poster

Vysloužilí lvi

 • USA

  Secondhand Lions

 • Slovensko

  Tajomstvo bratov MacCannovcov

Drama / Komedie / Dobrodružný

USA, 2003, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zputnik
  ****

  Příjemně a stravitelně dojemný snímek, který by se i dal zařadil do škatulky rodinných komedií, nebýt ovšem té jakési hospodské hantýrky našich milých stárnoucích stejdů Gartha a Huba. Snímek má přes všechny své klady (humor, dojemnost + bonus navíc: moudrá myšlenka linoucí se celým filmem) i ledasjaké mouchy. Především mě během filmu znervózňovalo přehrávání H. J. Osmenta (viz ŠESTÝ SMYSL etc.). Ale jde skutečně jen o mouchy... Shrnuto a podtrženo: jděte do toho, pokud máte chuť na příjemnou a zábavnou pohádku pro dospělé, která zároveň předává i něco víc.(10.6.2004)

 • Džejkop
  ****

  Dva kujóni sedící na zápraží s brokovnicí v ruce, kterou odhánějí dotěrné obchodníky. Přesto se nejedná o žádné hrubiány. Ostatně k takovému chování mají pochopitelný důvod. Ve chvíli kdy k nim zavítá synovec, se z nich stávají stéjčkové za všechny prašule. Synovce totiž provedou školou života. Jejich minulost je pestrá, neuvěřitelná, přesto pravdivá.(5.2.2007)

 • D.Moore
  ****

  Pohodový film, který - ačkoliv je mimo jiné plný řečí o umírání - je tak optimistický, že se prakticky od začátku do konce musíte buď usmívat nebo smát. A to hlavně zásluhou ústřední dvojky strýčků parádně zahraných pány Cainem a Duvallem. Rýpou do sebe, rýpou do ostatních (a často po nich i střílí), jsou cyničtí a nejsou na nikoho zvědaví... No a do téhle nálady jim je doslova vstrčen prasynovec v podání Haleyho Joela Osmenta. Všichni tři pak předvádějí milou dobrodružně-rodinnou podívanou, která je vtipná zrovna tak jako dojemná a moudrá. Čtyři čisté hvězdy si zaslouží i díky hudbě Patricka Doylea (vynikne během Cainova popisování afrických eskapád i během klidných, rozjímavých momentů).__P.S. Co se stalo s režisérem Timem McCanliesem? Proč netočil dál?(21.8.2010)

 • SexyAjinka
  ***

  Někdy je to nejhorší rozhodnutí zároveň tím nejlepším. Tak bych asi charakterizovala hlavní myšlenku Vysloužilých lvů. Celkově tento film vnímám velmi pozitivně, neboť já sama si svých prarodičů velmi vážím a oceňuji jejich životní moudrost a sečtělost. Už jen z toho principu na tom nechci hledat mouchy. Herce Michaela Cainea si velmi vážím a ráda sleduji jeho šarmantní vystupování před kamerou. Ne jednou mě ten šedivý pán rozplakal. Je úplně jedno, jestli ta vyprávění byla pravdivá nebo ne, šlo jen o to, že se sbližovali dvě generace a zároveň tím prokazovali jeden druhému úctu. Myslete si o mě, že jsem přehnaně sentimentální. Přes to všechno, jak jsem se v tom snažila hledat pozitiva, tak ten přeameričtělý konec to neskutečně podělal.(31.7.2012)

 • tlkounev
  ****

  Ten Osment byl na začátku tak otravnej, měl tak ubulenej výraz, že mi ho až skoro bylo líto(nemyslím postavy, ale herce, jestli bude takhle pokračovat, tak se bojím o jeho hereckou budoucnost). Je vidět, že ze svých hereckých rolí vyrůstá a věčně se nemůže tvářit jako zneužívané dítě. Naštěstí film není jenom o postavě Waltera, kterého matka šoupne k bohatým strýčkům, aby z nich vybrečel nějaký ty penízky po jejich smrti. Film je i o tom, že na stará kolena, i když si myslíte, že pro celý svět jste už nezajímaví, tak přeci jenom můžete ukázat, že na to stále máte. Proč si na stará kolena nekoupit letadlo, či loď a nevytřískat hospodu? Když na to máte...(21.11.2009)

 • - Steven Spielberg v souvislosti s filmem prohlásil, že Haley Joel Osment je jednou z nejnadějnějších postav Hollywoodu. (PATTXA)

 • - Haley Joel Osment byl při natáčení napaden paradoxně prasetem, které se v porovnání se lvicí nezdálo nikomu nebezpečné. (D3VIL)

 • - Originálny koniec sa kvôli nie veľmi pozitívnej odozve u testovacieho publika do finálnej verzie filmu nedostal, a tak sa musel natočiť druhý koniec, ktorý nakoniec vidíme vo filme. Obe verzie sa dajú pozrieť na DVD. (jedenzdvoch)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace