Aby zlá čarodějnice zabránila dávnému proroctví, které říká, že dívka narozená se zvláštním znaménkem na ruce způsobí její zkázu, uvězní na svém hradě všechny těhotné ženy, které žijí v její říši. Jedné z žen se záhy narodí holčička. Její matka poprosí porodní bábu, aby ji propašovala z hradu do bezpečí. Ač nerada, bába novorozeně odnese, ale v lese ji napadnou divocí psi, které za ní poslala čarodějnice. Žena dá dívenku do košíku z větví a nechá ho odplout po řece. Proud odnese dítě do blízkosti trpasličí vesnice, kde je najde Willlow. Ten je ostatními trpaslíky vybrán, aby miminko odnesl zpátky k lidem. Tím začíná jeho neuvěřitelná cesta plná nebezpečí, na které se setká s žoldnéřem Madmartiganem i s lesními mužíky, kteří holčičku unesou. Před nimi je zachrání lesní víla a řekne mu, že dívenka je budoucí vládkyně. Willow od ní dostane kouzelnou hůlku a víla ho požádá, aby holčičku ochránil, a naplnil tak dávné proroctví. (Nova Cinema)

Prochy38

Moc povedené fantasy dobrodružství! V. Kilmer borec jak něco, J. Whalley opravdu krásná a před W. Davisem opravdu klobouk dolů. Mělo to moc hezký příběh, efekty na tu dobu moc dobré, dá se na to koukat i s těmi nejmenšími. Slabá mi přišla dvojice pidilidí, která se z toho snažila dělat legraci, ale spíše pořidávali na trapnosti. Jinak opravdu velmi příjemné! Ještě jednou zmíním, V. Kilmer paráda! ()

Galadriel

Skvělý fantasy film, kterých se točí zoufale málo a ty dobré by se daly spočítat na prstech rukou. To si zaslouží obdiv (a z mojí strany naprosto poctivé 4*, nejen díky žánru). Pěkná hudba (Jedna z mála v rámci možností originálních od Jamese Hornera), nádherné exteriéry, dobrá režie a narozdíl od třeba Barbara Conana i slušný scénář... Triky jsou na svojí dobu trochu chudší, ale na druhou stranu - reřisér to s jejich použitím nepřehání a fantasy svět dotváří hlavně pomocí hrdinů, činů a prostředí. ()

curunir

Vlastne ani presne neviem či dať 2* alebo 3*, je to tak niečo medzitým. Tento film sa snažil udržať na fantasy vlne, ale nepodarilo sa mu to úplne suverénne. Film do značnej miery trpí béčkovosťou, dejovo nie je nijak originálny a nápady si požičiaval odkiaľ sa len dalo, nehovoriac o tom aký dementný má scenár (patrične ocenení nomináciou na Zlatú malinu). Rovnako tak je aj dosť gýčový a je treba povedať, že väčšina rozprávkových bytostí sa naozaj nevydarila (trolovia mi skôr pripomínali opice), začo s časti môžu aj na tú dobu slabšie efekty. Herecké výkony sú veľmi premenlivé, najviac zaujme postava Willowa v podaní trpasličieho Warlicka Davisa, Val Kilmer (občas vyzerá ako indián :-) je väčšinu doby skôr nesympatický, rovnako tak aj zlá Bavmorda je skôr komická, ešte k tomu v závere o záchrane sveta, ktorý sa zmohol na súboj stareniek. Jedno z mála pozitív filmu je pomerne svižný dej i keď sa tu objavuje niekoľko zbytočných scén, rovnako dobrá je aj hudba Jamesa Hornera. Nič prelomové, no aspoň je o zábavu na sobotné poobedie postarané. ()

Ichabod

Reziser ktery vypada jako Grinch a v hlave toho nema na prvni pohled vic jak zakrsly Willow mi opravdu nerika nic ani ve starsi tvorbe ani v 21. stoleti. Nenavidim ho. Tato fantasy je naprosto nevyjimecna a diky tomu, ze polovina hercu jsou zakrsli lidickove s osklivymi obliceji a druha jsou toporne Nemky (nevim kde vzali takovy odporny typ zeny jako hlavni zaporacku a jeji dceru) a nevyrazne existence, se clovek v nudnych pasazich opravdu nema moc cim chlacholit. Mezitim vsim preci jen zpestruje deni Val Kilmer, ale Ronovi nepomuze ani svecena voda. Od produkce Lucasfilmu bych cekal vic (ne, Labyrinth opravdu JE o nekolik trid lepsi), ani to nemusi byt nutne takovy vrchol jako Ridleyho Legend. Horner se jeste asi hledal, takze i hudba je udesna. Srovnani s LOTRem jako tady predvadeji ostastni bych bral jako pohrdani filmovym umenim. ()

honajz

Chladné jak psí čumák. Kamera a výprava jsou úžasné - ty staré hrady, novozélandská krajina, středověké vesničky. Ale co je to platné, když je to za prvé hodně předvídatelné (včetně toho, kdo zemře, jaký fór se použije, dokonce kdo co řekne) i nad rámec předvídatelného fantasy příběhu, za druhé je to subjektivně dvakrát tak delší, než je (fakt by to šlo prostříhat na hodinu a půl a nic by se nestalo), chemie mezi postavami vůbec nefunguje (a Joan neumí ani držet pořádně meč a všeho se leká - viz její bitka na konci u matky čarodějky, takže ta její drsňačka sem fakt nesedí), a hlavně tu chybí nějaké větší zvraty. Inu a to závěrečné vyvrcholení? Dvě staré baby v mokrém noční košili si dávají přes držku? Jako fakt? A úplný konec - rodinná idylka a vydírání la Spielberg. Vlastně už jen to, že hlavními hrdiny jsou trpasličí lidé, kteří se projeví jako ti nejstatečnější, je trochu kalkul, ale sám o sobě mi nijak nevadil. Pravda, a abych nezapomněl - ty trapné pokusy o humor, to mě taky bolelo, zvlášť ti dva skřítci. ()

• Ve filmu se objeví v malých rolích manželka Rona Howarda s sestra Warwicka Davise. (Avalon820)
  • Zbrojí, kterou nosí Sorsha (Joanne Whalley), je inspirován vzhled hrdinky Charny ve hře „Heroes Might and Magic IV“. (Filip_ondrej)

Lucasfilm kašle na originální náměty

Lucasfilm kašle na originální náměty

25.01.2022

Následující zpráva nejspíš neudělá radost nikomu, kdo se těšil, že mu studio Lucasfilm, domov značek jako Indiana Jones, Star Wars nebo Willow, ještě někdy nadělí nějaký svěží nový svět. Podle… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (více)