Hráči se smrtí

Hráči so smrťou

Flatliners

Drama / Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2017, 108 min

Ben Ripley, Stephen Susco (původní scénář)

Eric Kress

Nathan Barr

Tom Elkins

Scénografie:

Niels Sejer

Kostýmy:

Catherine Ashton

Nakoľko som ešte nemal tú možnosť vidieť pôvodnú verziu filmu "Flatliners", tak sa nebudem púšťať do porovnávania, a jediné čo urobím je to, že ohodnotím tento film sám o sebe. Možno je to trošku výhoda a možno po zhliadnutí originálu svoje hodnotenie posuniem nižšie, no nechcem súdiť. V prvom rade som chcel tento film vidieť, nakoľko sa v ňom objavuje Ellen Page. A vidieť filmy s ňou je pre mňa povinnosť. Nech by to bola aj absolútna katastrofa. Tento film už stihol získať absolútne katastrofálne ratingy od amerických kritikov a všetci ho zakopávajú do zeme. Ja osobne si nemyslím, že je ten film až taká katastrofa. V rámci možností sú herci okey a myslím si, že Ellen Page tu funguje z nich najlepšie. A úvodná scénka mi naznačila, čím bude asi jej postava prechádzať. Nápad filmu, či už originálu alebo remaku je podľa mňa veľmi dobrý. Vedieť čo sa deje počas klinickej smrti a skúsiť to zdokumentovať je super nápad. Cestovanie za hranice ľudského chápania a vidieť, čo nám mozog po smrti ešte vysiela je super nápad. A rovnako je super aj to, že všetci budú nakoniec musieť bojovať so svojim vlastným vnútrom, alebo to nazvime lepšie, so svojim svedomím. Lebo práve to ich začne postupne prenasledovať. Držalo ma to v pozornosti, no mám pocit, že miestami som sa vo filme nudil. A prečo? Lebo používa klasické opozerané metódy strašenia. Kedykoľvek majú nastúpiť hororové elementy, tak to prestáva fungovať. Myslím si, že keby to viac udržali iba v role halucinácií a výčitiek a trošku psychológie do našich postáv, tak by to bolo lepšie. No jediné čo to ku koncu spraví je fakt, že príde to s riešením problému a bum. Už je pokoj. Len bolo by pre mňa zaujímavejšie, keby sme mohli do toho ísť hlbšie. Keby ich myseľ preniesla do tých momentov. Keby sme to s nimi prežili a pochopili ich rozhodnutia a podobne. A občas sa niečo stane, ale je to strašne málo na to, aby sme sa zaujímali o tých hrdinov. Miesto toho z toho urobili lacné skákačky a tie už nebavia dnes nikoho. Ale nápady a aj rozuzlenie je pre mňa solídne. Hodnotiac film sám o sebe teda. Nemyslím si, že sa k filmu vrátim, som rád, že som ho videl aspoň raz, no rozhodne si myslím, že Ellen Page má na to skončiť v lepších filmoch než je tento. Cítim trošku sklamanie, lebo som sa úprimne na film tešil a výsledkom je podľa mňa pozerateľný okey film, na ktorý čoskoro zabudnem. A to som od "Flatliners" nechcel. Hodnotenie: C+(1.10.2017)

U nás v kine tam ani žáner "horor" nebol napísaný tak som to od toho ani nečakal, a nie som teda sklamaný že až na pár jumpscares ani moc nebol. Pôvodný film som nevidel, a teda po pozretí sem prídem zraziť hodnotenie, ale nápad ma bavil, herci sympatický. Naviac afterlife námety, teórie a všetko okolo toho mám rád :)(1.10.2017)

• batistutta

Bohužel, ani sci-fi ani horory na základě vyloženého nesmyslu nemohou projít. Zde je divák klamán názvem "klinická smrt". To je bohužel člověkem vykonstruovaný název pro popis stavu, kdy člověk ještě žije a má ještě šanci na záchranu před opravdovou a nevratnou smrtí. Navíc posmrtný život neexistuje ani ve skutečném hmotném světě, ani ve fantazy ani ve sci-vi. Fikce posmrtného života je živná půda hlavně pro náboženské fanatiky.(4.11.2017)

Trochu rozťahané, málo strašidelné, ale aspoň celkom zaujímavé. Pár divákov síce z kina odišlo, no až také hrozné to nebolo. V prvej hodine vlastne prebiehali všetky tie experimenty, čo by sa zišlo o niečo skrátiť, ale prežijem. Potom sme prešli na duchársku časť, ktorá bola o niečo lepšia, mala celkom vydarenú atmosféru a aj pár ľakačiek sa vydarilo. Akurát že sa našim hlavným hrdinom akosi nechcelo umierať, čo je na škodu. V závere už film začal strácať dych a koniec je pre mňa úplne neuspokojivý. Sklamaný však nie som, keďže som to čakal.(29.9.2017)

• Anderton

Pre milovníkov kultového a vydareného Schumacherovho originálu rana pod pás. Na druhú stranu porovnávanie dejových línií po 27 rokoch nám, fanúšikom, môže spôsobovať vlastne jediné potešenie zo sledovania niečoho, čo je určené dnešnému teen a o niečo málo staršiemu publiku. Oplev a štúdio mohlo zabodovať vypiplaným vizuálom, lenže sa im vôbec nechcelo. Radšej prešli na otrepané súčasné hororové klišé scény s nejakými nie príliš funkčnými ľakačkami. Ale neodvážim sa predpovedať, ako sa film bude páčiť originálom nedotknutému divákovi, pretože mám dojem, že tvorcovia rátali s tým, že ich dielo má osloviť práve tých, ktorí možno ani o nejakom relatívne zabudnutom filme z doby kamennej (rozumej bez mobilov) netušia.(28.9.2017)