• Kanada

• Austrálie

Horor

USA, 1982, 114 min

• VenDulin85

Za předpokladu, že bych tohle zhlédla ve svých devíti (plus minus rok), bych pak určitě viděla bubáky všude a na pár nocí bych měla o zábavu postaráno, ale je tu ale.. Občas tam byl náznak Spielbergova kultu, nicméně uječenost celé rodiny, která neměla na růžích ustláno (eufemismus) mě místy, posléze již hodně iritovala. Dokonce se přiznám, že jsem jim přála, aby svého trápení byli již brzy zbaveni, samozřejmě zcela bezbolestně. A když mám tohle nutkání, přát někomu svatý pokoj, většinou to nevěstí nic dobrého. Za dvě a zdrávas.(30.7.2014)

Pokud už je člověk zhýčkaný Japončíkama, neměl by se vracet k hororům prenatální éry, které vítězili nad démony láskou z kruhu rodinného místo čímkoliv na motorový pohon. Uvědomuji si sice důležitost průkopníků nové vlny hororů nicméně bohužel (nebo jinému bohu, co není na dovolené) pro mě je hlavním účelem hororového žánru, abych po jejich shlédnutí dalších 5 týdnů nechodila do sklepa/lesa/na hřbitov/na půdu. Nevidím horory jako pokleslý žánr, přesto kdykoliv u toho motor machine shledám inteligentní scénář a děj, jsem (mile) překvapena. Avšak samotný inteligentní scénář a zajímavý děj mi moje představy o hororu prostě nenaplní.. A z možné noční můry se stává neškodná duchařina. Z ponurého vstupu do filmu s titulkem hlásajícím produkci S.Spielberga se stává kolorovaná krajinka jak z ruské pohádky. Ze scén s ladnými poltergeistry se stávají scény z Obušku, z pytle ven! a meziprostor vypadá jak zažívací trakt. Finis coronate opus, když při závěrečných titulcích slyším písně od dětského pěveckého sboru, nevidět film, myslím, že jsem zkoukla pohádku. A proč když...(10.7.2006)

Poltergeist funguje hlavne ako film, ktorý skvele vystihuje atmosféru 80tych rokov a spôsob točenia ako hororov, tak rodinných napínavých filmov. Nie je to masaker ako Hellraiser, nie je tak zameraný na teen publikum ako Nočná mora z Elm street, nie je to klasická vyvražďovačka ako Halloween, je to niečo ako Krotitelia duchov bez humoru v jednom dome. Pozrite si tieto filmy a budete mať predstavu, ako vyzeral žáner v predposlednej dekáde minulého storočia.(30.7.2012)

Film, který mě velmi zklamal. Najednu stranu o něm šlo hodně pověstí a člověk jako já se na něj prostě musel těšit, ale nedočkal se vůbec ničeho zvláštního. Postavy jsou nezajímavé, použití Poltergeista se snaží vyděsit, ale bohužel nic. Bát se pravděpodobně nebudete a jediné co si odnesete z tohoto filmu bude, že byste nechtěli mít doma nic podobného.(31.8.2006)

• lamps

Nemohu uvěřit, že tento rukopis opravdu náleží Tobu Hooperovi, který celý svět zahrnul v roce 1974 náloží strachu v podobě Texaského masakru motorovou pilou. Tohle je totiž jen jednorázová a zoufale nudná taškařice, jejímž hlavním poselstvím bylo zřejmě vyděsit pohledem na bzučící televizor. Což o to, efekty byly hlavně ke konci snímku velmi působivé a i Goldsmithova hudba měla něco do sebe, ale všechno dobré končí tím na hlavu postaveným příběhem s tak nepovedeným zakončením, jaké bych od hororu ovlivněného spielbergovou producentskou rukou rozhodně nečekal. Tak lajdácky promarněný potenciál by se měl snad trestat..(7.6.2012)

• - Scéna, kdy Diane otvírá dveře do ložnice a ozve se strašidelný křik, byla natočena jako vůbec první. Scéna s Marty a halucinacemi v koupelně byla natočena jako poslední z celého filmu. (Chatterer)

• - Brat Carol Anne má pri posteli postavičku Dartha Vadera a na bunde Chewbaccu, taktiež postavu zo Star Wars. (Paldiny)

• - Vo filme sa objaví viacero druhov techniky. Televízor v obývačke a v spálni je Sony Trinitron KV-2643R, v kuchyni je to Sony Trinitron KV-9400. Videorekordér vyšetrovateľov je Sony U-Matic VTR. Herná konzola v spálni je Atari 2600. (WalterIK7)