„Léta randění, blbnutí na seznamkách a je to pořád stejný. Kretén střídá kreténa," povzdychne si hrdinka filmu a její další rande na inzerát s tváří Lukáše Pavláska se rychle zařadí do jejího oddílu katastrof a kreténů. Podobný seznam příšerných schůzek postupně rozšiřují i další postavy. Sezn@mka je totiž komedie o mužích, ženách a zajímavém fenoménu doby - internetové seznamce. A samozřejmě o tom, co všechno se na takovém rande naslepo může stát. Ale pozor, v rybníku hledajících se může objevit i dravá štika. Jiří Langmajer jako šéf seznamky čelí stížnostem nespokojených dam. Ve jménu firmy a ve jménu příležitosti, která dělá zloděje, musí ukázat, že chlapi nejsou pouze idioti. S šarmem a roztomilostí slavného filmového Kristiána vyráží jako nové rande na schůzky s klientkami. Vyzbrojen informacemi z jejich dotazníků vystupuje jako muž jejich snů. Po několika naplněných schůzkách ovšem beze stopy mizí. On totiž manželku nehledá, on už doma jednu má. A ta má zase kamarádku a ta hledá na seznamce a tu Jiří Langmajer taky svede. Smyčka kolem záletníka se začíná utahovat a ve vzduchu visí společný ženský slib, že pomsta bude sladká . . . (Bontonfilm)

Trailer

Georgex

Takhle to dopadá, když film natočí někdo, kdo nemá o daném řemeslu ani páru a ještě se tím veřejně chlubí. Na druhou stranu si Zita Marinovová zaslouží obdiv, že přemluvila investory, aby jí dali pár milionů na natočení filmu, jelikož silně pochybuji, že jim předtím ukazovala nějaký scénář. Film je sled několika na sebe nenavazujících scén, ve kterých jsou přepapouškovány ty nejhloupější stereotypní vtipy o seznamování, které spojuje dohromady pouze postava Jiřího Langmajera, který hraje svůj prach bídný standard, ale i tak nemá ve filmu žádnou konkurenci, jelikož ostatní herecké výkony jsou opravdu otřesné. Na druhou stranu z filmu by se daly vystříhat tak dvě scény, které by asi měly úspěch v nějakém zábavném pořadu na komerční televizi. Moje hodnocení 20%. ()

klukluka

Čekal jsem to mnohem, mnohem horší. Ne že bych nad tím jásal, ne že bych to chtěl opěvovat, ale ta příšerná očekávání to předčilo, neboť v recenzích to dostalo tak za uši, že jsem si to představoval jako nějaké druhé Decibely lásky. To by byla ovšem značná křivda. Tohle mělo děj a několikrát se bylo i čemu zasmát. Jasně, opět to zaplevelili product placementem na kde co, ale za to nemohou tvůrčí profese, tuto nectnost nelze brát jako vizitku příkladně začínající režisérky. Ta si podle mě vedla naopak poměrně dobře. P.S.: Pokud jste v recenzích použili na ČSFD tolik populárního sousloví "dno českého filmu", tak jste šťastní lidé. Diváci, které dosud míjely skutečné skvosty typu Westernstory. A v tomto výčtu bych mohl pokračovat, pokud bych si chtěl přivodit nevolnost. Mohl bych v něm pokračovat dlouho, Sezn@mka by v něm ale nefigurovala. ()

Gore

Film má několik sympatických kladů, a to hlavně vesměs málo okoukané filmové tváře, herci své role zvládli a mnohdy byli i vtipní, nevadil mi ani příliš přehrávající Vondráček, body si zaslouží i bez výrazných chyb zvládnutá režie a hlavně scénář, který byl na jednu stranu inovativní, neměl vyloženě trapné momenty, u kterých bych se musel za tvůrce stydět, dokonce i převlíkání v kabince bylo vkusné a hlavně dost pravdivý (kdysi jsem dělal výzkum na toto téma a osobně znám i dost chlapů, kteří brouzdí po seznamkách a chovají se stejně jako postavy ve filmu (a to nejen jako postava Langmajera), proto mi to zpracování bylo i sympatický). ()

Vančura

Strašná blbost, ale stejně jsem to chtěl vidět, protože mě zaujal námět, a mám rád herectví Jirky Langmajera, který je zde excelentní jako vždy (byť nastupující stáří už je na něm znát). Minimálně zpočátku mě to hodně bavilo - některé scény jsou fakt vtipné - ale postupně, když mi docházelo, jak moc je ten film špatný, můj zájem o něj opadal - a v momentě, kdy se děj přesunul na Kanáry, už jsem se v tom dokonale ztratil a nechápal jsem, o co tam jde - a bylo mi to vlastně i jedno. Co mě na tom filmu potěšilo, byla skutečnost, že se tam vyskytuje spousta hezkých holek, ale jinak je to vážně hrůza - scénář je naprosto debilní a od reality odtržená slátanina, a herectví některých jedinců je jedna velká katastrofa (Gondíková, Kubelková). A celkově mám z toho hodně špatný dojem, a vadilo mi, jak je ten film prolezlý product placementem. Nevidět ho, člověk o nic nepřijde. ()

-bad-mad-wolf- odpad!

Někdy mám trochu pocit, že tvůrci téhle pásové produkce žijí v nějaké záhadné sektě, kam neprosvítí jediný paprsek z racionálního světa. Marinovová se od samého začátku pokouší karikovat nejpříšernější stereotypy (nejen) seznamkových nápadníků/nápadnic, přičemž výsledek ani na vteřinu není vtipný, výstižný, reflektující či jakkoliv jinak smysluplný. Je jen nepopsatelně CRINGE, abychom zůstali v internetové sféře. Odráží se to i na herectví zúčastněných, jelikož na mnoha postavičkách je vidět, že je jejich představitelé nezvládají zahrát způsobem, který by byl funkční (nebo aspoň tak špatný, aby byl zábavný). Můžeme se vrátit k alibismu, jenž tu použil jiný uživatel - v tvůrčím týmu byla nepochybně celá řádka profesionálů, zasluhujících respekt... jenže co je jim to platné, když musí tajtrlíkovat kolem extrémně debilního projektu? V záplavě nepromyšleně laciného humoru a neohrabaného přepírání stereotypů se bohužel ani neskrývá příběh, z něhož by vůči divákovi cokoliv vyplývalo. Zbývá jen ohraná berlička, že na všechny ty hlupáky, naivky, lháře a další zoufalce někde čekají další zoufalci, zatímco se v pozadí rutinně vaří voda na největší svini a morální vítězové rutinně lížou smetanu. Klišé, trapnost a nulová potřeba přihodit něco navíc -> fňukání pro nic za nic. ()

• „Sezn@mka je komedie o mužích, ženách a zajímavém fenoménu doby – internetové seznamce. A samozřejmě o tom, co všechno se na takovém rande naslepo může stát. Jiří Langmajer jako šéf seznamky čelí stížnostem nespokojených dam. Ve jménu firmy a ve jménu příležitosti, která dělá zloděje, musí ukázat, že chlapi nejsou pouze idioti. S šarmem a roztomilostí slavného filmového Kristiána vyráží jako nové rande na schůzky s klientkami,“ uvedli tvůrci. (SONY_)
  • Režisérka Zita Marinovová o svojom prvom filme povedala: "Dva roky som mala chrobáka v hlave a premýšľala, o čom to bude. Pôvodná idea bola, že napíšem coververziu Kristiána, pretože ten film milujem. Len som si lámala hlavu tým, kde by dnes pracoval. A zoznamka sa mi zdala najefektívnejšia pre nadväzovanie vzťahov so slečnami. Začala som písať a v podstate riskovala, že tvorím do šuplíka. Poznala som ale človeka z branže, ktorý sa tak nejako prelieva šoubiznisom, zaisťuje investorov a ktorého meno nechcem uvádzať, ale bol to on, kto ma povzbudil k natáčaniu. Sľúbil zaobstarať peniaze." [iDnes.cz] (Raccoon.city)