Vysloužilí lvi

Secondhand Lions

Tajomstvo bratov MacCannovcov

Drama / Komedie / Dobrodružný

USA, 2003, 105 min

Trochu odpočinkový film. Avšak, ač je námět již obehranou pohádkou známou z jiných filmů, tady je zpracován velmi kvalitně a u filmu se nejen pobavíte, ale i dojmete až k slzám. Herecké obsazení je výborné, včetně Haley Joel Osmenta, který mě zatím v žádném filmu nezklamal. Nebýt posledních pár lehce debilních minut s příletem helikoptéry, hodnotil bych 5*.(7.6.2009)

• nascendi

Na tento film som čumel s pootvorenými ústami. A nezavrel som ich ani pri prehliadke hodnotení užívateľov, pretože najprv som mal podozrenie na zmenu programu, ktorú rekordér prehliadol. Už veľmi dlho sa mi nepodarilo sledovať niečo tak hlúpe, nevtipné a americké v tom najhoršom slova zmysle. Tie pasáže z Orientu už dosahovali úroveň telenovely. Bez Cainea a Duvalla by som uvažoval o odpade.(9.6.2012)

Dva kujóni sedící na zápraží s brokovnicí v ruce, kterou odhánějí dotěrné obchodníky. Přesto se nejedná o žádné hrubiány. Ostatně k takovému chování mají pochopitelný důvod. Ve chvíli kdy k nim zavítá synovec, se z nich stávají stéjčkové za všechny prašule. Synovce totiž provedou školou života. Jejich minulost je pestrá, neuvěřitelná, přesto pravdivá.(5.2.2007)

Nebyl to špatný film, to věru ne. Jednoduchý a přesto ve své podstatě neuvěřitelně lidský a pravdivý příběh velmi dobře funguje. Příjemná kombinace pohádky a dramatu si však až příliš silně uvědomuje, co se divákům líbí a neustále jim to předhazuje. Přílišnou vypočítavost tvůrců nemám rád a u Vysloužilých lvů mi vadila - díky svému nadměrnému množství - opravdu hodně. [TOP 19/5 80%](5.2.2007)

Mám zmiešané pocity, hrá tu môj miláčik (Caine ) a Osmenta som vždy bral ako zázračné decko od čias jeho..dobrý den pane Gumpe....lenže v tomto filme nemám dobrý pocit...je tu hrozne toporný a až príliš často pripomína robota z A.I. ved predsa točil ľahkú komédiu a nie dalšiu časť série SAW..hrozne ma sklamal..neviem asi jeho nevinná detská tvár bolo to čo hralo...vekom to stratil..bohužial...samotný film je tak do prvej polovice ešte fajn..potom to ide do trapasov a celé je to na rýchlo a klišovito ukončené...aj keď šejkov potomok ( ten malý ) povie na konci krásnu otázku....iba vďaka nej a pomerne dobré duo Caine / Duvall ten film zachranuju.(10.8.2011)

• - Ve filmu "starou" lvici ve skutečnosti hraje pouze dvouroční Taureg. (D3VIL)

• - Během natáčení bitky v baru Robert Duvall kvůli nedorozumění jednoho z teenagerů třikrát trefil do obličeje. Kvůli následovnému krvácení z nosu pak musela být poslední část scény vystřihnuta. (D3VIL)

• - Steven Spielberg v souvislosti s filmem prohlásil, že Haley Joel Osment je jednou z nejnadějnějších postav Hollywoodu. (PATTXA)