Hitchcock si s přizvaným Noiretem a Piccolim velmi rozuměli, autor světového thrilleru/horroru je pokládal oba za francouzské velikány herectví.!! :-) Skvělý spy-thriller, kde opět autora samotného uvidíte v malinkém záběru na letišti, kde sesedá z inval.vozíku a zdraví se vřele s příchozím mužem v černém saku...(16.11.2009)

Spise prumerny Hitchcock / politicko-spionazni thriller, ktery bohuzel i pres dobre herce / zapletku propojujici Kubu, francouzske, ruske i americke tajne sluzby vs love story pusobi trochu mdle, na muj vkus malo nebo nefunkcni napeti, nejak to na mistra nekope... jako kulturni vlozka roztomile prehravane romanticke scenky/aferky, vysledkem je neutralni film, co nenadchne ani neurazi...(22.6.2012)

• GodComplex

Podle hodnoceni nejhorsi Hitchuv film a tentokrat budu vyjimecne souhlasit s vetsinou. Tohle je fakt nezvladnute skoro ve vsem. Zbytecne roztahle, absolutne bez jakehokoliv driveu, nebo gradace, herecky silne podprumerne (hlavni hrdina pusobi vylozene jako vysmech v porovnani s jeho predchudci typu Cary Grant). Mel jsem nutkani jit dokonce na 1*, ale zachranili to vtipni rackove, coz byl mozna jeste s momentem spionazni akce na kubanske ambasade jediny zablesk klasickeho Hitchcocka, jinak uz to vubec nedaval. 3/10(5.3.2012)

Tapaz má sice některé moc pěkné filmařské momenty (taky je od Hitchcocka, že), ale jako celek je moc upovídaný, těžkopádný a politický. Je na něm dobře poznat, že to nebyla Hitchova srdeční záležitost. Potěšila Karin "Ribanna" Dorová, hlavní hrdina moc výrazný nebyl. Vyloženě mě rozesmály alternativní konce na DVD, které ukázaly další dvě možnosti, jak skončí hlavní padouch. *** 1/2(27.12.2006)

Alfred Hitchcock se po neúspěšné Roztržené oponě nechal přinutit studiem k filmu, který mu nebyl příliš blízký a Topaz podle toho taky vypadá. V prvé řadě jde o otevřeně politický film, který brojí proti Rusku a Kubě a mapuje činnost „západních“ špionů.. Nemá však příliš společného s elegantními špionážními thrillery, jaké Hitchcock točíval dřív, třebaže se zřejmě snažil dodat těžkopádnému příběhu šmrnc. Trpí především nevýrazným hlavním hrdinou, který má na hony daleko do Caryho Granta a připomíná spíš špatnou variaci na Conneryho v bondovkách. Přes značně politické vyznění ale Hitchcock nezapomněl, jak se mají filmy točit a i tentokrát dojde na výborné scény plné napětí nebo filmařské invence (výborná „němá“ sekvence rozhovoru agenta s tajemníkem kubánského guru).(15.11.2005)

• - Hitchcock se ve filmu ukáže na letišti, kde vstane z invalidního vozíku. (Němi)

• - Film vychází ze stejnojmenného románu Leona Urise a Juanita de Cordoba byla skutečně žijící postavou. [Zdroj: Vždyť je to jen film] (Pavlínka9)

• - Film byl Hitchcockův největší komerční neúspěch. S počátečním rozpočtem $4,000,000 vydělal pouze $1,000,000. (Zdroj: ČSFD.cz)