Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(18)

Mladá žena se celý život vydává za muže a skončí jako eunuch v královském paláci, kde se začne sbližovat s korunním princem. (Netflix)

Recenze (12)

Mortifera 

všechny recenze uživatele

Co se týká různorodosti postav/ schopností herců a vizuální stránky vážně povedený seriál. Po prvních dílech je tenhle v podstatě klasický "příběh zakázané lásky" zralý i na vyšší hodnocení (a to i navzdory přeslazenému „telenovelovému“ soundtracku, který z hlavy jen tak nedostanete), jenže...! Pozdější epizody pozbývají postupně prvotní nápaditost a tvůrci dlouho soustředí pozornost diváků na osvědčenou klasiku („žena u dvora převlečená za muže, láska prince k ní/ k domnělému muži“) a snaží se z ní vytřískat, co to jde. Když tuhle táhlou romantiku člověk vydrží (občas to chce pevné nervy a trpělivost), vyloupne se nakonec z celého příběhu něco ještě trochu vážnějšího, ale zato akčnějšího. Hrozba smrti přestane být pouhou výhrůžkou visící nad všemi jako Damoklův meč, který ne a ne spadnout, i když do něj každý druhý šťouchá loktem, a nahradí zamilované cukrování u kormidla děje. Zkrátka, hlavy konečně padají a příběh se díky tomu začne zase někam posouvat, přichází úleva, nová očekávání a zdárný závěr, ale upřímně... po přidrzlém Sam Nomovi z první části se mi stýskalo pořád. ()

RhiannonEsme 

všechny recenze uživatele

Tento milostny pribeh mi bohuzel přišel nerealny az pres caru. Divka maskovana za eunucha je divkou na prvni pohled, za muze by ji nemohl povazovat ani slepy. Romance je asexualni, polibky priserne falesne. Ministruv vnuk, pohlednejsi a uslechtilejsi nez zhyckany princ, nedostal bohuzel dostatek prostoru. Ocenuji gradujici dramaticnost az do neuspokojiveho konce. Osobne se budu muset prestat divat na joseony, tehdejsi moda pokryvek hlavy je desna a divat se na hrdiny prakticky bez vlasu mi znacne ubira na pozitku ze serialu. Celkovy dojem je prumerny, na chvili me děj dokazal "chytit", ale mizerny romanticky vztah to cele zkazil. ()

Reklama

kubka4 

všechny recenze uživatele

Ze začátku zábavné, později o poznání vážnější - Love in the Moonlight se drží již zaběhlého schéma mnoha korejských seriálů a filmů, ale rozhodně to není špatné historické drama. Bohužel mi připadá, že si autoři nedělali až tak velkou hlavu z tehdejší kultury a zvyklostí a osekaly je tak, jak potřebovali. Obzvlášť konec měl několik zvláštních momentů... (viz např. žádost o ruku princezny). Také mi připadalo, že si scénáristé při psaní najednou uvědomili, že už jsou u posledního dílu a že by měli příběh nějak zakončit. Přijde mi to vše nějak moc uspěchané... Na druhou stranu děj nepostrádal napětí a zajímavé momenty. Postavy a herecké výkony jejich představitelů byly velmi dobré (klobouk dolů před šestnáctiletou Kim Yoo-jeong). Tady mě trochu mrzelo, jak byla postava vnuka premiéra Kima naprosto ignorována, přestože toho tolik pro všechny udělala... A nakonec bych se měl zmínit o výborném OST. Ve finále spokojenost, sice ne 100%, ale stále... - 85% ()

vodnicka 

všechny recenze uživatele

Vím, že každý nemůžeme mít stejný názor a ne každému se seriál musí líbit, ale i tak zdejší hodnocení docela nechápu. První díl, který jsem zprvu považovala za dost švihlý, jsem následně během překládání viděla ještě xkrát a nakonec jsem usoudila, že můj první dojem nebyl zrovna v pořádku. Již od úvodu je seriál zábavným podíváním a příběh diváka vtáhne do děje a nebude mít v úmyslu jej pustit. Rovněž jsem četla negativní kritiky na výkon Kim Yoo-jeong, jež měla v době natáčení teprve 16 let, ale těm naprosto nerozumím, protože postavu, tak jak byla napsána, ztvárnila skvěle. Park Bo-gum je ve své roli naprosto úžasný, charisma až na půdu.. a i další herci byli výborní - Jin Young a Kwak Dong-Yeon. Vývoj příběhu se mi nezdá nelogickým či nějak vážně přehnaným, naopak jeho zvyšující se intenzitu jsem přivítala. Do paměti se mi vryly díly 16 a 17, které byly skvěle napsané a natočené. Moc se mi líbí soundtrack, který prožitek ze sledování výrazně navyšuje, po vizuální stránce je seriál nesmírně povedeným a oceňuji kameru. ()

EsterH 

všechny recenze uživatele

Dlho som si Moonlight Drawn by Clouds šetrila, lebo som čakala, že to bude niečo super.. Park Bo-geum so svojím charizmatickým úsmevom v historickej dorame -  to je predsa polovičný úspech.. seriál absolútne splnil moje očakávania a zhliadla som ho za 4,5 dňa. Bolo tam kúsok od všetkého, čo na dobrej historickej dorame milujem: pekná hudba, história, romantika, akcia aj komédia. Oproti iným podobným seriálom príjemne prekvapilo, že mladý kráľ nebol len bábkou, preščal Číňanov aj skorumpovaných úradníkov a vedel sa oháňať aj mečom. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (2)

  • Skutečný princ Hyomyeong zemřel ve věku dvaceti let (18. září 1809 – 25. června 1830). Je znám jako tvůrce dvorního tance "Chunaengjeon" (Tanec jarního slavíka). (Jirka_Šč)
  • V hlavní vedlejší roli se dle původního záměru seriálových tvůrců neměl objevit jihokorejský herec a člen populární chlapecké kapely B1A4, Jinyoung. Ale někdo úplně jiný. Původně jim měl být  populární Seong-jae Yook, a ten je zase členem jiné populární chlapecké kapely, BtoB. Ten rozpracovaný projekt ale opustil na úkor svých dalších televizních povinností. (Conspi)

Reklama

Reklama