filmu tak hezky nenudila jako tady.. Zajímavá a záživná pro mě byla tak maximálně poslední půl hodina, která finální dojem z tohodle snímku zachránila. ()

Mara97

Bizarní hypnotický hon na černé v postobamovských státech, to bych fakt nevymyslel. Příjemné překvapení uplynulého roku objevující tabu, která ještě nejsou zcela zažehnána, v té tolik moderní a progresivní době dvacátého prvního století, na kterou jsme tolik hrdí. Výborné vykleslení postav, zejména sluhů. Nescházelo až tolik k dokonalosti, dojem ale kazí například nelogické chování Chrise na konci, kdy už co nejrychleji odjíždí pryč a do auta nabírá i služebnou, ze které se rázem vyklube další překážka k vytouženému útěku. Co jinak čekal? ()

michald99

Prvky hororu by v tom jeden hledal značně dlouho, přesto film zaujme svým profesionálním zevnějškem, ačkoliv děj nenabízí žádné atraktivní kličky a téměř žádný prostor pro jakoukoliv evoluci postav, kterých je enormně moc. ||65%|| ()

Bystrozraký

Get Out není vůbec špatný, příběh mě zaujal, byl hodně dobře napínavý, chtěl jsem hrozně moc vědět, jak to celé dopadne. Bohužel na můj vkus zde byl až moc dlouhý rozjezd. Teprve až kousek za polovinou filmu se vše pořádně roztočilo, ale bohužel ani jsem se nenadál a už jsem koukal na závěrečné titulky. Podobný problém jsem měl i u Sněhuláka, kde přesně byl nepřirozeně dlouhý rozjezd a hned na to se vše vyřešilo a konec případu. Herecky mi film přišel v pohodě, nejvíce jsem si však oblíbil Roda, a o toho jediného jsem měl za celý film největší strach. Pochválil bych hudbu, která dobře dokresluje už tak dobrou atmosféru filmu. Teď již Oscarový scenárista Jordan Peele sepsal a natočil hodně solidní horror, který mě hodně bavil a jsem hodně zvědavý, čeho se od něho ještě dočkáme. ()

Biopler

Dlho je z filmu cítiť neistotu kam nás režisér dielom vedie, aj keď isté náznaky cez služobníctvo môžu čo-to prezradiť. Konverzačky s famíliou, hypnóza pri šálke čaju a vlastne až do odhalenia o čo vlastne v príbehu ide - to všetko je veľmi dobre zvládnuté a film ako taký funguje úctyhodne od hercov až k budovaniu ťaživej atmosféry. Škrípať to začne pri odhalení motivácii rodiny a záverečnom uvedomení, že na celé zvrhlosti používali a využívali dcéru a normálnemu človeku to príde prinajmenšom počudovania hodné, ba až pritiahnuté za vlasy. Taktiež záver je iba teenage vyvražďovačka s akože logickým trikom v podobe použitia blesku pri fotení, ktorý odkrýva zahmlené čiernym bratom, a tak súdi bielych príživníkov. ()

tomik99

Osobně nejsem fanda hororů, ale tento film je přesně u mě takovým mostem mezi normálním filmem a trochu strašidelnějším hororem, takže já byl s dávkou strachu tak akorát spokojený. Zpočátku se film zdá býti nevinným, milostným příběhem, kdy hlavní zápletka se točí okolo přijetí černocha do bílé rodiny. Na první pohled se zdá, že půjde o zcela jiný film a já si několikrát na začátku řekl, zda vůbec sleduji horor. Postupem času hlavní hrdina začíná vypozorovávat, že něco není v rodině v pořádku a neví, komu má vlastně věřit. Postupné odkrývání záhad a příběhu se mi velice líbilo, protože atmosféra se dala krájet a hltal jsem každou sekundu. Je pravda, že snímek v závěru trochu ztrácí dech, protože se z doposud normálního hororu stane opět něco až uměle kolosálního, ale tak už to u hororů často bývá. Ale povedené finále to vynahradilo. Jak už jsem řekl, nejsem příznivcem hororů, ale tento příběh mi velice sedl, a tak nakonec dávám plný počet. ()

figliar

Štyri nominácie na Oskara a jedno víťazstvo je asi tak nemiestne, ako nadmieru preceňovaný Revenant. Daniel Kaluuya, tak ako DiCaprio, nič extra na plátne nepredviedol, ostatné herecké osadenstvo ani nevravím. Scenár od Peeleho je síce originálny, ale o to deravejší a predvídateľný. Ale najviac ma sklamal koniec. Škoda, dalo sa z toho vyždímať viac. ()

Kalimero13

První dvě třetiny skvělá hutná atmosféra plná wtf momentů, závěr stupidně nerealistický až na záda. Tak jak to u hororů z mého mládí bylo. Pocuď super. Naprosto ale nechápu Oskara za scénář a nebo nominaci za nejlepší film. Proboha za co? Pokud mělo snad jít o nějaký přesah poukazující na stále přítomný rasismus ve společnosti tak film paradoxně dělá přesný opak. Ukazuje bandu bělochů, kterým černoši vůbec nevadí. Pokud něco, tak bandu blbých bělochů - kteří neví, že fyzicky nadaný jedince najdou nezávisle na rase. ()

Perth

Solidní zážitek, atmosféra některých scén by se dala krájet a úžasné herecké výkony (služka, partnerka). Trochu zbytečně snímek hraje na rasovou strunu, dokázal bych si to i odmyslet, obzvlášť když ve spoustě situací ta zjevnost bije do očí. Stejně tak mě bil do očí kamarád policajt a přístup policejního sboru. Ale ve výsledku solidní Thriller. ()

DAPDO

Čekal jsem, co se z té první hodiny vyklube a bylo to podobný, co jsem si nakonec myslel, takže žádný velký překvápko se nekonalo. Navíc mě hlavní hrdina nijak nepřirostl k srdci, takže by mi bylo úplně fuk, kdyby ho vykuchali. Ale tu první hodinu musím ocenit, takový to čekání co vlastně bude, čím dál divnější chování ostatních, to mám ve filmech rád, navíc tady to bylo natočený poutavě. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Tvůrce Uteč a komediální Černé zrcadlo?

Tvůrce Uteč a komediální Černé zrcadlo?

03.07.2018

Jordan Peele má po svém debutovém hitu Uteč najednou plné ruce práce. Na jedné straně tu jsou projekty pro Amazon, dále jeho vlastní filmy pro studio Universal, a teď se čerstvě upsal epizodní sci-fi… (více)

Tvůrce Uteč míří do televize

Tvůrce Uteč míří do televize

07.06.2018

Amazon Studios obchodního magnáta Jeffa Bezose pokračuje ve své cestě k televizní nadvládě a po koupi práv na televizního Pána prstenů teď čerstvě podepsalo exkluzivní smlouvu s režisérem a… (více)