„Léta randění, blbnutí na seznamkách a je to pořád stejný. Kretén střídá kreténa," povzdychne si hrdinka filmu a její další rande na inzerát s tváří Lukáše Pavláska se rychle zařadí do jejího oddílu katastrof a kreténů. Podobný seznam příšerných schůzek postupně rozšiřují i další postavy. Sezn@mka je totiž komedie o mužích, ženách a zajímavém fenoménu doby - internetové seznamce. A samozřejmě o tom, co všechno se na takovém rande naslepo může stát. Ale pozor, v rybníku hledajících se může objevit i dravá štika. Jiří Langmajer jako šéf seznamky čelí stížnostem nespokojených dam. Ve jménu firmy a ve jménu příležitosti, která dělá zloděje, musí ukázat, že chlapi nejsou pouze idioti. S šarmem a roztomilostí slavného filmového Kristiána vyráží jako nové rande na schůzky s klientkami. Vyzbrojen informacemi z jejich dotazníků vystupuje jako muž jejich snů. Po několika naplněných schůzkách ovšem beze stopy mizí. On totiž manželku nehledá, on už doma jednu má. A ta má zase kamarádku a ta hledá na seznamce a tu Jiří Langmajer taky svede. Smyčka kolem záletníka se začíná utahovat a ve vzduchu visí společný ženský slib, že pomsta bude sladká . . . (Bontonfilm)

Trailer

Fr

,,VŠICHNI CHLAPI JSOU STEJNÍ. SMIŘ SE S TÍM A BUDEŠ ŠŤASTNÁ...“ /// Ale kdeže… takhle ani náhodou dno českýho filmu nevypadá! Jde spíš o to, jak nevážně jste schopni polemizovat o stavu nezadanejch ženskejch v našich končinách a smířit se s výsledkem, že chlapi jsou hovada. Jistě, nechyběj občasný nejapný exhibice, ale pozitivum, že to nenudí, spolu s československým soundtrackem a všudy přítomným product placementem je přebouchá. Prostě taková rychlovka na hoďku a půl (a už mi kurva nevolej!). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že každý zboží má svýho kupce. 2.) Vystresuje mě jedině stařecká bradavice. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Big Bear

Pořád se snažím dát české komedii šanci, ale bohužel.. Pravda od tohoto jsem nic moc nečekal, ale že to bude tak moc ubohé, to jsem nečekal také. Paní scénaristka-režisérka Marinovová se snažila udělat prapodivný mic Sexu ve městě s Účastníky zájezdu, ale zapomněla na podšálky. A jelikož bylo třeba sponzora, chvilkami nevíte zda nekoukáte na reklamu jedné z našich cestovek.. V hrůze tak můžeme sledovat herce druhé ligy kterak se marně motají v kruzích a papouškují svoje texty, které ani nijak výrazně nevedou děl dál a co hůř nejsou ani vtipné (ač asi měly být) když je to ta komédie. Jestli to dokonce nemělo jako celek předat nějaké poselství, to opravdu nevím. Z celého toho ale cítím pořádnou frustraci paní režisérky z chlapů a snahu, že když to nejde v reálu tak natřít jim to alespoň na stříbrném plátně... V tomhle filmu se chlapi totiž dělí na blbečky, buzny a promiskuitní hajzly. Tím nejhlavnějším záporákem je Langmajer, ale jsou tu i další včetně vyhasínající hvězdy pana Pavláska. Mrzí mně účast Zuzky Kainarové, protože má na víc. Ten kostým letušky jí ale seknul a tak dám alespoň za tu jednu hvězdu. * ()

Shadwell

Jeden uživatel na CSFD se mě zeptal, proč jsem dal tomuhle filmu tři hvězdičky a jestli na ten film nejsem až moc hodný. Tak jsem mu odpověděl a tu odpověď dávám i sem v podobě komentu: ____ a) Otázka je, co vlastně odráží hodnocení filmů. Někdo hodnotí emoce, který v něm film vyvolá, někdo nějaký myšlenky. Často se ale hodnotí ne film samotný, ale spíš to, nakolik splní naše očekávání, který si dopředu vytvoříme. Prostě samotný hodnocení filmů je velmi složitý. ____ b) Já prostě nejsem jako Martin Svoboda z Aktuálně, který všechno sjede. Ani jako Kamil, který má spadeno na český filmy. Ani jako ty, který vidí v českých filmech konkurenci a má problém s Polednicí (byť třeba oprávněný). ____ c) Zastávám názor, že hrozně důležitý je vůči filmům pokora a respekt. Takže ano, je nutný být kritický vůči filmům, ale současně je fakt nutná ta pokora. A ne být jako verbal a mnoho jiných, který prostě to nandaj celýmu filmařskýho štábu, kde je ve skutečnosti značný množství velmi talentovaných a schopných lidí. Takže máš pravdu, že já jsem hodný, ale to se týká obecně mě - já prostě filmy možná malinko nadhodnocuju, protože prostě je mám rád a respektuju ty tvůrce a nejsem píča, co přistupuje k těm filmovým dílům bez pokory. I když zas jako chápu, že když někdo prostě musí napsat ty 4 texty týdně nebo kolik, aby mu to hodilo nějakej cash, tak prostě jede ty texty takhle pořád dokola a nemaže se s tím v recenzích. ____ d) Zastávám názor, že řada filmů s nízkým hodnocením v sobě má spoustu kvality a stejně tak řada kvalitních filmů je nic moc (to jsou ty známý kýče a midculty). Navíc vozit se po Seznamce je hrozně jednoduchý a není to nijak přínosný. Jako ok, dneska točí kdekdo a řada českých filmů je třeba pochybných, nicméně je nutný být prostě obezřetný a neupadnout do nějakých klišé, že dřív ty filmy byly lepší atd. (což je i matematicky nesmysl jdoucí proti Gaussově křivce) ____ e) Přišlo mi i vtipný, že v době LFŠ a těsně po Varech ohodnotím Seznamku. Jako ne že bych to dělal záměrně nebo na tu Seznamku šel záměrně kvůli tomuhle, ale přišlo mi to vtipný. ____ f) Irituje mě, když někdo vytýká českým filmům nějaký technický věci nebo dramaturgický díry. Padesát let po nových vlnách, kdy Godard a spol. naprosto rozbili konvenční filmovou řeč, je naprosto zcestný vytýkat filmu něco takovýho. Neříkám, že každá kravina v českých filmech je záměr, nicméně je prostě nutný být obezřetný a ne se z pozice diváka či kritika stavět nad celej štáb, kterej to dělá skoro celej život. ____ g) Je pravda, že ta Seznamka má některý vady, že jsou tam některý scény na hraně (frajeři se převlíkaj na hajzlu a uklízečka má pocit, že tam spolu mrdaj), některý věci se nezdaj logický. Nicméně mně osobně to nepřišlo nevkusný nějak extrémně, plus můžu Langmajera, plus má to dobrou uměřenou stopáž 90 minut, už třeba první záběr na pingla se mi tam líbil. Ten film v sobě má jistou nadsázku atd., což je plus. Na dvě hvězdy to nevidím prostě, to je málo. Mimo to teda ta režisérka Zita Marinovová, tak ona je to nějaká debutantka a leckomu může připadat velmi pochybná od pohledu, je to nějaká showbyznys diva či co, nicméně já se v lidech vyznám a ona je v pohodě od pohledu, má to vepsaný do očí do určitý míry. ()

Gilmour93

Svérázně debutující Zita Pandrhola zavřela do sudu vkus, vtip i soudnost. Z karikaturních postav a eufemisticky řečeno „dějového vývoje“ až příliš prostupuje komplex a snaha o jakési zúčtování, ale koho to proboha v této formě zajímá? Otevřete ten sud, paní režisérko, třeba to pomůže.. Langmajer mi v rolích sebestředných kurevníků začíná poslední dobou splývat. Je doslova zaškatulkován.. ()

Jara.Cimrman.jr

"Hovado je rodu středního patrně proto, že se jeho zástupci vyskytují v řadách obou pohlaví." Tak nejprve budu nadávat, protože si nemyslím, že každý chlap je ulhaný nadrženec a každá žena naivní slepice. Pak zase pochválím, protože klientkou této Sezn@mky je nejedna kráska, která se rozhodně seznamovat nepotřebuje, ale chlapovi se na to tak nějak lépe kouká. A nakonec se naivně pokusím být objektivní, takže napíšu něco o velké kravině, kterou bych hodil do odpadu, kdyby majitel Kristián občas cynicky nezahláškoval, kdyby si párkrát nezařádil naspeedovaný fotomaniak Standa a kdybych si taky nedávno skvěle neodpočinul v Golf Resortu Cihelny. ()

• Když si Standa (Jaromír Nosek) objednává u číšníka kávu, tak vůbec neřekne, který druh kávy chce a přesto mu je přinesena. (SONY_)