Hráči se smrtí

Flatliners

Drama / Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2017, 108 min

• Johnny.ARN

Ambiciózny projekt stroskotal na .... ambíciách. Dán to rozohral na príliš veľa strán, chcel zaujať široké publikum rôzneho zamerania a veku a nevyšlo to. Ak si odmyslíme technické chyby, naskočia nám diery v scenári, nelogické správanie postáv a brutálny skok z drámy do hororu, čo bolo maskované gradáciou deja. A to ani nehovorím o tom, že všetky tri herečky, aj keď dobre vedeli že tam budú len v spodnom prádle, si na natáčanie nechali kozy doma. Dobrev ma potešila, aspoň ona, ale ani to nestačilo. Myslel som že dám slabé 3, ale radšej dám solídne 2 z 5(29.1.2018)

Původní verzi jsem neviděl, takže jsem byl nezaujatej divák a nejlíp bych to asi vystihl slovy, že tenhle film neurazí ani nenadchne.. řekl bych, že to mělo zbytečně dlouhou stopáž a tim pádem zbyl prostor pro hluchý místa.. na druhou stranu tu bylo několik zajímavejch scén.. hodně silný tři hvězdičky, slabší 4..(3.12.2017)

• Anderton

Pre milovníkov kultového a vydareného Schumacherovho originálu rana pod pás. Na druhú stranu porovnávanie dejových línií po 27 rokoch nám, fanúšikom, môže spôsobovať vlastne jediné potešenie zo sledovania niečoho, čo je určené dnešnému teen a o niečo málo staršiemu publiku. Oplev a štúdio mohlo zabodovať vypiplaným vizuálom, lenže sa im vôbec nechcelo. Radšej prešli na otrepané súčasné hororové klišé scény s nejakými nie príliš funkčnými ľakačkami. Ale neodvážim sa predpovedať, ako sa film bude páčiť originálom nedotknutému divákovi, pretože mám dojem, že tvorcovia rátali s tým, že ich dielo má osloviť práve tých, ktorí možno ani o nejakom relatívne zabudnutom filme z doby kamennej (rozumej bez mobilov) netušia.(28.9.2017)

Pätica ambicióznych medikov sa rozhodne využiť znalosti z učebníc na vlastnej koži a vyskúšať nevídaný experiment. Chcú zažiť smrť a s pomocou spoločníkov chcú byť po pár minútach oživení. Tento experiment je pre nich zábavou plnou adrenalínu a dokonca zisťujú, že ich životy svojím spôsobom zlepšuje, ale po opakovaných pokusoch zisťujú, že nie všetko je také príjemné, ako to vyzerá, a že z ich výletov na druhú stranu si neprinesú len pozitívne objavy, ale aj temné zážitky. - V podstate úplne neškodný horor, ktorý je vhodný skôr pre nenáročných divákov k oddychu. Paradoxom je, že tu celkom dobre funguje všetko, až na jednu vec. A tou je hororová stránka, ktorá má byť klúčovou. PG-13 rating je v tomto prípade až príliš výrazný a ani jedna scéna nedokáže vydesiť. Herci sa snažili a spolupráca medzi nimi fungovala, miestami to bolo zábavné, napínavé, akčné a experimenty ma nútili rozmýšlať, čo sa asi tak deje, takže by som tento počin úplne nezahadzoval, aj keď by sa hodil skôr k vydaniu na DVD / Blu-Ray, než v kinách. + herečka z The Final Girls + herec z Mirrors + herec z Slasher + herečka z Wish Upon(12.12.2017)

Všechno, co bylo potřeba vidět a vědět, už bylo v originále a pokud si ho pamatujete, je celkem zbytečné dívat se na remake. Je to takřka to samé, jen se tu z pochopitelných důvodů nesešla tak luxusní sestava, jako v původním snímku a film má samozřejmě modernější obleček, ale tím rozdíly končí. Netvrdím, že v té duchařské části se pár slušných momentů nenašlo, byť by neškodilo pohrát si s atmosférou a i když herci zdaleka nedosahovali kvalit Bacona a spol., byl jejich projev docela slušný, ale i přesto a některá další pozitiva si člověk stejně na konci musí položit otázku, proč to Oplev vlastně točil. 55%(27.12.2017)