Podnikatel roku pan Adrián Doria (Mario Casas) má vážné problémy. Je totiž obviněný z vraždy své milenky fotografky Laury (Bárbara Lennie). Byl zatčen v zamčeném hotelovém pokoji, ve kterém kromě něho a Laury nikdo jiný nebyl. Jeho jediná záchrana se tak jeví v osobnosti zkušené obhájkyně, která ještě neprohrála žádný proces. Když se dozví, že obžaloba má svědka, který by mohl celý proces vyhrát, tak neváhá a navštíví Adriána. Chce po něm, aby jí vyprávěl úplně všechno od začátku, aby si mohla vybudovat strategii pro soud. Na světlo tak vyplouvají děsivé skutečnosti, které měly zůstat navždy utajeny. (PROCESOR)

elimS

90% - komentář 20ti slovy: Skvělé drama, kde netušíte co bude dále. "Různé" dějové linky s několika menšímy zvraty...a ten závěr? Excelentně vygradovaný!!! Jeden z nejlepších! ()

hazdrova

Bomba! S filmom som nevedela, do čoho idem, ale prvých 5 minút filmu bolo tak neuveriteľne skvelých, že som vedela, že toto bude niečo spešl. Vo filme naozaj nie je zbytočná sekunda neprehlbujúca dej. Scéna s padajúcim zapaľovačom na zem, a prestrih na auto, ktoré sa potápa, ma totálne rozsekala! Majstrovské veľdielo. MUCHAS GRACIAS AMIGOS ()

celticek

Hodně povedené. Ke konci trochu překombinované, ale i tak velmi zajímavé. Závěr parádní. Španělé umí. Shlédnuto se slovenskými titulky. ()

JimDeNiro

Španělé opět nezklamali. Brilantní počin. V poslednich minutach sice vice zvratů, než je zdrávo, ale zážitek vynikajici. 9/10 ()

ŠpetaMarek

Překombinovanost par excellence a možná nejlepší použití nespolehlivého vypravěče vůbec. Výborně natočeno a zahráno, čekám brzo US remake. ()

luthy

Film, pri ktorom sa od začiatku do konca nebudeš nudiť. Veľmi milo ma tento film prekvapil, španielsku produkciu až tak neobľubujem, ale tento kúsok rozhodne patrí medzi top. Mr. Doria si zavaril, už len čomu uveriť... bič plieska na konci. Nie všetko je tak, ako sa zdá. Výborné dialógy, dobre natočené. 5/5 ()

janak.t

Tak tenhle snímek si zaslouží velkou pozornost pro ty kdo mají rádi opravdu napínavé thrillery s nečekaným a šokujícím koncem i když jsem ho viděl už před delší dobou tak ho mám pořád v paměti a nenašel jsem zatím od té doby film který by ho překonal tak že za mě zatím nejvíce top film co jsem viděl tak že kdo neviděl tak po zhlédnutí bude zaručeně spokojený. ()

ANTYCHRYST

Nene... :) :) tak ja vůbec netušil komu a čemu věřit..:) :) rádoby jednoduchá zápletka a pak už to jede.. klobouk dolů před scénářem a tim jak je to všechno vymyšlené.. mazec od 3/4 filmu je asi 1000 možností co se stalo...:) Super mou pozornost to upoutalo do posledních vteřin. 90% tohle se Španělum hodně povedlo :) ()

regentor

"Komplikace" aneb "Záhada zamčeného pokoje" na španělský způsob Příběh vyprávěný někde od půlky není filmovou inovací a v tomto případě spíš platí, že je to z nouze cnost..Nevěra byla , je a bude a s tím i problémy všeho druhu. Mladý ,veleúspěšný byznysmen v oboru internetu počítačů a všelijaké elektroniky, má poměr s fotografkou , která je rovněž jako on ve svazku manželském s někým jiným.Takové špásování někde na chajdě v lesích má svůj šmrnc ale nesmí cestou zpátky dojít k autonehodě.Protijedoucí vůz lízne jelena a skončí v pangejtu.Jeho řidič začíná tuhnout a problém je na cestě ,BMV pana podnikatele jako na truc stávkuje a i když na něm není ani škrábanec nestartuje,hmmmmm.Není druhý vůz , není nehoda není problém. Fotografka čeká na odtah , amant odveze druhý auták i s tuhíkem uložit na dno přehrady.Oba už to sexování moc spolu nebaví tak si dají valé.Jenže u autonehody to nekončí ale ocitáme se kdesi v horách v hotelu kam naše dvojice nese mrzký peníz jako všimné vyděrači.Tam je však fotografka po chvíli rovněž tuhá a amanta s rozbitou hlavou sebere Policie.Na kauci svého brilantního advokáta se dostává ven a čeká na schůzku ve svém bytě s nějakou obhájkyni která nikdy žádný proces neprohrála.Je jasné že mu jde o život v soudu o vraždu. Vůbec si nezjistí , počítačový expert, kdo jej vlastně dorazí navštívit a tak se rozehrává příběh kde pan podnikatel zná pravdu, má i svoji verzi ale nechá se lacinými triky vmánevrovat do kouta jen na přání režiséra a scénaristy aby mohli rozvíjet příběh s alternativními výklady toho co se stalo.I méně zainteresovanému divákovi musí být po chvíli jasné odkud vítr vane , když mu dotyčná dáma předloží jakousi fotografii která je na první pohled falzem.Podnikatel který se zabývá komunikací nemá ani vlastí byt zabezpečený proti primitivnímu odposlechu z propisky...už třeba kvůli konkurenci. Dáma která s ním vede rozhovor má na hlavě silonovou paruku jak z Chalupářů ...asi aby i méně zdatný divák pochopil pointu.Jsem přesvědčený o tom, že se zde i jinde najde řada mnohohvězdičkových komentů ve smyslu jak si tvůrci mistrně pohrávají s dívakem až do samotného finále.pokud by tomu tak skutečně bylo , nesměli by zvolit nesmyslný přístup.Mrtvý svědek nemluví to ad 1. A proč se nechat chytit na místě vraždy když se dá okno rozbít a pod ním je parapet to už netuší zřejmě ani režisérova milenka.Pokud máte rádi krimi/thrillery ale zároveň používáte mozek i jinak než jako kulisu pak se u tohoto filmu obrněte pevnými nervy a dobrým pitím. ()

mrclTV

Už som dlho nevidel čisto španielsky film (resp. ak si dobre pamätám, žiaden som doteraz nevidel) a jednu vec som si hneď všimol: V Španielsku ešte stále všetci fajčia? Žiadne "tajné" eko bio moderné lobby sa nekoná, čakal som, že hlavná postava bude jazdiť na Tesle alebo nejakej inej strašne cuul/in vecičke, ale nie, poriadne SUVéčka sú stále v kurze. Ponaučenie z príbehu - aj keď si najväčší boháč, stále sa necháš manipulovať pribrzdenou pi...pkou, vďaka ktorej nemyslíš mozgom, ale iným orgánom a ona ťa aj tak nechá ..tak ti treba, keď si hlúpy! :D a hlavný hrdina tohto príbehu bol teda poriadne hlúpy...ALEBO??? Thriller, ktorý má potenciál byť veľmi dobrý, ale mne na ňom vadila jedna vec. Všetky postavy sú neuveriteľne radi sami iniciatívne, jedna postava chce sama zahladiť vraždu, ďalšia ju chce sama odhaliť a ďalšia postava sa hrá na profesionálneho vydierača a ďalšia a ďalšia... Ako keby políciia, právnici a súd ani neexistovali a boli sme na divokom západe. Po hodine a 20 minútach predvídateľného konania, sa vo filme konečne niečo zvrtne, chytí kvalitný feeling, no chybou asi je, že sa to prepískne a ku koncu je film tak prekombinovaný, že je až kostrbato zmetočný a ťažkopádny. Z jasnej zápletky sa stal neuveriteľný humbug bez ladu a skladu. Príbehova skladačka mala navyše miestami nepekné medzery a chybné dieliky (nechcem zachádzať do detailov, lebo by som spoiloval, ale niektoré veci neboli dotiahnuté - a niektoré zas príliš ?pretiahnuté? :D) Tieto vlastne nepodstatné chybičky ma odradili od potencionálnych 4* / Áno, lebo mne tie detaily vadia! ()

bludr

Detektivní thriller se záhadou zamčeného pokoje a se spoustou zvratů. Lehce překombinované, samozřejmě. Úplně reálné to není, ale ještě je to akceptovatelné a pokud na tu "hru" přistoupíte, skvěle se pobavíte. A o tom to je především - slušný scénář prostě baví, a tak filmu předvídatelnost a jiné nedostatky odpustíte. Scénář je podpořený "fincherovskou" režií (přeháním, ale jen trochu) i slušnými hereckými výkony. Zatímco obvykle na nehollywoodských snímcích poznáte jejich původ (resp. nižší rozpočet), tady to neplatí. (80 %) ()