Hráči se smrtí

Flatliners

Drama / Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2017, 108 min

• venison

Tak tohle teda byl hodně nepovedenej remake dvedesátkových "Hráčů se smrtí".. Možná, kdyby to nebyl remake, tak zaujme alespoň nápadem.. Takhle naprosto zoufalé vykrádání starého.. Obsazení naprosto nezdařilé.. První polovina filmu po stránce medicínské celkem ušla, ale jakmile nastoupila nadpřirozená druhá polovina, tak sklouzávají "Hráči se smrtí" do céčkového hororu pro děti.. Jediné příjemné překvapení je obsazení Kiefera Sutherlanda do jedné z epizodních rolí jako odkaz na původní snímek.. Jinak i jindy celkem uvěřitelná Ellen Page po stránce herecké celkem selhala.. Pomyslně zařazeno mezi zbytečné filmy..(3.2.2018)

Trochu rozťahané, málo strašidelné, ale aspoň celkom zaujímavé. Pár divákov síce z kina odišlo, no až také hrozné to nebolo. V prvej hodine vlastne prebiehali všetky tie experimenty, čo by sa zišlo o niečo skrátiť, ale prežijem. Potom sme prešli na duchársku časť, ktorá bola o niečo lepšia, mala celkom vydarenú atmosféru a aj pár ľakačiek sa vydarilo. Akurát že sa našim hlavným hrdinom akosi nechcelo umierať, čo je na škodu. V závere už film začal strácať dych a koniec je pre mňa úplne neuspokojivý. Sklamaný však nie som, keďže som to čakal.(29.9.2017)

Tenhle film mě moc překvapil, už podle traileru mě zaujal. Líbilo se mi hlavně téma celého filmu. Překvapila mě také druhá část filmu, která měla spíše hororový nádech a byla nabita plno lekaček. Jednou jsem se fakt lekla, až jsem zařvala nahlas. Líbilo se mi jak bylo zpracované pojetí řešení filmu to, že každy musí odpustit nejprve sám sobě. Hudba byla super a herecké obsazení bylo sympatické. Věřím, že to pro někoho není šálek kávy, ale mně se to moc líbilo. Doporučuji.(7.12.2017)

(50%) Až tak zlé mi to nepřišlo. Originál jsem neviděl, toto jsem si pustil víceméně náhodně. Opravdu nevím, co k tomu mám sáhodlouhého napsat. Herci byli celkem v pohodě, trapní nebyli, příběh sice moc nezaujal, ale jednotlivé scény nebyli nejhůře napsány, nic překvapujícího bych v tom nehledal, ale ani nic záporného. Chvílemi to trochu dřelo, ale nuda zde rozhodně nehrozí, alespoň u mě to tak bylo. Hudba průměr. Závěr byl takový jednoduchý, ale co už. Zvažoval jsem, že dám lepší 2*, ale nakonec jsem zvolil nejslabší možnou 3* či čistý průměr. Na jednohubku to zabavilo.(29.12.2017)

• Circumscriptor

Ach jaj. Starý film nebol nutne nejako zlý, ale bol skôr slušným priemerom, ktorého ne-pozretie by ale asi nikoho obzvlášť veľmi neomrzelo. A ak sa niekto rozhodne nakrútiť remake, tak je z princípu očividné, že to bohvieako dobre vyzerať nebude. Noví Flatliners na začiatku prichádzajú s celkom novými myšlienkami, o niečo menej depresívnou a ubíjajúcou kamerou, na ktorú sa samozrejme viaže celá atmosféra a z toho dôvodu sa mi hneď zdali o niečo sympatickejší. Téma a hlavná myšlienka, ktorá bola pre film vybraná je z môjho pohľadu nesmierne komplikovaná a je celkom dosť ťažké ju rozuzliť do takej miery, aby sa z nej dalo dopracovať k rozumnému záveru. A to je presne ten bod, kde sa všetko kompletne hrúti. Ako rýchlo sa mi film zapáčil, tak tak sa mi aj znechutil. Z prvotne geniálnej myšlienky vznikne niečo, z čoho je cítiť hnusná lacnosť a ja ako divák sa cítim byť celkom dosť podvedený...(25.3.2018)