V utajované americké vládní laboratoři probíhají experimenty s podivuhodným obojživelným monstrem nalezeným v Amazonii. Ví se o něm velmi málo – domorodci jej uctívali jako boha, může dýchat na vzduchu i pod vodou, podobá se člověku a je považován za nebezpečného tvora. V laboratoři jej drží a bezohledně zkoumá ambiciózní vládní agent Richard Strickland (Michael Shannon). Zachází s ním spíše jako s biologickým materiálem než s živou bytostí. Jeho experimenty neberou ohledy na to, zda objekt zkoumání zůstane na živu. Ve stejné laboratoři pracuje němá uklízečka Elisa (Sally Hawkins) a když se náhodou střetne s uvězněným stvořením, dokáže s ním navázat takovou komunikaci, k níž není potřeba žádných slov. Stačí jim gesta a emoce. Elisa jej nevnímá jako nebezpečnou zrůdu, cítí především jeho strašlivou osamělost. Je to i tím, že tato záhadná bytost má jednu základní vlastnost vody. Jak voda přijímá tvar nádoby, tak stejně tento vodní tvor přijímá vlastnosti každého, s kým se potkává, a odráží tak jeho agresivitu i osamělost nebo bezpodmínečnou lásku. Díky tomu se mezi ním a vnímavou Elisou vytvoří silné pouto. V okamžiku, kdy hrozí další brutální pokusy, Elisa pochopí, že je čas na společný útěk. A protože jsme v 60. letech minulého století, neobejde se to bez účasti sovětských špiónů. (Cinemart)

majorzeman13

Lehce nadprůměrná podívaná . Fantasy romantická hororová pohádka pro dospělé + dobová atmosféra + herci,režie,kamera. Film je vskutku skvěle nasnímaný ,natočený !!! Ps: zápory jsou příliš dlouhá stopáž .....stačilo by nějakých 110.minut,dále míchání se žánry + předvídatelný,jednoduchý scénář,námět. PSS: pro pána nechápu jak toto dílo mohlo dostat 13.nominací na Oscara i když,jak jsem napsal je to dost dobrý zážitek ,ale né zas tolik,že?............ ()

sarkikos

Nuda, nuda, nuda, ovšem v dobrých dekoracích. Za prostředí dáván 2 hvězdy, nic jiného jsem ve filmu pro sebe nenašla Naivita a cukerínovost celého příběhu ( no, jakého příběhu, když od začátku víte, co a jak se stane?) je úmyslná, ale - proč točit něco, co už tu milionkrát bylo a to bez jakékoli přidané hodnoty? Tak jedině snad že lidi dostali honoráře, jiný plus nevidim. ()

KcarlosK

Mě se prostě tyhle pohádky líbí. A Sally je fenomenální. Ostatní herci ovšem také. BTW to jsem vážně jediný, kdo v tom vidí Abe Sapiena? ()

Denzen

Predvídateľný príbeh založený na téme, ktorú sme videli už tisíckrát s príšerou vyzerajúcou takmer tak isto ako Abe z Hellboya. Ale je to zase ten Toro, ktorý celú tú nudu dokáže ozvláštniť niekoľkými zaujímavými momentmi, či už brutálnymi alebo dojemnými. A na Oscarov si to určite zaslúži ísť, výkon napríklad takého Shannona bol perfektný. ()

Vaelor

Já vlastně ani nevím. Ten film je neskutečně hloupoučkej, jednoduchej a je to jen romantická, řekl bych spíše, komedie s velice nesympatickými, hlavními hrdiny. Ale právě že, aniž by to bylo uvedeno, vícekrát jsem se zasmál, než cokoliv jiného. Nevím, co to má společného např. s hororem. A přesto, že je to strašná blbina, a člověk se zase musí zamyslet, na čem ta "oscarová" porota jede, jsem se vlastně ani chvilku nenudil. Občas se zasmějete, občas jen nevěřícně kroutíte hlavou, ale ten pocit, kdy odpočítáváte minuty, nenastal. On tento film má jednoduše své kouzlo. Když neřešíte, jak nesmyslný je děj, že to, v podstatě, o ničem není a necháte se vtáhnout tou atmosférou, která je, bez přehánění, kouzelná, tak shlédnutí nebudete litovat. Když si k tomu dáte sklenku vína, nebo dvě, tak je to ideální film na večer. ()

Roach

Po úžasném Purpurovém vrchu (který tu taky nemá kdovíjak velké hodnocení), jsem čekal že mě tvár vody uhrane minimálně na 4 hvězdy. Opak je ale pravdou a tentokrát se ta modrá nemýlí. Pro mě rozhodně nejméně zajímavý Guillermo. P.S hudba je fajn, Shannon je vynikající a nějaký ten párek cecků to na ty tři silné hvězdy vytáhne. ()

Sekyn

Tento snímek rozdělí zjevně diváky na dva tábory. Zatímco jedni ve stoje tleskají a rozdávají oskary, ti druzí znuděně čekají, jestli se film nakonec vyvine v něco záživnějšího nebo se propadne někam hluboko nějakou zbrklou myšlenkou. Je pravdou, že jakési vyvrcholení filmu může u mnoha lidí vyvrcholit ve zvracení. Zároveň ale může diváka přivést v zamyšlení nad samým lidstvím - kde jsou jeho hranice a co je jeho podstatou? Film se v podstatě dá hltat co se týče prostředí, herců a vlastně všeho co dělá v uměleckých kruzích film filmem. Ale co se týče zábavy může vám z toho hltání zaskočit. A tak nemohu (bohužel) uděliti více jak 3*. Zároveň je nutno zmínit fakt, že prostřednictvím filmů se mohou jistí lidé pokusit ovlivnit myšlení společnosti, jako jsem to třeba vnímal u Black Pantera, kde se řeší hlavně otázka migrace a vývoj jedince v daném prostředí. Doufám tedy, že tímto filmem se nás někdo nesnaží připravovat na křížení se s mimozemskou populací, jejíž odhalení se již brzy chystá. ()

Beau

Dojemná Sally Hawkins a excelentní a originální záporák Michael Shannon. Úžasný retro vizuál. Slabinou filmu je naopak romantická linka (a to jsem cílová skupina). Sbližování uklízečky a monstra je nepřesvědčivé, vypadá to spíš, jako když si cvičitelka v cirkuse hraje s lachtanem. O postavě monstra se prakticky nic nedozvíme a jeho zkoumání v supertajné vládní laboratoři spočívá v interakci s elektrickým obuškem. Je víc zvíře, nebo víc člověk? Těžko říct. O to divnější je to, co nastane ve vaně. Resumé - kdyby Sally místo toho herce zašitého do latexového kostýmu unesla košik roztomilých koťátek, byl by to snesitelně dlouhý a dějem dostatečně naplněný film. ()

Dominika21

Nejsem si jistá zda si snímek zasloužil Oskara, ale k tomuto hodnocení slouží jiní. Já dávám 4 hvězdy, podle mého názoru je to poutavý film, dá se předvídat co se bude odehrávat v následující scéně, ale i tak jsem se nemohla odtrhnout. Super vodní stvoření a přesvědčivé herecké výkony. Rozhodně doporučuji se na snímek podívat a já myslím, si jej ráda opět znovu někdy pustím :-) ()

bedsore

Fantaskní romantická pohádka, která buď vaše city a emoce osloví a zahřeje vás u srdce, nebo narazí na váš rozum a logiku. U mě se to tak nějak chvílema přelejvalo z jedný strany na druhou. Nicméně Michaelu Shannonovi ta role sedla jak "prdel na hrnec". ()

majlika3

Je to taková trhrillerová pohádka o krásce a zvířeti, až na to, že ona není kráska, on není zakletý princ + občas stříká krev. Rozhodně to bylo zajímavé a vzhledem k tomu, že na nás z kin poslední dobou valí jen animáky, komiksovci a hvězdné války, tak je tohle příjemným zpěstřením, který se nese v jiném duchu i provedení. ()

atakua

Nedokoukala jsem. Dobře zpracovaná vizuální stránka, super retro, bohužel mě velmi iritují výrazné a syté vodní barvy - modrá, zelená - použité ale úplně všude. Co se týče chování hlavních postav, přišlo mi naprosto neuvěřitelné. Buď jsou všichni na hlavu, nebo hlavní hrdinka byla celou dobu mořská panna a intuitivně vycítila, že narazila na životního druha. Bohužel, smysluplnější vysvětlení z rukávu nevytáhnu. Záporáci jsou extra záporní, no a zoofilie, kterou zmiňují ostatní, mě naštěstí minula, protože disponuji pudem sebezáchovy. Jedna hvězda za tu stylizaci, která mi sice vadila, ale provedená byla dokonale. ()

Actias

Zpočátku máte pocit, že se díváte na novou Amélii z Montmartru, která se později změní v trochu bizarní béčko. Skoro by se dalo říct, že je to takový zelenomodrý atmosferický film. Ale to už je trochu někde jinde, než kde byste klasické béčko čekali. Zelenomodrá totiž naplňuje celý film a dává mu zvláštní patinu. Stejně jako záporákův zelenomodrý cadillac, který si koupí, aby s ním mohl uniknout z Baltimoru vstříc lepším zítřkům. Ty jsou nakonec rozmetány na kusy stejně jako jeho havarovaný vůz. Mám ráda zelenomodrou a stejně tak chápu, že je někomu lhostejná nebo se mu hnusí. Film dost rozporuplný na to, abyste ho sami viděli, když si na něj chcete udělat svůj názor. ()

HuLimBRK odpad!

No to teda bylo HOV*O to sem jeste nevidel, nuda a nuda a nuda a nic vam to nerekne, v pulce se vam obrati zaludek jak uklizecku pigluje monstrum z hlubin a konec klasickej happy end, no k zbliti. Moje zena vydrzi hodne, ale po pulce sla radeji varit... ()

im8

Krásný kousek filmařiny. Na film jsem se moc netěšil, přeci jen pohádka pro dospělé není úplně můj šálek čaje, ale nakonec to bylo milé pokoukání. Ten mlok mě maličko iritoval, ale vyhoďte hlavního hybatele děje. Dostal mě dotažený retro look (kam se hrabe Berlín v Atomic Blond) a po Maudie opět bezchybná Sally Hawkins a úžasně odporný Michael Shannon. ()

stret

Do očí bijúca neexistencia scenára. Zasa tu dakto zbúchal banálne jednoduchý príbeh a zrežíroval si to. Vytiahol návlek rybouna z Hellboya, ovlažil nás samoúčelnou masturbáciou, medzidruhovou či zoofilnou súložou a samoúčelným násilím, aby film nakoniec skončil trápne rovnako, ako prebiehal. Že to režizér natiahol do nostalgického staromilného áčkového oblečku, a pridal pár akuálnych morálnych ponaučení (homo, rasizmus) nemalo byť dôvodom pre ocenenia a Oskara - ale režizér zjavne na toto ocenenie hral - pre porotu, nie pre diváka. ()

Montmorency

Nic nového, akorát to posunulo vztah Amelie z Montmartru s jakousi podvodní Godzillou na sexualní úroveň......dohromady smíchané snad všechny ožehavá témata té doby (rasismus, špioni z Ruska, homosexualita atd.) a co? A nic......Šokující je, že sex obludy s Elisou byl prostě tak supi, že to ohromilo i celou Oscarovou porotu a máme tu nejlepší film roku ?!?!...no comment. Až se všichni intoši vy5-hvězdičkujou, tak půjde hodnocení určitě dolů.......doufám ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

11.07.2018

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

05.04.2018

Guillermo del Toro natočil spoustu děsivých i zábavných fantasy, pořádnou slávu mu však přinesla až ta poslední. Tvář vody letos získala čtyři Oscary, mezi nimiž nechyběly dvě sošky pro del Tora … (více)