Bláznivá komédia o bizarnej dvojici drsnom a šarmantnom väzňovi Moltesovi a jeho mierne priblblom bacharovi Reggiovi, ktorí spoločným stávkovaním vo väzení prídu k obrovskému balíku peňazí. To však zistí Reggiova vypočítavá a "oddaná" žena Pauline a okamžite sa zbalí aj s výherným tiketom a prchá do čiernej Afriky. Naša dvojica je Pauline na stope, avšak v ich pätách je zástup ďalších záujemcov o 15 miliónov. (oficiální text distributora)

KdG

Celkem povedená akční, výpravná komedie u které jsem se dost nasmál. Benoît Poelvoorde alias Reggio mě dost připomínal Marcela Kopečkovic. ;-) ()

Mire

Priemerná komédia, občas vtipné ale väčšinu času som to sledoval so zarovanými ústami. Sledoval som to na TV Markíza, so slovenským dabingom a mimoriadne stupídnym prekladom, takže aj preto som si to asi moc neužil. Český dabing je vraj lepší... ()

Brano

Francúzska komédia, ktorá je vhodná na odreagovanie. Nie je to síce nič extra. Klasický scenár postáv, drsňák a blbec, ktorý všetko skazí. Na komédiu mi to prišlo málo zábavné, ale ako celok sa to pozrieť dalo. Herci fajn, takisto sa mi aj Afrika páčila. Na jedno pozretie určite neurazí. ()

Santek

Tohle je klasická retro komedie ve stylu 80-let s novým kabátem a dobrými nápady na gegy. Chápu že od těchhle dvou režiséru nevzešlo nikdy nic skvělého, ale tohle se opravdu povedlo. Zápletka s výherním losem ujde, honičky jsou víc něž povedené a to s tím kurdem je fajn .-) Patří to vlastně do kategorie crazy-komedie a pro mně je to jeden z oblíbených filmů této kategorie. ()

GOGAN

Bláznivá francouská komedie držící se osvěčeného, tedy vytvoření dvojice drsňáka a prosťáčka. Kolik jich již bylo ? ()

MUNRO

Škoda nepovedeného akčního závěru.Jinak fajnová pohodovka,které dominuje vizáží i vtipností skvělý Benoit Poelvoorde. ()

jesuisnobody

Benoit to ťahá niekam k priemeru ale pokiaľ nemáte ozaj deň pes, odrátajte si aj dve hviezdy, u mňa je to vyložene guilty pleasure sračička, na ktorú sa v dobrom spomína, ale repete už nikdy. ()

ap2001

Je to sice už něco docela jiného než "stará dobrá francouzská komedie" a přestože myslím, že výstupy Jeana-Paul Belmonda nebo Louise De Funés jsou nesmrtelné, bavil jsem se poměrně dostatečně i u BLBCE NA KRKU. I když, vliv amerického stylu je patrný i z tohoto filmu, což je docela škoda." ()

xander

Snímok sa snaží byť báznivý, hlavne ku koncu ale častokrát nieje vtipný a to je pri komédii trošku problém. Už nikdy asi neuvidíme takú smršť skvelých vtipov ako za čias Funésa alebo Belmonda a to je dosť smutné. ()

StanleyVanH

Precizní komedie, smích, drobná akce, dobrodružství, hlášky výtečný. Příběh jednoduchý, dobře zahraný. Jen minus za kopii trimetroveho zasporaka, s těmi krásnými zoubky z bonda. ()

z17

Pre mňa príklad francúzskej dômyselnosti pri komédiách. Aj keď je film v istých častiach značne "nakazený" hollywoodskym štýlom (najmä akčné "explosion" scény), je perfektný. Väzenský dozorca Reggio (Benoît Poelvoorde), ktorému rola "blbečka" sadla ako uliata, putuje po boku neomylného borca Moltesa (Gérard Lanvin). Spolu pátrajú po Reggiovej žene, ktorá im zdrhla do Afriky s výherným tiketom na 15 miliónov. Sú však prenasledovaní a celá situácia sa viac krát skomplikuje, najviac im zavarí Turek. Nakoniec však Reggio najme gardu žoldnierov, celú situáciu dostanú pod kontrolu a dostanú sa aj k ich vytúženým 15 miliónom. Tie im však nakoniec budú vlastne "na 2 veci"... (viď film) ()

io.

Je to taková béčková komedie, která působí dojmem, jako by byla vytvořena někdy v 70tých letech. Ovšem koukat se na to dá, rozhodně už jsem viděl daleko horší výtvory - tohle je průměr. ()