poster

Vlaštovky a Amazonky (festivalový název)

 • Velká Británie

  Swallows and Amazons

Rodinný

Velká Británie, 2016, 97 min

Předloha:

Arthur Ransome (kniha)

Scénář:

Andrea Gibb

Kamera:

Julian Court

Hudba:

Ilan Eshkeri

Producenti:

Nick Barton

Střih:

Dave Thrasher

Scénografie:

Suzie Davies

Kostýmy:

Amy Roberts
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  ****

  Dobrý rodinný film, kterých už se také nevidí tolik. Pravda, je to remake (respektive nová adaptace původní knihy), ale i tak si myslím, že jsou zde velmi dobře zvládnuté postavy - dětské i dospělé - a celkově děj, který je až překvapivě napínaví. Výborně vybraní britští herci tomu pak jen dodávají ještě trochu větší punc, než jaký by film měl bez nich.(10.1.2017)

 • robfi
  ****

  Takovy trochu mene povedeny TinTin, nicmene pro mensi deti v pohode film. Hlavne to neberte nikdo moc vazne, na coz jsou tu na CSFD nekorunovani experti.(21.1.2017)

 • Jirka_Šč
  ****

  Co mě nejvíc vadí, je špionážní téma. Jednak v původní knize není, jednak dostalo až moc prostoru na úkor ostatního. Rozumím, chtěli to atraktivnější pro současné děti, vycházeli z úvahy, že sám Ransome špiónem byl (pro MI6). Ale stejně mi to tam nesedne a zabralo to až moc místa. Což je škoda, protože když to vyškrtnu, podařilo se pěkně zachytit charaktery, prostředí, atmosféru a bylo pár okamžiků, kdy se mi líbilo moc. ■ "Vlaštovky a Amazonky navždy!" ■ Úvaha: Proč se filmy tolik zaměřují na první knihu? Moc bych si přál Zamrzlou loď kapitána Flinta, Velkou severní nebo Holubí poštu. ■ Jednu * navíc za to, že se do tohoto filmu pustili. ■ Nacházím nečekaný článek: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/bbc-ransomovy-vlastovky-a-amazonky-maji-necekanou-syrskou-linii/1384541(3.4.2017)

 • Tuax
  ***

  Příjemný rodinný film s moc pěknou hudbou, která z toho je pro mě tím nejlepším a uvažuji, že se zkusím kouknout po soundtracku. Jinak je to taková pohodová dobrodružná jízda a člověk se trochu vrací do svých dětských let, kdy (aspoň někteří) zažívali obdobná (bez těch dospěláků) dobrodružství. Já tedy ano. Ta výprava s jezerem, ostrovem a nejbližším okolím byla fajn a hodně mě by mě to lákalo k návštěvě. Temnější stránka příběhu tomu dodává dospěláčtější ráz a hlavně určitý punc napětí. Ale příběhově jsem si stejně nejvíce užíval to soupeření i spojení Vlaštovek a Amazonek. Dětští herci byli víceméně přirození, což pak jen podtrhuje dobré dojmy ze sledování.(5.3.2017)

 • dvd-L
  *

  Mohu potvrdit, že filmová adaptace z roku 2016 působí jakoby předlohu psala Enid Blytonová a ne Arthur Ransome. Bohužel. Z celého filmu se mi nejvíc líbila první polovina traileru.(21.7.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace