Hráči se smrtí

Hráči so smrťou

Flatliners

Drama / Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2017, 108 min

Ben Ripley, Stephen Susco (původní scénář)

Eric Kress

Nathan Barr

Tom Elkins

Scénografie:

Niels Sejer

Kostýmy:

Catherine Ashton
  • svobik

Vcelku zajímavá premisa, která je ale pohřbená tím asi nejdebilnějším způsobem ve stylu laciných lekaček. Nechápu, proč ten film vlastně vznikl, když už přes čtvrt století existuje evidentně vcelku zdařilé zpracování. Těch 0% svého času na Rotten Tomatoes bylo v případě remaku docela výstižných. Zatím to nejhorší, co jsem letos v kině viděl. 3/10(11.12.2017)

• Anderton

Pre milovníkov kultového a vydareného Schumacherovho originálu rana pod pás. Na druhú stranu porovnávanie dejových línií po 27 rokoch nám, fanúšikom, môže spôsobovať vlastne jediné potešenie zo sledovania niečoho, čo je určené dnešnému teen a o niečo málo staršiemu publiku. Oplev a štúdio mohlo zabodovať vypiplaným vizuálom, lenže sa im vôbec nechcelo. Radšej prešli na otrepané súčasné hororové klišé scény s nejakými nie príliš funkčnými ľakačkami. Ale neodvážim sa predpovedať, ako sa film bude páčiť originálom nedotknutému divákovi, pretože mám dojem, že tvorcovia rátali s tým, že ich dielo má osloviť práve tých, ktorí možno ani o nejakom relatívne zabudnutom filme z doby kamennej (rozumej bez mobilov) netušia.(28.9.2017)

Trochu rozťahané, málo strašidelné, ale aspoň celkom zaujímavé. Pár divákov síce z kina odišlo, no až také hrozné to nebolo. V prvej hodine vlastne prebiehali všetky tie experimenty, čo by sa zišlo o niečo skrátiť, ale prežijem. Potom sme prešli na duchársku časť, ktorá bola o niečo lepšia, mala celkom vydarenú atmosféru a aj pár ľakačiek sa vydarilo. Akurát že sa našim hlavným hrdinom akosi nechcelo umierať, čo je na škodu. V závere už film začal strácať dych a koniec je pre mňa úplne neuspokojivý. Sklamaný však nie som, keďže som to čakal.(29.9.2017)

Původní verzi jsem neviděl, takže jsem byl nezaujatej divák a nejlíp bych to asi vystihl slovy, že tenhle film neurazí ani nenadchne.. řekl bych, že to mělo zbytečně dlouhou stopáž a tim pádem zbyl prostor pro hluchý místa.. na druhou stranu tu bylo několik zajímavejch scén.. hodně silný tři hvězdičky, slabší 4..(3.12.2017)

Trailer mě možná překvapivě přesvědčil k návštěvě kina a původní film jsem neviděl, tak jsem čekal, že mě alespoň překvapí příběh. Nuže jsem dostal film více než hodný proporcí studia Sony, tedy neambiciózní béčko. Soňáci by si na to snad měli udělat patent, zvlášť po tom co jsem slyšel něco málo o starém filmu, který měl podstatně větší ambice a spískat ze stejného námětu něco o řád plytčejšího už musí být opravdu um. Nicméně to jsou jen moje domněnky, nové Hráče se smrtí jsem si až na občasnou nudu (108 minut!? spíš 138) poměrně užil a i když jsem se ubezpečil v tom, že moc nemám rád Ellen Page, tak důležitější je ta zbylá, o něco sympatičtější, čtveřice. Ke konci to už vjede do módu spíše WTF a nečekal bych, že jinak noname režisér, jehož jméno nestojí za zapamatování (mimochodem jeho zapadlý kousek Dead Man Down je o řád lepší) tolik tlačil na hororové prvky. V jistý moment jsem měl taky celkem problém věřit, že sedmatřicetiletý Diego Luna hraje stále ještě studenta medicíny, ale i to se nějak příběhově skloubilo a spíš mě bavil jeho typický přízvuk (jo je to sympaťák, shut up!). Nakonec tedy snesitelná jednohubka, která rozhodně není tak špatná jako říkají leckteré recenze, ale za pár měsíců zapadne do povinných televizních repríz. PS : Kiefer Sutherland hrál v obou filmech. Třeba jednou zjistím, jestli je tam nějaká paralela. PPS : Nina Dobrev je pořád hrozně sexy. #nosexism(25.11.2017)