The Neighbor

Scénografie:

Mars Feehery

Kostýmy:

Andrea Federman

Snímek, který nemá za úkol překvapit, ale na 90 minut člověka posadit a bavit. Sice zde není nic překvapivého a vše jsme už viděli někde jinde. Pořád se ale jedná o lehce nadprůměrný snímek, který nenudí, rychle uteče a nějakého toho napětí se taky dočkáme. Od režiséra Collectora jsem však čekal trošku víc krve. Snad Jindy.(3.5.2017)

• Gilmour93

Mám rád filmy opěvující jižanskou pohostinnost, ty krky nejdříve rudé od slunce a potom od krve, odpovědný postoj k druhému dodatku ústavy a úmysly, co jsou spolu s trestními rejstříky svou čistotou podobné liliím, jenže tohle bylo od Dunstana slabé jak Jasánkovy plíce. Půl stopáže zabere expozice, při níž je vrcholem vzrušení vylívání piva do dřezu a zjištění, kam míří sousedův dalekohled. Když se začne šmejdit útrobami domu, napětí nepatrně vzroste, ale ručičky na hodinách spíše zpomalují. Vyvrcholení pak musí logicky patřit násilí, kterému vedle ukvapenosti vládne akční manželka odpalující lidské homeruny stativem od kamery. Výsledný dojem z tohoto sousedského sporu je ztráta Dunstanovy autorské tváře a já si začínám myslet, že Collector byl od něj jen jakýsi lucky punch..(14.10.2016)

Dunstana mám rád, opět nám totiž naservíroval film, kde hrdinové nejsou vyloženě kladní a člověk, tak neví komu fandit. Sice to neni tak intenzivní, jako Sběratel a ani né tak krvavý, ale furt je slušně napínavý thriller. První polovina se sice trošku vleče, ale jakmile si hlavní protagonista dá dvě a dvě dohromady, tak se slušně rozjede. Co se týče násilí, tak až na dvě (dejme tomu) úmrtí, je to všechno mimo kameru, ale to druhé je láhůdkové, to zase jo. Navíc ke konci to začne být docela, drsné, i když je mimo kameru, aneb čeho všeho sou lidi schopni aby přežili. Hudba ve stresových situacích, dobře brnká a jenom přidává na nervozitě, když se začne něco dít, tak se zase vypne. Což je super, v mnoha filmech, se to dá na plný koule a zážitek je pak nulový, to se tam pak perou a do toho všeho řve hudba. Tady to však neni, tak palec na horu Logicky má film i nějaké to překvapení a konec si řiká o přídavek, tak snad. Tak a tímhle ukončuji svůj čtrnáctidenní hororový marathon, co stojí za to a co ne, najdete v komentářích. Však za mně vede Unfriend a pak Hush.(7.11.2016)

Mladý vidiecky pár sní o lepšej budúcnosti. Financie získavajú prostredníctvom nelegálnych akcií, do ktorých ich zaplietol ich rodinný príslušník. Zrovna vtedy, keď im k ich vysnívanému odchodu chýba posledný krok, sa dostanú do komplikácií a zisťujú, že nie len oni sú zapletení v nelegálnom biznise. - Aj keď milujem kombináciu Dunstan + Melton + Clouser, musím uznať, že tento projekt je posunom o level nižšie. Prekvapivo priškrtená brutalita zrovna v oblasti, ktorá im ide najlepšie. Home Invasion je subžánrom, v ktorom u moderného hororu nemajú konkurenciu a rozhodli sa zostať u podobného konceptu. Josh Stewart a Alex Essoe, ktorá sa na hororovej scéne posúva stále vyššie, vytvorili príjemný pár, ktorému som musel držať palce. Záporáci taktiež nesklamali a pôsobili nepríjemne, aj keď nemali tolko priestoru, kolko som si želal. Hudba je perfektná a vystupňuje sa hlavne v závere. Ja som s výsledkom dosť spokojný, ale iným možno vadí, že tvorcovia majú až príliš silné meno a nemali by si dovoliť takéto menej intenzívne projekty. + herec z The Collector a The Collection + herečka z Starry Eyes a Tales of Halloween + herec z Savaged a Suburban Gothic(19.9.2016)

• George Stobbart

Na to, že sa tu stretlo kreatívne trio Dunstan, Melton a Stewart; zodpovedné za perfektného "The Collector" a menej perfektnú, no stále slušnú "The Collection", som až zaskočený, ako ma to nebavilo. Možno je to tým, že sa zo značnej časti zase hrabali v rovnakej téme - len z inej strany a možno je to tým, ako si film naivne myslel, že by snáď diváka mohol niečím zmiasť či zaskočiť. Bohužiaľ. Karty mi v tomto prípade prišli jasné ešte predtým, než sa úplne rozdali a tá OPOZERANOSŤ bola miestami až uspávajúca. K tomu necharizmatickí záporáci, chaotická akcia, o ničom tempo a zúfalo snaživá....trápnosť.(5.9.2016)