V mysteriózním thrilleru se skupina studentů medicíny snaží získat odpověď na otázku, zda existuje život po smrti. Opakovaně se dostávají do stavu klinické smrti, avšak stále nebezpečnější experimenty si na každém z nich vybírají svou daň... (Falcon)

ricci.s

Trochu rozťahané, málo strašidelné, ale aspoň celkom zaujímavé. Pár divákov síce z kina odišlo, no až také hrozné to nebolo. V prvej hodine vlastne prebiehali všetky tie experimenty, čo by sa zišlo o niečo skrátiť, ale prežijem. Potom sme prešli na duchársku časť, ktorá bola o niečo lepšia, mala celkom vydarenú atmosféru a aj pár ľakačiek sa vydarilo. Akurát že sa našim hlavným hrdinom akosi nechcelo umierať, čo je na škodu. V závere už film začal strácať dych a koniec je pre mňa úplne neuspokojivý. Sklamaný však nie som, keďže som to čakal. ()

B!shop

Bal jsem se, co z toho bude, prvni film mam docela rad a jako malyho me to docela dokazalo vydesit a i kdyz je tenhle remake naprosto zbytecnej, me to zase bavilo. Dej nikde zbytecne nevazne, herci jsou docela sympataci, triky sice slabsi, ale nic hroznyho a atmosfera solidni, par lekacek je taky fajn, sice nejsou moc napadity, ale fungujou, trochu to pripomina Nezvratny osud. Takze zadnej zazrak, ale bavil jsem se dobre a cameo Kiefera potesi. Slabsi 4*. ()

tron

Spoilery. Schumacherových Hráčov so smrťou vnímam ako nostalgickú pecku, na ktorej som vyrastal. Keď sa ku mne dostali informácie o vzniku remaku, vôbec som naň nemal chuť, ale po prekvapivom obsadení Kiefera Sutherlanda sa situácia zlepšila, lebo v mojich očiach prestalo ísť o remake a stala sa z toho plnohodnotná dvojka. To už mi pripadalo o čosi (hoci nie o veľa) zaujímavejšie. A výsledok? Nie je to dvojka! Kým v jednotke hral Kiefer postavu menom Nelson Wright, v dvojke Barryho Wolfsona. Iste, mohol sa premenovať, avšak nič nenapovedá tomu, že by šlo o rovnakého hrdinu. Čiže ide o úplne inú postavu, ale hranú rovnakým hercom. Navyše ani raz priamo nezasiahne do deja. Je tu len preto, aby tu bol. Čo ma naopak potešilo? Pár vizuálne dobrých nápadov. Inak strašne predvídateľný film, ktorý sa nás pokúša znepokojovať a strašiť spôsobmi z 80., najneskôr z 90. rokov.  Ak by som bol producentom tohto nešťastného filmu, zostrihám z neho kraťas a skočím z mosta. Mimochodom, nebol ním nikto iný, než Michael Douglas, ktorý produkoval už jednotku. ()

T2

Rozpočet $19miliónovTržby USA $16,883,115Tržby Celosvetovo $45,158,254Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Oplev nie je zlý režisér ale asi mal okolo seba slabý tvorcovský tím. V prvom rade je to také mdlé, nemá to svoju tvár a je tu aj zlý výber hercov, Diego Luna a Ellen Page mi tam absolútne nesedia, trčia tam ako päsť na oko. /35%/ ()

verbal

Plochočárníci ryloudyt jsou naprosto zbytečnou předělávkou už tak otravného a nezáživného Ševcova originálu, založeného na bulvárně semikudlankovských Můdyho blábolech. Jen tu nudnou pičovinu osadili slizštějšími herci (ano, Elena Stránková je stále obskurně odporná a ultimativně nesympatická a Diego Měsíc začíná čím dál tím víc vypadat jako zlý vyžilý pederast z mexických telenovel), „kapku“ zjednodušili, aby si i nejbrilantnější zástupci mladé degenerace nemuseli zavařovat míchu slabikováním určitě neexistujících termitů jako elektroencefalogram, kardiopulmonální resuscitace nebo juvenilní oligofrenik, a doplnili o pár nudných trapných bubáků, které si takový astrální dobrodruh může uhnat při tom jakože eNDÉčku. Ovšem jinak samozřejmě vím, že posmrtný život nade vši pochybnost existuje, stejně jako ten předsmrtný, neboť jsem se o tom na vlastní astrál několikrát přesvědčil. Každý erudovaný astrální cestovatel totiž ví, že se kvůli naprosto totožných posmrtných zážitků nemusí nechávat zkomatizovat partičkou kokotských lapiduchů, nýbrž bohatě stačí večírek s kvalitním Elkem nebo vývarem z ajahuasky. Jeden takový se kupříkladu zvrhnul na podzim roku 2011. Asi patnáct minut po perorálním podání výše zmíněných dobrot jsem se náhle vznesl a napálil xichtem do stropu. Když jsem se pokrytý astrálními pohmožděninami otočil a podíval dolů, spatřil jsem ladné křivky fyzického verbala, jak se s přitroublým výrazem rozvaluje na sedačce a z koutku úst mu vytéká slina. Chvíli jsem se rozkošnicky kochal pohledem na to nádherné tělo mladého Apollona, načež jsem se pořádně odrazil, proletěl ostravským smogem a namířil si to přímo na západ. Asi po hodině letu přede mnou najednou tunel jako kráva! U jeho ústí stál excelentní kriminálník Pája Bém, na hlavě kšiltovku Metrostavu, ve tváři výraz finančního zajištění do konce života, pomrkával na mě a klepal si na Rolexky, ať prý co nejrychleji letím dál, než to praskne a už se na Letnou nedostanu. Raději jsem ho poslechl, načež jsem zjistil, že mám patrně nějaký škraloup a po smrti mě asi čekají věčná muka. Cestu mi totiž náhle zastoupila prateta z matčiny strany a v rukách obří mísu zkurvené žemlovky. Tu nesnáším, protože mě tím svinstvem od tří do šesti let každé prázdniny dennodenně vykrmovala. Tvářila se nasraně a řvala, že to prostě budu žrát, nebo jinak udělá špenát, což je pro mě snad ještě horší noční můra! Natáhlo mě a zachvátila panika, naštěstí jsem v její obraně uviděl mezeru mezi lapačkou a stěnou Blanky, tak jsem to tam okamžitě napálil, se štěstím proklouzl a mazal dál za světlem. Než jsem však k němu doletěl, objevil se přede mnou z čista jasna Értn Sena. Celý brunátný v obličeji, hystericky gestikuloval a portugalsky na mě ječel, že tu nemám, kurva, co dělat, na Letnou mě prostě nepustí ani za pytel sušených čuráků a ať prý okamžitě táhnu do piče, nebo mě přejede Meklerenem. Najednou stopka, zatmění, a se svistem jako prase mě to bleskurychle vtáhlo zpět do fyzického verbala. Když jsem se plně zresuscitoval, zjistil jsem, že mám plnou hubu vyblité žemlovky a na břichu stopy pneumatik!!! A od té doby někdy v noci slýchávám z hajzlu řev čtyřtaktního přeplňovaného šestiválce. To jsou věci, co?! Asi o tom v budoucnu napíču tak tucet knih, pětkrát je zfilmují a Netflix o mě natuty pak ještě udělá seroš! Doufám, že mě bude hrát balkánská mrdna Nina Dobrev. Ta je ostatně jediným důvodem, proč na to čumět, i když by ji jeden daleko raději viděl klečet nahou na čtyřech, než neumětelsky předstírat herečku v nějaké unylé sračce. ()

• Když se Sophie (Kiers Clemons) podaří oživit a blíží se úklidová četa, tak je bosá. A to i ve chvíli, když ji Ray (Diego Luna) vynáší z místnosti. Když se však o pár vteřin později objeví v garáži, tak ji Ray pořád nese, ale Sophie už má na nohou boty. (BMW12)
  • Po resuscitaci Sophie (Kiers Clemons) ji Ray (Diego Luna) nese, aby urychlil útěk před úklidovou četou. V jedné scéně je Sophiina hlava na levém rameni Raye, ve druhé scéně je na pravém rameni. (BMW12)