Vysloužilí lvi

Secondhand Lions

Tajomstvo bratov MacCannovcov

Drama / Komedie / Dobrodružný

USA, 2003, 105 min

Trochu odpočinkový film. Avšak, ač je námět již obehranou pohádkou známou z jiných filmů, tady je zpracován velmi kvalitně a u filmu se nejen pobavíte, ale i dojmete až k slzám. Herecké obsazení je výborné, včetně Haley Joel Osmenta, který mě zatím v žádném filmu nezklamal. Nebýt posledních pár lehce debilních minut s příletem helikoptéry, hodnotil bych 5*.(7.6.2009)

Celkem předvídatelný vývoj a konec příběhu. Nicméně provedení tento nedostatek dokonale vymazalo. Michaela Caina i Roberta Duvalla mám rád a čekal jsem, že jim role flegmatických starých svérázných "páprdů" sedne. A ano, dokonale si to užili. Objevilo se zde pár dobrých vtípků, kde jsem se fakt zasmál. Jinak byl příběh vyprávěn velice mile a poeticky a měl po celou dobu velice příjemnou a pohodovou atmosféru. Jediné, co mě trošku rušilo a do filmu mi nezapadalo byly prostřihy z Afriky, kde si myslím, že "akční" scény byly až příliš nadsazené a přehnané a narušili atmosféru filmy. To mi celkem vadilo. Nicméně i přesto je to velice povedené dílo. Howgh!(7.6.2009)

Dva kujóni sedící na zápraží s brokovnicí v ruce, kterou odhánějí dotěrné obchodníky. Přesto se nejedná o žádné hrubiány. Ostatně k takovému chování mají pochopitelný důvod. Ve chvíli kdy k nim zavítá synovec, se z nich stávají stéjčkové za všechny prašule. Synovce totiž provedou školou života. Jejich minulost je pestrá, neuvěřitelná, přesto pravdivá.(5.2.2007)

Taková pohodička na neděli, nic extra dramatickýho a přesně ten typ filmu, kde by každej druhej s hlavní postavou nejradši měnil. Ve zdravý míře dobrodružný, úsměvný, výchovný a vtipný. A Michael Caine s Robertem Duvallem v roli ostřílenejch pardů? To teda promiňte, ale už jen kvůli nim nemůže ten film jít pod 70%. Škoda jen, že výslednej dojem mi až příliš často kazil kdosi nápadně připomínající Haley Joela Osmenta, kterej furt buď brečel nebo úporně přehrával a já mu nevěřila ani slovo. Škoda že tam místo něj nešoupli nějak omlazenýho Joshe Lucase, když už ho tam museli mít asi tak na 3 minuty. Nápad se lvem skvělej. 75%(28.10.2011)

O chlapcovi, ktorý náhle dostal druhú šancu na lepšie detstvo v podobe dvoch svojráznych strýkov. Aj napriek pomerne priamočiarej a predvídateľnej dejovej linke ma film dostal svojou príjemnou atmosférou a kúzlom dobrodružstva čoho dôsledkom bola vnútorná pohoda. Možno tiež povedať, že ide aj o jeden z posledných snímkov, kde H.J. Osment pôsobí dobrým hereckým dojmom. 80/100 Videné v rámci Tour po Amerike.(12.5.2016)

• - Haley Joel Osment byl při natáčení napaden paradoxně prasetem, které se v porovnání se lvicí nezdálo nikomu nebezpečné. (D3VIL)

• - Během natáčení bitky v baru Robert Duvall kvůli nedorozumění jednoho z teenagerů třikrát trefil do obličeje. Kvůli následovnému krvácení z nosu pak musela být poslední část scény vystřihnuta. (D3VIL)

• - Hlavní děj je zasazen do šedesátých let, kdy byli v USA podomní prodejci velmi populární. (PATTXA)