Aby zlá čarodějnice zabránila dávnému proroctví, které říká, že dívka narozená se zvláštním znaménkem na ruce způsobí její zkázu, uvězní na svém hradě všechny těhotné ženy, které žijí v její říši. Jedné z žen se záhy narodí holčička. Její matka poprosí porodní bábu, aby ji propašovala z hradu do bezpečí. Ač nerada, bába novorozeně odnese, ale v lese ji napadnou divocí psi, které za ní poslala čarodějnice. Žena dá dívenku do košíku z větví a nechá ho odplout po řece. Proud odnese dítě do blízkosti trpasličí vesnice, kde je najde Willlow. Ten je ostatními trpaslíky vybrán, aby miminko odnesl zpátky k lidem. Tím začíná jeho neuvěřitelná cesta plná nebezpečí, na které se setká s žoldnéřem Madmartiganem i s lesními mužíky, kteří holčičku unesou. Před nimi je zachrání lesní víla a řekne mu, že dívenka je budoucí vládkyně. Willow od ní dostane kouzelnou hůlku a víla ho požádá, aby holčičku ochránil, a naplnil tak dávné proroctví. (Nova Cinema)

nikkittka

Bohužel,tahle kdysi působivá dětská fantasy VÝZNAMNĚ zestárla a dnes už nemá krom solidní režie a zábavného Kilmera moc co nabídnout.Kdo viděl během devadesátek a pak už ne,nekažte si vzpomínky a nedívejte se znovu! ()

CrazymanM

Je to už hodně,hodně dávno,co jsem to viděl,někdy na gymplu,ale věřím,že se na to dá dívat i dnes!Budu to muset někde splašit a znovu se mrknout. ()

Scaevola

Milé a zajímavé dobrodružství, z něhož - řekl bych - dýchá stará škola trochu naivního, ale epicky propracovaného vyprávění. ()

BlackAdder87

I přes hodně naivní a místy i hloupý příběh, zastaralé, až úsměvné triky, má jisté nostalgické kouzlo a přeci jen je to pohádka. Té se dá ledasco odpustit. Pokud jste už odrostli a není to zrovna vaše srdcovka z dětství, není moc o co stát. ()

Radek273

Čím déle sleduješ, tím více nevěříš vlastním očím!!! Přehrávaná fantasy (spíš) komedie, kde kulisy, masky, vybavení jsou jediné, co obzvlášť na začátku drží alespoň nějakou laťku. Pak to jde níž a níž a niž. Kdysi to možná bylo něco nového, ucházejícího, ale dnes tedy opravdu ne. Trochu to připomnělo i film "Princezna Nevěsta", i když ta je opravdu totální tragédie. Divím se, že na Zlatou malinu nenominovali i Val Kilmera. ()

MrKrahujec

Jak tak koukám na zdejší hodnocení, moc nás asi nebude, ale já jsem se bavil. Mám totiž od dětství silnou slabost pro pohádky, a poté, co jsme (díky panu Troškovi) definitivně přišli o schopnost točit alespoň trochu slušné pohádky, přicházím si na své právě v takové a podobné produkci. Co vlastně ještě víc chtít: je tu dobrodružství, trocha legrace, trocha akce i celkem ucházející dekorace a triky (alespoň na svou dobu)... ()

Salvator

Jeden z příkladů, jak obrovský pokrok udělala filmová technika za posledních třicet let. Zjevné je to především u živých herců s růstovou poruchou. Ty počty jsou famózní. Dnes by se prostě využily jedničky a nuly. ()

Maraboy

V 80' letech vznikala spousta kultovních fantasy a Willow se k nim určitě přibližuje. Dobrodružná cesta Wiilowa je plná nástrah, nebezpečí a nových přátel. Ovšem sám příběh občas škobrtne a charaktery jsou někdy takové potrhlé. Ač se může zdát, že je to pohádka pro děti, tak Willow je místama celkem drsné, některá smrt je zde celkem brutální. Vyýprava a kulisy jsou taky moc povedené. 60% ()

Werewolf2

Trosku me ze zacatku vydesili herci. Behem filmu se ukazalo, ze Willow je jen takova fantasy blbinka, ktera se nesnazi byt nejak epicka, ale proste jen zprijemnit dlouhy vecer. A to se pocita. ()

Royde

Dobrých fantasy filmů je tolik, že bys je spočítal na prstech jedné ruky. A tenhle rozhodně počítám mezi ně. Ve své době byl pro mě příjemným překvapením a s potěšením jsem ho shlédl i dnes. Dobrý příběh, sympatičtí hrdinové, slušné triky. Samozřejmě ve srovnání třeba s Pánem prstenů je všechno o třídu níže, ale toto srovnání je přinejmenším scestné, přeci jen je to film o více jak 20 let starší. Chápu, že ne každému se musí líbit, ale já dávám jasných 5 hvězdiček. ()

Tomulka

Pohádkový příběh, který má vše co má pohádkový příběh míti. Čarodějové, osudové nitky, neznámý člověk (v tomto případě človíček) se stává nejznámějším hrdinou k tomu hodně rytířů čar a skvělých efektů . Pardon ty efekty byli slabší :)) (nechal jsem se unést a strhnout) Efekty bohůžel filmu zpíše ublížili, ale pro milovníky fantasy (nebál bych se říci pohádek) by měli film rozhodně vidět. ()

Lucasfilm kašle na originální náměty

Lucasfilm kašle na originální náměty

25.01.2022

Následující zpráva nejspíš neudělá radost nikomu, kdo se těšil, že mu studio Lucasfilm, domov značek jako Indiana Jones, Star Wars nebo Willow, ještě někdy nadělí nějaký svěží nový svět. Podle… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (více)