Záskok

(divadelní záznam)

Blotto

Podle samotných autorů se jedná o jejich nejpovedenějsí kus. S tím mohu plně souhlasit. Je to k popukání od začátku do konce. Žádná hluchá místa ani zbytečné oslí můstky, hra má spád jako žádná jiná. Záskok srší vtipem a hromadou hlášek, které jen tak z hlavy nedostanete. Kam se hrabe Bitner, to se nedá srovnat...! JB ;-) ()

Eraser

"To je tedy zklamání. A já ji tolik miloval. To není váš text, člověče, to říká támhle Bárta." Poslední hra Divadla Járy Cimrmana, kterou přijímám naprosto bez výhrad (Švestkou jsem byl trochu zklamaný, Afrikou už trochu víc). Geniální Zdeněk Svěrák v roli Karla Infelta Prácheňského (viděl jsem to v divadle se Smoljakem a hodně to ztrácí). "Tak končí ... aspoň doufám ... tahle komédie. Zlo prohrává a dobro žije." ()

Něrpa

Vítej Karásku, chyběls nám tu chlapče zvědavá. Doporučuji sledování s nějakou dobrou sativou. Pak člověk smíchy opravdu nemůže. ()

macetoma

Cimrmani na druhou! Postava Karel Infeld Prácheňský je naprostá bomba. Tolik hlášek na jeden výstup, to se nedá srovnat, kam se hrabe Bittner. No, hlavně si nesedejte v divadle vlevo, však vy víte proč. Dávám pět, PĚT, P Ě T. ()

pekas

U Cimrmanů je to dost jednoduché - nevzpomínám si na nic, co by nebylo za plný počet (s vyjímkou pozměněných dialogů a obsazení LP(CD) versus DVD). I v této hře je spousta super hlášek, které napadají člověka v běžném životě (Ty nejsi Vlasta? Ty jsi Vlasta.). ()

Ferenzo

Musím Tosimu říct,že já jsem si ten sen splnil a byl to neuvěřitelný zážitek. Před představením jsme s přáteli seděli naproti Divadlu v hospodě Na Mýtínce a asi hodinu před představením se zde stavil na kávu pan Svěrák s panem Bruknerem. Neodolal jsem a šel je po odchodu pozdravit s tím,že budu místní honorace a ještě k tomu mezi blbci. Hru jsem si maximálně užil a považuji jí,za nejlepší výtvor divadla. Neuvěřitelné propojení hry ve hře. 97%. ()

Dawe_Holi

Jednoznačně nejlepší Cimrmanovské dílo. Semináře mají některé Cimrmanovky asi lepší, ale samotná hra je nejlepší a navíc, geniální výkon Zdeňka Svěráka, který zastiňuje v této hře ostatní, už tak skvělé herce..... prostě kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat! :D ()

Týnidlo

Nechápu jakéhokoliv člověka na této planetě, který nemá rád, nebo ještě hůř nikdy nenatrefil na tento skvělý humor:). Tuto hru mám z celého repertoáru DJC nejraději. Všichni aktéři v ní ekcelují a já se jen mohu smát při replikách typu: ".. proto jsem se celý den ptala na to krmení, ačkoli mi to bylo u p..." nebo snad "Té lípy se nevzdááááám!":))... Svěrák je skvělý a vlastně všichni:D.. - právě se mi v hlavě honí mnoho a mnoho vtipných dialogů, ale na to by nestačil nový nepopsaný blok, to se prostě musí VIDĚT!!! ()

Romanka89

Kalhoty by neměly plandat, přiléhavá kalhota..v které nohavici jste zvyklá?- já nevím, já kalhoty ještě nenosila - a tak ho šoupneme do levé :D jedna z nejlepších her, smála jsem se od začátku do konce :) ()

Peter Bračík

Pre mňa najlepšie dielo "Cimrmanovskej spoločnosti" a jej humoru (verzia: Vavroch - Z. Svěrák). Nie je tam ani jedno hluché miesto, ktoré by nezaujalo. Naopak perfektne som sa zabával počas celej hry. Geniálne zahrané úlohy jednotlivými protagonistami, plno výborných nápadov, a tentokrát nezaostal za hrou ani seminár. Maximálne ma dostal moment, keď to už ani herci nevydržali a mimo hry sa smiali sami na sebe: "To vy (ř)íkáte mrtvá ruka, ja říkám normálně mrtvá ruka" - brutal. :)) ()

jolly.rose

Pro mě nejlepší hra ze všech Cimrmanů. Můžu vidět a slyšet kdykoliv a kdekoliv. Všechny hlášky známe doma zpaměti, trošku je pro mě průšvih, když se mi nějaká paní představí jako Musilová, nebo Weberová ..... já se většinou pousměji, někdy dodám to druhé příjmení. ()

Joedas

Pro mě nejlepší Cimrman. A dokonce se můžu chlubit tím, že jsem hru viděl naživo, takže jsem byl svědkem Svěrákova neuvěřitelného výkonu. Ta role mu padne jak ulitá a vyžívá se doslova v každé větě. Není lehké odolat tomu nadšení, které srší z pódia a proč taky odolávat. Zážitek na celý život. ()

boombang

Nejlepší Cimrman a nejlepší Svěrák. "Ano, lucernou! Tou vám, paní kněžno, posvítím. Ale té lípy se nevzdám! Je našeho rodu od nepaměti, rostla staletí a jak bych mohl dopustit, aby padla její koruna, kde ptactvo nocuje a zpívá..." ()

whysoserious

Měl jsem to štěstí, že jsem tuto hru mohl vidět před dvěma roky naživo a prostě paráda- záchvaty smíchu od první do poslední minuty! :-) ALE TÉ LÍPY SE NEVZDÁÁÁÁM! :-D ()

mosem

Hodnotit Cimrmany lze už téměř bez shlédnutí:-) Někdy mám podezření, že to kritikové dělají nejen v případě tohoto ansámblu, ale i v případě jiných filmových, divadelních, hudebních, výtvarných, literárních či jiných kulturních počinů. Také tento kus není jen ukázkou Cimrmanovy geniality, ale i ukázkou krásy a tvárnosti českého jazyka, a také dokladem toho, že humor může být i inteligentní. Že zábavné nemusí být jen vulgarismy (ale pokud jsou použity vhodně, pak mohou být vskutku vtipné). Vybrat z vět, které stojí za zopakování tu nejlepší....nadlidský výkon, navíc vždycky záleží na situaci, na nátuře... Stejně tak vybrat jednoho herce by znamenalo nespravedlivě odsunout skvělý výkon jiného. Pro mne tedy pět hvězd, a to prakticky bez výhrad. ()