Vysloužilí lvi

Secondhand Lions

Tajomstvo bratov MacCannovcov

Drama / Komedie / Dobrodružný

USA, 2003, 105 min

Našlápnuto bylo hodně dobře - postavy, obsazení, zápletka... Ale pak se to propadalo čim dál víc do bahna prvoplánového sentimentu včetně konce. Asi by v žánrovym označení filmu mělo být spíš "pohádka", pak by člověk hned věděl na čem je. Osment mi překvapivě tolik nevadil. Určitě se z toho dalo vytěžit o dost víc.(6.11.2011)

Pohodový film, který - ačkoliv je mimo jiné plný řečí o umírání - je tak optimistický, že se prakticky od začátku do konce musíte buď usmívat nebo smát. A to hlavně zásluhou ústřední dvojky strýčků parádně zahraných pány Cainem a Duvallem. Rýpou do sebe, rýpou do ostatních (a často po nich i střílí), jsou cyničtí a nejsou na nikoho zvědaví... No a do téhle nálady jim je doslova vstrčen prasynovec v podání Haleyho Joela Osmenta. Všichni tři pak předvádějí milou dobrodružně-rodinnou podívanou, která je vtipná zrovna tak jako dojemná a moudrá. Čtyři čisté hvězdy si zaslouží i díky hudbě Patricka Doylea (vynikne během Cainova popisování afrických eskapád i během klidných, rozjímavých momentů).__P.S. Co se stalo s režisérem Timem McCanliesem? Proč netočil dál?(21.8.2010)

Celkem předvídatelný vývoj a konec příběhu. Nicméně provedení tento nedostatek dokonale vymazalo. Michaela Caina i Roberta Duvalla mám rád a čekal jsem, že jim role flegmatických starých svérázných "páprdů" sedne. A ano, dokonale si to užili. Objevilo se zde pár dobrých vtípků, kde jsem se fakt zasmál. Jinak byl příběh vyprávěn velice mile a poeticky a měl po celou dobu velice příjemnou a pohodovou atmosféru. Jediné, co mě trošku rušilo a do filmu mi nezapadalo byly prostřihy z Afriky, kde si myslím, že "akční" scény byly až příliš nadsazené a přehnané a narušili atmosféru filmy. To mi celkem vadilo. Nicméně i přesto je to velice povedené dílo. Howgh!(7.6.2009)

Soundtrack Patrick Doyle: 1. Main Titles [1:36] ,2. The Trunk [1:38] ,3. The Plunger [1:06] ,4. Water Runs Away [1:27] ,5. Fireside Chat [2:51] ,6. Foreign Legion [0:45] ,7. Secondhand Arrival [1:07] ,8. I Must Meet This Man [0:27] ,9. Hub Meets Jasmine [1:59] ,10. Hub Rescues Jasmine [0:50] ,11. Lion Hunt [1:13] ,12. Cornfield Jungle [1:04] ,13. The Assassins [2:40] ,14. Sheik Swordfight [2:40] ,15. Goodnight Kid [1:03] ,16. Waking Hub [0:57] ,17. Died in Childbirth [1:09] ,18. Be My Uncle [1:11] ,19. Finding the Money [2:41] ,20. Stan Lies to Walter [2:51] ,21. She Was a Real Lion [3:22] ,22. Walter Leaves [1:58] ,23. Maybe You Don't [1:03] ,24. Walter Comes Home [3:42] ,25. Nice to Meet You [1:26] ,26. Piano Suite [2:56],(11.5.2011)

Trochu odpočinkový film. Avšak, ač je námět již obehranou pohádkou známou z jiných filmů, tady je zpracován velmi kvalitně a u filmu se nejen pobavíte, ale i dojmete až k slzám. Herecké obsazení je výborné, včetně Haley Joel Osmenta, který mě zatím v žádném filmu nezklamal. Nebýt posledních pár lehce debilních minut s příletem helikoptéry, hodnotil bych 5*.(7.6.2009)

• - Haley Joel Osment byl při natáčení napaden paradoxně prasetem, které se v porovnání se lvicí nezdálo nikomu nebezpečné. (D3VIL)

• - Originálny koniec sa kvôli nie veľmi pozitívnej odozve u testovacieho publika do finálnej verzie filmu nedostal, a tak sa musel natočiť druhý koniec, ktorý nakoniec vidíme vo filme. Obe verzie sa dajú pozrieť na DVD. (jedenzdvoch)

• - Během natáčení bitky v baru Robert Duvall kvůli nedorozumění jednoho z teenagerů třikrát trefil do obličeje. Kvůli následovnému krvácení z nosu pak musela být poslední část scény vystřihnuta. (D3VIL)