Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jojinecko
  ***

  Topaz má ďaleko od sofistikovaného špionážneho trileru, má bližšie k nenáročnej "zábave". Slabina nie je v scenári, ani hercoch, ani tá politická nekorektnosť mi nevadí... slabina je v réžii. Budem trochu "kydať" na môjho obľúbenca Hitcha, ale nemôžem si pomôcť, práve jeho réžia mi príde nedotiahnutá, povrchná..Tie miesta, kde mohol pritlačiť na pílu a vytvoriť dusnú atmosféru ostávajú nevyužité. Ale aby bolo jasno, nejedná sa vonkoncom o prúser, skôr o nevyužitý potenciál... a toho je škoda!(8.6.2008)

 • LiVentura
  ****

  Hitchcock si s přizvaným Noiretem a Piccolim velmi rozuměli, autor světového thrilleru/horroru je pokládal oba za francouzské velikány herectví.!! :-) Skvělý spy-thriller, kde opět autora samotného uvidíte v malinkém záběru na letišti, kde sesedá z inval.vozíku a zdraví se vřele s příchozím mužem v černém saku...(16.11.2009)

 • PetrPan
  **

  Převelice sterilní záležitost, kterou na chvíli prosvětlí jen Ribanna a její rozprostírající se šaty a několik dalších pohledných scén, kterých je však až po hříchu málo. S tím realistickým lookem to asi Hitchcock přehnal, jinak si neumím vysvětlit tu absenci u něj jinak typického napětí. U Rodinného spiknutí to vyvážil alespoň lehkostí, tady zůstává jen rozvleklá vata.(29.7.2014)

 • YURAyura
  *

  2/10 Tendencni dlouhotrvajici nuda tezici z aktualnich politickych tanecku americanku se sovety. Par zaberu zapamatovanihodnych, ale v globale nudne jak politicka rozprava o vyznamu odsunu nadrazi v Brne. Hlavni hrdina jalovy, zapornaci jalovi - jenom ty baby to drzi nad vodou. Na DVD je tolik vychytralych koncu, az to z divackeho hlediska neni unosne...(15.1.2008)

 • kinej
  ****

  Zde úplně nerozumím slabšímu hodnocení. Podle mě je Topaz vynikající špionážní thriller pojednávající o zajímavých událostech kolem kubánské krize. Hitchcock se tentokráte držel při zemi, že film jako jeden z jeho tvroby považovat za téměř autentický. Co se týče provedení filmu, tak to považuji za vysoce kvalitní. Za vyikající například považuji realistickou špionážní pasáž z New Yorského hotelu, či napínavé scény z Kuby. Místo honiček zde převládá řešení problémů diplomatickou cestou či intrikami (viz. závěr). Vzhledem k tématice asi film ani nemohl mít ambice oslovit tolik lidí jako klasické kriminálky, ale slovo slabší mi k Topazu tedy nesedí.(15.5.2012)

 • - Podle Alfreda Hitchcocka byl tento film jen další z jeho experimentálních pokusů. Kromě dialogů se snažil zápletku odhalit používáním určitých barev (převážně červené, žluté a bílé). Poté přiznal, že to nevyšlo. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Roku 1969 byla španělská herečka Teresa Gimpera oceněna jako „Lady Europa" a v této době ji Alfred Hitchcock chtěl obsadit do filmu Topaz. Nicméně, nebyla prý fyzicky vhodným typem pro Juanitu de Cordoba, a tak roli nakonec získala Karin Dor. (Hennes)

 • - Film vychází ze stejnojmenného románu Leona Urise a Juanita de Cordoba byla skutečně žijící postavou. [Zdroj: Vždyť je to jen film] (Pavlínka9)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace