Chapter 1 (S01E01) (epizoda)

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2017, 1 h 8 min

 • Necrotongue
  ****

  Audiovizuální nářez, kterým mě první epizoda zahltila, byl brutální. Zprvu jsem měl ve všem totální chaos, ale po chvíli jsem chytil stopu, takže jsem měl dojem, že mi začíná být děj celkem jasný, ale po skončení dílu jsem zjistil, že mám v hlavě spoustu otázek. Kdo je David? Kdo je Sydney? Kdo jsou všichni ostatní? Je tam vůbec někdo reálný, nebo se Davidovi jen zdají? Pokud jsou reální, kde je profesor Xavier?(15.9.2017)

 • IvoB
  *****

  Hodně stylová a strukturou poměrně komplexní epizoda, která kromě zajímavých postav a psychedelických scén nabízí poutavou zápletku, která se už teď stačí o notný kus dopředu. Prostě po všech stránkách povedený pilot, který snad trpí snad jen tím, jak složitý vlastně je. I když na druhou stranu – kolik seriálů se může pochlubit tím, že nutí diváka trošku k opravdu aktivnímu sledování, popř. i zopakování epizod pro větší pochopení? Potenciál a ambice jsou zde opravdu vysoko. Tady je celá recenze.(9.2.2017)

 • tron
  ****

  Kokos. Pôvodne som chcel pre celkovú chaotickosť (ktorá je, samozrejme, schválnym umeleckým zámerom - dej sa odohráva v blázinci, jedna z postáv je dlhodobo zdrogovaná a iná do seba dokáže "nasať" psychiku iných postáv -, ale proste je to s pribúdajúcimi minútami čoraz náročnejšie na pozornosť) dať "len" 60%, ale potom to prišlo. Úžasná tanečná scéna (ktorá sa síce nechytá na obdobnú z druhej sezóny American Horror Story a je dosť krátka, ale i tak je úžasná) a šialené finále. Tieto dve scény (a poetické pasáže z detstva) mi naznačili, že sa veľmi pravdepodobne pozerám na výnimočný seriálový počin. Ďalší.(15.4.2017)

 • geklon

  Nevim.....počkejte........ne, nevim o co tu do prdele šlo. Asi až moc prvoplánově totálně nevstřebatelné na první dobrou či zlou, každopádně dost stylové a kurevsky koukatelné. Žádná smutná podívaná jako Leftovers, žádná sebezničující WTF depka jako Mr.Robot. Legion je milá superhrdinská jednohubka zabalená v rubikově kostce. Uvidíme kam mě tenhle seriál posune, ale tohle zkouknu asi celý. 81%.(4.8.2017)

 • Hellierer
  *****

  Tak tady se jedná o nekompromisní pecku. Už velmi dlouho se mi nestalo, abych epizodu seriálu sledoval s takovým zápalem jako u Legionu. Ono ostatně pokud tuto epizodu přestane byť na chvilku sledovat tak byste se mohli i dokonce ztratit , jelikož Legion přináší poměrně komplexní dějovou výstavbu, která však má hlavu a patu a pokud onen pozor dávat budete, tak se neztratíte. Příběh, který zde byl naznačen vypadá docela lahůdkově a co se týče komiksové zábavy, rozhodně se jedná asi o nejzajímavější počin (za posledních let taktéž asi nejzábavnější a celkově nejlepší). Předlohou jsem sice nepolíben, ovšem po tomto mám minimálně chuť si nějaké základy alespoň pročíst. Rozhodně tedy televizní zábava na úrovni. 100%(9.2.2017)