Moonlight

• USA Moonlight (více)

Nadčasový příběh dospívání a hledání sebe sama je zasazený do drsných kulis okrajových čtvrtí Miami. Mladý Chiron bojuje o svoje místo v prostředí, ve kterém často rozhoduje právo silnějšího, zatímco jeho vnitřní svět se plní láskou, bolestí i touhou. Moonlight zachycuje univerzální témata přátelství a sexuální identity ve třech různých životních etapách od dětství až po dospělost. Je zároveň portrétem mladého člověka, současných amerických předměstí i nepostřehnutelných sil, které formují lidské životy. (Aerofilms)

Martin.Tokos

Oscar? Ach. Film byl svým způsobem dobrý, ale když si půlku filmu odpočítáváte minuty, tak je něco špatně. Herci dobří (hlavně teda ti vedlejší). Příběh zajímavý, ale dalo se přitlačit na zajímavější části a ubrat od zbytečných scén (Kterých teda bylo dost). ()

Pete

Černoch, vyrůstající bez otce, s matkou prostitutkou a feťačkou z chudé čtvrti, vychován drogovým dealerem. A navíc je ještě ke všemu gay. S takto rozdanými kartami by se určitě dal natočit zajímavý film, ale tohle bohužel není ten případ. Moonlight je rozdělen na tři kapitoly: dětství, dospívání, dospělost. V každé z nich hrají logicky jiní herci, ale my si k nim tak nemůžeme vytvořit žádný vztah. Největší kámen úrazu vidím v tom, že nesympatický, nepřístupný a přecitlivělý asociál Black řekne za celou dobu sotva tři slova, a až do konce druhé kapitoly se projevuje jako pasivní měkota, což se pak změní lusknutím prstu. Ve všech kapitolách chybí jakýkoliv příběh, je to jen o prostředí, ve kterém musí žít, a o stigmatech, které nesmaže. Nejmíň zábavný oscarový film, co jsem viděl. ()

Midar

Oscarový kalkuk snažící se rozdělením děje do tří časových linií zakrýt prázdnotu a průměrnost scénáře, který neumí pracovat s postavami ani emocemi. Díky tomu ve vás tento snímek nedokáže zanechat zhola nic a vy se tak po jeho skončení budete jen marně snažit najít to "něco", díky čemuž si u akademie vysloužil status "nejlepšího filmu roku". Po neúprosném hledání však zjistíte pouze to, že všechna ocenění tohoto snímku jsou bohužel jen smutným a naprosto zbytečným odrazem neustále se zvyšující snahy o stoprocentní etnickou a genderovou vyváženost, která by však ve světě filmu neměla hrát absolutně žádnou roli. ()

PlysovyMacko

Smutná drama o nešťastnom osude najprv maleho chlapca, ktorý trpí feťáckou matkou a šikanou a neskôr mladého muža, ktorý dealuje drogy. Film je rozdelený na tri dejstva a homosexuita je vedľajší motív, ktorý postavy riešia tak v dvoch scénach. Depresívne pozeranie. Trevante ma zaujal. ()

matolos1

Mizerný život úbohého človeka. V prvej polovici som tomu ešte celkom dával aj nádeje, ale v daľšej polovici som začal byť voči tomu skeptický. Aby nám film nesutále poukazoval na to, že hlavná postava sa aj napriek snahe sa preniesť cez svoju povahu nedokáže vzdať svojho pravého ja, je iba obyčajná prázdna škála plná ničoho zaujímavého a na konci to iba zhorší na dojme. Charakter hlavnej postavy je zároveň nevyvinutý dostatočne, mám pocit ako keby pri tých jeho prázdnych pohľadoch mi to privádzalo iba daľšie sklamanie. Kvôli tomuto som ešte vedel akceptovať prvú polovicu, ktorá svojou vzťahovou rozvetvenosťou pôsobila citovo intenzívnejšie. V druhej už nie. Návšteva matky, stretnutie v bare ...... nie, nie a ešte raz nie. ()

jungewolf odpad!

Politicky-ultrakorektní gay-propaganda... . Výstižné komentáře - VIZ : Bebacek a Dan9K - první dvě věty (ty stačí ... . ODPAD ! . ()

Cannonball

Neviem s cim to je ale tema ma az tak neoslovila. Ale Moonlight je dobry nie len dobry film ale hlavne vyborne spracovany. Ani si nepamatam kedy som videl podobny film vyhrat Oscara, je to rozhodne prijemna zmena. Povodne som chcel dat 4 hviezdy ale dalsiu som pridal lebo ma to prekvapilo a zasluzi si viac ako La La Land :) ()

E-Fox

"Nejsem rasista, ALE je přece jasné, že film o teplym negrovi může bejt oceněnej jenom a jedině kvůli politický korektnosti a pozitivní diskriminaci." Jistě, všechno je to černošská lobby. Asi proto většinu cen shrábnul La La Land s nejbělejšími a nejheterosexuálnějšími postavami ever. Netvrdím, že je Moonlight nejlepší film roku, ale dobře natočené citlivé drama je určitě. Černoši nemůžou za váš blbej vkus. ()

karlos-rio

přesně tohoto jsme se bál, po loňském bojkotu Oscarů se dalo očekávat , že vyhraje film kde bude prostě hodně černochů, a bum tahle mega sračka má Oscara, jen tak dále.... jako milovník dobrých filmů neřeším jaké pleti jsou herci nebo tvůrci,jaké vyznávají náboženství,nebo jestli se angažují v politice,jde mi o příběh,o to aby film dokázal diváka odpoutat alespoň na chvilku od reality a mohl žít příběhem...... tohle je prostě výsměch lidem kteří mají rádi film ()

x_ander

Filmu Moonlight vlastně není moc co vytknout. Ve svém žánru v podstatě každý prvek dotáhl k dokonalosti - výborní herci, vybroušený scénář, pevná režie. Jen mě možná téma nezaujalo natolik, abych mohl hodnotit více. ()

Charlinka

Chápu, že české diváky tento film neosloví. Ale pro mě je to film, který mě hluboce zasáhl a reprezentuje vše co si od filmu přeju. Inspiruje se u filmů režiséra Wong Kar Wai, ale je více přímočarý než asijská kinematografie, která se často příliš soustředí na metafory a to co je nevyřčené. Zároveň ale Barry Jenkins nechává svůj film dýchat, nechává vás vtáhnout do děje, nesnaží se vás emocionálně vydírat. Narozdíl od britského sociálního realismu, který se vyznačuje pesimistickou šedobílostí je tento film nádherně barevný. Pro mě je tento film poezie. ()

Plaque

A tak som sa konečne odhodlal na oscarami ovenčený snímok. Voči rozhodnutiam akadémie som už nejakú dobu celkom imúnny a preto k snímkom, ktoré vyhrajú nejakú tú sošku, radšej pristupujem s triezvym úsudkom. Moonlight je určite zaujímavý počin s neskutočne dobrými hereckými výkonmi a zamyslenia hodnou myšlienkou. Avšak niektoré siahodlhé scény a obrazy mi ten zážitok natoľko rozsekali, že ma v konečnom zúčtovaní srali omnoho viac, ako niektoré dementné reakcie hlavného hrdinu... Napokon však hodnotím skôr kladne a prikláňam sa k názoru, že ide o v skutku nevšedný film. Či však s takou silou, aby vyhral ocenenie film filmov v roku 2016? To je na uváženie... ()

blondboss

Toto je jeden z filmov, ktorý diváka buď zaujme alebo ho pošle rovno do zadku. Moonlight je psychologická sonda do života Afroameričana na pokraji americkej spoločnosti, ktorý má ešte aj tú smolu, že je gay. Prvé dve tretiny filmu fajn, škoda, že tá posledná už stratila tempo a bola tu už viac-menej nuda. Každopádne ale 3 Oscary sú trošku prekvapenie, nakoľko ako oscarový film si predstavujem snímok s podstatne menším množstvom hluchých miest. Jeden Oscar ale právom, a to pre Mahershalu Aliho. 70 % ()

Kethryn

Nerozumiem prečo tento film získal Oskara. Alebo práveže rozumiem až príliš dobre. Keď sa spoja dve pálčivé témy (afroameričania vo filmoch a homosexualita), o ktorých sa v Amerike veľmi diskutuje, zákonite to musí získať ocenenie. Ak by to Oskara nezískalo, diskutovalo by sa ešte viac na témy rasizmus a diskriminácia. Chýbalo viac dialógov a vyslovene mi vadila rozostrená kamera. Charakter postáv sa dal rozvinúť ale tvorcom filmu evidentne stačilo pár viet a radšej sa sústredili na snímanie morskej hladiny a utrápeného pohľadu životom zmoreného Chirona. ()

Dejf4

Kvalitní snímek se silným příběhem. Herecká parta ze sebe dostává maximum a například kamera je zde geniální a skvěle podtrhuje atmosféru afroamerické komunity. Ale i přes veškerá pozitiva nemůžu říci, že bych si to pustil podruhé a celkový dopad na moje city Moonlight neměl. 7/10 ()

Fin_429

Moonlight je solidně natočený dramatický snímek, který má, jak se zdá, vše, ovšem na konci se to mění a ačkoliv se ukončení příběhu zdá jako pomyslné zadostiučinění postavy, v porovnání s celým filmem, je jako nějaký balón, který předčasně praskl. Oscarům se ale naštěstí nedivímten příběh je tak krásný, že se do něj nelze zamilovat. ()

ariari

fantastické - tak ako práve teraz vo svete, aj tu prebieha katalyzátor spojenia človeka s možným tvorivým potenciálom Ide o niečo, čo spája nakoniec veci dokopy, spôsobuje, že veci začínajú fungovať inak ,energia nás núti rozhodnúť sa, nie len posedávať bokom. príbeh dokonale ukazuje, že sa otvárajú dvere celkom nového vnímania , aj keď na to, aby jašter vzlietol, musel prejsť evolúciou , ktorá bolí :-) ()

Gregor_Samsa

Trošku vyhajpovaná upoutávka z Aera, a tak jsem vyrazil na black-artovou záležitost aneb šikana, drogy a kluk-ke-klukovi na pláži. Tři prostřihy do jednoho trochu packaného života, který týpek krájí tak nějak smutně podivně; vypadá to neustále, že se bude hledat asi až do konce života. Vzor z dětství napodobil přesně a pro lásku jel by světa kraj, ale měl by se nejdříve trochu srovnat a tak nějak trošku dospět. Dávám černé tři hvězdy, oceňuji zlatý nástavec na zuby a pojďme dál. [60%; 2017-01-28 Kino Aero] ()

VOD tipy na konec srpna

07.11.2022

Spin-off s Moneypenny? Spíš ne

Spin-off s Moneypenny? Spíš ne

26.10.2019

Ať už si o nových bondovkách s Danielem Craigem myslíte cokoliv, na jedné věci se asi všichni shodneme. A to že vedlejší postava sekretářky Moneypenny prošla vítanou změnou a herečka Naomie Harris je… (více)

Apple posiluje zaměření na filmy

Apple posiluje zaměření na filmy

16.11.2018

Společnost Apple za poslední rok najala velký počet tvůrců, aby zahájila svůj průnik mezi streamovací služby a rozjela tak svoji seriálovou tvorbu. V příštím roce tak diváky čeká hned několik nových… (více)