„Léta randění, blbnutí na seznamkách a je to pořád stejný. Kretén střídá kreténa," povzdychne si hrdinka filmu a její další rande na inzerát s tváří Lukáše Pavláska se rychle zařadí do jejího oddílu katastrof a kreténů. Podobný seznam příšerných schůzek postupně rozšiřují i další postavy. Sezn@mka je totiž komedie o mužích, ženách a zajímavém fenoménu doby - internetové seznamce. A samozřejmě o tom, co všechno se na takovém rande naslepo může stát. Ale pozor, v rybníku hledajících se může objevit i dravá štika. Jiří Langmajer jako šéf seznamky čelí stížnostem nespokojených dam. Ve jménu firmy a ve jménu příležitosti, která dělá zloděje, musí ukázat, že chlapi nejsou pouze idioti. S šarmem a roztomilostí slavného filmového Kristiána vyráží jako nové rande na schůzky s klientkami. Vyzbrojen informacemi z jejich dotazníků vystupuje jako muž jejich snů. Po několika naplněných schůzkách ovšem beze stopy mizí. On totiž manželku nehledá, on už doma jednu má. A ta má zase kamarádku a ta hledá na seznamce a tu Jiří Langmajer taky svede. Smyčka kolem záletníka se začíná utahovat a ve vzduchu visí společný ženský slib, že pomsta bude sladká . . . (Bontonfilm)

Trailer

zdeny99

Oddychová podívaná, která dává seznamkám ještě jakýsi příjemný pocit si najít druhou polovičku. Působí na mě jako taková lovestory, trošku romantika, trošku komedie až parodie, někdy trapné situace, které ovšem baví. Bohužel realita seznamek je úplně jiná, kde ženy si jen vybíjí na mužích své mindráky a za zády svých milujících manželů a přítelů si píší s jinými chlapy. I proto tento film na mě působí jako taková snová podívaná. Něco jako PRETTY WOMAN či PRÁZDNINY V ŘÍMĚ. Vždyť se natáčelo na Vltavě v romantických restauracích, Kanárských ostrovech, letělo se letadly Smartwings... No prostě točeno tak, jak to divák chce vidět. A především si tu každý najde svého partnera, až na samotného ředitele Seznamky, Langmajera. Ten přesto na mě zapůsobil snad nejvíce. Jeho role se mi líbila nejvíc a jak ji skvěle zahrál. I ten zbytek byl úžasný. Gondíková, která i zde hraje jeho manželku, Kajnarová coby hlavní představitelka, která potkává kde co. A pak zvláštní vykukové jako Pavlásek, který má na Kajnarovou jen 58 vteřin. Dále Nosek, který tradičně hraje zvláštní individuum. Tentokrát kluka bez peněz, který má všecko u prdele a hraje se na kdo ví co. Pobaví rozhodně Petr Vondráček coby slizkej, šišlavej gay. Naopak mě naštvali se Štěpánkou Decastelo, jednou z nejhezčích a nejpřitažlivějších Češek, ze které tu udělali nenažranou Fionu s obrovskou bradavicí u nosu. [5212. hodnocení, 248. komentář, 34%, 789. nejhorší film] ()

Jara.Cimrman.jr

"Hovado je rodu středního patrně proto, že se jeho zástupci vyskytují v řadách obou pohlaví." Tak nejprve budu nadávat, protože si nemyslím, že každý chlap je ulhaný nadrženec a každá žena naivní slepice. Pak zase pochválím, protože klientkou této Sezn@mky je nejedna kráska, která se rozhodně seznamovat nepotřebuje, ale chlapovi se na to tak nějak lépe kouká. A nakonec se naivně pokusím být objektivní, takže napíšu něco o velké kravině, kterou bych hodil do odpadu, kdyby majitel Kristián občas cynicky nezahláškoval, kdyby si párkrát nezařádil naspeedovaný fotomaniak Standa a kdybych si taky nedávno skvěle neodpočinul v Golf Resortu Cihelny. ()

bobstock odpad!

Zita Marinovová nám tu s trapnou lehkostí ukazuje hrůzně vážný pohled moderní, emancipované ženy a její vztah s ženami, gayi a muži na mateřské dovolené, protože ti ostatní jsou zlá neukojitelná hovada, když nedají zrovna mě. Tahle kýčovina měla maximálně cenu té přihlouplé dovolené na Gran Canaria. Možná jen proto do toho zúčastnění vlezli.´´Pojďte si kamarádi herci zahrát na kretény, zjistila jsem, že umím točit, umím psát filmový scénáře a ještě se podíváte k moři.´´ Teď koukám, že to má na plakátu ...V KINECH OD... no to snad nemyslela vážně paní autorka. Filmový šmejd jak má vypadat. Příšerně ozvučené, příšerně nasnímané, příšerně zahrané. Odporné hudební předěly, to je amatérismus jak hrom a za tohle jste chtěla ještě zaplatit od diváků?? Že se nestydíte!!! PS: Jděte točit s Markvartem klipy na Šlágr a nechte filmové řemeslo profesionálům. ()

dopitak

Čekáte to horší. Když se dokážete naladit na "poslednichDesetLetStaleStejneHerectviJirihoLangmajera", tak to snesete dobře. Product placement v hlavní roli, a pak pár hubených koček (kromě Jaroslavy O.) Několik vtipů ujde, několik dalších nebezpečně připomíná Troškovy Kameňáky (ale vono je to vlastně to lepší, co v poslední dvoudekádě natočil, tak co). Rádobyvtipné hlášky, u kterých asi tvůrci zkusili, jestli se z nich stanou hlášky (chovat jak Američan k teroristům). Je poznat, že film točila režisérka, podle konce. Travel service dovezl štáb na Kanáry, a nezávidím jim ani Kanáry, ani tu cestu s nejdražší lowcostovkou světa. Vondráček 50 % přehrával, ale ty zbývající 4 % docela dobrý. Hodně tomu pomohl hudební doprovod, zvláště pasáže, kde překryl dialogy. ()

Shadwell

Jeden uživatel na CSFD se mě zeptal, proč jsem dal tomuhle filmu tři hvězdičky a jestli na ten film nejsem až moc hodný. Tak jsem mu odpověděl a tu odpověď dávám i sem v podobě komentu: ____ a) Otázka je, co vlastně odráží hodnocení filmů. Někdo hodnotí emoce, který v něm film vyvolá, někdo nějaký myšlenky. Často se ale hodnotí ne film samotný, ale spíš to, nakolik splní naše očekávání, který si dopředu vytvoříme. Prostě samotný hodnocení filmů je velmi složitý. ____ b) Já prostě nejsem jako Martin Svoboda z Aktuálně, který všechno sjede. Ani jako Kamil, který má spadeno na český filmy. Ani jako ty, který vidí v českých filmech konkurenci a má problém s Polednicí (byť třeba oprávněný). ____ c) Zastávám názor, že hrozně důležitý je vůči filmům pokora a respekt. Takže ano, je nutný být kritický vůči filmům, ale současně je fakt nutná ta pokora. A ne být jako verbal a mnoho jiných, který prostě to nandaj celýmu filmařskýho štábu, kde je ve skutečnosti značný množství velmi talentovaných a schopných lidí. Takže máš pravdu, že já jsem hodný, ale to se týká obecně mě - já prostě filmy možná malinko nadhodnocuju, protože prostě je mám rád a respektuju ty tvůrce a nejsem píča, co přistupuje k těm filmovým dílům bez pokory. I když zas jako chápu, že když někdo prostě musí napsat ty 4 texty týdně nebo kolik, aby mu to hodilo nějakej cash, tak prostě jede ty texty takhle pořád dokola a nemaže se s tím v recenzích. ____ d) Zastávám názor, že řada filmů s nízkým hodnocením v sobě má spoustu kvality a stejně tak řada kvalitních filmů je nic moc (to jsou ty známý kýče a midculty). Navíc vozit se po Seznamce je hrozně jednoduchý a není to nijak přínosný. Jako ok, dneska točí kdekdo a řada českých filmů je třeba pochybných, nicméně je nutný být prostě obezřetný a neupadnout do nějakých klišé, že dřív ty filmy byly lepší atd. (což je i matematicky nesmysl jdoucí proti Gaussově křivce) ____ e) Přišlo mi i vtipný, že v době LFŠ a těsně po Varech ohodnotím Seznamku. Jako ne že bych to dělal záměrně nebo na tu Seznamku šel záměrně kvůli tomuhle, ale přišlo mi to vtipný. ____ f) Irituje mě, když někdo vytýká českým filmům nějaký technický věci nebo dramaturgický díry. Padesát let po nových vlnách, kdy Godard a spol. naprosto rozbili konvenční filmovou řeč, je naprosto zcestný vytýkat filmu něco takovýho. Neříkám, že každá kravina v českých filmech je záměr, nicméně je prostě nutný být obezřetný a ne se z pozice diváka či kritika stavět nad celej štáb, kterej to dělá skoro celej život. ____ g) Je pravda, že ta Seznamka má některý vady, že jsou tam některý scény na hraně (frajeři se převlíkaj na hajzlu a uklízečka má pocit, že tam spolu mrdaj), některý věci se nezdaj logický. Nicméně mně osobně to nepřišlo nevkusný nějak extrémně, plus můžu Langmajera, plus má to dobrou uměřenou stopáž 90 minut, už třeba první záběr na pingla se mi tam líbil. Ten film v sobě má jistou nadsázku atd., což je plus. Na dvě hvězdy to nevidím prostě, to je málo. Mimo to teda ta režisérka Zita Marinovová, tak ona je to nějaká debutantka a leckomu může připadat velmi pochybná od pohledu, je to nějaká showbyznys diva či co, nicméně já se v lidech vyznám a ona je v pohodě od pohledu, má to vepsaný do očí do určitý míry. () (méně) (více)

• První verze scénáře byla hotova za osm dní a měla sto obrazů. (Pierre)
  • Komedie Sezn@mka se částečně točila na Kanárských ostrovech. (ČSFD)
  • Trailer k filmu musel být smazán a nahrazen ukázkámi z filmu, protože producenti netušili, že i za hudbu v upoutávce se musí platit. (Pierre)