Moskva sa chystá na roj meteoritov ojedinelý za posledných 50 rokov. Mladí i starí okupujú najlepšie pozície na strechách činžiakov, aby jedinečný jav mohli zachytiť na kamery či mobilné telefóny. Avšak s meteoritmi sa rúti na hlavné mesto i neznámy objekt obrovských rozmerov, ktorý prednedávnom zostrelili stíhačky ministerstva obrany. Centrom príbehu je Juľa Lebedeva (Irina Staršenbaum), ktorá sa snaží pomôcť zranenému mimozemšťanovi Hijkenovi (Rinal Mukhametov) dostať sa späť k zvláštnemu elementu pochádzajúcemu z jeho materskej kozmickej lode. Ten sa ocitol v rukách armády a jedine jeho znovuzískanie pomôže Hijkenovi vrátiť sa bezpečne tam, odkiaľ priletel. (sochoking)

jaret

Výborně natočený film o bandě nesympatických ruských idiotů. Naivní příběh a protivné postavy bohužel zabíjejí nečekaně kvalitní zpracování. Škoda. ()

Pythonator

Ano, Rusové umí točit filmy, o tom žádná. Tahle sci-fi je dokonce velmi povedená. Netřeba si všímat, že zde mnozí vyližmozkové hodnotí odpadem či jednou hvězdičkou - jejich hodnocení by bylo jiné, kdyby nevěděli, že autory filmu jsou mediálně démonizovaní Rusové, ten zlý protipól božské Ameriky. Pád kosmické lodi je natočený přímo geniálně, jen bych si dovolil namítnout, že kdyby ho místo té komerční sračkohudby doprovázelo něco hudebně vyzrálejšího, tak je to naprostá dokonalost. Co se týče příběhu, tak zde máme trohu hloupou nedotaženou romanci, která by fungovala i bez toho sci-fi. Ano, scénář mohl být lepší, ale i tak je to pořád paráda. Příjemná změna od těch bezduchých USA kokotin. Tím ovšen neříkám, že je to lepší než Den nezávislosti. Emmerichovu megalomanskou tupou bombastičnost mám přece jenom radši. ()

tulen

Nějak si nepamatuju sci-fi , který není něčím pitomý nebo nacpaný nelogičnostma a klišé. I tohle je toho plný jako podobný americký filmy. Lepší a jiný než co jsem od ruskýho sci-fi čekal, ale stejně blbost ... ()

nudlis

Sice jsem dal 3 hvězdy, ale je to spíš na 3,5. Vůbec to není špatný. Místy klišoidní, stejně jako daleko víc vychvalovaný emerický filmy. Místy stejně šablonovitý, jako daleko víc vychvalovaný emerický filmy. Nechybí "velká láska" a ani "poselství" na konci, stejně jako v daleko víc vychvalovanejch emerickejch filmech. Tak v čem je to jiný než některý tolik vychvalovaný emerický filmy? V tom, že je tam podstatně víc ruský nátury. A v tom, že tam nehrajou všechny ty 100x profláknutý emerický xichty. Ale proč ne? Pomaličku začínám brát ruskou kinematografii na milost. Proč vychvalovat furt jen některý ty emerický "trháky"? ()

Konev

Film pojednává o příletu kosmické lodi, která musela přistát po poškození meteoritem a následně ruskou stíhačkou. Návštěvník z lodi se dostane mezi lidi a hledá "šilk", kámen, který mu má pomoci k odletu. V hledání mu pomáhá dcera nejvyššího velitele ozbrojených sil. Sledujeme vlastnosti a povahové rysy lidí, kteří nakonec zfanatizovaně zaútočí na loď. Jak to celé dopadne se podívejte sami. ()

Martin29

Takže si to shrneme nad Ruskem letí mimozemská loď oni ji sestřelí. Při pádu se poničí a zabije přes 220 lidí tím pádem se nemůže vrátit zpět a zůstává na Zemi. Mezitím se na Zemi rozpoutají nepokoje jelikož tam mimozemšťany nikdo nechce. Vykrádají se zde jak Příchozí (loď je na Zemi s tím, že, aby odletěla musí něčeho docílit) tak i District 9 (chlápek se na konci obleče do obleku mimozemšťana několik lidí unesou oblek mimozemšťana i obaly filmu s tím přeškrtnutým alienem jsou hodně podobné těm Districtovským) a na závěr se přihodí i Pasažéři (jen místo romance mezi chlápkem a ženskou ve vesmíru máme romanci mezi ženskou a mimozemšťanem na Zemi) scénář nejspíše neexistuje (po zóně kde se nesmí nikdo volně pohybovat se pohybují tisícovky lidí mimozemšťan, který nemá ani otisky prstů a nikomu to absolutně nepříjde divné jelikož s tím nikdo nic nedělá do zóny chráněné vojáky si jen tak z ničeho nic odskočí několik lidí seberou mimozemské vybavení a později zachrání i jednoho mimozemšťana armáda není schopna zastavit cca 1000 lidí to nemluvě o takových detailech jakože mimozemšťan jednou nedokáže rozbít sklo auta, aby v další scéně házel autem na počkání) od režiséra jsem viděl 9 Rotu ta se mě líbila a i Stalingrad to byla neskutečná ruská socialistická sračka tohle je spíše průměr jen díky té scéně pádu mimozemské lodi a závěru ty 5hvězdičkové hodnocení jsou uvalené, ale nespíše dotyčným přispěl Putin,aby vylepšily renome toho filmu. ()

Maratonec

Velké překvapení a jelikož zde někteří nepochopitelně film podhodnocují,dávám místo 4 maximální hodnocení. Kromě asi dvou trošku míň uvěřitelných věcí a to je konkrétně, že se ze zakázané oblasti stal pro jednu skupinku lidí průchoďák a dálnice a fakt,že po zřícení mimozemské lodě se dál chodilo do školy...Ale zde to končí, protože se vším ostatním jsem nadšen! Normální dialogy, originální fikce rozvinutá i s dalšími logickými projevy, výborné vykreslení postav, o kterých si mimochodem může řada amerických katastrofických filmů jen zdát (tam jedou podle předem zavedených šablon,onanie nad americkou vlajkou,rozvedená rodina která k sobě najde cestu a oslava vojenské techniky či superhrdina). Tady tohle tak nebije do očí a nabízí zamyšlení, na pozadí nádherných efektů a řízlý chcete-li romantikou. Tohle chvílemi mrazilo opravdovostí a pokud někdo vynášel atmosféru filmu Příchozí do nebes, tady mi to sedělo ještě víc!!! ()

roloend odpad!

Neviem odkiaľ toto vyšlo na svet, ale mali by tento výstrek napchať autorovi naspäť tam, odkiaľ ho vypudil. Tento výplod (nedá sa to nazvať filmom) neodporúčam vidieť nikomu, kto už nejaké sci-fi videl. PS: kto che vidieť rusov ako sa hrajú na amíkov, nech si to pozrie na vlastnú zodpovednosť... ()

EagleSK

Rusi natocili velmi zaujimavy film, kde sa technickym spracovanim priblizili Hollywoodu, ale postavy a ich mentalita, ostali ruske. Tento zvlastny mix moze posobit velmi zvlastne, ale mne sa pacil. ()

goauld

Taxi řikám - nebývám v tomto měsíci nějak moc kritický? a nebo holt nemám "kliku" na dobrý filmy... Asi to druhý. Bohužel to platí i o tomto snímku. Z počátku se tento ruský počin tvářil jako celkem nastandardní (kolosálně velkolepý pád vesmírné lodi mezi moskevské paneláky) i následný skelet "emzáka" vypadal velmi vydařeně, jenže.... pak to šlo celý, ale celý do sraček... Když tak o tom přemýšlím, tak ti sověti fakt kopírují všechno se vším všudy - tedy i s negativními prvky, které spíše vídáme v US filmech (nelogické jednání protagonistů, klišé v podobě "láska zvítězí nad vším a všemi", takřka bezproblémový přístup kamkoliv (včetně sekretnoj čiasti) atd... Bohužel lepšímu hodnocení nepomohla ani úkrutně dlouhá stopáž a ani úsměvné "hraní se" na taváryšče i savjětskoj sajůz v pastsavěskom časů. O tom, že i v CCCP mají pouze a jen "ajfouny".... to snad nestojí ani za komentář. Takže sorry jako - ale za pouhé dvě... PS: podobnost se Starmanem je zde čistě "náhodná" :-)) ()

Šíma2

Začalo to celkem dobře. Povedené triky ukázaly celkem vysoký rozpočet a prvky dokumentárního vzhledu byly příjemné. Pak se z toho vyvrbila teenagerovsko post-sovětská limonáda s příšernými herci, úplně nesmyslným mimozemšťanem, totálně hloupou zápletkou a dál hanba mluvit. ()

bobo7171

v mnohych ohladoch podobne ako starman, len v ruskom podani, ale celkovo pozeratelne. taktiez je to aj ukazka toho ako dokaze byt clovek arogantny ()

Yaan2

Perfektní film na vysoké, až skoro Americké úrovni. Přesvědčivé herecké výkony a na Rusko nevídané efekty. Moc dobře je zde ukázané, jak funguje manipulace s lidmi a jak je populizmus nebezpečný. V podstatě jedinec na základě vykonstruované lži dokáže zmanipulovat lidi natolik, že jsou schopni jít za ním, a udělají pro něj cokoliv. Osobně se divím, že to Putin dovolil pustit do kin. ()

Majo.evans

Ten začiatok bol skvelý.Tá atmosféra a neuveriteľná hudba.Celý ten začiatok mal taký kvalitný ruský nádych.A zase tie krásne ruské ženy. :D Len potom ten románik tam nemusel byť ale aj tak sa mi film páčil.Je to niečo iné a určite nie zlé.Slabšie 4 hviezdy. ()

maxs

Fantastický úvod, kdy ruští Ivanové sundají cizáckou vesmírnou loď. Huba až na zem, když si to cizáci šinou moskevským sídlištěm. Pak dlouho nic, tma a konec filmu.... Škoda, že se nastolený kurz vesmírné "invaze" nepodařilo řádně vypilovat. Ve filmu je klasický patos, romantika až za roh. "Alien" v hlavní roli se naučí rusky za dvě minuty, ale při prvním kontaktu mluví s generálem myšlenkou.. Druhému členovi uvítacího výboru pro jistotu vypne kardiostimulátor, asi aby ten kontakt nebyl zbytečně mírumilovný.. Navíc sledujeme i pozemský "odboj", který sice neví, proč a kdo vlastně přiletěl, ale jednoznačně ví, že "tahle Země je naše" (jako kdyby bylo víc Zemí, že...). A že je třeba udělat molotovovy koktejly a předpotopní metodou zahájit boj za "osvobození" naší planety s násobně vyspělejším protivníkem. Zoufale špatná ruská armáda nedokáže hermeticky uzavřít kilometr čtverečný, ačkoliv filmaři svou armádu (asi z příkazu samotného Putina) slušně vytunili... Do toho ty absurdní souhry náhod, kdy se vždy potká jeden s druhým, kterého právě hledal. Generálmajor ruské armády žijící v bytě 2+KK na sídlišti je tady slušná absurdita. A to, že tento skoro nejmocnější člověk ruské armády řeší v době největší bezpečnostní krize na planetě těhotenství své dcery, to už je jen potvrzením, že film se z kolejí reálně uvažujících lidí neodvratitelně vymkl. Snad jej ocení alespoň neprotřelé ruské publikum. Za mě velké zklamání. Musím doufat, že až k nám UFO skutečně spadne, nevybere si pro své přistání Rusko :/ ()

pierrek22

Konečně film o emzácích, který nabízí i jinou alternativu, než omletou podobu obludných vetřelců. Proč by mimozemšťani nemohli být jako my? To, že jediní normální z celého filmu byli otec a později i dcera a že ostatní byli jen banda neskutečných hovad, mělo samozřejmě svůj důvod, který se dozvíte na konci. Ten film mě chováním ruských spratků neskutečně sral ale vydržel jsem a klidně si ho někdy pustím znovu. Délka by mohla být kratší. Hudba skvělá!!! Rusáci se s tím nemažou a tak to mám rád. ()

h4x0r:-D

Pekne efekty, dobra kamera, herci to neodflakli, kedze sa zjavne snazili dorovnat holyud, tak fyzika a zakonitosti bezneho fungovania sveta na h***o :-), ani chvilu som sa nenudil, vdaka osadeniu romantiky pozeratelne aj pre zeny. Kedze nie som rusofil, tak za 4* ()

bonsetti

Na to, od koho film pochází, jsou zde překvapivě výborné akční scény a ještě lepší exteriéry. Hodnocení trochu kazí místy naivní a občas zdlouhavý děj. ()