Reklama

Reklama

V mysteriózním thrilleru se skupina studentů medicíny snaží získat odpověď na otázku, zda existuje život po smrti. Opakovaně se dostávají do stavu klinické smrti, avšak stále nebezpečnější experimenty si na každém z nich vybírají svou daň... (Falcon)

Videa (6)

Trailer 3

Recenze (257)

kingik 

všechny recenze uživatele

Fantasmagorie podruhé. A tak jsem se v podstatě zase seriozně nedozvěděl, co je po Babišovi, placení složenek, exekutorech...tedy převelice krásných věcech, které tolik nádherně lidem zpříjemňují už tak zapičený život. A tak po více jak čtvrt století zde máme partu mladých mediků v počtu pěti lidí, kteří tak sveřepě touží poznat, zda lze či nelze po smrti dostát erekce, přičemž z Niny Dobrev to jde i za života, následně si bujaře zastavují srdeční sval, aby mohli spočinout ve stavu klinické smrti. A je zde i nepříjemný vedlejší účinek jejich experimentů. Zhmotněný pocit viny může do reálného světa přivolat démony minulosti. Ne, nebál jsem se před čtvrt stoletím u původní verze, nebyl důvod lézt pod deku i u remaku. No remake, on to až tak otrocký přepis originálu není. Námět film zachoval v podobném duchu, následně přidal i nemálo nápadů z vlastního ranku. Jsou zde i určité odkazy na originál - Kiefer Sutherland v roli doktora, nejedná se ale o stejnou postavu jako tenkrát, zazní zde i stejná (proslulá) replika a pár dalších detailů. A není zde nic tak ohyzdného jako Julia Roberts před 27 lety. Naopak, cast je příjemný. Nina Dobrev by sice nezvládla z jejího výrazu přečíst ani půl stránky domácího lékaře, ale ona je vždy hlavně na ozdobu. James Norton je lehce arogantní floutek, kakaová Kiersey Clemons je asi nejméně zajímavá a vůdkyně Ellen Page musela bojovat se syndromem Alfreda Hitchcocka, kdy hlavní hrdinky čeká předčasný skon. Bavil jsem se dobře, je to dáno i tím, že původní film nemusím. A výrazy herců ve stavu klinické smrti jsou super. Režisér Niels Arden Oplev dělal vše proto, aby si film zasloužil vpuštění do kin, tudíž vizuální i technická stránka má plus. Pokárat zaslouží kadeřník Diego Luny a jeho iritující účes. Určitě bych vynechal i morální prozření hrdinů, v původním filmu to bylo taky. Film mně přišel mnohem lepší než originál, moderně zrežírovaný, hororovější, určitě dobrá volba v rámci přístupných hororů. 9/10 ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Trochu rozťahané, málo strašidelné, ale aspoň celkom zaujímavé. Pár divákov síce z kina odišlo, no až také hrozné to nebolo. V prvej hodine vlastne prebiehali všetky tie experimenty, čo by sa zišlo o niečo skrátiť, ale prežijem. Potom sme prešli na duchársku časť, ktorá bola o niečo lepšia, mala celkom vydarenú atmosféru a aj pár ľakačiek sa vydarilo. Akurát že sa našim hlavným hrdinom akosi nechcelo umierať, čo je na škodu. V závere už film začal strácať dych a koniec je pre mňa úplne neuspokojivý. Sklamaný však nie som, keďže som to čakal. ()

Reklama

ALIENka_ 

všechny recenze uživatele

Co vám budu povídat - šla jsem do toho s tím, že to bude aspoň trochu horror, kdy se fakt budu bát. Třeba psychologickej horor by byl skvělej a na tohle téma by se hodil. Ale teda byl to pěkně slabej odvar. No začnu od začátku. Courtney si usmyslí, že chce vidět jak to vypadá po smrti, tak povolá nějaký svoje parťáky (který jen tak mimochodem skoro nezná...), aby jí pomohli umřít. Vezme tam cápka, kterej absolutně nic neumí a ženskou, která se zhroutí při každý příležitosti. Hmm to nám to pěkně začíná. Pak se do toho zamotají další dva lidi a furt všichni umíraj. To je asi tak půlka filmu. Ještě tam teda je hodně medicínský terminologie (abyste se do toho pořádně vcítili, protože ten pravej horor je vlastně ta medicína), kdy vám všechno nezapomenou vysvětlit, jako by se tam navzájem zkoušeli nebo co, a ve skutečnosti je vám to úplně k hovnu. Jedinej normální je tady Ray jen tak mimochodem. Každopádně, potom je začnou nahánět jejich hříchy či co. A tady to začíná, do teď to docela šlo, ale jak přišel ten "horor", šlo to akorát tak do prdele. Ani jednou, přísahám, jsem sebou ani neškubla při těch absolutně klišé lekačkách. Upřímně spíš se mi u toho chtělo spát (a taky srát). Sakra já se sem přišla vyděsit, abych právě nespala, když už je to ten horror, ne u toho usnout! Chci toho moc, když je to doslova HOROR? Atmosféra taky úplně na hovno, vůbec jsem necítila nějaký napětí, prostě to bylo spíš jako nějakej rodinnej film. A jediný, na co spoléhali byla ty levný lekačky. To je už od začátku cesta do pekel. A závěr je největší kravina jako z pohádky, protože co musí udělat? Postavit se čelem k tomu, co provedli v minulosti, vzít za to zodpovědnost a nakonec si odpustit. Poučení jako malejm dětem. A na konci je ještě k tomu happy end. Já se z toho podělám... Takovej potenciál to mělo, a zase nic. Že já ještě vůbec doufám v dobrý horory... Hodnocení: den 765, stále hledám, kde je tam ten horror/10 ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

původní Hráče se smrtí jsem neviděl a po shlédnutí remaku asi ani nechci.Noví Hráčí mají sice celkem fajn vizuál ve pasážích "smrti",ale zbytek je docela nuda,která nedokáže ničím překvapit ani fanouška hororů (což tohle není),ani thrilleru (což tohle je,ale divák u toho určitě napnutý nebude)...40% ()

Nach 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch filmů, na které bych nešel kdyby nebylo žádosti drahé polovičky. Nicméně oproti mým nízkým očekáváním šlo o docela dobrý průměr. Jednoduše řečeno stará nepříliš známá klasika v novém hávu, která si v první polovině hraje na nějaký filozofický horor s odhalením, které ale nepřijde a spíše se zvrtne v souboj o život. Nic lepšího v tom nehledejte. Obsahuje to několik hororových scén, lekaček, ale příběhově nic převratného. Jeden z těch filmů, který stojí za zhlédnutí, ale již ne za připomenutí. A proto toto průměrné hodnocení. Jo a herci byli nakonec fajn. 65% ()

Galerie (48)

Zajímavosti (4)

  • Po resuscitaci Sophie (Kiers Clemons) ji Ray (Diego Luna) nese, aby urychlil útěk před úklidovou četou. V jedné scéně je Sophiina hlava na levém rameni Raye, ve druhé scéně je na pravém rameni. (BMW12)
  • Natáčelo se od 11. července do 1. září 2016 a následně od 24. července do 1. srpna 2017 v Torontu a Oakville (Ontario, Kanada). (BMW12)

Související novinky

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)

Reklama

Reklama