Columbo: Rozbouřené vody (TV film)

Columbo: Troubled Waters

Columbo: Rozbúrené vody

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1975, 93 min

Ben Gazzara

Everett Chambers

Tato epizoda se poněkud vymyká. Hned na začátku vidíme Columba, jak chvátá na loď (nikoliv člun, poručíku :-)) a vražda se odehraje za jeho přítomnosti. Ve stejný čas na stejném místě. Na lodi, která pluje do Mexika. Poručík odložil svůj typický baloňák, dokonce i sako zde svlíká a v nedopnuté košili (zejména té, kterou má na konci) vypadá neskutečně frajersky. Charismatický vrah Robert Vaughn si připravil dokonalý plán, ovšem Columbo je pozorný i na dovolené a jen tak něco mu neunikne. P.S. Susan Damante je v roli sestřičky velmi pěkná :)(30.8.2011)

,,Moje žena to vyhrála v tombole společnosti Božího jména, takže to mám zadarmo.“ Toto setkání se svérázným poručíkem mě obzvlášť potěšilo a vlastně ani nevím proč. Možná proto, že tento díl je takový ten nejtypičtější. Poručíkovo vyšetřování, šikanovaný vrahoun, všemožné vtipné odbočky k paní Columbové i závěrečná finta na vraha, to vše bylo dávkované a zpracované přesně podle mého gusta. Změna prostředí z luxusních vil na luxusní zámořskou loď (nebo člun :D) této epizodě rozhodně prospěla. Celkově vzato jde rozhodně o jednu z lepších Columbových epizod.(26.10.2015)

Veľmi príjemná atmosféra, spoločne s Mexickou časťou najexotickejší diel. Vrah to má znova pekne premyslené, je vhodne obsadený a chudákovi poručíkovi trochu skazí dovolenku s manželkou, ktorej hlavná predstaviteľka nezaťažila producentov žiadnymi platovými výdavkami ani tentokrát. Trochu zamrzí Sherlockovský improvizovaný záver, ktorý nepatrí medzi najvydarenejšie, svoju usvedčujúcu úlohu ale splní.(27.8.2012)

Výborná časť. Stane sa vražda na výletnej lodi a lež pristane, Columbo má vraha. Tento diel spomínajú v inom dieli, kde Columbo skysne v Mexiku a musí riešiť vraždu zamestnanca slávneho matadora. Tú ženskú mi veľmi ľúto nebolo. S každým manipulovala a myslela si, že môže zájsť, kam chce. No, prerátala sa. A Columbo, ktorý si stále mýli pojem loď a čln, tak to bola sila. A keď ho zobudili a ospravedlňoval sa, že jeho žena keď si vypije, tak sa rada baví, tak to som skoro zletel z kresla od smiechu.(30.3.2014)

Slizký potenciál Roberta Vaughna v roli hlavního záporáka nebyl ani z poloviny dobře využit. Poručík Baloňák má opět navrch od prvního okamžiku, kdy uviděl tělo oběti. Pointa tohoto odhalení byla mimořádně debilní (zvláště peříčko pode dveřmi, které otevře cestu k celému případu). Navíc poručík byl v tomto dílu na výletní plavbě se svou manželkou, která nám však jako obvykle zůstala utajena (tedy kromě informace, že má tmavé, nahoru vyčesané vlasy).(23.1.2005)