V utajované americké vládní laboratoři probíhají experimenty s podivuhodným obojživelným monstrem nalezeným v Amazonii. Ví se o něm velmi málo – domorodci jej uctívali jako boha, může dýchat na vzduchu i pod vodou, podobá se člověku a je považován za nebezpečného tvora. V laboratoři jej drží a bezohledně zkoumá ambiciózní vládní agent Richard Strickland (Michael Shannon). Zachází s ním spíše jako s biologickým materiálem než s živou bytostí. Jeho experimenty neberou ohledy na to, zda objekt zkoumání zůstane na živu. Ve stejné laboratoři pracuje němá uklízečka Elisa (Sally Hawkins) a když se náhodou střetne s uvězněným stvořením, dokáže s ním navázat takovou komunikaci, k níž není potřeba žádných slov. Stačí jim gesta a emoce. Elisa jej nevnímá jako nebezpečnou zrůdu, cítí především jeho strašlivou osamělost. Je to i tím, že tato záhadná bytost má jednu základní vlastnost vody. Jak voda přijímá tvar nádoby, tak stejně tento vodní tvor přijímá vlastnosti každého, s kým se potkává, a odráží tak jeho agresivitu i osamělost nebo bezpodmínečnou lásku. Díky tomu se mezi ním a vnímavou Elisou vytvoří silné pouto. V okamžiku, kdy hrozí další brutální pokusy, Elisa pochopí, že je čas na společný útěk. A protože jsme v 60. letech minulého století, neobejde se to bez účasti sovětských špiónů. (CinemArt)

princeznaaur

1.tretina dobry-jak zachranit stvoreni,ale pak to dostalo necekany vyvoj-dosti zoofilni a od te doby uz jsem se nudila a me hodnoceni kleslo niz nez ponorka. ()

Pamprdol

Byla jsem na film zvědavá, ikdyž vím, že co dostane Oscary, nestojí kolikrát za moc. Pro mě to byla oddychovka na nedělní odpoledne, moc se mi líbila retro výprava, to jsem hltala. Dále se mi líbily postavy uklízeček a kamarád hlavní hrdinky-její soused. Zápletka taky dobrá, občas tam nedávalo něco pro mě smysl - třeba, že tvor pocházel z Amazonie, z řeky, ale potřeboval přitom sůl k přežití. No s přimhouřením oka se mi to líbilo. Po skončení filmu jsem se otočila na manžela a ten se začal smát, pravdou je, že když vyberu film já - skončí to takto často :-). ()

BStone

Klasický G. del Toro. Pohádkový příběh pro dospělé o osamělosti lidské i jiných tvorů. O setkání dvou osamělých duší, které musí žít ve světě, který je pro ně přinejmenším podivný a strašidelný. Musím opravdu smeknout před naprosto úchvatným vizuálem, který potěší oko snad v každém záběru. Překrásná kamera a vůbec celý film vypadá nádherně. Příběh je zajímavý, i když mě za srdce nevzal tak jako fenomenální Faunův labyrint. Každopádně je to kus opravdového a krásného filmového řemesla, které rozhodně stojí za to vidět. 65% ()

marty1985

Poutavá imaginace jako u ostatních del Torových filmů. Jeden z nejočekávanějších filmů minulého roku. Pokud člověk přistoupí na hru a nechá se nekriticky unášet na vlnách pohádkovo-hororové fantasy, nebude zklamán. ()

d-nao

Amelia z Montmartru stretla Abea Sapiena z Hellboya. Sem tam masturb, sem tam sukacka bez zmyslu v deji a to asi tak vsetko. ()

StandikK

Co to mělo jako znamenat??? Toto je film, který získal oscara za nejlepší film roku 2018? O co tu vůbec šlo? Jestli byl účel tvůrců natočit jemnější porno s ujetou herečkou, která příliš krásy nezískala a příšerou, která má nadpřirozené schopnosti a možná i trochu citu, tak OK, jinak jde však o docela slabý a nudný film. ()

patho666

Tak nám zas raz forma zvíťazila nad obsahom. Od prvej minúty nástup prekrásneho vizuálu, precízna kamera... Proste po technickej stránke super. O deji sa to už žiaľ povedať nedá, príbeh jednoduchý, plochý, postavy nevýrazné, atmosféra nič moc, dokonca to nevyvoláva ani žiadne emócie ako by tento typ rozprávky asi mal. ()

lineker

Z minulosti plynoucí ne zcela velké porozumění pro Býkovi filmy způsobilo fakt, že k The Shape of Water jsme přistupoval pouze ze zvědavosti jakožto Oscarovému filmu. Del Toro ani o píď neuhnul ze své standardní (neříkám, že špatné ) filmové produkce. Skvostná výprava, hudba a pod kůži se vpíjející příběh utopické lásky. Pohádka, se vším všudy. Otázkou, kterou si ovšem nemá cenu ani pokládat je, proč za tento dle mého nijak nevybočující film byla zlatá soška udělena. Pro mne je to letos Oscar spíš za celoživotní zásluhy, protože Del Torův nekonvenční autorský rukopis si ho "ASI" zaslouží. ()

C.A.T.

Na pohled skvělé, příběh mě nebavil, herci mi nesedli a kopulaci s potvorou prostě nedávám... těžké zklamání. ()

monkee

Film, který jsem dlouho a netrpělivě očekávala. Snad proto, že nápadně připomíná moji oblíbenou knihu Válka s mloky. Tento romanticky pohádkový horor s nádechem fantasy je pouze pro diváka, který se rozhodne nechat se unášet zajímavou atmosférou a nezaobírat se zbytečnými technikáliemi. Místy až přehnaně kýčovité, ale v pohádkách se i tohle dá odpustit. Jako vždy svět, který tento nápaditý režisér stvořil, je plný jeho proslulé imaginace. Rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

Majo.evans

Asi spoilery:Je zaujimave ako sa upratovacky mohli volne dostat tam kde chceli.Dokazali vyviest von tu obludu ako nic.A aky tajny vojensky projekt,zabezpecenie nulove.Ta romantika medzi tou nemou a tou obludou bola nechutna a co sa tyka Michaela Shannona,tak slusny herecky vykon. ()

Parisienne09

Krásný pohádkový příběh pro dospělé, kde je Vám hned jasné, kdo je padouch a kdo hrdina. Fantaskní atmosféra vzdáleně připomínající Amélii z Montmartru kombinovanou Kráskou a zvířetem - napsáno v nadsázce! Ve filmu jsou dobře vyjádřeny lidské zlo, násilí, zbabělost i odvaha a boj za správnou věc. Nádherná hudba a velmi přitažlivá podívaná, zejména v první části filmu do únosu vodního muže. Pak se nit příběhu vinula všelijakými směry a dosti trhaně. Řemeslně výborné dílo, ale klidně by mohlo být o čtvrthodinku kratší. ()

PRASÁK

Než jsme před pár tejdny zkoukli film „Tvář vody“ (The Shape Of Water) z roku 2017, čet jsem vo něm spousty různorodejch recenzí. Některý snímek vychvalovaly až do nebe, prej nejoriginálnější filmovej námět, jiný jej totálně zatracovaly s tím, že jde vo naprostou kravinu!! Můj názor je asi takovej. Na tenhle snímek se dá koukat pouze s brejlemi, který se jmenují „naivní pohádka s prvky sci-fi.“ Jinak ten film prostě nedáte!! Jsou v něm porušeny základní fyzikální zákony, základní psychologický vazby mezi živočichy a rovněž národní bezpečnost USA, tolik střežená, je postavená na hlavu. Nechápu, jak moh získat sošku Oscar za nejlepší film roku 2017, když loni vznikly mnohem lepší snímky, např. Blade Runner 2049, To, Dobrý časy, Wind River, Thor: Ragnarok nebo Atomic Blonde: Bez lítosti. To teda nechápu… ()

MATTcz

Abych řekl i nějaké své pocity z tohoto filmu, tak nevím co napsat dřív. Každý film co Toro natočí je umělecké dílo, a to se můžete přesvědčit např. filmem Pan's Labyrinth. Hrozně se mi líbil ten vodní tvor na první pohled se mi zdál víc lidský než Strikland, kterého jsem měl takovou chuť zamordovat. Dále se mi ve filmu líbila myšlenka, že k lásce nejsou potřeba slova, ale činy. Hudba, herecké výkony a samotný vodní tvor je něco úžasného což jsem už dlouho neviděl. U pana Tora se můžu spolehnout na kvalitu, což on umí. A proto vám tento film vřele doporučuji, aby jste se podívali jak se správně točí fantasy/horor žánr. Pro mě osobně to byl veliký zážitek, a kdo je obdivovatelem Guillerma del Tora tak si jistě na filmu najde svoje ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

11.07.2018

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

05.04.2018

Guillermo del Toro natočil spoustu děsivých i zábavných fantasy, pořádnou slávu mu však přinesla až ta poslední. Tvář vody letos získala čtyři Oscary, mezi nimiž nechyběly dvě sošky pro del Tora … (více)