Sympatická Eliška (Petra Hřebíčková) je na plný úvazek milující manželkou charismatického a bohatého Pavla (Jiří Langmajer). Ovšem jen do té doby, než ji na prahu čtyřicítky milým a korektním způsobem požádá o rozvod. Když nový život, tak od základů! Eliška se rozhodne začít od nuly jako učitelka v malé středočeské vesničce. Rázovitý a hyperaktivní starosta (Miroslav Táborský) nastěhuje Elišku do jednoho domu s nerudným Božíčkem (Ondřej Vetchý), který díky svým vlastním neblahým zkušenostem s „ženskejma definitivně skončil". Jeho jízlivost a hulvátství může trumfnout snad jen jeho povolání – Božíček pracuje ve vesnici jako hrobník. Eliška má ovšem na chlapy také momentálně spadeno, takže si rozhodně nenechá nic líbit... (Cinemart)

Mikel37

Příjemná oddychovka zasazená do malebné vesničky. Krásná paní učitelka a charismatický hrobník v podání skvělého Ondřeje Vetchého. Prostě a jednoduše komedie, která svou uvolněností dokáže na tváři vykouzlit úsměv a o to přeci jde. ()

sorbon1

Typická zápletka, on zatrpklý morous, ona krásná, vlídná učitelka z města. Idylická vesnička, kde je všechno úsměvné. Kvalitně obsazená, oddechová komedie. Doporučuji... ()

Eula

Skvělá oddechovka, u které jsem se bavila tak, že jí i leccos odpustím. Ondra Vetchý je film od filmu lepší a jeho role hrobníků jsou (už od Kolji) nezapomenutelné. ()

petrpits

Krásní herci, nenáročný příběh, hodně narážek k zasmání. Odcházel jsem z kina odpočinutej a usměvavej a přesně to jsem chtěl ()

Martin29

Dám 3 hvězdy, ale, že bych z toho chrochtal blachem se říct nedá. Elišku opustí manžel se svou zdravotní sestrou tak se přestěhuje kdesi do vesnice dělat učitelku. Do toho se tam zamiluje do místního hrobníka, který je ještě k tomu odsouzený vrah a násilník. Jako komedie to moc nefunguje většina vtipů mě příjde kameňákové úrovně škola vypadá hůře než nějaká zřícenina a romantické to též moc není. Jediné co se dá pochválit je hlavní herečka a umístění na vesnice s tím, že zde chybí ty zmalované tlamy co bývají většinou v českých komediích dalším plusem, že to je druhá česká komedie po Pusinkách kde vystupují lesby . Je to v podstatě protipól této zrůdnosti http://www.csfd.cz/film/57737-jak-se-zbavit-nevesty/komentare/ kde zatímco v této je to o bohatých a jejích manýrech tak tady je to spíše o obyčejných lidech. P.s. úvodní song je opravdu příšerný nevím kdo ho vytvořil, ale něco tak strašného už jsem dlouho neslyšel někteří zpěváci/zpěvačky by se měly nad sebou zamyslet a poslechnout si co skládají za sračky proti tomu je i Eva a Vašek na Grammy. P.P.S nejsem sice učitel, ale ptat se cca 7letých dětí něco na Novověk mě příjde slušný úlet to se jich rovnou mohl optat kdo byl Hitler a taková zajímavost v celé škole byla jako jediná učitelka? ()

tomuleee

Škoda, potencionál to mělo, obsazení to mělo ale chyběla tomu jiskra. Všechny fóry známe z traileru a to je vše. Moc velká škoda že mě to nebavilo stejně jako Účastníci zájezdu či Ženy v pokušení. 65 % ()

vybka

Luxusná romantická komédia s fantastickou hudbou v pozadí. Oceňujem aj kostýmy, prostredie a celkovú atmosféru. Z filmu sála neskutočná pohoda. ()

Maratonec

Neskutečná slátanina alá ve stylu posledních pokusů pana Trošky.Začátek-umělá barbína nevěrného pana zubaře se po rozchodu vydá za novým životem pryč z města do vesnice.Její super umělé kamarádky v novém Fordu Kuga ji vyhodí v zatáčce prašné cesty, aby se mohla v lodičkách a s letišními zavazadli na kolečkách v záběru trmácet nahoru...Následuje ukázka školy z roku 1,2,3 kde nastupuje jako učitelka s ubytováním v bývalé márnici spolusousedícím domku hrobaře, který mu vydrhne a uklidí, hned jak se dozví, že byl 11 let v base.Potud jasný ODPAD jako prase.Pak následuje jediná dobrá část filmu, pokud by předtím díky alzheimeru divák zapomněl co viděl a pokusil by se uvěřit...Závěr pak to dobré opět zabíjí a kopíruje umělý začátek, kdy tentokrát celá ves (cca 10 lidí) přehrává komické přemlouvání atd...Proboha, kdo to takhle slepil a dovolil zprznit celkem dobrý nápad?! Hlavně Vetchý hraje opět prim a znovu dokazuje neoprávněnost přehlížení filmových akademiků posledních 5 let! Bohužel zde pouze posloužil jako lodní šroub na komickém Titaniku.Tahle komedie přímo volá po peprném hodnocení kolegy Verbala. ()

cineczeck

Dobrých bylo asi jen posledních 17 min. Bobr konečne přinesl do (ne)děje vtip a spád. A možná i chemie mezi hlavními hrdiny občas zafungovala. Jinak to byl další díl z nekonečného kinoseriálu pod názvem Česká telenovela a taškařice... ()

astroweb

Nemohu zajásat jako zdejší většina komentářů. Velice trapná snaha znectít vesničany, připadalo mi to, když si odmyslím dobu, jako z poválečných Sudet, když tam nasadí chudinku učitelku. Nesmyslná postava skotačícího starosty, další debilní postava inspektora, které malé děti zkoušel jako ze všeobecného testu vzdělanosti a oni všechno uměli ! Ženy v pokušení proti tomu byla super oddechová a inteligentní zábava. ()

coolsender

Mám averzi vůči české filmové tvorbě( stejně jako třeba francouzské) ani nevím proč. Nicméně existují vyjímky a přesně tou je tenhle film. Já si ho užil, protože vybočuje z pseudožravosti prvních dílů starších hitů, nebo filmů točených na sílu jen pro zisk. Film na nedělní odpoledne. Nenáročný byť s vskutku kolovrátkovou zápletkou, ale prostě v tomhle filmu fungující. Za jedna, teda vlastně za pět :-D ()

louskacek24

obas prolitne cerny forek, a proto i celkove povedene- Vetchy klasika-spise lepsi a hlavni hrdinka se Vam od poloviny filmu i zacne libit;) ()

Opeth

Čekal jsem to zábavnější .... a jelikož příběhově je to hodně slabý, tak se to u mě v hodnocení dohrabalo tak nějak na průměr. ()

PORTER44

Docela koukatelná trochu romantická komedie,,M.Táborský nezklamal a byl docela vtipný,dvojka Hřebíčková-Vetchý se dobře doplňovali nejdřív kočkování a naschvály a nakonec spolu zůstali,Langmajer kupodivu zůstal celý film oblečený. ()

JS11

Přiznám, že takovou Bezva ženskou, jako je Petra Hřebíčková, bych „na krku“ nějaký čas snesl. A možná i proto toleruji celkem snadno předvídatelné směřování děje až k happy endu, nad kterým zaplesají zejména srdce nás, kteří jsme nebyli vyvoleni žít v matičce měst, kdy venkovské dobro zvítězilo nad namachrovanou Prahou. To pak člověk odpustí i že se z buranského hrobaře a údajného vraha najednou vyklube stavební inženýr a milující dědeček, stejně jako šokující proměnu školního inspektora v podání Petra Vaňka. 70% už i kvůli skvělému Miroslavu Táborskému. ()

honza.kuzel

Konečně zase vtipná a koukatelná česká komedie. Krásná výprava (vesnice a okolí), dobrý výběr herců (především Vetchý super) i hudba. Scénář sice jednoduší, ale dostatečný (nic víc se nečeká a ani to není třeba). Jedinou vadou byl zbytečně trapný konec a až příliš kýčovitá historie hrobníka. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /přeslazené, naivní, romantické, ideální a pohádkové/, + /Ondřej byl fajn, pozitivně a vtipně natočeno a hudba taky šla/, hodnocení - zdařilá letní komedie s kino premiérou v říjnu, silně odpočinková, ale dost dobrá, na český poměry skoro zázrak, líbilo se ()