The Neighbor

The Neighbour

Krimi / Horor / Thriller

USA, 2016, 87 min

Režisér vykradol sám seba - a ja mu tlieskam! Vôbec som sa necítil podvedený, napätie by sa dalo krájať a odôvodnené násilie ma donútilo zovrieť päste. Poctivé 4 susedské "lahváče" sú absolútne zaslúžené. - Mimochodom, zaujímalo by ma aký mysliteľ to zaradil do hororového žánru. Je to exploitation ako sa patrí. (29.12.2016)(29.12.2016)

Tvůrčí dvojka Marcus Dunstan a Josh Stewart si dala od sebe delší pauzu. Jeden by si řekl, že to bude jen ku prospěchu věci, jejich další společný počin ale moc k zapamatování není, navíc působí rutinně. Je jasné, že úspěch, jaký měli se "Sběrateli", hned tak nezopakují. Předně by jejich další počin potřeboval vyztužit výraznější režií i originalitou. Téma "rodinného podniku", v němž postarší tatík a jeho dva dospělí synové unášejí na svoji farmu příslušníky zbohatlických rodin, za něž požadují výkupné, přičemž se jim do cesty náhodně připlete obchodník s drogami z jejich sousedství, jemuž unesou jeho milou, aby se jí zbavili, protože viděla co neměla, mně už nepřipadá nijak nové, ale pokud by se zpracovalo intenzivně, svěže i třeba inovativně, tak by to zase mohlo zabrat. Film je zpočátku velmi nezajímavý, má značně nesympatické postavy, o kterých nic není známo. A pak začne přituhovat, následuje konfrontace s únosci, několik drsnějších scén, ale také iracionální jednání hlavního hrdiny, který tak moc váhá s likvidací únosců, až je prozrazen, film smrdí grošem, tudíž kameru nemá moc hezkou, vše se odehrává v přítmí, hlavní inovací, ovšem z mého pohledu poněkud hloupou, je určité množství "paranoidních" záběrů prostřednictvím dalekohledu, simulujících dojem, že nás stále pozoruje někdo třetí. Tenhle nesmysl filmu vůbec nevychází. Určitě nejlepší je jeho prostřední část, kdy se John snaží zachránit svoji Rosie, ale také ještě i jinou dvojici ze spárů únosců. Nejlepším hercem je podle očekávání Ronnie Gene Blevins, který je prvotřídním hnusákem, a svým hnusem všechny přítomné převýšil. Zbytek castu je kupodivu téměř nezajímavý, včetně Joshe Stewarta, kápo únosců Bill Engvall byl castingový přehmat. Nedozvíme se, jak celá organizace unášející lidi vlastně funguje, pouze v neznatelných náznacích, což je škoda. Vzhledem k režijnímu umu Marcuse Dunstana je tedy s podivem, že jeho film ničím nevybočuje z řady perverznějších snímků pro celou rodinu, sice působí místy až sterilně, ale přece jen má v prostřední i finální části pár údernějších scén. Zítra si ale jen těžko vybavíte jeho děj. 6/10(7.7.2017)

• George Stobbart

Na to, že sa tu stretlo kreatívne trio Dunstan, Melton a Stewart; zodpovedné za perfektného "The Collector" a menej perfektnú, no stále slušnú "The Collection", som až zaskočený, ako ma to nebavilo. Možno je to tým, že sa zo značnej časti zase hrabali v rovnakej téme - len z inej strany a možno je to tým, ako si film naivne myslel, že by snáď diváka mohol niečím zmiasť či zaskočiť. Bohužiaľ. Karty mi v tomto prípade prišli jasné ešte predtým, než sa úplne rozdali a tá OPOZERANOSŤ bola miestami až uspávajúca. K tomu necharizmatickí záporáci, chaotická akcia, o ničom tempo a zúfalo snaživá....trápnosť.(5.9.2016)

Ve výsledku si člověk řekne, že to smrdí klišéčkem, což působí i moje bazírování nad trojkou vs. čtyřkou, ale na druhou stranu se Sousedovi nedá upřít jeden hodně silnej atribut, kterej prostě píše. Napětí. Šmírování, prolízání neznámým prostředím, odhalování cizího tajemství. Myslím, že tady hodnocení zbytečně táhne dolů pokukování po předchozí režisérově tvorbě, přičemž souhlasím, že se mohlo přitvrdit, ale co se atmosférických snímků poslední doby týče, tak já byl tady spokojený. 70%(20.9.2016)

• TomX2

The Collector bol môj obľúbený horor a keď sa mi naskytla príležitosť vidieť tohto Suseda, kde si k tomu hlavnú úlohu zahral ten istý herec, bol som nadšený. Keď som tento film videl prvý krát, tak sa mi celkom páčil, aj keď som bol trochu sklamaný kvôli tomu, že tam bolo málo gore. Po nejakej dobe mu však musím odčítať jeden bod, pretože to nie je veľmi dobrý film. A skoro nie je ani priemerný, lenže našťastie tu je fajn herec a akcia. Teraz už podobné filmy nie sú pre mňa a keby som si ho pustil znovu, dal by som asi jednu hviezdu. Scenár je totižto nič moc, atmosféra veľmi nefunguje, napätie v minimum momentoch,...skrátka podpriemer.(17.4.2017)