Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Poklidný život jedné kalifornské rodiny naruší síly z onoho světa, které se zabydlí v jejím domě na předměstí. Zpočátku jsou vetřelci jen dva, ale brzy se celý dům změní ve strašidelný zámek. "Návštěva" se v žádném případě nechová přátelsky - a naší nešťastné rodince nejspíš nezbude nic jiného, než co nejrychleji vyklidit pole, aby nepadla za oběť přízrakům. Poltergeist je fascinující, hrůzostrašná a hlavně dynamická podívaná, která vám naočkuje koňskou dávku napětí. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (422)

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Z dnešního pohledu vypadá Poltergeist v porovnání s pozdějšími duchařinami jen jako slabý čajíček na dobrou noc, ale přesto ten film prakticky definoval podžánr a stal se klasikou. Upřímně, sám jsem si ho docela oblíbil. Pár scén je opravdu dobrých a většinu z nich mám doteď v živé paměti. Tvůrci možná mohli trochu přitlačit, ale nevidím to jako závažný problém a nahlížím na tenhle snímek jako na velmi zábavnou hororovou podívanou se sympatickým obsazením a výbornou hudbou. PS. Hrobové finále je skvělé. ()

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

Tvůrci Texas Chainsaw Massacre a E.T. se sešli, aby vytvořili "něco mezi tím". Vznikl asi nejvíce pozitivistický horror všech dob. Je skvělé, že někdo dokázal natočit takový veskrze milý, příjemný a vtipný snímek, který zároveň (pozor!) od začátku do konce zůstává naprosto regulérním horrorem, se vším všudy. Zmáknout něco takového, to je podle mě ukázka pravého mistrovství. A pánové Hooper a Spielberg se tady skutečně rozšoupli. Kromě toho, že je to výtečný horror, je to i film, který dokáže vyvolat v divákovi velmi příjemné pocity. Včetně strachu, samozřejmě: V momentě, kdy malá Carol Ann pronese to své nezapomenutelné "They're here", zamrazí snad každého. Vše výše zmíněné dělá Poltergeista vyjímečným dílem. A zřejmě to i vysvětluje, proč patřil tenhle film v 80.letech k vůbec nejůspěšnějším. PS: Ještě jednou věcí je Poltergeist vyjímečný. Ovšem prozradit to, by byl megaspoiler. :-) ()

Reklama

Madison 

všechny recenze uživatele

Prvá hodina filmu je dokonale natočená plná existenciálneho podtónu a krásnych hlbokých myšlienok o "svete na druhej strane", ktoré najviac ovplyvňuje hrozivá a tajuplná hudba Jerry Goldsmitha. No nasledujúce scény po prvej hodine, postupne objasňujúce celý dej, mi prídu nanajvýš neskutočné a hluché. Spielberg sa nehrá na veľkého maestra hororu, takmer všetky scény sú natočené s mierou a s odhodlaním neurobiť z diváka hlupáka. Nebyť niektorých scén, ktoré prekračovali hranice primeranosti a uveriteľnosti, bolo by to za 5*. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $10,7miliónaTržby USA $76,606,280Tržby Celosvetovo $123,606,280Horrorová Klasika dosahujúca takmer pompézne rozmery slávnejšieho Vymítača diabla! Po dlhých rokoch som sa k tomuto filmu vrátil a jasal som nadšením ako perfektne dokázali tvorcovia na tú dobu tento horror zvládnuť. Rovnako ako príbehová stránka je aj technická ozdobou filmu, taktiež niektoré momentky sú až nepekne stiesňujúce a vytvárajú siný efekt strachu. Samozrejme že nechýba tu aj trochu naivity ale našťastie je to v znesiteľných medziach, lebo neznáme herecké obsadenie tu podáva nadštandartne výkony. /95%/ ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Mainstreamový horror 80. let pro celou rodinu z dílny Stevena Spielberga... pokud jste v tomto směru fanoušky, klidně si k mému hodnocení přidejte nějakou tu hvězdičku navíc. Protiví-li se vám tenhle druh filmu, naopak uberte. Já jsem u Poltergeista tak nějak uprostřed. Uznávám kvalitní filmařské řemeslo včetně stále funkčních triků, stupňující se napětí na mě v mnoha scénách zafungovalo, líbila se mi na horrorový žánr i často netradičně příjemná atmosféra (mimo dramatickou akci). I trochu vtipu se najde a třeba ten úplný konec se záběrem na chodník před novým ubytováním, dovršený libozvučnou Goldsmithovou je natočen úžasně, přímo poeticky. Díky těmto aspektům byl celý tento spektákl pro mě určitě snesitelnější, než třeba jiný tematicky spřízněný hollywoodský hit téže doby Krotitelé duchů (1984). Plakáty s hrdiny ze Star Wars na zdech dětských pokojů sice neocením, ale nevadí mi. Na druhé straně tu máme zase ten námět paranormálních jevů s duchy měnící se v nekompromisně útočící ozrutná monstra, což je prostě něco, což můj rozum asi nedokáže pobrat a vysvětlit si smysl podobných zápletek natolik, aby to ve mě vzbudilo plný zájem o děj. Ještě pak víc, jde-li o mainstreamový US rodinný horror, kde je jediný možný konec vlastně předem jasný. Nejvíc na mě ono zlo určitě působilo ve chvílích, kdy zůstávalo neviditelným. [55%] ()

Galerie (93)

Zajímavosti (67)

  • Ve scéně, kde Diane (JoBeth Williams) plave přes bazén kostí a lebek, to nebyly rekvizity, ale skutečná mrtvá těla. (Trajektt)
  • Vo filme sa objaví viacero druhov techniky. Televízor v obývačke a v spálni je Sony Trinitron KV-2643R, v kuchyni je to Sony Trinitron KV-9400. Videorekordér vyšetrovateľov je Sony U-Matic VTR. Herná konzola v spálni je Atari 2600. (WalterIK7)

Související novinky

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Jak nám letos ukázalo třeba australské Mluv se mnou, americké Smrtelné zlo: Probuzení nebo v současnosti v kinech i na streamu čerstvě úřadující snímek Pět nocí u Freddyho, hororovým filmům s nízkým… (více)

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Milovali jste v dětství Pobřežní hlídku, Hvězdnou bránu, RoboCopa nebo snad Pravou blondýnku? Pak vás možná bude zajímat, že se všechny tyto značky a pár dalších dočkají v budoucnu seriálových… (více)

Del Toro a Raimi: Návrat k hororům

Del Toro a Raimi: Návrat k hororům

29.04.2012

Přestože dnes točí vysokorozpočtové trikové podívané pro masové publikum (Sam Raimi dokončuje fantasy Oz the Great and Powerful, del Toro právě zahájil natáčení monster filmu Pacific Rim),… (více)

Remaková smršť: Oldboy, Poltergeist, Kruh...

Remaková smršť: Oldboy, Poltergeist, Kruh...

03.12.2011

Producent Roy Lee v tom umí chodit. Živí se téměř výhradně remaky a jejich sequely. Mezi jeho nejbližší projekty patří americká předělávka kultovního korejského Oldboye. Spike Lee začne natáčet v… (více)

Reklama

Reklama