• Kanada

• Austrálie

• Irsko

Horor

USA, 1982, 114 min

Film má špičkovou technickou stránku (tam je nejvíce vidět práce Spielberga) a nominace za vizuální a střih zvukových efektů je myslím naprosto zasloužená. Konec je doslova smršť režijních nápadů, různých vizuálních vychytávek a po celou dobu filmu můžeme pozorovat mistrně udělané scény se světly. Možná kdyby měl rychlejší tempo, na hodnocení bych přitlačil.(10.4.2005)

Tento film bol predlohou a inšpiráciou mnohým hororom dnešnej doby, toho som si vedomá. Vlastne jeho dátum vzniku je aj jeho slabinou, pretože už len veľmi ťažko niečím prekvapí, či poteší dnešného náročného diváka. Paradoxne nepovažujem za jeho najvačšie slabiny zastaralé efekty, ale predovšetkým absenciu ľakačiek a napatia. Napriek tomu z nostalgie a rešpektu k hororovému seniorovi dávam 3*.(7.1.2015)

Škoda, že jsem se k tomuto "hororu" nedostal jako dítě - to by se to hezky bálo a uvozovky by nebyly namístě. V mém současném věku (a dnešní době) mi však Poltergeist připadá spíše jako hororový film pro celou rodinu ve stylu The Peanut butter solution. Přesto se i po letech jedná o docela dobrou podívanou.(28.3.2014)

• Morien

(1001) Nevím, jestli je to proto, že se na Poltergeista dívám zcela mimo jeho dobový kontext, ale přijde mi, že v tomto filmu funguje opravdu velmi málo. V podstatě je to jen okopírovaný Vymítač ďábla, ale bez toho "něčeho", co Vymítači dodávalo nadčasový přesah, a mnohem béčkovější. Polovina dialogů zní jako neúmyslná komedie a třetina záběrů by se dala vystříhat a filmu by to jenom prospělo. Pár těch kultovních záběrů je cool, ale na to, že film má dvě hodiny (!) jich tam zase tolik není. (Můj nejoblíbenější záběr - když bagr hloubící bazén vykope krabici s pohřbeným ptáčkem.) I nadále se mi potvrzuje, že Spielbergovy filmy jdou v naprosté většině mimo mě.(28.9.2017)

Film, který mě velmi zklamal. Najednu stranu o něm šlo hodně pověstí a člověk jako já se na něj prostě musel těšit, ale nedočkal se vůbec ničeho zvláštního. Postavy jsou nezajímavé, použití Poltergeista se snaží vyděsit, ale bohužel nic. Bát se pravděpodobně nebudete a jediné co si odnesete z tohoto filmu bude, že byste nechtěli mít doma nic podobného.(31.8.2006)

• - Scéna, ve které je matka vytažena na strop, byla natočena ve studiu, kde byl vytvořen její pokoj a celý otáčen kolem své osy. (kriplozoik)

• - Ve scéně, kdy odjíždí syn v taxíku, přiskočí k němu na zadní sedadlo pes. Syn poté vykoukne a loučí se s rodiči, pes však vykoukne z předního sedadla. (Shaleman)

• - Brat Carol Anne má pri posteli postavičku Dartha Vadera a na bunde Chewbaccu, taktiež postavu zo Star Wars. (Paldiny)