poster

Vlaštovky a Amazonky (festivalový název)

 • Velká Británie

  Swallows and Amazons

 • USA

  Swallows and Amazons

Rodinný

Velká Británie, 2016, 97 min

Předloha:

Arthur Ransome (kniha)

Scénář:

Andrea Gibb

Kamera:

Julian Court

Hudba:

Ilan Eshkeri

Producenti:

Nick Barton

Střih:

Dave Thrasher

Scénografie:

Suzie Davies

Kostýmy:

Amy Roberts
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jirka_Šč
  ****

  Co mě nejvíc vadí, je špionážní téma. Jednak v původní knize není, jednak dostalo až moc prostoru na úkor ostatního. Rozumím, chtěli to atraktivnější pro současné děti, vycházeli z úvahy, že sám Ransome špiónem byl (pro MI6). Ale stejně mi to tam nesedne a zabralo to až moc místa. Což je škoda, protože když to vyškrtnu, podařilo se pěkně zachytit charaktery, prostředí, atmosféru a bylo pár okamžiků, kdy se mi líbilo moc. ■ "Vlaštovky a Amazonky navždy!" ■ Úvaha: Proč se filmy tolik zaměřují na první knihu? Moc bych si přál Zamrzlou loď kapitána Flinta, Velkou severní nebo Holubí poštu. ■ Jednu * navíc za to, že se do tohoto filmu pustili. ■ Nacházím nečekaný článek: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/bbc-ransomovy-vlastovky-a-amazonky-maji-necekanou-syrskou-linii/1384541(3.4.2017)

 • Hawaj
  **

  Škoda i takovej melodramatickej Špílberg by to natočil líp, hlavně ty honičky a přidal by trochu napětí do toho dětskýho zápolení. Tady to režisérka vůbec nezvládala. V dětsví to bylo super čtení, todle i přes fajn výpravu není takový žůžo. Amazonky hráli fakt mizerně. Čím víc ke konci tím byla režije horší. I ta zápletka nakonec byla přitažená za vlasy.(17.3.2018)

 • kaylin
  ****

  Dobrý rodinný film, kterých už se také nevidí tolik. Pravda, je to remake (respektive nová adaptace původní knihy), ale i tak si myslím, že jsou zde velmi dobře zvládnuté postavy - dětské i dospělé - a celkově děj, který je až překvapivě napínaví. Výborně vybraní britští herci tomu pak jen dodávají ještě trochu větší punc, než jaký by film měl bez nich.(10.1.2017)

 • MickeyStuma
  ****

  Nové zpracování knihy, kterou napsal Arthur Ransome, která už byla zfilmovaná v roce 1974 a ještě dříve v roce 1964 dokonce jako televizní seriál. Příběhy o prázdninovém dobrodružství dětí a mládeže byly vždy v jistém smyslu přitažlivé nejen u nás. V tomto případě se jedná o zážitky na jezeře s plachetnicemi a bojem o ostrov. A protože se děj odehrává v roce 1929, kdy se to agenty všude jen hemžilo, muselo to být prostě i zde. Příběh je značně odlehčený, takže nic nervy drásajícího se tu v žádném případě nekoná. Jedná se o pouhopouhý dětský příběh se všemi svými sounáležitostmi. Takže jednoduše řečeno obyčejný rodinný film. Koncepce zpracování je spíše televizní, ale vzhledem k dosavadní tvorbě režisérky není divu. Film je to příjemný, zachycující ducha své doby. Ruku na srdce, kdo by nechtěl prožít to co oni.(22.10.2017)

 • KM Phoenix
  ***

  Mě se osobně víc líbí zpracování z roku 1974, ale tohle také není špatné a věřím, že současného diváka možná osloví i více. Mohli si odpustit špionážní linku (navíc má dost děr - pravý špión má doma všechno důležité rozházené po stole - případně zamknuté visacím zámkem, stejně tak bych chtěl vidět hydroplán se sovětskými agenty v Lake District) a Andrew Scott mohl hrát klidně jenom zloděje tak jako v předloze a ničemu by to neuškodilo. Co bych řekl, že je možná lepší než v předchozím zpracovaní je postava kapitána Flinta (Rafe Spall) a matky Walkerovic (Kelly Macdonald). Naštvali mne přejmenováním postavy Titty na Tatty a také mi moc neseděla herečka a její projev u postavy Vlasty/Nancy (Seren Hawkes).(25.2.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace