Monsignor se postaví ďáblu. Ardenovy experimenty dospějí k závěru. (Disney+)

Trevor

Sestra Mary Eunice nariadi Ardenovi, aby sestru Judy, teraz už pacientku liečebne podrobil liečbe elektrošokmi, ktorej sa sama zúčastní. Zároveň sa jej podarí zviesť otca Timothyho, ktorý sa spamätáva z útoku vianočného vraha Lea. Všetko uvidí doktor Arden a preto sa uprostred dňa vyberie do lesa k svojmu experimentu, ktorý ukončí. Mary žiada, aby sa zľutovala, pretože jeho city k nej utrpeli po afére sestry s otcom Timothym ťažkú ranu. Doktor Therdson sa vďaka sestre Mary stane zamestnancom Briercliffu na plný úväzok a od kita sa snaží získať pásku s nahrávkou svojho priznania že je Krvavou tvárou. Chce využiť najmä fakt, že Grace porodila Kitovo dieťa a má nad nimi moc. Avšak netuší, že Lana Kitovi neprezradila, kde ukrylanahrávku. Otec Timothy vyhľadá Judy a ospravedlní sa, že jej nedôveroval. Chce svoju chybu napraviť a tak mu Judy poradí, aby sa sestry Mary, ktorú ovláda diabol zbavil. Po veľkom vnútornom boji sa to otcovi podarí a so svojou veľkou láskou Mary zhorí aj doktor Arden. Skvelá epizóda vynikajúco zvládnutá aj po hudobnej stránke, keď rozhovor Judy s Timothym doprevádzaný vynikajúcou hudbou doslova vyráža dych. Napriek nie príliš vydarenej vsuvke do seriálu v podobe tanca na Name game doteraz najlepšia epizóda. ()

PaTeXx

V této epizodě se toho stalo víc než za celou sérii. Ani kdybych chtěl, tak bych tady v žádném případě nemohl vyjmenovat všechno důležité, jen můžu naznačit (pro ty, kteří ještě díl neviděli), že počet obyvatel v Briarcliffu se nám výrazně zmenší. A to ještě máme novou pacientku s číslem G2573. "Finito la comedia." ()