Chapter 1 (S01E01) (epizoda)

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2017, 1 h 8 min

 • Hellierer
  *****

  Tak tady se jedná o nekompromisní pecku. Už velmi dlouho se mi nestalo, abych epizodu seriálu sledoval s takovým zápalem jako u Legionu. Ono ostatně pokud tuto epizodu přestane byť na chvilku sledovat tak byste se mohli i dokonce ztratit , jelikož Legion přináší poměrně komplexní dějovou výstavbu, která však má hlavu a patu a pokud onen pozor dávat budete, tak se neztratíte. Příběh, který zde byl naznačen vypadá docela lahůdkově a co se týče komiksové zábavy, rozhodně se jedná asi o nejzajímavější počin (za posledních let taktéž asi nejzábavnější a celkově nejlepší). Předlohou jsem sice nepolíben, ovšem po tomto mám minimálně chuť si nějaké základy alespoň pročíst. Rozhodně tedy televizní zábava na úrovni. 100%(9.2.2017)

 • Spiker01
  ****

  Zdráhal jsem se, poměrně dlouho. Celé mi to přišlo vyloženě jako vychtěný koncept, který se sice prezentuje jako chutný přídavek k X-menům, ale každému snad muselo být jasné, že to právě vůbec. Nehledě na to, že téma psychiatrické léčebny (nebo respektive nějaké variace na to) úplně nevyhledávám a už jsem z tohodle prostředí viděl tolik filmů a seriálů, že už to ve mně nijak extra nerezonuje. Ovšem Pilot mě překvapil. Už týden přemýšlím, jestli do té míry, abych zkouknul i zbytek, což mimochodem stále nevím, jelikož toho vychází tolik skvělého a nerad bych ztrácel čas něčím méně skvělým (od toho už mám zaběhlé cw komiksovky ještě z dřevních dob). Legion je překvapivě hodně o hudbě, o střihu zvyku a samozřejmě halucionogenních představách sebe sama. Což se člověk dočte v každé recenzi. Jenže až na vlastní triko jsem si osvědčil, že v téhle kombinaci to opravdu funguje a ten delší první díl mi docela hezky utekl. Zajímalo by mě, jestli to má však potenciál ještě nějak dále ohromovat. Poradíte mi někdo? 🙂 Nuž, třeba mi to usnadní Disney, jestli provede nějakou čistku ve Fox impériu..(10.1.2018)

 • IvoB
  *****

  Hodně stylová a strukturou poměrně komplexní epizoda, která kromě zajímavých postav a psychedelických scén nabízí poutavou zápletku, která se už teď stačí o notný kus dopředu. Prostě po všech stránkách povedený pilot, který snad trpí snad jen tím, jak složitý vlastně je. I když na druhou stranu – kolik seriálů se může pochlubit tím, že nutí diváka trošku k opravdu aktivnímu sledování, popř. i zopakování epizod pro větší pochopení? Potenciál a ambice jsou zde opravdu vysoko. Tady je celá recenze.(9.2.2017)

 • DaViD´82
  ****

  Jsem kyborg, ale to nevadí meets No One Lives Forever. Audiovizuálně vypiplaný nekomiksový psychedelický trip, kterému nelze nic vytknout přesně do momentu, kdy se plně překlopí v standardní komiksárnu a ukáže se, že o oné zdánlivě sofistikované rafinovanosti platí prosté "skutek utek" více než co jiného. V ten moment můj zájem opadl k bodu mrazu.(10.2.2017)

 • Martrix
  ****

  Obrovská změna, dívat se najednou na něco, kde nevíte která bije. Chce to velkou dávku trpělivosti a chtění porozumět. Nepomůže vám přemýšlení, ani pozorné sledování děje...tady jsou scénáristi nejen napřed, ale i mimo to, na co je běžný sledovač seriálů zvyklý. Takže je to spíš o pocitu, o tom, jestli je vám David sympatický, nebo zda vás zaujala práce s kamerou, střih, hudba.... . Mě jo, takže se na další díly podívám. A to i když konec tohoto dílu trochu ujel a objevily se jak mizerné triky, tak, nezvládnutá akce. Legion o tomto ale určitě nebude, takže to klidně přehlédnu. Souvislost s X-Many zatím vypadá jen jako formální záležitost, aby tvůrci nemuseli představovat mutantí universum. Tohle je jiná liga...možná snad i jiný sport :o)(5.11.2017)