John Forsythe hraje amerického agenta, který si pro špionážní operaci na Kubě najme francouzského spolupracovníka jménem Devereaux (Frederick Stafford). Právě na Kubě se měly údajně objevit ruské rakety a také špión NATO s krycím jménem Topaz. V Havaně se Devereauvovo pátrání stává nebezpečným a zanechává za sebou otřesy ve vládě, vraždu, zradu i sebevraždu. Po skončení své mise se Devereaux vrací zpět do Francie a chystá se odhalit totožnost dvojitého agenta. (oficiální text distributora)

nikkittka

Bez debat Hitchcockův nejslabší film.V každém jeho jiném díle lze nalézt něco zajímavého,něco,kvůli čemu člověk pozná jméno režiséra bez nejmeenšího zaváhání,něco,kvůli čemu se stojí i k těm slabším kouskům vracet.Jedině ve filmu Topaz cokoliv podobného chybí.A já děkuji filmovému Bohu,že tohle není poslední Hitchův film. ()

gotham

Na poměry Hitche dost špatný thriller, na celkové poměry totální průměr. Ono už když si člověk přečte o čem to má být, je jasné, že tohle nebyl od Hitche dobrý nápad, není to vůbec šálek jeho kávy, navíc děj i tak je strašně překombinovaný, na dnešní dobu až směšný. 50% ()

pollstro

Druhý Hitchcockův film o studené válce, tentokrát o francouzském agentovi v období před kubánskou krizí. Do celkového příběhu a zápletky je nesmyslně zapojeno takřka deset hlavních, zcela nezajímavých postav, jejichž váha důležitosti je u všech téměř identická, ale žádný z nich nevykazuje hrdinské povahové rysy, které jsou v rámci mezinárodních špionážních thrillerů zcela klíčové. Veškerý vývoj obrazu je předvídatelný a chybí mu zábavně překvapivé napínavé momenty, které by evokovaly pocit vzrušení. Navíc bez jakýchkoliv akčních scén, které by byly schopny nabídnout tolik potřebnou filmovou podporu. Politicky vedené dialogy plné konspirací nejsou zcela schopny vtáhnout diváka do zajímavého, politicky vedeného světa studené války a po celou svoji dobu si drží razantní odstup. Hitchcock není absolutně schopen držet komplexnost filmu a získat si divákovou pozornost, což je jednoduše u takhle zvučného režisérského jména zarážející. Veškeré klíčové aspekty padají pod tíhou nezáživných rozhovorů a zcela nelogických činů, na jejichž výsledku divákovi stejně nezáleží. ()

aannemer

Na svou dobu jistě napínavý špionážní film z období kubánské krize, pro diváka počátku 21. století ale hodně nudné a natahované. ()

gizi

Je poznat, že film natočil Mistr režisér. Snímek nás udržuje po celé 2 hodiny v napětí. Slušná podívaná i na dnešní dobu. Je vidět, že lze točit zajímavé napínavé filmy i bez akčních scén. 75%. ()

leonskennedy

Zbytečně moc překombinované a taky dlouhé,rozhodně bych tu ale nečekal Karin Dor!Jinak je to celkem dobré jen mi to na Hitchcocka moc nepasuje. ()

StaryMech

Půltřetí hodiny trvá tahle dětinská, ale nedětsky vlažná hra na vojáky/špióny, v níž světový mír nezachraňují sami Američané, nýbrž do první linie jimi nasazený Francouz André Devereaux, jinak oživlá figurína z výkladní skříně Frederick Stafford. Tok hlouposti je přerušen přesně v polovině veselým výstupem dvou racků (!) a vrcholí čtvrt hodiny nato záběrem manželského páru, po výslechu Castrovými katany zvěčněného v pozici piety - obraz, jaký do díla režiséra Hitchcockova formátu nikdy neměl proniknout, leda jako postmoderní výsměch něčemu (jímž sotva je). Nevyváží jej ani pozdější záběr Juanity kácející se vstříc zaslouženému zapomnění - předzvěst Argenta ? Fidel nefidel, jedinou zajímavější, skoro tragickou postavou filmu je diktátorova smyšlená pravá ruka Rico Parra (modrooký John Vernon) ; že jsem mu držel palce ještě víc než oněm dělnicím v porcelánce, považuji za další důkaz Mistrovy nemohoucnosti, neboť něco takového určitě nebylo v jeho plánu. Jak pravil jistý kritik : "Topaz" má tři různá zakončení, ale nejlépe by bylo, kdyby nikdy nezačal. ()

phoenix9

Od majstra Hitchcocka som videl zhruba 20 filmov , a žiadný ma nesklamal. Tento mal nábeh aby sa tak stalo , ale nakoniec sa z toho ´´vyvliekol´´ a to vďaka špionskéj operacii na Kube , ktorá miestami pripomínala samotného agenta 007 (agent , dievča ktoré mu podlahne, špionské veci ktoré patria do arzenálu Q ) Je to jeden z najslabších filmov Hitcha (ak nie najslabší čo som videl) ale aj tak je to na 3 * . 63 % ()

Chung

Asi to nakonec opravdu je Hitchův nejhorší film, i když to rozhodně není žádná tragédie. Po zhlédnutí by mě asi nejvíce zajímalo, jestli to, že film je tak trochu sérií menších částí s výraznými protagonisty tvořících celek s nevýraznou centrální postavou agenta (který sice pojí celý příběh dohromady, ale většinu času je v pozadí a divákovi ukradený), je režisérův záměr a pokus o jakýsi vypravěčský experiment. Na každý pád to asi nefunguje tak, jak si představoval. Z režijního rukopisu je patrné, že se díváme na Hitchcocka (některé scény by těžko natočil někdo jiný), a vlastně jsem se nudil daleko méně, než jsem si představoval podle toho, jakou má film pověst, ale i tak je to prostě trochu instantní Hitchcock. V druhé půli je příběh čím dál tím víc překombinovaný a když se doklopýtá k závěru, rozpadne se tvůrci pod rukama úplně. Jediné, co si z toho nakonec asi odnesu, je pár nápaditých záběrů, jedna chytrá scéna a vtipné cameo. Škoda. ()

StaryJano

Nejstudenější film o Studené válce. Hitch ho sice považoval za neúspěch, nicméně v málokterém jeho kuse se vyjadřuje obrazem tak jednoznačně. ()