Tvář vody

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Fantasy / Romantický / Thriller / Horor

USA, 2017, 123 min

Roz-koš-ný romantický monster movie, s príbehom, kde všetko správne funguje (akurát tie eko-gay-black-trump-metoo agitačné tóny zbytočne rušia) a v dokonalom podaní Pána režiséra. Drl Toro ponúka ďalšiu temnú rozprávku, kde poetiku strieda funkčné brutálne násilie a tým sa len stupňuje emocionálny dopad. K tomu skvelé obsadenie - všetci sú výborní, ale Shannon samozrejme vládne. A jeden z najlepších Desplatov vôbec. (ako inak, všade vo svete film zbiera nadšené recenzie a priehrštia filmových cien, len na čsfd vám samozvaní filmoví odborníci vysvetlia, aká to je sračka :D)(17.1.2018)

Raz by som z toho chcel vianočnú klasiku. Moc pekná zoofilná rozprávka. PS: Ešte som nevidel Call me by your name, a tiež myslím, že akadémia bude chcieť skorej oceniť Andersona alebo Nolana, ale ja osobne by som to prial del Torovi. Shape of water má svoje chyby (hlavne scenáristické) a v žiadnej inej kategórii si sošky moc nezaslúži, ale zrežírovaný oscarovo je.(27.2.2018)

FILM aneb dílo jako ze zlaté éry biografu. Dá se v něm tzv. "číst" a každý si v něm najde (pokud hledá) to svoje opodstatněné vysvětlení, proč se zrovna ta která scéna odehrává, a těm kterým zlým/dobrým postavám se právě dějí ty které věci... Popisuje se to těžko, ale kouká se na to v takovým tom melancholicko-zamilovaným oblouznění - teda aspoň na mě to bezvýhradně platilo. Moc tvůrců tohle neumí, vyvolat skrze svá díla ryzí esenci starodávné, neposkvrněné romance. Bude to ve mně růst, musím za plnej počet... Jen škoda, že tyhle oscarovky často neumí být drastičtějští s víc fatálním tahem na branku. Stejně bych tu sošku dal nejvíc Loganovi (z toho, co jsem zatím viděl).(7.3.2018)

Nechme stranou všechny Oscary, protože tohle jestli je nejlepší letošní film, tak já jsem prdící polštářek. Pomatená Douchová vyměnila Abrháma za rybu a chudák Del Toro aby to teď vysvětloval u soudu. Krásná stylizace, hudba, práce s kamerou, to všechno jo, ale spíš se mi podaří utopit doktora Mráčka, než pochopit proč se musí tolik zajímavých nápadů zaplácat hromadou hovadin... (Banff, Kanada)(13.3.2018)

• EvilPhoEniX

Guillermo Del Toro a jeho novinka Shape of Water mě bohužel nenadchla a Toro po delší době vyloženě zklamal. Shape of Water sice sklízí nadšené reakce i vyhrálo ocenění na Golden Globech za nejlepšího režiséra i hudbu a já zajisté nemohu popřít solidní režii, dobovou atmosféru a slušné herecké výkony, především Michael Shannon jako záporák je snad nejlepší na celém filmu, ale zbytek mě nechal chladným. Film má docela vlačné tempo, nesympatickou hlavní hrdinku, která je tak zoufalá, že si to rozdává s Fish manem a na můj vkus až moc romantiky, že napětí a těch pár brutálních scén zůstává spíš v pozadí. Překvapivě zde však funguje humor ( Never trust a man even if he is flat down there ). Jako romantická fairytale o němé dívce, která se zamiluje do příšery to zřejmě funguje, jako horor téměř vůbec. Své diváky si film však najde, předpokládám ženské publikum. 45%(10.1.2018)

• - V momente, keď bol film vyhlásený ako víťaz Oscara, herec Michael Shannon sedel v bare v Chicagu. Vlastník podniku s hrdosťou pridal jeho fotku na Twitter a napísal, že zrejme neexistuje lepšie miesto, kde by herec v tej chvíli mohol byť. (Marceloo)

• - Sally Hawkins absolvovala hodiny tance, aby zvládla svou roli. (griph)

• - Natáčanie trvalo 12 týždňov. (belinko)