• Irsko

• Kanada

• Austrálie

Horor

USA, 1982, 114 min

Veliké zklamání pro spielbergovce jako jsem já. Všechnu vinu svaluji na Hoopera :-) Ale vážně. Jako horor film vůbec nefunguje, napětí je totiž úspěšné podrýváno nepatřičnými prvky, mezi které bych zařadil zcela nadbytečnou a táhlou scénu se senzibilkou. Jako nedopatřením vložená část z jiného filmu působí finále s vyskakujícími mrtvolami. Ještě větším průserem je děj samotný - slaboučký a okoukaný! A těch několik vynikajících, Spielbergovsky úchvatných scén? Častečně vyvažují špatné dojmy, ale více než jen lehce nadprůměrný film z Poltergeistu udělat nedovedou.(1.9.2007)

Film má špičkovou technickou stránku (tam je nejvíce vidět práce Spielberga) a nominace za vizuální a střih zvukových efektů je myslím naprosto zasloužená. Konec je doslova smršť režijních nápadů, různých vizuálních vychytávek a po celou dobu filmu můžeme pozorovat mistrně udělané scény se světly. Možná kdyby měl rychlejší tempo, na hodnocení bych přitlačil.(10.4.2005)

• Dudek

Poltergeist je v mnohém velice zvláštním hororem. Už samotný přístup k látce vypovídá o tom, že Tobe Hooper nechtěl natočit tradiční žánrovku, ale trochu si se snímkem pohrát. Pokud se zaposloucháme do mimořádně se hodícího hudebního doprovodu, můžeme v něm identifikovat něco jako náznaky dětské ukolébavky, což samo o sobě ukazuje, že tady také půjde zejména o ty malé caparty a hrůza se bude čerpat převážně skrze ně. Jenže to je právě tím největším problémem, děti jsou tu extrémně nesympatické, hlavně ten fakan Robbie, kterého naštěstí scénárista pěkně odklidil, aby se moc nepletl. Vlastně se celou dobu nic mimořádného neděje, až na pár scén, které se opravdu povedli a zachraňují tak film před potopením se do podprůměrných močálů. Mezi ty opravdu povedené patří závěr, který se nese v ultrabéčkovém stylu, jinak je to jenom vata a zase vata.(3.7.2006)

Film, který mě velmi zklamal. Najednu stranu o něm šlo hodně pověstí a člověk jako já se na něj prostě musel těšit, ale nedočkal se vůbec ničeho zvláštního. Postavy jsou nezajímavé, použití Poltergeista se snaží vyděsit, ale bohužel nic. Bát se pravděpodobně nebudete a jediné co si odnesete z tohoto filmu bude, že byste nechtěli mít doma nic podobného.(31.8.2006)

Roztomilý horor pro děti. Kupodivu i docela vtipný, jak je znát v chvíli, kdy přijde parta odborníků, co už "ledacos" viděli. A utrápený otec jen řekne: "Opravdu?" a otevře jim dveře do pokoje, kde všechno jen chaoticky létá... Ale má i mrazivé scény, zvlášť na začátku. A nezapomenu na tu malou holčičku před televizí a její: "Už jsou tadyyyy..."(24.7.2012)

• - Americká hudobná skupina The Misfits zložila na základe tohto filmu pesničku "Shining", ktorá sa nachádza na albume American Psycho z roku 1997. (Jello Biafra)

• - Při natáčení hororové trilogie byly použity skutečné lidské kosti. Právě to prý rozezlilo duchy zemřelých natolik, že během pár let sprovodili ze světa čtyři herce. Dominique Dunne byla uškrcena, Julian Beck umírá před uvedením 2 snímku do kin, Will Sampson zemřel při operaci a Heather O'Rourke skonala v nemocnici na chřipku spojenou se šokem. [Zdroj: Premiere] (zdeny99)

• - Scéna, kde sa Heather O'Rourke (Carol Anne Freeling) drží postele, aby ju nevtiahlo do dverí, bola jediná, kde sa malá herečka skutočne bála, pretože odtrhnutie čela postele nebolo v scenári. Steven Spielberg prerušil natáčanie a Heather sľúbil, že scénu už viac točiť nebudú, avšak vo filme ju ponechal. (Raccoon.city)