Tvář vody

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Fantasy / Romantický / Thriller / Horor

USA, 2017, 123 min

Del Toro je v životní formě. Příběh o původu Abe Sapiena povýšil na Oskarovou záležitost, která si hraje s pravidly žánru. Sally Hawkinsová je fantastická a uvěřitelně se zamiluje do nestvůry z černé laguny. Nechybí full frontaly. Perfektní dobové sociopolitické komentáře (dokonce se odváží tvrdit, že někteří komunisti mohou být dobří) malinko narušují gay/feministické úlitby, které odvádí od příběhu. Stylizace, hudba, masky... dokonalé. Pohádka pro dospělé, v tom nejlepším smyslu slova.(17.2.2018)

Výborná retro atmosféra konca 50. rokov, kamera a slušné herecké výkony. No od dejovej linky so čakal podstatne viac. Až moc banálne, bez nejakej hĺbky, myšlienky alebo emotívnej stránky. Väčšinu času to bolo skôr nezáživné a záver som tiež čakal lepšie vymyslený - tušil som ho už od začiatku, pričom som mylne dúfal, že sa mýlim. Oceňujem však zosúladenie rôznych filmových žánrov a zakomponovanie nápadov, ktoré by som v romantickej fantasy rozprávke nečakal. Lepší priemer. 65/100(17.1.2018)

Netradiční romance, kde se mi líbilo vlastně všechno, kromě té romance. Chápal jsem přátelství mezi dvěma citlivými bytostmi, ale mezidruhový sex byl trochu moc. Bavilo mě, jak do té pohodové, chvílemi skoro až pohádkové atmosféry Del Toro vždy propašoval nějakou explicitní scénu. Sally Hawkins byla bezchybná a Michael Shannon splnil svůj standard.(19.2.2018)

Jak už tady jistě řada přede mnou napsala, taková pohádka pro dospělé. Řekla bych, že v jistém momentě je film docela odvážný, pro někoho možná až moc (například jedna slečna vedle mě v kině bylo z jednoho momentu vyloženě znechucená), jenže ono na konci tak všechno do sebe hezky zapadne, že se nešlo nepousmát. Kouzelná atmosféra, díky které zcela zapomenete na jednoduchý a předvídatelný děj.(5.1.2018)

Nááádherná pohádka se záměrně béčkovým příběhem, který ale svým poselstvím a tím, jak pohladí na duši, trumfne leccos ambicióznějšího. Sally Hawkins je v hlavní roli kouzelná a Michael Shannon vytvořil tak ohavně zábavného záporáka, že by měl podle mě vejít do filmových dějin - jeho ambiciózní maniak je za poslední dobu úkaz přímo nevídaný. Jistá del Torova režie a Desplatova hudba, jejíž hlavní motiv si chcete během filmu neustále pohvizdovat, to všechno balí do krásného zážitku, na který si vážně stálo za to počkat, ačkoliv za mořem měl premiéru před více než dvěma měsíci.(14.2.2018)