Mít šaty od návrháře Reynoldse Woodcocka (Daniel Day-Lewis) znamenalo v dynamické éře obrozujícího se poválečného Londýna úplně nejvíc. Dáma musela mít dostatek peněz, patřičný rodokmen a odpovídající vychování, aby mohla vyrazit na večírek v jeho modelech, které byly vždy unikátní. Status génia si ale vybíral svou daň v podobě Woodcockovy totální emocionální vyprázdněnosti. Odtržen od reality všedního dne, neboť o vše praktické se starala jeho sestra (Lesley Manville), stavěl všechny ženy na roveň krejčovských panen. Měl sice vždy po ruce nějakou milenku či múzu, ale stačilo, aby si ráno při snídani trochu hlasitěji mazala topinku máslem a už se pakovala z jeho života. Když v kavárně v zapadlém přístavním městečku Reynolds objevil stydlivou servírku Almu (Vicky Krieps) a rozhodl se jí nabídnout momentálně uvolněné místo po svém boku, netušil, s čím si zahrává. Tahle zdánlivě neškodná submisivní bytost totiž rychle pochopila pravidla hry a rozhodla se aktivně bojovat za to, aby neskončila jako její předchůdkyně. Situaci jí usnadňuje i to, že se do ní Reynolds zamiloval. Nápor citů se však velmi negativně začal odrážet na jeho tvorbě, a umělcova praktická sestra se proto rozhodne rázně zakročit. (CinemArt)

Narciska

Množství shlédnutých filmů a pocitiy, které do nich často vkládám, pomohly vypěstovat filmový instinkt, který mě tentokrát silně varoval. D. Day-Lewis je však jeden z mých oblíbených herců a oznámil konec kariéry. Nutno říci, že byl skvělý jako vždy. Spolu s ním zazářily i herečky, které obklopují jeho přízračnou osobnost. Má skvělou atmosféru, ale ta je kromě hereckých výkonů postavena na záběrech na detail a pianu, které tvoří doprovod prakticky celého filmu. Atmosféru dotvářejí kostýmy, vzhledem k době a k prostředí krásných či extravagantních šatů by ani to nemělo být zvlášt těžké. Z vedlejších postav a z celého vývoje děje však zůstává jen velmi velmi hořká pachuť. Jsem ráda, že jsem film viděla, přivodil mi velice silné duševní rozpoložení, velmi ponuré pocity, neochotu s kýmkoliv mluvit a pohled do bahna skytého někde ve spodních proudech naší psyché. Takový stav může být velmi velmi očisťující, ale tenhle film nikdy nikdy víc. ()

Bozvav

Zajímavý příběh, jenž však svým rozvleklým zpracováním a minimem emocí nudil až běda. Možná kdyby to zkrátili na 90 minut, tak by to šlo. Za mne dvě a půl. ()

johnymdoe

Především za herecké výkony a za celkovou atmosféru tohoto jednoho neobyčejného domu a příběhu co se v něm odehrává. 70% ()

Monisek

Chtela jsem dat **. Druhou za Daniela. Ale on si to tady vlastne ani nezaslouzi. Film o nicem, co me malen unudil ke spanku... No, jesteze jsem musela davat pozor na hodiny a pul hodky pred koncem filmu bezet pro syna do skolky.. ()

Chilly00

"Love hurts" - psychicky i fyzicky. Alespoň v Niti z přízraků. Chronologie jednoho toxického vztahu,ve kterém proti sobě stojí rozháraný umělec a zprvu naivně milující žena. Vývoj nerovného vztahu a současně charakteru obou ústředních postav stojí na přesných výkonech hlavních představitelů - D.D. Lewise a Vicky Krieps. Zároveň pro mě jako ženu bylo potěšující vidět konečně zase jednou silnou ženskou hrdinku, která si jde pevně za tím, co chce a z naplánované cesty neuhne. Krásné kostýmy, hudba, kamera... ()

Ombak▼Penari

Snímku zajisté vděčím za fakt, že se od jeho shlédnutí blížím k vlastnímu tričku s nedůvěrou a obavami, jaké příběhy a lidé se skrývají za jeho existencí, ale jinak mohu konstatovat, že P. Z. Anderson mě již podruhé v řadě neuchvátil a Daniel Day Lewis dokonce potřetí. ()

xmy

PTA je jeden z mých nejoblíbenějších režisérů. O to víc mě šokovalo, jaký je Nit z přízraků nudný, natahovaný a nezajímavý a podprůměrný film. I mistr tesař se někdy utne. ()

Flavors

Dívala jsem se dost pozdě večer a musím říct, že jsem se hodně snažila udržet vzhůru. Nějak na mě ta vkrádající se hrozba tragédie nepůsobila. Daniel Day-Lewis byl samozřejmě výborný jako vždy - úžasně nesnesitelný člověk ten Woodcock, ale ani to mi nezabránilo se nudit. ()

brumbrum

No, hodne uchylna zalezitost. Roztahane, psychopaticke, tazive. Dve hodiny v cudu, skoda casu. 2* za peknu muzicku a herecke vykony. ()

BOURQUE

(Pravdepodobne) posledný film Daniela Day-Lewisa ako by bol napísaný len pre neho. Každá scéna, v ktorej vystupuje a stvárňuje postavu návrhára R. Woodcocka, je nadpriemerná až by som povedal, že dokonalá. V. Krieps a L. Manville asistujú fantasticky. Film vďaka nim sa dostáva do vyšších úrovni, inak by to bol spíš „len“ lepší priemer (sorry P. T. Anderson). Soundtrack veľmi dobrý. Kvôli záveru, ktorý by mal byť (minimálne) emocionálne oveľa grandióznejší, som chcel dať len tri hviezdy. Nakoniec však vďaka výnimočnému D. Day-Lewisa je to štyri. Pre fanúšikov jeho hereckej hry nezostáva nič iné, len veriť, že sa raz stane nemožné a vráti sa. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

lemonova

Táto niť akosi nikam nevedie. Sledujeme príbeh zvláštneho vzťahu, ktorý tiež nikam nevedie .. celý čas sa snažíme pochopiť jednanie postáv, ale nikto z nich nám v tom nepomôže. Takže výsledná výpovedná hodnota aj moje citové zaangažovanie sa blíži k nule. Moje tri * venujem peknej róbe, do ktorej je tento prízrak oblečený. ()

Torpid

Tomuhle se dá vytknout jedině, že se nejadná o produkt určený k odreagování. Kdo by to ale od PTA taky očekával. Vztahové drama v dokonalé formě s přidanou hodnotou. ()

Biopler

Na film som sa tešil a mal očakávania keďže sa jedná o údajne poslednú filmovú rolu Pána herca Day-Lewisa. Je to herec, ktorý sa vie zžiť s postavou svojsky a ani v tomto prípade tomu nebolo inak, ale ruku na srdce, úloha módneho návrhára nebude patriť k tomu najlepšiemu čo sme od neho videli. Aby vyniklo jeho majstrovstvo naplno, potreboval by rolu, v ktorej by sa objavil na pľaci častejšie a hlavne, aby mal pred sebou lepší ako priemerný scenár. Phantom Thread nám na ploche dvoch hodín predstaví troch egoistov žijúcich pod jednou strechou. Ich vzťahy sa istým spôsobom vyvíjajú, hlavne "zaľúbenej" dvojice. Sledujeme provokáciu s chuťou zmeniť súčasné pomery a správanie na jednej strane, na druhej strane vídame snahu o kontinuitu a ak sa to nedarí, tak prichádza na rad ukážka, že druhá strana sa nedá len tak ľahko vyprovokovať a čosi vydrží. K tomuto sa chýli i vyústenie, či záver, ktorý prinesie nemalej časti divákov rozporuplné pocity. Tvorcov treba pochváliť za casting, lebo ústrednú rolu zverili nenápadnej Vicky Krieps, ktorá svojou postavou, šarmom skvele zapadla. Na jej postave najlepšie badať aký taký prerod. Lesley Manville bol výber za 100 bodov, charakterovo skvelé prevtelenie. Film však akosi i vďaka záveru a celkovému suchopárnemu prevedeniu vyfučí a čoskoro sa naň zabudne. ()

Torgal

Ťažko povedať, čo malo toto znamenať. Nie je to životopisný film, lebo príbeh aj postavy sú vymyslené, ale inak ide presne v duchu ťažkotonážnych životopisov v ktorých sa nič moc nedeje a dôraz je kladený na to, čo sa odohráva v hlavách ústredných postáv. V tomto ohľade má tento film výhodu, že má k dispozícii to najlepšie na sklade (Daniel Day-Lewis). Keby som ale tento film nevidel, o nič by som neprišiel, lebo téma filmu – komplikovaný vzťah medzi dvoma vyšinutými indivíduami – nie je niečo bez čoho by som nedokázal žiť. 6-/10 ()

guri

Daniel Day-Lewis si sice velmi vybera, v akom filme sa objavi, ale obcas sa mu aj tak stane, ze sa upise hroznej nude. Herecky vyborne, ale stale nuda. ()

tranquill

"Nikdo nevydrží stát tak dlouho jako já." A já zase nevydržím sledovat tohle melodrama až do konce, dříve nebo později bych usnul... ()

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty