Walter Coleman je bázlivý čtrnáctiletý kluk, kterého o prázdninách roku 1962 odveze chamtivá matka Mae na zchátralou farmu podivínských strýců Huba a Gartha McCanna, o nichž se šeptá, že ukrývají velké bohatství. Ani on ani svérázní muži nejsou příliš nadšení. Když však Walter zjistí, že ho matka oklamala a není k zastižení, nezbývá mu než zůstat a zvyknout si na manýry Huba a Gartha, mezi než patří například střelba po podomních obchodnících. Walter je sice bázlivý, ale není hloupý, a tak mu neunikne, že minulost strýčků skrývá nějaké tajemství. A protože na farmě není telefon ani televize, snaží se muži chlapce pobavit historkami ze svého dobrodružného života. Jak se za první světové války omylem dostali do francouzské cizinecké legie, jak se ocitli v Africe, kde se Hub zamiloval do krásné princezny Jasmine, která byla zaslíbena mocnému šejkovi. Jak ji Hub zachránil před nechtěným manželstvím, zuřící šejk vypsal na jeho hlavu odměnu a Garth ho zachránil, přestrojen za nájemného vraha. Jak Hub bojoval se šejkem, vyhrál a získal si jeho respekt. Jsou to tak fantastické historky, že si Walter není jist jejich pravdivostí. Během prázdnin prožije díky strýcům řadu dobrodružství. A pak jednoho dne Walter objeví úkryt, plný peněz. Rozhodne se správně? (TV Nova)

Trailer

Caminzind odpad!

O dvou kmetech, kteří měli vše, byli ve všech válkách, opíchali všechny ženské (ale milovali každý jen jednu - aby to byla ta pravá láska; a nejlépe barovou zpěvačku), zestárli do moudrosti, smířili se se světem, aby pak mohli s nadhledem a stařeckou shovívavostí tomu světu vyprávět. Nekonfliktní pohodový snímek o lidskosti a všech těch zapomenutých dobrých a tradičních hodnotách, jemuž by si jen zrůda dovolila dát odpad. No a já nehodlám nikterak protestovat. ()

ZkuKol

Už dlouho jsem se tak dobře a hlavně na takový způsob nebavil. Duvall i Caine jsou prostě skvělý, Osment zvládá svou roli s přehledem. Příběh je krásně hřejivý a přiznávám, že jsem hlavnímu hrdinovi často záviděl duo báječných strýčků. kdyby mi bylo 12 dám tomu 150%. Ale i teď, když jsem filmem i věkem více postižen, je to zasloužených 80%! ()

Krissty

Film to byl docela milý, ale až na pár opravdu dobrých vtipných scén mi přišel nudný.. H. J. Osment, na kterého jsem se opravdu těšila, nepředvedl podle mě vůbec dobrý výkon a nakonec můj obdiv zůstává pouze na pánech Caineovi a Duvallovi, kteří byli vážně skvělí! A Duvallova hláška "A umřít máme na co? Na stáří?" (stejně jako sousta dalších) mě vážně pobavila! Co se týče příběhu jejich života, kdy bojovali se šejkem a zažívali spoustu dobrodružství, to mi přišlo hodně přehnané a bohužel trochu hloupé, i když někoho by asi i tohle mohlo bavit.. Celkově byl ale film celkem dobrý a závěr pro mě byl dost nečekaný.. :) Spíše takový lepší průměr.. ()

Abiosis

*SECONDHAND FORREST GUMP* Starčekovia si získajú sympatie mnohých a chlapčiatko - i napriek (alebo vďaka?) svojmu hlúpučkému výrazu na tvári - tiež. V Šiestom zmysle videl Haley Joel Osment duchov, no a v tomto filme mu mierne "straší vo veži" - miestami správaním dokonca pripomína malého Forresta Gumpa. Film je niekedy trochu nevýrazný a retrospektíva nie vždy vydarená, ale to, čo presvedčí, je jeho pozitívny náboj (zlo v podobe Walterovej nezodpovednej matky, či ziskuchtivých príbuzných nemá veľa príležitosti sa prejaviť, resp. je vtipne vždy eliminované). A kto by sa už pod jeho vplyvom necítil aspoň o niečo lepšie? Verdikt v 1 vete: Jeden malý, dvaja veľkí a veľa rôznych šialeností. 04.07.11 ()

Akumulátor

Trochu odpočinkový film. Avšak, ač je námět již obehranou pohádkou známou z jiných filmů, tady je zpracován velmi kvalitně a u filmu se nejen pobavíte, ale i dojmete až k slzám. Herecké obsazení je výborné, včetně Haley Joel Osmenta, který mě zatím v žádném filmu nezklamal. Nebýt posledních pár lehce debilních minut s příletem helikoptéry, hodnotil bych 5*. ()

• Ve filmu "starou" lvici ve skutečnosti hraje pouze dvouroční Taureg. (D3VIL)
  • Během natáčení bitky v baru Robert Duvall kvůli nedorozumění jednoho z teenagerů třikrát trefil do obličeje. Kvůli následovnému krvácení z nosu pak musela být poslední část scény vystřihnuta. (D3VIL)
  • Haley Joel Osment byl při natáčení napaden paradoxně prasetem, které se v porovnání se lvicí nezdálo nikomu nebezpečné. (D3VIL)