• macetoma

To bylo slabé jako indický čaj třikrát převařený. Dávám jednu hvězdu za pár vtípků co pobavily. Jinak je to vrchol trapnosti a product placement nejhrubšího zrna. Spoiler: Vy tady čekáte? Ne, já tady krmím labutě. (Trhá růži do vody). Tak já asi taky budu krmit. (Bléé). A taky běhám. Tak já musím běžet....(2.9.2018)

Ve dvou dnech jsem zkouknul dva velmi zdánlivě nesrovnatelné snímky.Americké drama s Owenem Wilsonem-Převrat a Českou-Seznamku.Ale proč zdánlivě?Jde o nepochopitelně stupidní rating obou filmů na ČSFD.Zatímco imbecilní převrat s milionem nelogičností tady téměř nikdo nerozpitvává,ze Seznamky uživatelé vypípali do detailu jakýkoliv detail,od kamery,až po titulky.V reálu se Převrat dostal "nepochopitelně"do červených čísel,zatímco Seznamka balancuje na hranici odpadu.V Americkém filmu stupidní nelogičnosti typu házení dětí přes baráky nevadí,stejně jako neprůstřelný hlavní hrdina,kterého kulky ze všemožných zbraní zázrakem míjejí,a to dokonce i ve chvíli,kdy nese malé dítě v náručí a i přesto ho sabotéři kteří ho mají nadohled nedohoní,ani netrefí.Nebo zázračné unikání před palbou z helikoptéry, a jejím následným pádem přímo na místo,kde před vteřinou stála celá čtyřčlenná Wilsonova rodina.Nebo že Lake Bell sleduje skrz dveřní kukátko jak sabotéři dobývají a vyvražďují její patro,ale po chvilce přibíhá manžel s děckem v náručí a odvádí celou rodinu na střechu domu.Samozřejmě to děcko se poklidně koupalo v nižších patrech hotelu aniž by ho střelci zaregistrovali.Jde zkrátka o to,že film prošpikovaný neuvěřitelnou škálou nelogičností,vyloženě za hranou vkusu se tady dostane na červená čísla,čili TOP film a naprosto pohodová oddychovka je rozďobávaná do posledního detailu.A je úplně putna jestli tady srovnávám dva nesrovnatelné filmy z naprosto rozdílných žánrů,protože z otevřeného hlediska hodnocení na tomhle serveru je vidět,že ČSFD postrádá punc férovosti.A to bohužel platí globálně.Mně Seznamka pobavila královsky a jen pro hnidopichy-nejsem ženská,ale 107 kilovej holohlavej chlap.A mám na háku všechny umělotiny v podání pana Najbrta a jemu podobných,já se radši pobavím u Seznamky.(11.3.2017)

UPC (My Prime) - Čekal jsem tedy větší slátaninu, jelikož hodnocení 35% opravdu lichotivé není, ale řekl jsem, že to zkusím. Mnohé scény byly hodně přestřelené a takto se snad v reálném životě nechová nikdo. Mělo to ale i pár trefných hlášek nebo vtipů a čistý čas 80 minut byl také na pohodu. O debutu paní režisérky se sice nedá hovořit jako o provedeném, ale o mega průseru také ne. 60% (with J.)(14.10.2017)

Tento cíleně uvědomělý film rozvedu v několika následujících bodech. Internetové seznamky fungují na bázi postupových metod jak je již zachyceno v několika scénách a Modus operandi je opakující se spojnice mezilidských vztahů, lichotek, přetvářek, nadsázek, zveličování a egoistického hedonismu. Společnost jako taková je již naočkovaná způsobem využívat placených portálů a vytvářet se k obrazu sebe samému. Většina lidí je naprosto zaneprázdněna a pokud mají možnost tak využijí jakékoliv šance k seznámení právě přes internet, což je mnohem rizikovější než klasické oslovení na ulici, kde dochází k souhře hlasového projevu, dívání se z očí do očí a rádoby vtipných glosů. Muži jako alfasamci využívají svých pudů jakmile si jim naskytne jakákoliv šance k seznámení stejně jako samečci v přírodě, jelikož vypouštějí feromony stejně jako samičky a vzniká pak mezi nimi sexuální pouto. Kdyby to vše fungovalo jak v přírodě tak by vznikl mezi lidskými druhy neskutečný sexuální chaos a přetlak. To vše je konzistentně zachycené v patřičných scénách což filmu dodává určitou gradaci a poukazuje na dnešní seznamovací tendr. Zajímavá je odpověď Jiřího Langmajera v roli Kristiána na palubě letounu ke konci filmu na otázku proč jsou muži takový od Zuzany Kajnarové v roli Hedviky letušky-cestující a Kristián nato odpoví tak nadneseně v dobrém rozmaru s originálním dovětkem, který bych tu nechtěl nějak prozrazovat.(3.8.2016)

• prochy95

Tak začneme pozitivy. Občas se našel dobrý vtip, u kterého jste se zasmáli. No a to je všechno. Jinak příběh často zaostával, herci celkem dost přehrávali, až mi z toho bylo zle a i když málokdy koukám na to, jakým způsobem je film natočen po stránce kamery, tak musím říct, že tady ty kamerové nedostatky bily přímo do očí a nedali se přehlédnout.(1.8.2016)

• - První verze scénáře byla hotova za osm dní a měla sto obrazů. (Pierre)

• - Komedie Sezn@mka se částečně točila na Kanárských ostrovech. (Stoka)

• - Trailer k filmu musel být smazán a nahrazen ukázkámi z filmu, protože producenti netušili, že i za hudbu v upoutávce se musí platit. (Pierre)