Při letu na palubě Boeingu se v jednom okamžiku probouzí několik pasažérů. Ovšem ostatní, včetně posádky, z paluby letadla záhadně zmizeli. Muselo se to stát během pár desítek minut od startu. Na palubě je však jako cestující i pilot, který se ujme řízení. Letadlu se podaří bez větších problémů přistát, ovšem zdá se, že v liduprázdném světě. Brzy se ale začínají objevovat Časožrouti… Televizní adaptace stejnojmenné novely Stevena Kinga. (pfa)

PKD

Jeden z mála př.,kdy je adaptace o něco lepší,než předloha. A jsem moc rád,že D.Morse zde nehraje opět hajzla,jako ve 12 Opicích či Tanci v Temnotách.:) Za to Jean-Luc Rieupeyroux tady vystřihnul takového (v jistém smyslu ubohého) zmetka,že bych mu dal toho rovnou Oscara. Jen škoda,že samotní časožrouti,jsou tak šíleně cgi odfláknutí,že to skoro kazí výsledný dojem,který je jinak bez kazu. Ne toho zubního.:) Ještě,že tam jsou jen pár scén. P.s. chlápek jménem Harker (ne tam ten, checht) co veze Nicka na letiště a zadává mu jistý úkol, jest samotný tvůrce, Tom Holland.;-) ()

Redlum

Lepsi prumer mezi prumernymi "kingovkami". Tvurcum se vcelku dari udrzet divakovu pozornost, film nepostrada tisnivou atmosferu a celou beznadej a tajemno verne podkresluje i hudba. Z hereckeho ansablu me ale bohuzel nezaujala ona slepa divcina. V teto roli bych si opravdu dokazal predstavit lepsi predstavitelku. ()

Lucina84

Byla bych dala 5 hvězdiček nebýt těch příliš laciných triků. Film se mi moc líbil. Jedná se o jednu z možných teorií důsledků cestování v čase, jak by to vypadalo, kdybychom se dostali do minulosti. ()

Lulu13

Kingovu poviedku Langolieri zbožňujem a považujem ju za vrchol jeho poviedkovej tvorby, ale sfilmovať ju do údesne dlhých troch hodín pri tak béčkovom spracovaní rozhodne nebol najlepší nápad. Miestami to síce má atmosféru a sem-tam sa tu mihne aj náznak napätia, no všetko to pochovávajú nepresvedčiví herci a mimoriadne lacné efekty. Odvolávať sa pri tom na rok vzniku, ako niektorí tunajší užívatelia mi príde úplne scestné, keďže už v 80.rokoch boli efekty na veľmi dobrej úrovni. Snaha sa síce cení, no toto sa skutočne nepodarilo. Neostáva mi teda nič iné len dúfať, že sa v budúcnosti dočkáme kvalitnejšej adaptácie tohto diela, pretože ten námet si to určite zaslúži . ()

stration

Nějak extra mě to nenadchlo. Něktrý nápady jsou dobrý, ale jako celek to značně zaostává za knihou. Ovšem jako vždy výborný David Morse. ()

DonPedro

Upřímně řečeno – většina slabých míst má svůj původ už v předloze, protože Časožrouti rozhodně nepatří k tomu nejlepšímu, co mistrovi vypadlo z psacího stroje. Holland coby scénárista měl hodně lehkou úlohu, díky délce nemusel skoro vůbec škrtat a dialogy opsal téměř do puntíku. Výsledku pomáhá povedený hudební motiv a škodí laciné triky – když už se autoři nedokázali z nízkého rozpočtu nějak chytře vylhat, nemuseli tu hrůzu alespoň ukazovat v detailu. ()

ilemas odpad!

První půlka co se odehrávala v letadle docelá zajimavá, druhá půlka v letištní hale to ale doráží. Triky hrozné. ()

cariada

Příjemný sci-fi o cestování časem, tří hodinový film, ani chvilku nenudí a nutí vás napjatý sledovat co se bude dít dál a co se z toho vyklube. Já se dobře bavil a na Kinga hodně povedený. Nechtěl bych se za letu probudit. ()

humanbeing

První polovina je vynikající, má skvělou atmosféru a je dost napínavá. Možná by Tom Holland udělal lépe, kdyby ji o půl hodiny protáhl a Časožrouty na rychlo ukončil, protože druhá část je podstatně slabší. Atmosféra je řidší, částečně se mi nelíbil vývoj příběhu (nevím nakolik je to věrné knižní předloze) a především film ničí příšerné počítačové efekty. Každopádně na televizní film to ujde. 7/10 ()

majo25

Výborný námet, ktorý však v silno televíznom spracovaní podlieza nastavenú latku. Povedal by som, že ešte aj na televíziu je spracovanie dosť slabé - od hercov, atmosféru po efekty, ktorých je minimum. Pritom námet má silný potenciál (King je trieda) a pre mňa atraktívny prvok cestovania v čase. ()

kosta73

Dvoudílné televizní zpracování Kingovy knihy. Věrnost předloze a správně napínavá atmosféra vyvažuje ( a převažuje ) zápory vzniklé vesměs omezeným rozpočtem. Příjemné překvapení. ()

plechulka

Čirou náhodou jsem se k tomuhle (v televizi dvoudílnému) filmu dostala a protože S. Kinga miluji, zůstala jsem. První díl byl dost nadprůměrný, atmosféra v letadle, z něhož zmizí většina cestujících za letu, byla náležitě hustá, pak to bohužel trošku spadlo, ale vzhledem k tomu, že málokterá "kingovka" se povede natočit opravdu tak, aby nás, jeho "uctívače" uspokojila (ZELENÁ MÍLE je světlá vyjímka), tohle je nadprůměr i přes evidentně televizní rozpočet triků apod. ()

stitch7

A vždyť to bylo fajn! Při rozdělení na dvě části film nebyl ani tak dlouhý, o to je ale více poznat, že první půlka byla lepší. Ne snad proto, že se ve druhé začly ukazovat PC efekty, ale proto, že dialogy byly o poznání horší. Ony efekty, včetně samotných časožroutů, mě překvapily. Čekal jsem to fakt horší. Role Stephena Kinga mi udělala strašnou radost!Jen kdyby ten konec byl takový, jako v knížce, dám i tu čtvrtou hvězdu. ()

Death

Slusna adaptace, nicmene vzhledem k tomu, ze to je televizni film, tak jsou triky i herecke vykony dost spatne (mozna to bylo i dabingem). Nejslabsi jsou urcite triky, ktere sice vznikly na pocitaci, ale vypadaji hur nez treba triky u filmu z 80. let. Je zde zkratka videt nevalny rozpocet. Jedine co stoji za zminku je opravdu dobry pribeh-doporucuji si ale spise precist knihu. ()

pfa

Tísnivá tajemná atmosféra. Je to ale škoda, protože to není tak dobré, jak to mělo být. Průměrný hororový příběh (myslím tuto adaptaci), ale rozhodně si ho nenechte ujít. [6/1O] The Langoliers:trailer ()

Gunslinger

Tak toto som ani vidieť nemal.. iba čo som si pokazil zážitok z knižnej predlohy.. Takže v skratke : a) čítali ste knihu - určite to nepozerajte b) nečítali ste knihu - v žiadnom prípade to nepozerajte.. ()

manonfire

Parádní fančasmagorie, která má tak originální atmosféru, že Vás v ní nemá problém udržet celé tři hodiny navzdory skromné výpravě a srandovním trikům. Filmaři si bohatě vystačí s Kingovou invencí pro ztísněnou atmosféru neznáma. 80% ()

Smileface

Časožrouti jsou televizní film podle Stevena Kinga a televize ho většinou(Stejně jako jiné adaptace TO nebo Posledni Boj) vysílají rozdělené.Nutno dodat,že naočit 180 minut takhle zajímavého filmu na celkem logických závěrech,které však velmi často pokulhávají(např. časová trhlina jako svítící tunel nebo vytažení nože zabrání vnitřnímu krvácení???:-)) je určitě složité.Proto dávám lepší ***1/2 ()

Circumscriptor

Tento film je jeden zo sfilmovaných diel Stephena Kinga, ktorý nie je žiaden kult ale tak isto vôbec neprekáža a som rád že vznikol. Celé je to tak zvláštne a neľudsky natočené a pôsobí to až surreálne a podľa mňa by sa tomuto filmu viedlo lepšie v podaní miniseriálu (ako napríklad Svedectvo). ()