Podnikatel roku pan Adrián Doria (Mario Casas) má vážné problémy. Je totiž obviněný z vraždy své milenky fotografky Laury (Bárbara Lennie). Byl zatčen v zamčeném hotelovém pokoji, ve kterém kromě něho a Laury nikdo jiný nebyl. Jeho jediná záchrana se tak jeví v osobnosti zkušené obhájkyně, která ještě neprohrála žádný proces. Když se dozví, že obžaloba má svědka, který by mohl celý proces vyhrát, tak neváhá a navštíví Adriána. Chce po něm, aby jí vyprávěl úplně všechno od začátku, aby si mohla vybudovat strategii pro soud. Na světlo tak vyplouvají děsivé skutečnosti, které měly zůstat navždy utajeny. (PROCESOR)

katmandzoo

Nemám slov....doteraz som uchvátený z tohto filmu. Španieli proste vedia točiť poriadne kvalitné filmy a seriály, obzvlášť v tomto žánri a v poslednej dobe si začínam ich kinematografiu obľubovať čoraz viac. Niekedy až žasnem, ako majú všetko do detailov prepracované a akým spôsobom dokážu budovať príbeh tak, že sa divákovi nechce odlepiť od notebooku. Toto zhltnete na jeden šup a na konci vás bude mrzieť, že už to skončilo. Proste MUST SEE! 5/5 ()

Biopler

"Keď pôjdem ku dnu, pojdeš so mnou." Žena, ktorá zvádza ako milenka, zvedie (anti)hrdinu do riadnej šlamastiky. Film sa vôbec nesústredí na vykreslenie toho čo predchádzalo vzniku ich romániku, ale ide sa rovno na vec - na odhaľovanie pravdy, ku ktorej je pod tlakom okolností nakoniec dotlačený Adrian. A tu sa musí uznať, že film ma držal pekne zovretého až do záverečných minút kde sa s odkrývaním potenciálne inej línie už paradoxne vytrácala coolovosť a prichádzal slalom slabo uchopiteľných pohnútok. A samotný záver, s využitím trademarku jednej známej série, v ktorej hrá filmová postava s iniciálmi EH, ma fakt sklamal. Vzhľadom k videnému, ako mi boli vykresľované charaktery postáv skrz vlastnosti či prežívania situácií, ho nemôžem doceniť... je to taká prekrúcačka. ()

JimiH

Thriller, který spřádá motivy z Pramene panny, Insomnie a Rašomóna a přidává řadu vlastních skvělých nápadů, díky kterým udržuje diváka v nejistotě a napětí až do konce. ()

Razzor_82

"Vždy je třeba něco obětovat." Tragická nehoda, kterou zaviní dvojice milenců. Stojí před těžkým rozhodnutím lhát nebo vyváznout bez trestu. Jejich lež jim pomalu podkopává nohy. Propracovaná pointa do posledního okamžiku. Pomalu se rozvíjející napětí a hlavně ta nepředvídatelnost se mi líbila. Dokonalé zvraty v příběhu po kterých se divákovy domněnky rozplynou jako pára nad hrncem. Konec nám přichystá odhalení děsivého tajemství. Chytře odvyprávěná španělská detektivka. 9/10 ()

Ivo

Mistrovsky svěží kousek mimo běžné hollywoodské bábovkové formičky. Asi nejsem tak bystrý jako někteří místní kozomentátoři a tak mě závěrečná pointa docela šokla :) ()

Franc1s

Perfektní!!! Už nějaký pátek Španelé ukazují, že nejen thrillery umí a tenhle se jim opět povedl. Příběh úspěšného podnikatele, který má milenku a ta je zabita v hotelovém pokoji a on zraněn. Se svou advokátkou mají jen tři hodiny před procesem, zjistit vše do detailů, kdo a jak se to stalo. Rozplétání, vrstvení příběhu, co je pravda, co je lež,zvratů nespočet a když už si myslíte, že víte vše, ještě stále to nemusí být pravda... Nápínák až do konce a DOPORUČUJI! 9/10 ()

ER

V komorní atmosféře pár postav se rozvíjí zápletka o pomstě, která sází především na psychologickou linku děje,tudíž očekávejte pomalejší tempo, které je protkáno výbornými dialogy a vzrůstajícím napětím. ()

Homer.p

I když jsem to hlavní “odhalení” prokoukl po cca 40 minutách, tak ani to nezabránilo skvělému zážitku při sledování celého filmu a vychutnání si samotného toho “odhalení” na konci. Super hudba, herci, scénář, prostě komplexně skvělý film. Těším se na další tvorbu toho režiséra. ()

neo93

Napínavý thriller ze španělské produkce, který ze začátku vůbec nevypadá, že bude tak kvalitní, jak nakonec byl. Film nám představuje mladého úspěšného muže, který je ovšem obviněn z vraždy své milenky. K tomuto muži do bytu přichází zkušená obhájkyně, jenž mu má pomoci vysekat se z tohoto problému. A on začíná vyprávět, co se mu vlastně přihodilo. Samotný příběh, který vypráví, alespoň základní linka, není zas až tak překvapivá, ovšem jakým způsobem se poté zintenzivňuje napětí, čímž se také zvyšuje atmosféra a rovněž jak se přidávají další příběhové linky, je už výborné. Je zajímavé, že od začátku vrstvení linek až do poslední scény nevíme, co je pravda, a co ne, a vlastně se přesně nikdy nedozvíme, jak se to všechno stalo. Závěr filmu mě sice nešokoval, ale určitě překvapil, ačkoli jsem očekával ještě větší konec. Velmi dobrý snímek, který si rád někdy zopakuji. ()

mira.l

Nebylo to nějaký překombinovaný až do nesmyslnosti?? A 84%?? No to snad ne?? Já už chvíli čekal, že snad Lauru zabil ten utopenej mladík, kterej snad nakonec nebyl utopenej, anebo byl?? Byl vůbec v kufru?? Ona už ta samotná "nehoda" na začátku filmu byla trochu podivná, auta se navzájem ani nedotkly, jeden řidič mrtvej, luxusní BMW, které nemá ani škrábanec, nejde nastartovat, docela zvláštní... No i to by se snad dalo kousnout, ale co to u mě docela zabilo, byla geniální obhájkyně. Geniální obhájkyně byla vlastně nějaká uklízečka, přemaskovaná za obhájkyni, která se naprosto dokanale vyzná v právnických kličkách, udělala si latexovou masku ksichtu obhájkyně, volá dalšímu Adrianovu advokátovi, má sestrojenou štěnici v propisce, její manžel to v druhém desetiletí 21. století nahrává na kotoučový magnetofon a ... a ... a už dost!!! Stačilo. Zpočátku se to jevilo docela zajímavě, postupně to ale směřovalo do čím dál větších sraček. ()

kukkik

Opravdu výborný thriller, který oplývá zvraty a překvapeními. Výborná atmosféra, obsazení i příběh, vše má logiku a přesto ani chvíli nenudí. Tenhle film si celkem dobře vybavuji (a v dobrém!) i po několika letech od prvního zhlédnutí a to už je co říct při množství mojí konzumace :) Takže rozhodně 5/5 ()

junxi91

Contratiempo znamená česky Nehoda. Jedna taková nehoda se stala jistému velice bohatému podnikateli jménem Adrian Doria, který se stal podnikatelem roku v odvětví IT. Ten ve filmu čelí obvinění z vraždy své milenky, s jejíž mrtvým tělem a hromadou peněz byl nalezen v zamčeném hotelovém pokoji. A tak jej navštíví velice schopná obhájkyně jménem Virginia Goodman, které začne Daniel odhalovat svůj příběh a vysvětlovat, co se stalo a jak to vše vlastně začalo. To se tak Adrian vracel se svou milenkou, schopnou fotografkou Laurou z víkendového pobytu, když v tom se před nimi vynořila zvěř a v protisměru jelo auto, řízené mladým Danielem Garridem. Při vyhýbání se tomu jelenovi došlo ke srážce, těm dvěma se nic nestalo, ale Daniel to (očividně) nepřežil. Naše dvojice zjistila, že mladý se pořádně nevěnoval řízení a psal SMS, takže si za to mohl sám. Poté kolem projede řidič, který se zajímá o to, zda jsou všichni v pohodě, ale oni to narafičí jako vzájemnou srážku. Je třeba se zbavit důkazů a zlikvidovat auto i s tělem. Do toho se pustí Daniel a Laura mezitím potká staršího muže, který ji nabídne pomoc při nehodě. Ale tím mužem není bohužel nikdo jiný než otec již pohřešovaného Daniela. A tak se naše ústřední dvojice začne do celého příběhu zamotávat a paní obhájkyně má taky své verze toho, jak to celé vlastně bylo. Adrian je totiž lhář a podvodník! Možná proto se stal podnikatelem roku. Film je tedy poutavý a zajímavý od začátku do konce, je třeba dávat pozor na to, kdo zrovna vypráví svou verzi příběhu a jak to do sebe vlastně celé zapadá. Jak je zapojen ten řidič, který jel kolem. Jak se do vlastního vyšetřování pustili Danielovi rodiče. Jaké plány měla Laura a jaké má jiné schopnosti kromě fotografování – třeba internetové bankovnictví. A je vůbec ona obhájkyně tou osobou, za kterou se vydává? Jo, tento film se povedl, ale je třeba se soustředit a dostatečně rychle číst titulky, protože s dabingem jsem to nesehnal.  Závěrečná pointa mě samozřejmě překvapila, asi nejsem tak bystrý, jako místní filmoví detektivové. ()

Nix

Už podruhé se mi stalo, že mne španělové dostali. Poprvé ve vězení, teď tohle. Je to intrikami a takovým tajemnem zahalený film, který je naprosto skvěle udělaná filmařská práce. Režisér si s vámi hraje až do poslední minuty a odhaluje tajemný příběh Adriána, který se probudí v pokoji s mrtvou milenkou. Já jsem si tohle spletité vyprávění nechal líbit a byl jsem ním pohlcen. Věřím, že ne každý tohle má rád a nedá tomu plnou palbu. Ale tajemné filmy s nečekaným koncem mne dycky dostanou. A zase se to povedlo španělům, no nic musím se jim mrknout pod sombréro, co dalšího tam mají. ()

messi@h

Režisér musí opravdu postrádat sebevědomí, když si myslí, že bez té hromady dějových zvratů by jeho film nebyl zajímavý. Mně se naopak líbila první třetina, která měla atmosféru a vyvíjela se jako velmi slušná kriminálka s noir feelingem. Následující twisty byly otravné a přitažené za vlasy, přičemž ten závěrečný jsem očekával a podle mě by měl dostat cenu za absurditu. Hloupý film, který si myslí, jak není sofistikovaný. ()