• Japonsko

• Austrálie

• Irsko

Horor

USA, 1982, 114 min

Roztomilá "šílenost" aneb americká hororová komedie, která na začátku příjemně zachutná, ale s přibývajícími minutami trestuhodně chybí svižnější tempo a střihačovy nůžky. Režijní a maskérské nápady jsou přesto vynikající, herci se do rolí doslova pokládají.. no, dialogy vedle toho nepotěší, atmosféra nevyrovnaná, některé scény působí jako vytržené z kontextu, nelogicky nalepené na scény jiné - a to tempo? Nemůžu jinak.. 60%!!(10.7.2007)

Film, který mě velmi zklamal. Najednu stranu o něm šlo hodně pověstí a člověk jako já se na něj prostě musel těšit, ale nedočkal se vůbec ničeho zvláštního. Postavy jsou nezajímavé, použití Poltergeista se snaží vyděsit, ale bohužel nic. Bát se pravděpodobně nebudete a jediné co si odnesete z tohoto filmu bude, že byste nechtěli mít doma nic podobného.(31.8.2006)

Režie : Steven Spielberg a Tobe Hooper. Scénář : Steven Spielberg, Michael Grais a Mark Victor. Kamera : Matthew F. Leonetti. Hudba : Jerry Goldsmith - Ocenění 1983 - USA Academy Awards - nominace (Nejlepší originální hudba) 1983 - USA Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - nominace (Nejlepší hudba). Dále film získal 3 oscarové nominace: Nejlepší zvukové efekty, nejlepší vizuální efekty, nejlepší hudba. CITÁT - Smrt neexistuje. Je to jen přechod k jinému stavu vědomí.........(6.5.2011)

• VenDulin85

Za předpokladu, že bych tohle zhlédla ve svých devíti (plus minus rok), bych pak určitě viděla bubáky všude a na pár nocí bych měla o zábavu postaráno, ale je tu ale.. Občas tam byl náznak Spielbergova kultu, nicméně uječenost celé rodiny, která neměla na růžích ustláno (eufemismus) mě místy, posléze již hodně iritovala. Dokonce se přiznám, že jsem jim přála, aby svého trápení byli již brzy zbaveni, samozřejmě zcela bezbolestně. A když mám tohle nutkání, přát někomu svatý pokoj, většinou to nevěstí nic dobrého. Za dvě a zdrávas.(30.7.2014)

Film má špičkovou technickou stránku (tam je nejvíce vidět práce Spielberga) a nominace za vizuální a střih zvukových efektů je myslím naprosto zasloužená. Konec je doslova smršť režijních nápadů, různých vizuálních vychytávek a po celou dobu filmu můžeme pozorovat mistrně udělané scény se světly. Možná kdyby měl rychlejší tempo, na hodnocení bych přitlačil.(10.4.2005)

• - Malá Carol Anne ve filmu čelila mnoha „dospělým“ hrůzám. Figura klauna, který se ve filmu nachází, ale představuje dětské strachy samotného Spielberga. (Pavlínka9)

• - Okrem toho, že melódia americkej hymny zaznie vo filme hneď dvakrát (1. a 20. minúta), číta otec Carol Anne v posteli knihu o vtedajšom prezidentovi Ronaldovi Reaganovi, s názvom „Reagan the Man the President“ (14. minúta). (Paldiny)

• - Původní název scénáře zněl „It’s Night Time“, tedy „Je čas noci“. (kriplozoik)