Tvář vody

• Austrálie

• Irsko

Drama / Fantasy / Romantický / Thriller / Horor

USA, 2017, 123 min

Po novom filme G. Del Tora som skočil hneď, i trailer vyzeral lákavo, ale film je film a ten už nefungoval tak ako som si predstavoval. Obojživelné monštrum vyzerá dosť lacno a z traileru sa mi to dokonca zdal i film vhodný pre deti. Ešte že som ich ja magor nevolal k telke! Už pri mastrubovaní vo vani som niečo tušil, ale neskôr to prerastie do niečoho väčšieho a úchylnejšieho. Ťažko pochopím 13!! nominácií na oscara, ono Oscarom už posledné roky prestávam rozumieť úplne, ale ja som na tomto filme nenašiel oscarové vôbec nič. Môžme sa baviť o výkone M. Shannona, ale ten už oscara mal dostať za Take Shelter napr., tak prečo za toto? Je tu dobrá atmosféra z čias studenej vojny i výkony ostatných, ale ak film ako celok za moc nestojí, tak nemá cenu veľmi vyzdvihovať ani to čo sa vydarilo. Bolo by to možno fajn, keby sa Del Toro nesústredil na úchyláreň, ale urobil film o niečom inom, alebo jednoducho inak. 60%.(23.1.2018)

Po většinu času se jedná o velmi příjemný snímek, jenž diváka zaujme takřka ve všech svých aspektech. Z téměř pětihvězdičkového dojmu ho však v druhé polovině začne táhnout dolů (prakticky až ke 3*) fyzično mezi tvorem a hlavní hrdinkou. Hodnotím s přivřenýma očima 4* skrze úvodní půlku, herecké výkony i celkové zpracování.(28.5.2018)

• Rosaviva

Myslím si, že je fascinující, že si někdo přečetl scénář k tomuto filmu a rozhodl se, že je to skvělý materiál na zfilmování. A skutečně žasnu nad tím, že takovýhle Céčkový film obdržel nominaci na Oscara za nejlepší film. Je to ničím nezajímavé, naprosto absurdní a místy velmi nechutné. Naprosto zbytečně přeplácané a skutečně šílené. Když si myslíte, že ten film už nemůže být o nic divnější, stane se něco, co vám to vyvrátí. Unikátně otřesné, nenajdete v tom nic, co by se vám líbilo, ani postavy, ani zápletka, ani scénář. Film o uklízečce a žabákovi, co rád papá vejce a i když žere kočky, uklízečky ne, což je vlastně docela škoda, protože kdyby ji slupnul, ušetřili bychom si dvě hodiny života. Jestli šlo o to diváka co nejvíc vyšokovat, tak se povedlo, takhle zhnusená už jsem hodně dlouho nebyla. 2* (možná by se to mělo jmenovat spíš Ošklivka a žabák)(7.2.2018)

• LIVINGDEAD

Tak to je fakt hnus? To jako fakt museli natočit film, jak uklízečka šuká s příšerou? To už mohli rovnou natočit film, jak šuká s hrochem! Na druhou stranu, chápu, že pokud chtěli do hlavní role obsadit herečku Sally Hawkins, museli ji jako milence obsadit chlapa v masce mloka, protože o takovou šeredu by nikdo nechtěl ani opřít kolo! Dávám 20% mé oblíbené černošské herečce Octavii Spencer.(15.1.2018)

Nechme stranou všechny Oscary, protože tohle jestli je nejlepší letošní film, tak já jsem prdící polštářek. Pomatená Douchová vyměnila Abrháma za rybu a chudák Del Toro aby to teď vysvětloval u soudu. Krásná stylizace, hudba, práce s kamerou, to všechno jo, ale spíš se mi podaří utopit doktora Mráčka, než pochopit proč se musí tolik zajímavých nápadů zaplácat hromadou hovadin... (Banff, Kanada)(13.3.2018)

• - Většina skladeb, které zazní ve filmu, pocházejí ze 30. let. (griph)

• - Priezvisko hlavnej postavy Elisy Esposito (Sally Hawkins) je talianske a znamená "opustená," alebo "nechcená." (belinko)

• - Režisér Guillermo del Toro chcel snímok pôvodne natočiť čierno-bielo. (belinko)