Špióni v převleku

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Rodinný / Akční / Komedie

USA, 2019, 104 min

Pixar nás rozmlsal. Každým animákem se posouvá, snaží se neustrnout a nevyrábět pouhé variace stokrát viděného. Tím nechci říct, že by některá z těch variací nemohla být vtipná, nebo jinak povedená. Ale je fakt, že s každým dalším takovým animákem, se budete bavit míň a míň, dobrý vizuál vám připadne jako standard... . Což je případ Špionů. Pár dobrých nápadů tam je, pár dobrých frků taky, většinou to nenudí, ale za rok si nebudu pamatovat, že jsem to viděl. Resp. pokud bych se chtěl podívat na akční animák, sáhl bych raději po Já padouch, nebo Úžasňákových. Na druhou stranu...líbilo se mi to víc, než poslední Raubíř Ralf, nebo Ledové království 2. Je to svižné a postavy jsou sympatické, takže sice nejsem nadšený, ale určitě ne ani zklamaný. Přesto nechápu, proč je někdo ochoten vysolit přes 100 milionů USD za další nepříliš originální animák.(3.5.2020)

Solídna rodinná jednohubka s dôrazom na slovo rodinná. Ono totiž sa tu zabavia úplne všetci, čo sa síce stále opakuje pri recenziách podobných animákov, ale popravde málokedy jedna z generácií v kine nezaspáva. Očakával som možno viac humoru, i keď zopár vtípkov určite potešilo (napr. 50 shades of great). Film má rozhodne šmrnc a spád, bohužiaľ však má prešpekulované a neprehľadné finále, aké roztomilo nazývame v hraných komiksovkách digibordel. Je to trochu škoda, keď sme predtým kráčali, behali a skákali v nóbl oblekoch ako Bondovia po Benátkach a opaľovali sa v ležérnom Mexiku...(6.1.2020)

Raz za čas neuškodí si pustit animovaný film a Špioni v převleku jsou trefa do černého ( Vlastně nevím, zda mě nějaký animák od Zootropolisu bavil víc). Úvodní Scéna kdy agent Will Smith vymlátí celou Yakuzu pomocí špionských vychytávek je nářez jak sviňě a funguje i linie, kdy se promění v holuba. Má to skvělý vizuál, parádní kadenci humoru, dobrou akci, skvělého záporáka, fungující emoce a hlavně hodně originální špionské vychytávky. Super zábava i pro dospělé. Příběh****, Akce****,Humor**** Násilí>Ne, Zábavnost****,Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***. 8/10.(12.3.2020)

Celkom šmrncovný animák s problematickou zápletkou (Vážne je týpek s robo-rukou vo svete kde fungujú tisíce špiónskych zariadení od výmyslu sveta tak neuveriteľnou záležitesťou, že sa stane najvýznamnejší špión sveta tak rýchlo štvancom) ?? To sa už ale na animovanú rozprávku pozerám asi príliš kriticky, neviem. Ale v podstate mi to vŕtalo hlavou dosť dlho na to, aby som to nespomenul. Inak ma celkom mrzel dosť popisný scenár. Vážne nemám rád keď je to cítiť na každom kroku a ešte tak výrazne. Scenáristické balíčky, aby každý porozumel všetkému na sto percent sú mi vážne proti srsti. No a tých sú Spies in Disguise plní. Žiaľ.(27.11.2020)

Povedená rodinná zábava, která sice stojí na několika klasických "animovaných tricích" (jedna extrémně hloupá zvířecí postava a podobně), ale v dílčích momentech je nápaditá a zábavná. Někdo sice může kritizovat přemíru zbraní na dětský film (což je podle mě v dnešní době až nesmyslné), ale samotné poselství filmu právě proti tomuto nešvaru bojuje. Jako třešnička na dortu je pro mě dabingové obsazení Karen Gillan, jejíž postava je doslova naanimovaná podle její postavy. Fanoušci Doctora Who si hned vzpomenou na Amy "made of legs" Pond. Z mé strany výborný začátek kino roku.(1.1.2020)

• - Pôvodne sa počítalo s tým, že o réžiu filmu sa postará americký režisér Steve Oedekerk. (MikaelSVK)

• - Okrem filmových štúdií v Los Angeles pracovali filmári aj v meste Greenwich v štáte Connecticut, v Chicagu a v autrálskom meste Sydney. (MikaelSVK)

• - Je to druhý film z roku 2019, kdy se Tom Holland postavil proti záporné postavě s armádou dronů, přičemž první film byl Spider-Man: Daleko od domova (2019). (fanda124)