poster

Tvář vody

 • USA

  The Shape of Water

 • Slovensko

  Podoba vody

 • Irsko

  The Shape of Water

 • Kanada

  The Shape of Water

 • Nový Zéland

  The Shape of Water

 • Velká Británie

  The Shape of Water

 • Austrálie

  The Shape of Water

Drama / Fantasy / Romantický / Thriller / Horor

USA, 2017, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  **

  „ŽIVOT JE VRAKEM NAŠICH PLÁNŮ…“ /// Guillermo Del Toro se rozhodl složit poklonu béčkovejm monster filmům a dokázat nám (tedy i mně), že dokáže vidět očima Jean-Pierre Jeuneta. Vznikl z toho film o samotě… a setkání s třetím druhem, ve kterým se pohádka mísí s píčovinou. Po matce! tady máme druhou profesní sebevraždu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na tomhle zvířátku jsem ujížděl už v padesátkách. 2.) Jsem tak nadržená, že bych z ryby vyšukala emoce. 3.) Thx za titule „JustMeeKatie“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(20.1.2018)

 • Djoker
  odpad!

  Hlad filmového trhu po komiksových hovadinách způsobil pomatení mysli i režisérovi takového formátu, jakým del Toro ještě před pár lety bezpochyby býval. Okopíroval Aquamana, přihodil k tomu němou uklízečku, Rusáky, francouzskou hudbu a lidem v kinech se chce blít. Záplavě nominací na Oscara se vlastně ani nedivím. Akademii hrabe již slušnou řádku let. Vzkaz dementům lačnících po dalším nášupu komiksových paskvilů je však jasný. Jděte s tím už do hajzlu!(10.2.2018)

 • gogo76
  ***

  Po novom filme G. Del Tora som skočil hneď, i trailer vyzeral lákavo, ale film je film a ten už nefungoval tak ako som si predstavoval. Obojživelné monštrum vyzerá dosť lacno a z traileru sa mi to dokonca zdal i film vhodný pre deti. Ešte že som ich ja magor nevolal k telke! Už pri mastrubovaní vo vani som niečo tušil, ale neskôr to prerastie do niečoho väčšieho a úchylnejšieho. Ťažko pochopím 13!! nominácií na oscara, ono Oscarom už posledné roky prestávam rozumieť úplne, ale ja som na tomto filme nenašiel oscarové vôbec nič. Môžme sa baviť o výkone M. Shannona, ale ten už oscara mal dostať za Take Shelter napr., tak prečo za toto? Je tu dobrá atmosféra z čias studenej vojny i výkony ostatných, ale ak film ako celok za moc nestojí, tak nemá cenu veľmi vyzdvihovať ani to čo sa vydarilo. Bolo by to možno fajn, keby sa Del Toro nesústredil na úchyláreň, ale urobil film o niečom inom, alebo jednoducho inak. 60%.(23.1.2018)

 • gudaulin
  *****

  Stylově nádherná pocta starým brakovým filmům, krásně zachycená atmosféra přelomu 50. a 60. let, netradiční romance, co chytne za srdce, skvělý výkon Sally Hawkins v hlavní roli, kterou jsem do této chvíle považoval za slušnou komediální herečku, ale to, co předvedla v tomhle kousku, ji katapultovalo hodně vysoko po všech stránkách charakterního herectví. Osobně oceňuju výtvarné hračičkovství Guillerma del Tora, které mi připomíná starší práce Jean-Pierra Jeuneta. Celou tu hru s detaily, kterou plně poberete nejspíš až při opakovaném zhlédnutí. Tady se mi vymstila mizerná znalost angličtiny, protože jsem příliš mnoho energie musel věnovat četbě titulků, zatímco mi spousta drobností unikla. Chtěl jsem vědět, za co se udělují Zlaté globy, a teď už vím, že jsou v těch nejlepších rukou. Zatím mi přijde hodnocení na ČSFD příliš nízké, patrně se snímek dosud míjí s cílovou diváckou skupinou. Za ten industriál s patinou starých časů ti, Guillerme, děkuji. Celkový dojem: 90 %.(1.1.2018)

 • InJo
  ****

  Velmi svérázná mezidruhová romance, která kritizuje (na můj vkus možná až příliš okázale) vše od rasismu, přes homofobii až po sexuální obtěžování (a logicky tudíž obhajuje různé formy jinakosti). Mohla z toho být přeslazená citová vydíračka, ale naštěstí to režíroval borec, který se obvykle s ničím moc nepáře a tuhle retro fúzi Krásky a zvířete a E.T. Mimozemšťana opatřil dynamickým sledem událostí (někdy snad až zbrklým), spoustou skvělého odlehčujícího černého humoru (glosy O. Spencer mě moc bavily) a občasnou porcí ostré, krvavé brutality. Na to, že je příběh filmu svou povahou vlastně ryzí pohádka (myšleno čistě z hlediska žánru, ne jako výtka), s jasně definovatelným dobrem a zlem (Michael Shannon opět jako nekompromisní ultra záporák), jedná se o poměrně drsnou podívanou, která opravdu, ale opravdu není určená dětem (měly by zaděláno hned na několik traumat najednou). Doufám však, že ho uvidí Juraj Herz. Myslím, že by z něj mohl být hodně nadšený... Btw ústřední "netvor" je vizuálně ztvárněn naprosto bezchybně - za mě už teď jasný Oscar za masky... 80 %(15.2.2018)

 • - Guillermo del Toro začal s přípravami na film už v roce 2011. Sám z vlastních prostředků financoval tým, který vytvářel laboratoř a vodního tvora. (Martrix)

 • - Stejně jako Abe Sapien z Hellboye (2004), i tady je vodní tvor krmen vajíčky natvrdo. (Martrix)

 • - O monštre sa dozvieme, že pre život potrebuje slanú vodu. To sa ale nezhoduje s prostredím odkiaľ tvor pochádza, Amazonka, kde bol domorodcami uctievaný ako božstvo, je totiž sladkovodná rieka. (slavo_held)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace