Tvář vody

• Austrálie

• Irsko

Drama / Fantasy / Romantický / Thriller / Horor

USA, 2017, 123 min

Klasicky temná pohádka pro dospělé v Del Torově podání. Moc jsem si užívala nádhernou retro výpravu a jak si film hraje s barevnými i narativními tématy, které se filmem proplétají. Atmosféricky hutné. Celkově to působí velmi starosvětsky, na což je Del Toro expert. Sally Hawkins podává krásně nebojácný výkon a Michael Shannon je lahodně opovrženíhodný. Filmu se v podstatě nedá moc vytknout, ale na plný počet mně to zkrátka dost citově nepoložilo.(31.12.2017)

Čekal jsem teda víc, ideálně na úrovni Faunova labyrintu. Del Toro umí vyprávět magické příběhy, ale toto je schematická lovestory obohacená akorát o němou ženskou a zajímavě namaskovanou potvoru. Na místech, kde má být film napínavý, se mu to daří, ale zbytek je zaměnitelným retrem, které mě docela minulo. Velká škoda, potenciál nenaplněn. 6/10(14.1.2018)

Jak už tady jistě řada přede mnou napsala, taková pohádka pro dospělé. Řekla bych, že v jistém momentě je film docela odvážný, pro někoho možná až moc (například jedna slečna vedle mě v kině bylo z jednoho momentu vyloženě znechucená), jenže ono na konci tak všechno do sebe hezky zapadne, že se nešlo nepousmát. Kouzelná atmosféra, díky které zcela zapomenete na jednoduchý a předvídatelný děj.(5.1.2018)

Guillermo Del Toro a jeho novinka Shape of Water mě bohužel nenadchla a Toro po delší době vyloženě zklamal. Shape of Water sice sklízí nadšené reakce i vyhrálo ocenění na Golden Globech za nejlepšího režiséra i hudbu a já zajisté nemohu popřít solidní režii, dobovou atmosféru a slušné herecké výkony, především Michael Shannon jako záporák je snad nejlepší na celém filmu, ale zbytek mě nechal chladným. Film má docela vlačné tempo, nesympatickou hlavní hrdinku, která je tak zoufalá, že si to rozdává s Fish manem a na můj vkus až moc romantiky, že napětí a těch pár brutálních scén zůstává spíš v pozadí. Překvapivě zde však funguje humor ( Never trust a man even if he is flat down there ). Jako romantická fairytale o němé dívce, která se zamiluje do příšery to zřejmě funguje, jako horor téměř vůbec. Své diváky si film však najde, předpokládám ženské publikum. 60%(10.1.2018)

Jak já miluju tyhle krvavé pohádky od del Tora. PAN režisér a scénárista. A jeden z mála tvůrců, kteří točí tak, jak se jim to zrovna líbí, ne jak se od nich očekává. Vynikající režie, hudba a herecké výkony všech zúčastněných. Ústřední dvojice Sally Hawkins a Michael Shannon opravdu excelují. Z tohohle pár nominací ne-li sošek rozhodně kápne. Jediná malá vada na kráse je, že mě to moc nezasáhlo, což jsem zrovna tady trochu čekal. Každopádně nemá smysl srovnávat Tvář vody s Faunovým labyrintem, to už jsme úplně v jiných vodách.(12.1.2018)