V mysteriózním thrilleru se skupina studentů medicíny snaží získat odpověď na otázku, zda existuje život po smrti. Opakovaně se dostávají do stavu klinické smrti, avšak stále nebezpečnější experimenty si na každém z nich vybírají svou daň... (Falcon)

Jardatekk

Když vidíte původní snímek z roku 1990 tak už víte co čekat, ale přesto jako remake to není vůbec špatné a já jsem se nenudil. Já si myslím, že režisér z toho ještě mohl vyždímat víc...Tenhle námět mě prostě baví a herecké obsazení už díky Kiersey Clemons , která se mi líbí od DOPE bylo výborně zvolené včetně povedené hudby. Čekal jsem ovšem lepší efekty na dnešní dobu, tak snad uvidíme příště. Těším se až tohle téma posune někdo dál a určitě to lze :) ()

Pavlo

Do polovice filmu je človek plný očakávania a napätia, keďže sa to všetko zdá logické, herci hrajú dobre a dokonca to odhaľuje nejakú tu myšlienku. Avšak príde polovica filmu, úmrtie a odvtedy to ide dolu vodou - klasická bubu. Veľmi nevyvážený film. Škoda. No ale aspoň si pozriem prvý diel, ktorý som ešte nevidel. :) ()

Jurcekk odpad!

Korunu tomu nasadila parochňa kiefera sutherlanda... Najlepšie na celom tomto projekte sú posledné dva riadky verbalovho komentára... ()

Ajfist

Dost slabý remake úspěšného filmu,který se mi tehdy dost líbil a hlavní protagonisté byli kvalitní herci, tohle se nepovedlo. ()

Carcooli

Jsem milovník původní verze, a tohle je obrovské zklamání. Béčkový brak s mizerným hereckým obsazením. Z celého filmu se mi líbila jedna jediná scéna ke konci s Marlou, kdy ji chtěla polapit temnota. Za to ta jedna hvězda ... ()

velrybar.sk

byl jsem n tom včera v kině.....horor to připomínalo vzdáleně ....zajímavý děj i prostředí ..z hereckého hlediska nova krev na platně ...k filmu mno zajimvé téma i když dost silně emotivní kdo se zajimá o toto téma bude nadšen ale zda mu to odpoví na všechny otázky opravdu nevim .. ()

Vilma007

Asi mě mnozí ukamenují, ale líbilo se mi to. Je to jiné než originál, ale já nemůžu říct, že horší. Film má atmosféru, sem tam na vás vybafne nějaká ta entita z druhé strany, podíváte se, jak to možná vypadá, když překročíte onu lajnu a asi od půlky filmu jsem si říkala, že člověk by prostě neměl některé dveře otevírat dřív, než na něj přijde řada, protože se mu to nemusí vyplatit. Tedy pro mě film splnil svůj účel. Samozřejmě to bylo předvídatelné a mělo to i svá klišé, jak tu často od některých slýchám nebo spíš čtu. Ale proč ne, to neznamená, že je to hned celé špatně. Hudba naprosto výborná, krásně dokreslila atmosféru a herci taky fajn - Ellen Page, Nina Dobrev a i skoro čtyřicátník Diego Luna s echt mexickou angičtinou v roli studenta medicíny se mi líbil, má kluk jeden ušatá něco do sebe. ()

gombik5

Tento film ma zaujal už trailerom. Rozhodne som ale čakal, že téma posmrtného života bude v tomto filme rozoberaná do väčšej hĺbky, ako nakoniec bola. Začalo to veľmi sľubne, ale postupom času sa z dobre rozbehnutého filmu stal nemenej dobrý horor. Hráči so smrťou stoja presne na hrane mysteriózneho trileru a hororu. Od filmu som čakal lepšiu príbehovosť a viac rozoberania posmrtného života, ale určite ma nesklamal ani po tej hororovej stránke. Záver je veľmi zaujímavý a s celkom dobre premysleným vyvrcholením. Rozhodne by som odporúčal pozrieť tento film aj keď nie ste zrovna fanúšikom tohto žánru. ()

paralen500

Ničím výnimočný thriller, ktorý sa chvíľu tvári ako horor. Herecké obsadenie je fajn až na Ellen Page, ktorá s každým ďalším filmom je menej sympatická a herecky padá do suterénu. Dokonca mi nevadil ani viditeľne starší Diego Luna ako latino Dr. House. Scenár filmu nedáva veľmi zmysel a konečná pointa pôsobí úsmevne. ()

BStone

Zajímavý námět, opět ne zcela využitý. Parta studentů medicíny se chce kouknout na Boha, nebo ďábla?... A tak si jen tak ve sklepě nemocnice zastavují srdce... První hodina celkem dobrá, slušný rozjezd i nějaké to napětí. Druhá polovina pak už jen blbá a ještě blbější... Protože každý má přece nějakého kostlivce ve skříni a když ho vytáhnu a vše napravím, budu o.k. Ne proto, že to chci udělat, ale proto že musím, protože mě holt něco straší a jde mi o život... Škoda toho kvalitativního sešupu, který film dal do úplně jiné kategorie, protože našlápnuto aspoň na průměr měl. 40% ()

vierka0078

ja sa asi nikdy nenabažím takejto fantasmagorie ...partia mladých študentov, ktoých dobehne vlastný strach...alebo chyby.. cele je to zaujimavé miestami na halvu otočené a naozaj dopredu nevietee čo sa stane..aj ked pri prvej som sa zlakla ze to bude zase to isté - prebrali mrtvých bubakov a oni ich idú zabiť...ale nastasite nebolo..spokojnosť :). ()

Deacon59

Naprosto zbytečný remake. Není ani napínavý ani strašidelný a ještě ke všemu tam hraje banda nesympatických lidí až běda. ()

XminerCZ

Ačkoliv jsem neviděl původní film, tak na tento si stěžovat nemůžu. Žánr Horor/Thriller si dle mého zaslouží aspoň i v té malé části. Spousta lidí si říká co se stane po smrti a i když zde to je pojaté trošku jinak, tak jako Sci-Fi to sedí. Celkový dojem z filmu jsem měl takový smíšený, ale když se to vezme kolem a kolem, tak je to v celku v pohodě film. 80% ()

Vampirosa

Velkou část filmu tvořily hlavně experimenty, což působilo trochu roztahaně, ale z hlediska medicíny to bylo zajímavé. Druhá část s duchy minulosti zaujala, ale že by byl člověk jak na trní, to se říct nedá. Je to škoda. Doporučila bych zkrátit část věnovanou experimentům a více si vyhrát s tou částí strašidelnou - zapracovat na vypjatých situacích a děsivých momentech. Nejvyvedenější scénka podle mě byla smrt Courtney - děsivé holčičky prostě fungují. A povedla se i scéna s Irinou ve výtahu (i když ta by se taky mohla lépe dotáhnout). Ale jinak celkově "strašení" bylo předvídatelné a ničím originální. Čekala bych, že smrt si vybere svou daň na více účastnících a aspoň závěr bude neuspokojivý. Prostě by to chtělo nějakou dynamiku, ale konečný pocit z filmu není zas tak špatný. Se snímkem z roku 1990 nemohu srovnávat, protože jsem ho ještě neviděla. Většina herců mi byla sympatická a s průměrným hodnocením v tomto případě souhlasím - 55%. ()

Jirkacek

Hráči se smrtí se vrátili po 27 letech zpět a svou smrtící hru rozehráli znova na obrazovce naší TV, logicky v jiném složení než tenkrát - s jednou výjimkou - ale v zásadě šlo o to stejné. Tou výjimkou byl Kiefer Sutherland, který hrál i v původním filmu, v němž si zahrával se stavem klinické smrti, zatímco nyní ztvárnil lékaře v nemocnici. Tím padlo první a poslední jméno, které mi něco říkalo, protože ostatní jako Nina Dobrev, Ellen Page, Kiersey Clemons, Diego Luna, James Norton byla pro mne velkou neznámou. Jaký to rozdíl oproti snímku z roku 1990, ale dost srovnávání a vraťme se k tomu z roku 2017. V něm jsme se seznámili s pěticí studentů v nemocnici, kteří zde prováděli praxi před zkouškami. Jednou z nich byla Courtney, která se zajímala o stav člověka během klinické smrti. Přemluvila čtveřici kamarádů z nemocnice, aby jí v suterénu budovy pomohli uvést sebe samu tohoto stavu, kde lidé obvykle cestují za posledním světlem, odkud není návratu. Tedy běžně není cesty zpět, ale kamarádi ji vrátili do světa živých a Courtney to najednou myslelo jako nikdy předtím. Na ostatní to tak zapůsobilo, že tři z nich se stejné situaci podrobili postupně také. Jenže jako není vše černé nebo bílé a v životě má všechno nějakou cenu, tak i touha po vědění co se děje po smrti měla svou cenu. Studenti najednou začaly pronásledovat stíny minulosti, jejich noční můry a dávné chyby, kterých se dopustili. Chvíli trvalo, než si uvědomili, že jsou to jen jejich představy, ale i ty dovedly jednoho z nich ke skutečné smrti. Zbylí členové skupiny pak hledali cestu, jak vše napravit a vyhnout se stejně tragickému konci. Kdo zemřel a kdo ne, jestli a jak se jim povedlo přežít nebudu prozrazovat, abych vás nepřipravil o zajímavý zážitek. Každopádně obě verze 1990 i 2017 jsou si podobné jako vejce vejci a nic nového ten remake nepřinesl. Nicméně jsem se do děje tak položil, že mi těch 108 minut docela rychle uteklo. Po nudném začátku se děj pomalu rozjel a začaly se dít interesantní věci, přičemž tento start připomínal dvoutunové SUV při zrychlení z 0 na 100 km/h. Ale pak...pak už jsem jen hltal, co se příště stane. Zde musím prozradit, že jsem se dvakrát trefil a postavy udělaly přesně to, co jsem si myslel. Ale to mi nevadilo. Přiznám se, že ze začátku snímku jsem mu chtěl dát dvě, uprostřed tři a na konci už čtyři cípaté, ale s chladnou hlavou uděluji filmu Hráči se smrtí tři klinické hvězdy ***. ()

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)