John (Josh Stewart) a Rosie (Alex Essoe) žijí společně na maloměstě v odlehlém domku, z jehož garáže zajišťují logistickou podporu pro obchod s nelegálními drogami. Ještě jedna zakázka a budou mít dostatek prostředků na nový život. Jenže věci se zkomplikují, když Rosie spatří na sousedově pozemku zakrváceného muže. John přijíždí domů a zjišťuje, že Rosie je pryč. Jeho pátrání ho přivede až do sklepa sousedova domu, ve kterém se zděšením odhalí sousedovu pravou tvář. (Psychor)

Psychor

Jakožto zdejší hororový expert jsem se na snímek Neighbor poměrně těšil. Vzhledem k tomu, že mě Marcus Dunstan již nemá čím překvapit, věděl jsem také naprosto přesně, co od něho dostanu. Všechny jeho snímky totiž operují s podobnou šablonou, čímž tak trochu připomíná mistra recyklace Jamese Wana. Bylo tedy předem zřejmé, že Neighbor nebude disponovat parametry hororové komety, ale na druhé straně ani nepůjde o žádný propadák. Podle předpokladů jsme se tak dočkali řemeslně velmi dobře zvládnutého hororu, na kterém bych ocenil zejména casting, hudební stránku snímku a solidní atmosféru. I když je třeba nutno podotknout, že v závěrečné čtvrtině bohužel Neighbor mírně zdivočí a atmosféra až příliš vyklízí své místo akci. Přesto rozhodně doporučuji ke zhlédnutí a uděluji silnější tři hvězdy. ()

Marceloo

Mladý vidiecky pár sní o lepšej budúcnosti. Financie získavajú prostredníctvom nelegálnych akcií, do ktorých ich zaplietol ich rodinný príslušník. Zrovna vtedy, keď im k ich vysnívanému odchodu chýba posledný krok, sa dostanú do komplikácií a zisťujú, že nie len oni sú zapletení v nelegálnom biznise. - Aj keď milujem kombináciu Dunstan + Melton + Clouser, musím uznať, že tento projekt je posunom o level nižšie. Prekvapivo priškrtená brutalita zrovna v oblasti, ktorá im ide najlepšie. Home Invasion je subžánrom, v ktorom u moderného hororu nemajú konkurenciu a rozhodli sa zostať u podobného konceptu. Josh Stewart a Alex Essoe, ktorá sa na hororovej scéne posúva stále vyššie, vytvorili príjemný pár, ktorému som musel držať palce. Záporáci taktiež nesklamali a pôsobili nepríjemne, aj keď nemali tolko priestoru, kolko som si želal. Hudba je perfektná a vystupňuje sa hlavne v závere. Ja som s výsledkom dosť spokojný, ale iným možno vadí, že tvorcovia majú až príliš silné meno a nemali by si dovoliť takéto menej intenzívne projekty. + herec z The Collector a The Collection + herečka z Starry Eyes a Tales of Halloween + herec z Savaged a Suburban Gothic ()

George Stobbart

Na to, že sa tu stretlo kreatívne trio Dunstan, Melton a Stewart; zodpovedné za perfektného "The Collector" a menej perfektnú, no stále slušnú "The Collection", som až zaskočený, ako ma to nebavilo. Možno je to tým, že sa zo značnej časti zase hrabali v rovnakej téme - len z inej strany a možno je to tým, ako si film naivne myslel, že by snáď diváka mohol niečím zmiasť či zaskočiť. Bohužiaľ. Karty mi v tomto prípade prišli jasné ešte predtým, než sa úplne rozdali a tá OPOZERANOSŤ bola miestami až uspávajúca. K tomu necharizmatickí záporáci, chaotická akcia, o ničom tempo a zúfalo snaživá....trápnosť. ()

EvilPhoEniX

Z Collectora máme už takový mini kult a Dunstan si zřejmě naivně myslel, že když obsadí stejného herce, vybere podobnou zápletku, že úspěch sklidí znova, ovšem zde chybí gore a vizuálně je film podstatně chudší. Co se mi líbilo, byli záporáci, vybavil jsem si hned Storm Warning, ovšem je to celé až příliš opatrné a nedostatečně intenzivní. Nenudil jsem se, průměr tomu tedy střelím, ale příště to chce zlepšit. 50% ()

Gilmour93

Mám rád filmy opěvující jižanskou pohostinnost, ty krky nejdříve rudé od slunce a potom od krve, odpovědný postoj k druhému dodatku ústavy a úmysly, co jsou spolu s trestními rejstříky svou čistotou podobné liliím, jenže tohle bylo od Dunstana slabé jak Jasánkovy plíce. Půl stopáže zabere expozice, při níž je vrcholem vzrušení vylívání piva do dřezu a zjištění, kam míří sousedův dalekohled. Když se začne šmejdit útrobami domu, napětí nepatrně vzroste, ale ručičky na hodinách spíše zpomalují. Vyvrcholení pak musí logicky patřit násilí, kterému vedle ukvapenosti vládne akční manželka odpalující lidské homeruny stativem od kamery. Výsledný dojem z tohoto sousedského sporu je ztráta Dunstanovy autorské tváře a já si začínám myslet, že Collector byl od něj jen jakýsi lucky punch.. ()