poster

The Neighbor

 • Velká Británie

  The Neighbour

Krimi / Horor / Thriller

USA, 2016, 87 min

Režie:

Marcus Dunstan

Kamera:

Eric Leach

Střih:

Andrew Wesman

Scénografie:

Mars Feehery

Kostýmy:

Andrea Federman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  ***

  Tvůrčí dvojka Marcus Dunstan a Josh Stewart si dala od sebe delší pauzu. Jeden by si řekl, že to bude jen ku prospěchu věci, jejich další společný počin ale moc k zapamatování není, navíc působí rutinně. Je jasné, že úspěch, jaký měli se "Sběrateli", hned tak nezopakují. Předně by jejich další počin potřeboval vyztužit výraznější režií i originalitou. Téma "rodinného podniku", v němž postarší tatík a jeho dva dospělí synové unášejí na svoji farmu příslušníky zbohatlických rodin, za něž požadují výkupné, přičemž se jim do cesty náhodně připlete obchodník s drogami z jejich sousedství, jemuž unesou jeho milou, aby se jí zbavili, protože viděla co neměla, mně už nepřipadá nijak nové, ale pokud by se zpracovalo intenzivně, svěže i třeba inovativně, tak by to zase mohlo zabrat. Film je zpočátku velmi nezajímavý, má značně nesympatické postavy, o kterých nic není známo. A pak začne přituhovat, následuje konfrontace s únosci, několik drsnějších scén, ale také iracionální jednání hlavního hrdiny, který tak moc váhá s likvidací únosců, až je prozrazen, film smrdí grošem, tudíž kameru nemá moc hezkou, vše se odehrává v přítmí, hlavní inovací, ovšem z mého pohledu poněkud hloupou, je určité množství "paranoidních" záběrů prostřednictvím dalekohledu, simulujících dojem, že nás stále pozoruje někdo třetí. Tenhle nesmysl filmu vůbec nevychází. Určitě nejlepší je jeho prostřední část, kdy se John snaží zachránit svoji Rosie, ale také ještě i jinou dvojici ze spárů únosců. Nejlepším hercem je podle očekávání Ronnie Gene Blevins, který je prvotřídním hnusákem, a svým hnusem všechny přítomné převýšil. Zbytek castu je kupodivu téměř nezajímavý, včetně Joshe Stewarta, kápo únosců Bill Engvall byl castingový přehmat. Nedozvíme se, jak celá organizace unášející lidi vlastně funguje, pouze v neznatelných náznacích, což je škoda. Vzhledem k režijnímu umu Marcuse Dunstana je tedy s podivem, že jeho film ničím nevybočuje z řady perverznějších snímků pro celou rodinu, sice působí místy až sterilně, ale přece jen má v prostřední i finální části pár údernějších scén. Zítra si ale jen těžko vybavíte jeho děj. 6/10(7.7.2017)

 • *CARNIFEX*
  **

  Keby mi bol niekto povedal, že takí "navoňaní" frajeri, ako boli tvorcovia Saw či Collector-a, natočia takúto nudu, ktorá je navyše len slabučkou, nedomyslenou atrapou druho menovaného snímku, povedal by som mu: VERÍM TI! Dnes sa už netočí na kvalitu, níbrž kvantitu, pričom len zriedka ktorý hororo packal (Wan a pod.) si dokáže udržať svoj štandard. Neustále ťažiť z jedného nápadu sa donekonečna určite nedá, čo títo dvaja ani omylom nepochopili. Nie že by vďaka budovanej a celkom hutnej atmosfére "Neighbor" vyslovene nebavil, no bohužiaľ, ani mimoriadne extra nenadchol. Škoda. Keby aspoň nejaké to gore spatrilo svetlo sveta, ale takto ... - 50%(19.9.2016)

 • George Stobbart
  **

  Na to, že sa tu stretlo kreatívne trio Dunstan, Melton a Stewart; zodpovedné za perfektného "The Collector" a menej perfektnú, no stále slušnú "The Collection", som až zaskočený, ako ma to nebavilo. Možno je to tým, že sa zo značnej časti zase hrabali v rovnakej téme - len z inej strany a možno je to tým, ako si film naivne myslel, že by snáď diváka mohol niečím zmiasť či zaskočiť. Bohužiaľ. Karty mi v tomto prípade prišli jasné ešte predtým, než sa úplne rozdali a tá OPOZERANOSŤ bola miestami až uspávajúca. K tomu necharizmatickí záporáci, chaotická akcia, o ničom tempo a zúfalo snaživá....trápnosť.(5.9.2016)

 • AlistairMir
  ****

  Dunstan se tentokrát držel nějak podezřele zpátky co se brutality týče, ale atmosféru tento snímek má příjemně mrazivou, obsazení starého známého Joshe Stewarta z režisérových snímků The Collector a The Collection, byl rozhodně dobrý nápad (prostě se mi do těchto rolí už báječně hodí) a potěšilo mě, že se rejža vrátil ke stylu The Collectora a nepokračoval v až šíleně přestřelených "nápadech" jako u The Collection. Napětí a atmosféra s méně gore u mě dělá více než jen samoúčelné potoky krve a lítají kusy těl postrádající právě atmošku s napětím, takže já byl spokojen. Snad jen trojice padouchů mohla vypadat trochu více drsně, ale co, ne každej umí ukázkového psychopata jako Stephen Lang. Celkově povedený film u kterého se člověk nenudí a až do konce netuší, jak moc dobře/zle to dopadne.(10.10.2016)

 • bourec
  ****

  Tak Kolekce příliš procent nemaj,a Soused na tom bude nejspíš ještě hůř.Přitom je to fakt slušnej thriller.Právě thriller je jedinej popis filmu,žádnej horor,ani krimi,ale očividně i takováhle prkotina ovlivní u některejch jedinců hodnocení.Přitom slušně střídmá stopáž,postupný budování atmosféry,a co je nejdůležitější,záporáci neujdou trestu,což mě vždycky potěší.Dunstan znovu zabodoval,asi má na mě nějaký páky,a funguje to na mě.70%.(28.12.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace